NIebieskie napisy na beżowym tle. NA obrazku drewniane detale architektoniczne i rysunkowe kontury kwiatów.

XII Festiwal Otwarte Ogrody Józefów 2022. Dzień drugi

Po dwuletniej przerwie wznawiamy Festiwal Otwarte Ogrody. Krajobraz kulturowy miasta, które w tym roku obchodzi 60-lecie nadania praw miejskich, to mozaika tradycji, historii, przyrody i kultury. Zaprezentujemy ją, wraz z mieszkańcami miasta – współorganizatorami wydarzenia, podczas tego wyjątkowego weekendu.

28 MAJA/SOBOTA

NR 6.
9:00 – 12:00
OGRÓD „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”
W czarodziejskim baśni świecie, mnóstwo przygód przeżyjecie. Nie wie nikt co się przytrafi na zajęciach z kleksografii. A jak dobrze się sprawicie, to na piegi zasłużycie.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1. im. Olofa Palmego, ul. Mickiewicza 11.

NR 7.
09:00 – 21:00
OGRÓD „CERAMIKA GARY MISAKI” CD.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Dariusz Łukasiewicz, ul. Ogrodowa 33.

NR 8.
10:00 – 11:30
OGRÓD „SMYK W RUCHU I W DZIAŁANIU”
Zapraszamy Rodziny na zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lata. W programie: zabawy sensoryczne, twórcze, ruchowe i muzyczne.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Przedszkole Strumienie i Żłobek Strumyk, ul. 3 Maja 129.

NR 9.
10:00 – 14:00
OGRÓD SZCZĘŚLIWYCH DZIECI – „CO SŁONKO WIDZIAŁO? BAJKOWY ŚWIAT MARII KONOPNICKIEJ”
Serdecznie zapraszamy do naszego Ogrodu, w którym będziemy podróżować po krainie utworów Marii Konopnickiej, zdobywać nowe sprawności i rozwiązywać ciekawe zagadki, korzystać z kącików plastycznych i wielu innych atrakcji. Zabawę uzupełni dmuchany zamek. W tej przygodzie towarzyszyć nam będą występy naszych przedszkolaków. Potrzebny Wam tylko dobry humor i mnóstwo energii, której dostarczy nasz kącik kulinarny z przepysznymi ciastkami i daniami z grilla.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Przedszkole Szczęśliwych Dzieci, ul. Mickiewicza 35.

NR 10.
11:00 – 14:00
OGRODOWY PIKNIK RODZINNY W SP2
Otwarty Ogród w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta – solidarni z Ukrainą. PRYVIT – CZEŚĆ, wspólna sprawa, nauka i zabawa.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Dyrektor, Nauczyciele i Rada Rodziców SP nr 2, ul. Graniczna 26.

NR 11.
10:00 – 18:00
OGRÓD „SPOTKANIE W ALTANIE”
W programie: prezentacja nowopowstałej altany w stylu Świdermajer; prezentacja ogrodu (w szczególności kwiaty i krzewy); poczęstunek (ciasto, herbata, kawa i dla smakoszy wino własnej produkcji). Dla każdej odwiedzającej osoby w prezencje sadzonka bzu (gatunek – Turecki)
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Marzenna i Paweł Kołodziej, ul. Nowa 15B.

NR 12.
11:30 – 13:00
OGRÓD MIASTECZKO ŚWIDERMAJER – ŚWIDERMAJER TOUR
Spotkanie poświęcone starym i nowym świdermajerom, a po nim spacer fotograficzno-historyczny w centrum Józefowa.
ORGANIZATORZY/MIEJSCE: Małgorzata Korwin-Mikke, FotoFalenica Marzenna Szymańska, Wydawnictwo Świdermajer Robert Lewandowski, Skwer przy ul. Wyszyńskiego 2b (vis-à-vis MOK-u).

