Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „W kolorowym zielniku” (dzieci 6-9 lat)


14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 18:30 
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowanego w Józefowie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z MOK Józefów. To nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Spotkanie opracowane w oparciu o książkę „Zielnik” Henryka Grabarczyka Wydawnictwa Arkady. Prowadzenie zajęć: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO


18.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa
Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których chłopak grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.
Obecnie Marcin ma czterdzieści lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z nadchodzącego krążka pt. „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą.
Jest też jednym z niewielu polskich artystów chrześcijańskich, który wydał swoją płytę nie tylko na CD, ale także na vinylu. Podobnie będzie z nowym wydawnictwem.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

LABORATORIUM SLIME’A (5+)


19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:00 
Warsztat, podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego slime’a. Znamy na to 1001 sposobów. Masa kolorów i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że każdy stworzony w naszym laboratorium glutek (a nawet dwa) będzie niepowtarzalny, a po skończonej zabawie wróci z uczestnikami do domu. Prowadzenie: wARTsztat.
Wstęp: 15 zł/uczestnik. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

„GORDON I PADDY” – FILM DLA DZIECI 4+


19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. Reżyseria: Linda Hambäck/Szwecja 2017/65 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

„MAMA BAJA” – NOWY PROJEKT DLA RODZICÓW


19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 12:00 – 14:00 
Raz w miesiącu spotkamy się w gronie rodziców i opiekunów chcących zrozumieć głębię opowiadanych przez siebie baśni i ulepszyć swoje umiejętności ich przekazywania. Porozmawiamy o tym jak działają baśnie, kto to właściwie jest ta zła macocha, albo babcia, która zmienia się w wilka? Jakie ważne procesy zachodzą w umyśle dziecka kiedy słucha tego co „dawno, dawno temu”. Prowadząca: aktorka i reżyser – Maria Czykwin pomoże uczestnikom dotknąć podstaw pracy nad tekstem, uzyskać świadomość swojego głosu i oddechu. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcą być świadomymi przewodnikami swoich dzieci po cudownych światach, które pozwalają im lepiej zrozumieć samych siebie.
Udział w warsztacie płatny: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.


19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Wykonawcy: Robert Wypasek – saksofon, Michał Jakubczak – piano, Paweł Zwierzyński – kontrabas, Mateusz Lorentowicz – perkusja, Artur Łukasik – słowo wiążące.
Komeda już za życia stał się legendą. Dave Brubeck wspominał: Jednego z największych muzyków jakich kiedykolwiek poznałem, spotkałem w Polsce. Był nim Krzysztof Komeda. Joachim Ernst Berendt uznał, iż Komeda był największym kompozytorem filmowym XX wieku. Z kolei Don Cherry, który współpracował z Komedą napisał – Praca z Komedą wywarła na mnie trwały wpływ. Pracował z miłością i smakiem. Jego muzyka jest ponadczasowa. Dziś brzmi ona równie świeżo jak wtedy i zawsze będzie świeża...”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10. do 17.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

SPEKTAKL KOMEDIOWY „TRUDNO UWIERZYĆ”


20.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu aktorów Teatru „MAM TEATR” – Marzenny Graff i Aleksandra Mikołajczaka.
Śpiew: Danuta Błażejczyk, muzyka: Seweryn Krajewski, tekst piosenki: Jerzy Andrzej Masłowski, scenariusz: Marzanna Graff.
Komedia w reżyserii Karola Stępkowskiego, o której możemy powiedzieć tylko 3 rzeczy: - główna bohaterka to dziennikarka Ela - tej Pani może się wszystko, naprawdę wszystko przytrafić - będziecie się dobrze bawić, a poczucie zaskoczenia nie będzie Was opuszczało
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10 do 17.10.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA


21.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
O filmie: thriller. W odciętej od cywilizacji bieszczadzkiej chacie dwaj bracia i ojciec spotykają tajemniczego nieznajomego, który sprowadza na niech niebezpieczeństwo.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – II FILM „ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA”


25.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50-tych ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Stosowanie pojęcia z trzonem „człowiek” w nazwie jest symboliczne i ma istotną wartość informacyjną – uświadamia zagrożenia i inspiruje do przemyśleń i dalszych badań. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić naturę? Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego? A może początek nowego, niekoniecznie wcale ludzkiego?
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

POKOLENIA OD KUCHNI: „MAKARON, PLACKI I CIASTO”


26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ 11:00 
Czy te potrawy można zrobić z warzyw i owoców? Podczas spotkania wspólnie zrobimy placki dyniowe, makaron z cukinii oraz szarlotkę bez pieczenia. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczkami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: Klub Hydrofornia.

FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI.


26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
KONCERT z pokazami laserowymi i dymami. Słowo wiążące – MARTINA JACKOWICZ-BOCHENEK.
Ilona Perz-Golka, czyli YLO Violin, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu, ukończyła klasę skrzypiec u prof. Krzysztofa Bruczkowskiego, który przez wiele lat był solowym skrzypkiem Filharmonii Wrocławskiej. YLO Violin koncertowała już na wielu scenach światowych: w USA, Kanadzie, w Europie i w Polsce na scenach Teatrów Muzycznych, m.in.: Studio Buffo, w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Capitol i na Scenie Impart we Wrocławiu, w Filharmonii Opolskiej i wielu innych.

Obecnie z miłości do Muzyki i do skrzypiec zdecydowała się na koncerty solowe zatytułowane „Skrzypce w nowej Odsłonie”, które gra na skrzypcach elektrycznych, co daje jej możliwość większej ekspresji i eksperymentowania. Ilona jest niezwykle zjawiskową kobietą, każdy jej koncert to wspaniała uczta dla duszy i dla ciała. Zawsze elegancko ubrana, obecnie w projekty Ewa Stepaniuk Design z Wrocławia i Katarzyny Michael z firmy Numoco.
Ilona Perz-Golka gra własne aranżacje znanych utworów klasycznych, muzykę filmową, znaną i lubianą, ale również kompozycje świetnego polskiego kompozytora Irka Dregera, który napisał dla niej 5 utworów oraz przede wszystkim YLO Violin gra kompozycje własne.
Właśnie kompozycje własne oraz współpracujących z nią kompozytorów znajdą się na pierwszej autorskiej płycie pod patronatem medialnym Radia Poznań, która ukaże się na przełomie października i listopada tego roku.
W przyszłym roku YLO Violin planuje coś, czego jeszcze nikt nie grał na skrzypcach i już planuje kolejną płytę z muzyką filmową. Są to piękne plany i z pewnością się spełnią.
Wielce przyjemnym jest fakt, że kompozycja Fever we współpracy z Radosławem Rozbickim została polubiona przez współpracownika Hansa Zimmera, Lorne Balfe, współtwórcy muzyki do filmów tj.: Mission Impossible, Batman, Fall out.
YLO Violin gości w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych, udziela wywiadów w prasie, głównie kobiecej, niosąc widzom, słuchaczom i czytelnikom naręcze pięknych emocji, opowiadając o swoich pasjach, marzeniach, daje innym siłę i wiarę w siebie oraz w to, że trzeba mieć Marzenia i je realizować.
29 sierpnia YLO Violin wzięła udział w charytatywnym koncercie na rzecz budowy Domu Muzyka organizowanym przez Fundację Andrzeja Kowalczyka wraz ze znakomitymi muzykami: grupą Kombi, De mono, Krystyną Prońko. Było to niesamowite przeżycie – tyle chętnych serc zaangażowanych w szlachetną ideę .
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PIOTR CYRWUS W MONODRAMIE „ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ”


27.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego. Reżyseria: Tomasz Obara.
Starszy lejtnant Michał Zubow 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagalny, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. Jakie wyciąga wnioski?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.10 do 25.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

 FILMOWY KLUB SENIORA


28.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 
O filmie: komedia romantyczna. Młoda prawniczka poznaje bardzo przystojnego, ale niezwykle niskiego mężczyznę. Początkowo zafascynowana nim dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK
facebook