FESTIWAL SZLACHECKI „O KONTUSZU, ŻUPANIE, SZABLI I SOKOŁACH”

25.06.2017 (NIEDZIELA)
Całodniowe wydarzenie plenerowe, w czasie którego przybliżymy klimat dawnego szlacheckiego dworu oraz arystokratycznego pałacu. Przypomnimy najlepsze polskie tradycje i zwyczaje, rozrywki oraz zajęcia, a także umiejętności, którymi legitymował się każdy szlachcic i szlachcianka.
GODZ. 11:00–15:00 – prezentacje, pawilony i warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję spróbować różnorodnych aktywności nawiązujących do kultury sarmackiej z XVI-XVIII w., m.in.: wysłuchać opowieści oraz pieśni myśliwskich w wykonaniu Zespołu „NEMROD”, przygotować drzewo genealogiczne, wziąć udział w warsztatach kaligrafii, w grach i zabawach towarzyskich, a także turnieju łuczniczym, obejrzeć pokaz pojedynku na szable czy popróbować swoich sił na strzelnicy.
GODZ. 18:00–22:00 – pogram sceniczny inspirowany życiem polskiej arystokracji:
- GODZ. 18:00 – koncert muzyki polskiej pt. „Poloneza czas zacząć” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble
- GODZ. 19:00 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej pt. „Bal w polskim salonie”
- GODZ. 20:00 – otwarty „Bal w letnim ogrodzie” organizowany z zachowaniem dawnego ceremoniału.

Mile widziany elegancki strój lub chociaż jego elementy tj.: rękawiczki, muszki, kapelusze. Zapewniamy gościom wachlarze oraz karneciki dla pań do wpisywania kolejności tańców.
Patroni Honorowi: Związek Szlachty Polskiej, Marszałek Województwa Mazowieckiego
Partner: Powiat Otwocki
Patroni medialni: TVP Warszawa, TVP Historia, Polskie Radio RDC, SKM, Linia Otwocka
WSTĘP WOLNY.