Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO WALDEMARA CZECHOWSKIEGO „ŚLADAMI VINCENZA”


17.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Film opowiada o autorze monumentalnej tetralogii huculskiej „Na wysokiej połoninie”. Produkcja: TVP 2000 r., 57 min., scenariusz, reżyseria. zdjęcia: Waldemar Czechowski. Przewodnikiem w filmie jest Czesław Miłosz, który nazywał siebie uczniem Vincenza. Po filmie dyskusja z autorem filmu.

Reżyser odmalowuje w swoim dokumencie wielowymiarowy portret Vincenza. Autor filmu podąża śladami bohatera – od rodzinnej Huculszczyzny po Szwajcarię, gdzie Stanisław Vincenz zmarł – a także zbiera wspomnienia jego najbliższych, m.in. dzieci: Barbary i profesora z Uniwersytetu w Heidelbergu Andrzeja Vincenza, oraz przyjaciół i znajomych, wśród których zobaczymy takie znakomite postaci jak Jeanne Hearch, Sergiusz Golovin czy wybitny znawca dzieła Vincenza, twórca w Ossolineum portalu wiedzy o S. Vincenzie dr. Jan Choroszy.
W 2020 roku przypada 132 rocznica urodzin Stanisława Vincenza, prozaika i eseisty, badacza kultury, filozofa, znawcy Huculszczyzny oraz świata antyku, jednego z najwybitniejszych intelektualistów polskich XX wieku.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

POKOLENIA OD KUCHNI: „NOWY ROK I NOWE POMYSŁY NA ŚNIADANIE”


18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 12:00
Cieszy nas Państwa zainteresowanie zdrowym stylem życia i dobrym, rodzinnym gotowaniem. Dlatego utworzyliśmy dwie grupy. Tym razem zrobimy budyń jaglany z owocami, koktajl śniadaniowy ze szpinakiem, owocami i siemieniem lnianym oraz śniadaniowe tabulech z jajkiem. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

PLENER FOTOGRAFICZNY „DOLINA MIENI ZIMOWĄ PORĄ”


18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Tym razem powędrujemy razem z aparatami wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do Mazowieckiego Bartka i utrwalić go na zdjęciach. Będziemy poruszać się po śniegu albo po błotnistych ścieżkach. Zależy jaką niespodziankę przygotuje nam pogoda. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Zbiórka: przed MOK, transport na miejsce własnymi samochodami.

FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT DAVIDA FLY


18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Koncert przeplatany opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z podróżami artysty.
David Fly – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, Azji i Afryce zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End. W jego muzyce można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KONCERT MUZYKI GOSPEL „OH HAPPY DAY” W WYKONANIU ZESPOŁU WOKALNEGO MOKKA


19.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
MOKKA to 30 charyzmatycznych, pełnych energii i radości kobiet na scenie. Gospel to dobra nowina, dobre słowo i dobra muzyka. MOKKA śpiewająca gospel? To trzeba usłyszeć!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA


20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: 2007, Francja, Serbia, komedia obyczajowa. Główny bohater zostaje wysłany przez umierającego dziadka do miasta – zgodnie z poleceniem ma wrócić do domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Zbuduj własnego świdermajera” (dzieci 7-10 lat)


20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
W oparciu o piękne albumy i przewodniki porozmawiamy o ciekawej historii naszego regionu, architekturze i zabytkach oraz o pewnym artyście/wizjonerze Michale Elwiro Andriollim. Na koniec zbudujemy własnego świdermajera.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „GIGANCI I ŚWIĘCI, CZYLI MICHAŁ ANIOŁ”


24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
MICHAŁ ANIOŁ – artysta znany i przez wielu uwielbiany. Twórca ponadczasowych dzieł sztuki: „Piety” i „Stworzenia Adama”. Podczas kolejnego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH przyjrzymy się bliżej temu wielkiemu artyście. Poznamy jego dzieła, nie tylko te popularne i odkryjemy twórczość MICHAŁA ANIOŁA jako rzeźbiarza, malarza, a także architekta. Powędrujemy do Rzymu i do Florencji. Zapraszamy na fascynującą przygodę z MICHAŁEM ANIOŁEM BUONAROTTIM – twórcą wszechczasów! Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT NOWOROCZNY


24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
Wystąpią: Piotr Sołtysik (fortepian) – absolwent szkoły, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; laureaci V Szkolnego Konkursu Muzycznego oraz szkolne zespoły rytmiczne, wokalne i instrumentalne. W programie: utwory muzyki klasycznej oraz kolędy i pastorałki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO


25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–12:00
Na drugim kaligraficznym spotkaniu będziemy kontynuować naukę kroju Copperplate. Poznamy nowe litery, będziemy pisać wyrazy zwracając uwagę na połączenia międzyliterowe. Jeżeli ktoś zechce dołączyć do grupy – serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Barbara Galińska.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA – NOWOŚĆ!


25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–14:00
Słyszałeś o grach planszowych, ale nie wiesz czy to dla Ciebie? A może już je bardzo lubisz i chciałbyś u nas z kimś pograć? Wypróbować tytuły, w które jeszcze nie grałeś? Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Zaczynamy nowy cykl spotkań.
Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (6+)


25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 
Informacja o planowanym filmie w sekretariacie MOK.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

NIECODZIENNY KONCERT – MAREK DYJAK „PIĘKNY INSTALATOR”, CZYLI UTWORY Z NAJNOWSZEGO ALBUMU ARTYSTY


25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
„Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki, do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza, tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Jak sam mówi „Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona”. Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawi się także Renata Przemyk, oraz Zosia Hiszpańska – młoda skrzypaczka grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.
Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi „Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja”.
Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga, oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z Artystą, tworząc część Jego zespołu.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01.2020 do 24.01.2020 w kasie MOK w godzinach: 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

SPEKTAKL „MAYDAY” – farsa dla widzów powyżej 16 lat.


26.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Występują aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński, Krzysztof Kaczyński, Paweł Piłkowski, Jarosław Balikowski, Andrzej Cacko. Reżyseria: Jarosław Balikowski. Scenografia i kostiumy: Edyta Godlewska, Małgorzata Borkowska-Koczyk. Tekst: Ray Cooney, polskie tłumaczenie: Elżbieta Wójcik
John Smith ma w Londynie dwa mieszkania, a w nich dwie żony. Jak to możliwe? – zapytacie. Otóż jeśli jest się taksówkarzem, to da się taką tajemnicę utrzymać bardzo długo. Niestety wypadki chodzą po ludziach i tu właśnie wypadek Johna powoduje, że trafia on do szpitala. Szukają go obie żony i dwóch inspektorów policji, a najlepszy przyjaciel próbuje pomagać wybrnąć Johnowi z trudnego położenia. Sytuacja gmatwa się coraz bardziej, kłamstwa się piętrzą, tempo akcji przyspiesza…
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 13.01.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook