Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Warsztaty-2017

RODZINNE PIERNIKOWANIE

16.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

PLENER FOTOGRAFICZNY „ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE”

17.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Za sprawą świetlnych dekoracji miasta nabierają zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Zobaczymy jak w okresie Bożego Narodzenia wygląda w obiektywie nasz Józefów. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu proszę zabrać ze sobą statyw, ciepłe ubranie i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce spotkania: przed Urzędem Miasta Józefów. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

„Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00

NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY i MOK JÓZEFÓW zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na „Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką, która zaznajomi nas ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Dowiemy się, jak ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i jak je dawniej obchodzili.
Wstęp wolny. Zapisy: www.naud.edu.pl (szukaj formularza zapisów).
Miejsce: Klub Hydrofornia.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek.

Świąteczne stroiki i girlandy

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

POWIATOWA AKCJA „ZA KULISAMI”

– cykl spotkań, warsztatów i spektakli, podczas których będzie można podglądać aktora i proces tworzenia, a także zapoznać się z tajnikami sztuki i uczestniczyć w powstaniu krótkich form teatralnych.

WARSZTATY „EMOCJE W SCENIE” – CZ. II – WSTĘP WOLNY

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00–17:30
Jak tworzyć sceny, w które publiczność uwierzy od pierwszych sekund. Jak czytać partnera i tworzyć relacje między postaciami. Będziemy robić sceny mocno osadzone, mięsiste i często dotykające rozmaitych uczuć. Weźcie chusteczki.
Wstęp wolny, zapisy: tel. 22 788 15 34 wew. 387.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.

21.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 2 – Świąteczne stroiki i girlandy.
Na spotkaniu zobaczymy jak się robi wiszący stroik bożonarodzeniowy z bawełnianego sznurka oraz girlandę z szyszek i aromatycznych suszonych skórek po cytrusach.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KLUB KOBIET MIEJSKICH: OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 1 – drzewko świąteczne.

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
W trakcie pierwszych spotkań poświęconych artystycznym przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia zrobimy świąteczne drzewka na nóżkach. Będą one miały kształt choinki lub bombki.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KREATYWNY MALUCH I TY – NOWOŚĆ! ZAJĘCIA DLA DZIECI 0-3 LAT WRAZ Z OPIEKUNAMI

07.11.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00 
Jak pielęgnować wrodzoną postawę twórczą swojego dziecka? Podczas spotkań muzyka, plastyka, elementy teatru połączą się, aby kultura stała się naturalnym środowiskiem Twojego dziecka. Edukacja przez sztukę od najmłodszych lat to skuteczny sposób wychowania wrażliwego i kreatywnego człowieka. Twórczy ludzie wychowują kreatywne dzieci więc przyjdź, aby spędzić czas na multidyscyplinarnej zabawie ze swoim dzieckiem.
Opłata miesięczna: 100 zł, pojedyncze spotkanie: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

MAGICZNA PRACOWNIA LALKOWA – NOWOŚĆ!

09.11.2017 (CZWARTEK) GODZ. 17:00
Zapraszamy na nowy kurs tworzenia autorskich zabawek i lalek ręcznej roboty. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy nauczą się szycia na maszynie, podstaw wykroju, doboru tkanin. Zajęcia dla uczestników od 10 r. ż.
Opłata za cały kurs: (10 spotkań) 350 zł, pojedyncze zajęcia: 35 zł. Obowiązują zapisy: agnieszka,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

ZOOM NA TRADYCJĘ: „GRAJ GRACYKU” – WARSZTATY RODZINNE

04.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Spotkanie muzyczno-taneczne bazujące na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Tańce w kręgu i parach, gonitwy i zręcznościowe zmagania to tylko niektóre elementy tradycyjnych zabaw wiejskich, w których śpiew i ruch odgrywają kluczową rolę. Wszystkim zabawom towarzyszy akompaniament skrzypiec, basetli i bębna obręczowego – instrumentów typowych dla dawnych, mazowieckich kapel. Warsztaty poprowadzi Mateusz Niwiński z kapelą – doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat muzykę tradycyjną Polski centralnej.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

PLENER FOTOGRAFICZNY „CMENTARZE W OTWOCKU”

04.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 14:00 
Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji i zadumy. Wiele osób odwiedza wtedy cmentarze, my wybierzemy się na cmentarz żydowski w Otwocku oraz pobliski cmentarz katolicki. Postaramy się pokazać świąteczny urok tych miejsc na zdjęciach. Zapraszamy z aparatami i rodzinami. Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce spotkania: ul Andriollego 90 w Otwocku, na parkingu naprzeciwko Zespołu Medycznych Szkół Policealnych.
Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

WIEŃCE I STROIKI NA CMENTARZ

PLENER FOTOGRAFICZNY „CZY TO JUŻ JESIEŃ?”

KLUB KOBIET MIEJSKICH: ORGANIZERY NA BIURKO, DO ŁAZIENKI LUB KUCHNI

KLUB KOBIET MIEJSKICH: JESIENNY BUKIET I OZDOBNY WIANEK NA DRZWI

PAPIEROWE FANTAZJE – HERB JÓZEFOWA

30.09.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Na zakończenie obchodów 55–lecia miasta Józefowa proponujemy warsztat rodzinny podczas którego każdy uczestnik wykona techniką collage herb miasta. W trakcie zajęć prowadząca Pani Ania Zielińska, przypomni symbolikę elementów herbarzowych. Jesteś mieszkańcem Józefowa – przyjdź i wykonaj herb.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

KLUB KOBIET MIEJSKICH: JESIENNY BUKIET I OZDOBNY WIANEK NA DRZWI

SZTUKA DLA DOROSŁYCH „PŁONĄCA ŻYRAFA, czyli SALVADOR DALI i SURREALIZM”

22.09.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Niezwykłe obrazy, fantastyczne wizje i senne majaki to cechy surrealizmu. Najsłynniejszym przedstawicielem tego kierunku XX-wiecznej sztuki był Salvador Dali. Artysta równie kontrowersyjny w życiu, co w sztuce. Skąd wziął się surrealizm? Kto jeszcze był jego przedstawicielem? Czy wśród surrealistów byli Polacy? I co wspólnego z tą sztuką ma „Afera Thomasa Crowna”? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na pierwszym po wakacjach spotkaniu o SZTUCE DLA DOROSŁYCH.
Na prośbę uczestników rozszerzamy zakres tematyczny spotkań. Zajmiemy się sztuką dawną i bardziej współczesną, czyli XIX i XX wieku.
Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki
facebook