Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”


14.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 10:00
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny).
Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

GRZYBY ZNANE I MNIEJ ZNANE


14.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 11:00–12:30 
Rodzinne spotkanie (dzieci 7+) podczas którego poznamy prawdy i mity o grzybach. Spotkanie poprowadzi Dr hab. inż. Paweł Staniszewski pracownik Katedry Użytkowania Lasu na Wydziale Leśnym SGGW. UWAGA – prowadzący zachęca do przyniesienia ciekawych grzybowych znalezisk.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
III KONCERT: KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO


14.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00 
Skład zespołu: Kajetan Drozd – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Adam Chmura – gitara basowa; Wojciech Węglarczyk – perkusja.
Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues oraz innych. Gościł również za granicą – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA. W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.
Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk. Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
IV KONCERT: ZESPÓŁ ORNERY BROAD


GODZ. 19:00 
Skład zespołu: Natalia Kwiatkowska (vocal), Eliza Sicińska (vocal), Paula Wolski (ukulele, skrzypce, vocal).
To kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem. Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana.

Natalia Kwiatkowska – pochodzi z Bieszczad, a dokładnie z Cisnej. Została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016, wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około-bluesowej w kraju, m. in na Rawa Blues.
Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales Trio zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.
Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach, śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku, a częściowo śpiewa w oryginale.

DZIEŃ OTWARTY W MOK


15.09.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 16:00-19:00
Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury na sezon 2019-2020.
To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, porozmawiać na temat pomysłów na poszczególne zajęcia, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Musisz być z nami tego dnia!
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

FILMOWY KLUB SENIORA


16.09.2019 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 
O filmie: historia przyjaźni pisarza z wdową i jej czterema synami, którzy zainspirowali go do napisania „Piotrusia Pana”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

„WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI


21.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo z Zespołem MUZYKA MÓWI. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów na których zagrają z nami dzieci.
Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem;
Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, ukulele, flet prosty, instrumenty perkusyjne;
Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne;
Łukasz Potera – fortepian, obój;
Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
V KONCERT: NO FRAMES.


21.09.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00 
Skład zespołu:
Liwia Kosińska – wokal;
Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal;
Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal;
Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny.
Nazwa zespołu jest manifestem muzycznym i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Zespół kłania się wielkim nazwiskom ulubionych gatunków muzycznych, interpretując ich muzykę na nowo, a także tworząc własne kompozycje. Brzmienie zespołu oparte jest na interakcji dwóch gitar, w tym gitary slide, a także sekcji rytmicznej oraz soulowym, charakterystycznym kobiecym wokalu. Emocje, pełne pasji partie solowe, żywiołowość i interakcja między muzykami oraz z publicznością tworzą niepowtarzalny klimat.

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI” 
VI KONCERT: COTTON WING.


GODZ. 19:00
Zespół w składzie: Robert Tyszka –wokal, harmonijka;
Piotr Augustynowicz – gitara;
Adam Zagrodzki – perkusja,
Bartosz Borzeszkowski – bas.
Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą.
W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowe
Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Kraków.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK

Robert Tyszka \\ wokal, harmonijka – muzyk, wokalista, harmonijkarz oraz autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada oraz Canada Blues. W poszukiwaniu muzycznych fascynacji udał się do Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy Bluesa. Po pięcioletnim pobycie w USA powrócił do Polski i reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Do składu zaprosił najlepszych muzyków bluesowych z Trójmiasta. Wokalista zespołu Mietek Blues Band płyta Laureat Rawa Blues 2014 Laureat WaterBlues festiwal 2013 Laureat Blues nad Bobrem 2011 Laureat Ogólnopolski festiwal bluesowy Nowa Sól 2013 Nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Lider formacji Robert Tyszka przez 5 lat mieszkał w Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ma to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary, dobry soul, a także zaaranżowane parte wokalne.
Kraków „That’s All Right” 2015.

Piotr Augustynowicz \\ gitara – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter), Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Adam Zagrodzki \\ perkusja – perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. „Detko Band”, „Vokoolski”, „Zajazd”, „Made In Heaven”. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. Występował m.in. na festiwalach jazzowych: „Internationales Dixieland Festival Dresden”, „Hallevik Tradjazz Festival”, „Jazzwoche Burghausen”, „Old Jazz Meeting” w Iławie, „Sopot Molo Jazz Festival” oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem „Cotton Wing”, „Riverboat Ramblers” i „Sanacja”. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) , „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015) , „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band” (2008).

Bartosz Borzeszkowski \\ bas – multiinstrumentalista związany z trójmiejską sceną muzyczną. Absolwent PSM I-go i II-go st. (perkusja, kontrabas). Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.

TEATR GROT MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ PRAPREMIERĘ POLSKĄ PT. „BOSKI ANDRIOLLI”


22.09.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
autorstwa Bożeny Abratowskiej, na podstawie pamiętników Michała Elwiro Andriollego oraz dr Henryka Dobrzyckiego. W rolach głównych: KINGA I ARKADIUSZ GŁOGOWSCY.
Reżyseria: Agnieszka Korytkowska, Scenografia: Paweł Dobrzycki, Muzyka: Filip Matuszewski.
Pomysłodawcą sztuki jest Arkadiusz Głogowski dyrektor Teatru Grot w Józefowie. Ponieważ jest zawodowym aktorem miał marzenie zagrać postać Andriollego, który jest mu szczególnie bliski z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze Kinga i Arkadiusz Głogowscy mieszkają na terenach należących, bądź graniczących z terenami Andriollego o nazwie "Brzegi" nad
rzeką Świder. Po drugie: jest mu szczególnie bliska architektura i przyroda tak samo jak Andriollemu. Kiedy zaczął czytać biografię postanowił, że doprowadzi do realizacji pierwszej sztuki o M.E. Andriollim. Poprosił Bożenę Abratowską, malarkę, pisarkę i dziennikarkę, która również jest pasjonatką postaci Andriollego o napisanie scenariusza.
Zaprosił też do współpracy wybitnych twórców: reżyserkę Agnieszkę Korytkowską oraz Pawła Dobrzyckiego – scenografa , Dziekana Wydziału Scenografii na ASP w Warszawie, a także kompozytora mieszkańca Józefowa Filipa Matuszewskiego.
Kinga Teresa Głogowska śpiewaczka operowa, aktorka wcieli się w postać Natalii Andriolli.
Producentem spektaklu jest Muzeum Ziemi Mińskiej. Dyrektor Muzeum Leszek Celej kultywuje pamięć o Andriollim i bardzo mu się pomysł spodobał. Premiera odbędzie się w ruinach dworku Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Z tego miejsca przedstawienie wystartuje i chętnie będzie jeździło po wszystkich miejscach, w których przebywał Andriolli.
Podróż z "Boskim Andriollim" zaczynamy od Józefowa.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.09 do 20.09.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

FILMOWY KLUB SENIORA


23.09.2019 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 
O filmie: grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK
facebook