NIebieskie napisy na beżowym tle. NA obrazku drewniane detale architektoniczne i rysunkowe kontury kwiatów.

XII Festiwal Otwarte Ogrody Józefów 2022. Dzień trzeci

Po dwuletniej przerwie wznawiamy Festiwal Otwarte Ogrody. Krajobraz kulturowy miasta, które w tym roku obchodzi 60-lecie nadania praw miejskich, to mozaika tradycji, historii, przyrody i kultury. Zaprezentujemy ją, wraz z mieszkańcami miasta – współorganizatorami wydarzenia, podczas tego wyjątkowego weekendu.

29 MAJA/NIEDZIELA

ODKRYWAMY HISTORIĘ – MIESZKAŃCY, ARCHITEKTURA. Spacer historyczny nr 6.
Centrum Józefowa – wschodnia strona torów. Będziemy wędrować od miejsca dawnego dworca kolejowego ulicą Sikorskiego na południe. Odnajdziemy ślady dawnych letnisk na fragmentach ulic Mickiewicza i Reymonta. Start: przed MOK-iem. Spacer poprowadzi Lidia Głażewska-Dańko. Obowiązuje rejestracja: a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.

10:00 – 16:00 DZIEŃ DZIECKA NA SKWERZE
Najważniejszym punktem programu będą występy sceniczne dzieci i młodzieży z józefowskich przedszkoli i szkół. Dodatkowo zaplanowaliśmy moc atrakcji towarzyszących dla naszych najmłodszych józefowian: dmuchańce, kiermasz książek, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże. Na dzieci będzie czekał zespół animatorów, którzy poprowadzą gry i zabawy. Popcorn, wata cukrowa, hot dogi i wiele innych smakołyków. Czeka nas piękny, kolorowy dzień – dedykowany wszystkim dzieciom z Józefowa. Zapraszamy całe rodziny!
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, skwer im. św. Jana Pawła II (przy MOK-u).

20:30 KINO POD GWIAZDAMI
Gotowi na kino pod chmurką? Zapraszamy na pierwszy pokaz kina plenerowego. W ramach projektu KINO POD GWIAZDAMI realizowanego z józefowskiego Budżetu Obywatelskiego Józefów 2022, od maja do sierpnia odbędzie się łącznie 6 pokazów.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II (przy MOK-u).

maj 29 2022

• Data: maj 29 2022