NR 13.
11:00 – 17:00
OGRÓD MIASTECZKO ŚWIDERMAJER – ZROZUMIEĆ ŚWIDERMAJER
Czy Józefów ma jakieś tradycje? Co nas wyróżnia, co buduje naszą lokalną tożsamość i jest powodem do dumy? Porozmawiajmy o naszym dziedzictwie! Porozmawiajmy o świdermajerach i świdermajerowych klimatach! Porozmawiajmy, żeby zrozumieć świdermajer! Spotkanie połączone z plenerowymi wystawami, z możliwością nabycia produktów regionalnych, grafik, projektów, książek poświęconych historii Józefowa i okolic. Szczegóły na FB https://www.facebook.com/swidermajerteam/
ORGANIZATORZY/MIEJSCE: Fundacja Andriollego, FB Świdermajer Team (koordynuje), Energy Dron Gabriel Lewandowski, Pracownia Architektoniczna Marka Przepiórki oraz Franciszek Przepiórka, Świderklimaty Hanna Chaciewicz, Wydawnictwo Świdermajer Robert Lewandowski, Skwer przy ul. Wyszyńskiego 2b (vis-à-vis MOK-u).

NR 14.
11:00 – 17:00
OGRÓD MIASTECZKO ŚWIDERMAJER – ŚWIDERMAJER, TRUDNE PIĘKNO
Trudne piękno – to fotografie świdermajerów wykonane w technice gumy dwuchromianowej, które prezentują unikatową architekturę tzw. linii otwockiej. Zapraszamy na wernisaż wystawy prac połączony z możliwością ich nabycia.
ORGANIZATORZY/MIEJSCE: Trudne piękno, Paweł i Joanna Szpygiel, Skwer przy ul. Wyszyńskiego 2b (vis-à-vis MOK-u).

NR 15.
11:00 – 17:00
OGRÓD ROCZNIK JÓZEFOWSKI – PODZIEL SIĘ WSPOMNIENIAMI!
Czy wiesz, którędy przebiegały granice józefowskich letnisk? Czy znasz ich historię? A może chciałbyś udostępnić stare fotografie, pamiętniki lub dokumenty, aby ktoś zebrał te okruchy historii i coś o nich napisał… Zapraszamy… Podziel się wspomnieniami! Spotkanie połączone z możliwością nabycia wybranych archiwalnych publikacji.
ORGANIZATORZY/MIEJSCE: Zespół Redakcyjny „Rocznika Józefowskiego”, Skwer przy ul. Wyszyńskiego 2b (vis-à-vis MOK-u).

NR 16.
12:00 – 16:00
OGRÓD „ODDAJEMY WODĘ NATURZE”
Pod takim hasłem Hydrosfera Józefów po raz kolejny pragnie włączyć się w obchody FESTIWALU OTWARTE OGRODY. Zapraszamy na parking przy wjeździe do Oczyszczalni Ścieków w Józefowie (od strony Świdra), gdzie będzie można uzyskać informacje na temat ekologicznych działań Spółki w zakresie zaopatrzenia w wodę i przy odbiorze ścieków. Opowiemy jak dobrze gospodarować wodą w warunkach domowych i zaprosimy do degustacji naszej smacznej wody serwowanej z saturatora retro. Dla dzieci nie zabraknie kolorowanek, konkursów plastycznych oraz słodyczy i balonów!                                                                                                                                                           
Dodatkową atrakcją będzie możliwość wejścia na teren Oczyszczalni Ścieków. Z uwagi na bezpieczeństwo zwiedzających zaplanowano, że wejście do obiektu pod nadzorem pracowników Hydrosfery odbywać się będzie w grupach maksymalnie 20-osobowych, o pełnych godzinach (wejście na teren oczyszczalni o godzinie 1200, 1300, 1400, 1500). W programie zwiedzania: obieg wody w przyrodzie, wirtualna wycieczka po niedostępnych miejscach oczyszczalni, spacer ścieżką edukacyjną na terenie OŚ i ciekawostki techniczne. Aby zwiedzanie przebiegało sprawnie, zachęcamy do zgłaszania się do nas z informacją, o której godzinie chcielibyście Państwo nas odwiedzić. Czekamy na zgłoszenia pod adresem sekretariat@hydrosfera-jozefow.pl  lub tel. 22 780 06 40. Dzięki temu zorientujemy się jakie jest zainteresowanie naszą akcją i będziemy mogli odpowiednio rozplanować grupy zwiedzających. Zwracamy uwagę, że przed wejściem na teren Oczyszczalni Ścieków, ze względów bezpieczeństwa oraz ubezpieczenia imprezy, konieczne będzie okazanie dowolnego  dokumentu tożsamości ze zdjęciem. 
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Hydrosfera Józefów sp. z o.o., Oczyszczalnia Ścieków ul. Jarosławska 35.                                                                     

