WIECZÓR LITERACKI PT. „NOWE TWARZE – EWA JAROSIŃSKA I JEJ GOŚCIE”

20.10.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Od artystki:
Dusza artysty była we mnie od zawsze. Tworzyłam wiersze jako nastolatka, śpiewałam w chórze, grałam na pianinie, tańczyłam. Kilka lat temu odezwała się we mnie potrzeba pisania wierszy, w których utrwalałam swoje myśli, refleksje nad codziennością, ludzką naturą…
Zachęcona przez znajomą malarkę, panią Edytę Tobiasz, napisałam wiersze o oczach, które Ona przepięknie pokazywała na płótnach. Odczytałam je na wernisażu „Obrazy duszy” – to było pierwsze publiczne przedstawienie mojej twórczości, ale nie ostatnie jak się później okazało.
Ponieważ pracuję z dziećmi od szeregu lat i poezja dziecięca jest mi bliska, napisałam wiersze dla dzieci. Kilka z nich doczekało się już publicznych wystąpień. Dla mnie to okazja zaprezentowania swojej pasji, dla uczniów recytujących je nabranie doświadczenia w wystąpieniach przed publicznością, pokonanie własnych ograniczeń, nieśmiałości, nauka dykcji, prezentacji.
Jesienią ubiegłego roku miał miejsce mój pierwszy wieczór poezji w MOK-u, a następnie kolejne w Domu Opieki w Józefowie i Liceum w Otwocku. Teraz zapraszam na ciąg dalszy do MOK-u, gdzie wspólnie z młodymi poetkami, gospodyniami piątkowego wieczoru oraz innymi uczniami „dwójki” przedstawimy nasze wiersze. Towarzyszyć nam będzie świetlicowa grupa artystyczna „Malowane słowa” również ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Józefowie.
Będzie to dla mnie i wielu dzieci nowe doświadczenie…

Dzień zachęty i próby, bo z publiką się zderzą
Będą czytać, zabawiać i stresować się trochę
Z moimi i swoimi wierszami się zmierzą
By dzięki Wam, z ciężkiej pracy mieć wielką radochę”

O artystce:
Nauczyciel – wychowawca świetlicy, od 10 lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Józefowie. Prywatnie żona, mama dwojga dzieci, gospodyni domowa, ogrodniczka i inne specjalności.
Teraz także poetka – wierszokletka.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook