ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

01-31.07.2019
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki czekają recyklingowe ZDERZENIA Z MASĄ , w środy zapraszamy na manualno-plastyczne LETNIE IMPRESJE inspirowane bogactwem lata., a w piątki na ekscytującą LETNIĄ DOŚWIADCZALNIĘ. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem” a we wtorki i czwartki na ROZGRYWKI SZACHOWE PRZY FONTANNIE. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

X OGÓLNOPOLSKIE
SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.

20.07.2019 (SOBOTA)
Miejski Ośrodek Kultury oraz KLUB SZARADZISTÓW „KON-TIKI” zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na
X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.
Zgłoszenia przyjmuje (do 17 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcia w organizacji imprezy udzielili: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Miejsce: Klub Hydrofornia przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY
BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00
TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.

Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209.
Miejsce: Klub Hydrofornia

KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA”

21.07.2019 (NIEDZIELA)
w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne.
KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif to energetyczny wokalista z gorącej Kuby, z niewiarygodną łatwością improwizacji scenicznej. Scena i muzyka są dla niego naturalnym środowiskiem, w którym porusza się z ogromną łatwością. Uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Muzycy zaprezentują autorskie kompozycje Mike’a Rifa i znane kubańskie utwory. Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

KONCERT W WYKONANIU
Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO

28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI”
w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Tak bogata różnorodność programowa, niebanalne aranżacje wykonywanych utworów oraz niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne instrumentów, na których muzycy koncertują (akordeony koncertowe oraz wiolonczela), to gwarancja wyjątkowej i niezapomnianej uczty muzycznej.
W programie m.in.: A. Vivaldi - Cztery Pory Roku (wybór), J.S. Bach - Sonata g-moll BWV 1029,   M. de Falla - Suita Pieśni Hiszpańskich, P. Kopietz - Tres Amigos, A. Piazzolla – Oblivion