Rysunek rzeźby ptaka.

Wystawa „Wolność i poeci”

Ekspozycja oparta jest na tekstach poetyckich polskich autorów, tworzących na przestrzeni ostatnich trzech wieków – od romantyzmu po współczesność: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Ewy Lipskiej, Jerzego Harasymowicza, Tadeusza Różewicza. Zaprezentowane teksty mówią o wolności. W każdym z utworów jest ona jednak rozumiana inaczej.

Ekspozycja bogata jest w ilustracje przedstawiające dzieła plastyczne polskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.

Do przygotowania wystawy wykorzystano materiały z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Scenariusz: Justyna Polakowska, opracowanie graficzne: Ewa Gołda.

Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK

lis 05 - 30 2021