Dziewczyna malująca obraz na sztaludze.

Wernisaż wystawy „Międzynarodowy plener malarski w Dłużewie 22-29.08.2021”

Wystawa prac szesnastu malarek z odległych zakątków Polski oraz Słowacji, które gościły w tym roku w miejscowości Dłużew nad Świdrem. Ma tam swoją siedzibę Dom Plenerowy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie mieszczący się w dawnym dworze Dłużewskich otoczonym rozległym obszarem parkowym i uznanym za rezerwat przyrody. Kuratorem pleneru była dr hab. Joanna Trzcińska, artystka i profesor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt obrazów z ponad stu powstałych podczas pleneru. Będą to pejzaże, martwe natury, portrety i impresje wykonane w różnych technikach malarskich.

Uczestniczki pleneru: Katarzyna Bugajska, Anna Burzyńska, Renata Chwierut, Zuzanna Drozdowska, Anna Durkova, Ewa Dziejma, Kamila Jegliczka, Barbara Klekot, Julia Kubica, Romualda Ładzińska, Małgorzata Matuszewska, Maria Urszula Napierała, Dorota Potter, Krystyna Ptaszyńska, Halina Rogozińska, Ewa Wychowaniec

Wstęp wolny. Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK

Na zdjęciu: Katarzyna Bugajska, fot. Joanna Trzcińska