NIebieskie napisy na beżowym tle. NA obrazku drewniane detale architektoniczne i rysunkowe kontury kwiatów.

XII Festiwal Otwarte Ogrody Józefów 2022. Dzień pierwszy

Po dwuletniej przerwie wznawiamy Festiwal Otwarte Ogrody. Krajobraz kulturowy miasta, które w tym roku obchodzi 60-lecie nadania praw miejskich, to mozaika tradycji, historii, przyrody i kultury. Zaprezentujemy ją, wraz z mieszkańcami miasta – współorganizatorami wydarzenia, podczas tego wyjątkowego weekendu.

27 MAJA/PIĄTEK

 NR 1.
9:00 – 10:30
OGRÓD LITERACKI
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, autorką bajek i tekstów piosenek dla dzieci, współzałożycielką zespołu Fasolki, odtwórczynią Ciotki Klotki w programie telewizyjnym „Tik-Tak”. Książki autorki będzie można nabyć po spotkaniu.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Miejska Biblioteka Publiczna, spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2, ul. Graniczna 26.

NR 2.
10:00 – 20:00
OGRÓD „CERAMIKA GARY MISAKI”
W programie Ogrodu: wystawa i sprzedaż ceramiki artystyczno-użytkowej, krótkie warsztaty ceramiczne, pokaz toczenia na kole garncarskim, prezentacja prac innych artystów (grafika, malarstwo, tkanina), skromny poczęstunek (własne nalewki z pigwy i aronii z ogrodu), spotkanie znajomych sąsiadów z kotami domowników.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Dariusz Łukasiewicz, ul. Ogrodowa 33.

NR 3.
16:00 – 19:00
OGRÓD SENSORYCZNY SP3
Zapraszamy najmłodszych, ale i starszych mieszkańców miasta do ogrodu sensorycznego, wspólnej zabawy, biesiadowania, zwiedzania budynku szkoły.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej, ul Leśna 39.

NR 4.
18:00
OGRÓD „MALARSTWO W RAMIE”
Zapraszamy na wernisaż wystawy „Podróże” Maki (Marii) Gadowskiej. Tak o malarstwie artystki pisze Dariusz Wilczyński Prezes ZPAMiG:
„ (…) W przypadku Maki zaczynamy mówić o prawdziwości. A to ma dla mnie swoją bezcenność. To nie jest płytka i kolorowa notka reklamowa. Ani kolejny-izm z historii sztuki. To spotkanie człowieka z Istnieniem. I uważne, i osobiste kadrowanie jego fragmentów”. Maka (Maria) Gadowska – ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Miejski Ośrodek Kultury, Galeria RAMA MOK, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

NR 5.
18:00
OGRÓD BALETOWY „Na deskach STRUMIENI” 
Szkoła Strumienie zaprasza na spektakl baletowy „Giselle” w reżyserii Julity Łubińskiej- Zielińskiej. Na scenie wystąpią uczennice Szkoły Podstawowej Strumienie. Ten piękny XIX-wieczny balet dedykujemy wszystkim Mamom. 
ORGANIZATOR/MIEJSCE: Szkoła STRUMIENIE i OTS (Odkrywcy Talentów Strumieni), aula teatralna szkoły STRUMIENIE, ul. 3 Maja 129.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

maj 27 2022
Expired!

Czas

09:00 - 19:05

Czas lokalny

  • Strefa czasowa: America/New_York
  • Data: maj 27 2022
  • Czas: 03:00 - 13:05

Organizator

MOK Józefów
Skip to content