NR 17.
12:00 – 19:00
OGRÓD GABINETU TERAPII NATURALNYCH „DBALNIA”
Jest magiczną, leśną poczekalnią gabinetu. Otwiera się, by integrować rozmaite sztuki zdrowotne. Jest dla tych, którzy chcą doświadczyć, czym jest refleksoterapia, klawiterapia, aurikuloterapia. W tym roku odczuwalny silny wątek ukraiński – Iwan Siabruk zademonstruje próbki terapii wisceralnej, znanej w Polsce pod nazwą „Starosłowiański masaż brzucha” oraz niezwykle resetującej terapii wibracyjnej. Zademonstrujemy urządzenie do terapii mikrokrążenia Bemer oraz lecznicze lasery regeneracyjne (światło czerwone i podczerwień). Pokażemy, jak prostą gimnastyką podnieść odporność czy obniżyć wysokie ciśnienie. W ramach arteterapii będziemy tworzyć mozaikową rzeźbę przestrzenną. Major oraz jego siostra Maruna zaproszą na sesję felinoterapii, a wielki, wilkowaty, empatyczny Lamdo, będzie poprawiał wszystkim nastrój. 
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Irka Chrzanowska, Dbalnia, ul. Wilsona 15.

NR 18.
13:00 – 15:00
OGRÓD BEZ MASKI
W ogrodzie prezentowane będą prace rodziny Lewandowicz-Galas z dwóch ostatnich lat pandemii.
Rozmowy o sztuce i jej odbiorze, trochę poezji, co by to nie znaczyło – futurospekcja. Na wszystkich gości będzie czekała Pamiątkowa Księga Wpisów.
ORGANIZATORZY/MIEJSCE: Hanna Lewandowicz-Galas, Towarzystwo Przyjaciół Józefowa, ul. Leśna 16 A.

NR 19.
13:00 – 16:00
OGRÓDEK GRILLOWY
Strażacy zapraszają na poczęstunek połączony z pokazem sprzętu bojowego oraz oprowadzaniem po bazie.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: OSP Józefów, ul. Polna 1.

NR 20.
16:00 – 19:00
OGRÓD INSPIRACJI KONNYCH
Zapraszamy na spotkanie miłośników koni, jeździectwa i sztuk – plastycznych i nie tylko!
W programie: spotkanie autorskie z Katarzyną Preiskorn, wystawa prac plastycznych i kolekcji sprzętu jeździeckiego, opowieści o koniach i jeździectwie, ale nade wszystko – zaprzęgniemy Was do pracy!  Proponujemy serię mini-warsztatów, których główną inspiracją będą konie: rysunek, batik, glina i malowanie kamieni. Dla niepewnych swoich umiejętności przygotujemy szablony, wesprzemy duchowo i cieleśnie pysznymi końskimi ciasteczkami. Spotkanie umilą wspólne śpiewanki przy gitarze, naturalnie o koniach.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Katarzyna i Karol Preiskorn, ul. Spacerowa 43b.

NR 21.
16:00 – 18:00
OGRÓD STUDIA TAŃCA SAUTE
W ramach otwartego studia organizator zaprasza na warsztaty taneczne dla początkujących oraz konkurs tańca.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Studio Tańca Saute Monika Zienkiewicz, ul. Piłsudskiego 116 A.

NR 22.
19:00 – 22:00
OGRÓD CHWALCIE ŁĄKI UMAJONE
W programie: przywitanie przybyłych gości przez gospodarzy. Nabożeństwo majowe przy szklanej kapliczce w intencji pokoju w Polsce i w Ukrainie. Wspólne śpiewanie pieśni. Niespodzianka – gość wieczoru. Poczęstunek
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Lidia i Janusz Krupowie z dziećmi i wnukami, ul. Owalna 1.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 28 2022
Expired!

Czas

10:00 - 22:00

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: maj 28 2022
  • Czas: 04:00 - 16:00
Kategoria

Organizator

MOK Józefów
Skip to content