Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Teatr-2018

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – GRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA”

20.01.2019 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
– autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

„O ZŁOTYM DZWONKU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+

GODZ. 11:00
Najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja – Złoty Dzwonek sprawdzający grzeczność dzieci spada na Ziemię. Tu znajdują go rodzeństwo, które z niecierpliwością czeka na świąteczne upominki. Zosia i Staś martwią się, czy aby na pewno każdy z nich zasługuje na prezent, dlatego też wcale nie są pewni, czy chcą, aby Dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja… Spektakl pełen melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji i interakcji z aktorami.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI – JOANNA LISZOWSKA, WOJCIECH MALAJKAT, PIOTR SZWEDES I ADRIANNA KALSKA W SPEKTAKLU „KŁAMSTWO”

09.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
wg Floriana Zellera, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Wojciech Malajkat.
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11.2018 r. do 07.12.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
Przepraszamy, niestety wszystkie bilety są wyprzedane. Następna oferta spektaklu z gwiazdami, na styczeń, znajduje się na końcu terminarza.

SPEKTAKL „WIGILIA PO POLSKU”

02.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu: Magdaleny Mroszkiewicz, Pawła Rusinowskiego/Bartosza Dermonta, Jarosława Grudy i Aleksandry Długosz
Akcja sztuki rozgrywa się we współczesnej rodzinie, która od lat nie obchodzi Świąt Bożego Narodzenia. Cała historia ma swój początek, gdy pojawia się Anioł, który w imieniu nic nie wiedzących o tym bohaterów, zaprasza gości na Wigilię, czym na nowo budzi dziecięce pragnienia oraz ducha Świąt Bożego Narodzenia.
Nie wiadomo czemu dzieje się tak, że im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi i tym więcej rzeczy się nie udaje. Co może się wydarzyć w jedno popołudnie? Czy możliwe są przygotowania do świąt bez kłótni? Ile osób może przewinąć się przez małe mieszkanie w ciągu jednej Wigilii? Czy możliwy jest szczęśliwy finał?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 19.11 do 30.11 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

SPEKTAKL „PODAJ DŁOŃ” w wykonaniu aktorów teatru „MAM TEATR”.

25.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00

Obsada: Piotr – Aleksander Mikołajczak, Anna – Marzanna Graff. Reżyseria: Janusz Zakrzeński.
Czy naprawdę znasz swoich bliskich? W kochającej się rodzinie Lubienieckich skrywane są tajemnice. Pełna miłości do dzieci, wnuków i prawnuków babcia Anna nie rozmawiała z nikim o wojnie. Nikt nie wie jak naprawdę zginął wtedy dziadek. Gdy po śmierci babci wnuczka segreguje rzeczy prawda wychodzi na jaw. Od tej pory słowa wojna i Syberia dla całej rodziny nabiorą nowego znaczenia. Miłość i cierpienie potrafią iść ręka w rękę. Czy tym razem zwycięży miłość?

Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 12.11 do 23.11 w godz. 14:00–18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: EDYTA OLSZÓWKA, MICHAŁ PIELA ORAZ LESŁAW ŻUREK W KOMEDII OMYŁEK „JOJO”

18.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
O ile to możliwe dla komedii, JOJO to mrożąca chwilami krew w żyłach postać typowej formuły związku kobiety i mężczyzny dla sytuacji niepewnej, przed którą każdy z nas odczuwa strach. Czy słusznie? Autor w niejednoznaczny sposób próbuje odpowiedzieć, a może raczej zadać pytanie co jest lepsze? Bardziej komfortowe, stabilne życie w kłamstwie czy może niepewne, nagłe uwolnienie się od czegoś co nas boli, uwiera? To wszystko podane w sposób, który na pewno nas rozśmieszy.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11 do 16.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

MONODRAM MUZYCZNY O KALINIE JĘDRUSIK „KALINA”

27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka
To zaledwie mała próba odsłonięcia niezwykłej Kaliny Jędrusik – jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym. I to na pewno nie jest wyścig, to tylko wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego...
„Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie”.
Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała... miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. Dziś zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina. Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 15.10.2018 do 26.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

SPEKTAKL „TYSIĄC FRANKÓW NORWIDA”

28.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
/dramat w trzech aktach/ Producent spektaklu: Scena „Rode” Kraków – Rzeszów, Reżyseria: Mariusz Marczyk, Scenografia: Lidia Marczyk, Muzyka: Maria Natalia Rajkin
„Tysiąc franków Norwida” to nie tylko przejmująca historia życia autora „Promethidiona”, zwłaszcza jego ostatniej, paryskiej dekady. To także wzruszająca opowieść o jego miłości do polskiej emigracyjnej pisarki Marii Sadowskiej. Proponowana sztuka jest jednak czymś znacznie więcej. To opowieść o Polsce, tej pozbawionej państwowości i wygnanej oraz nadziei jaką nosił w sobie Norwid na urzeczywistnienie Polski zwycięskiej, niepodległej, uczciwej i uporządkowanej.

Tę nadzieję noszą w sobie Polacy także dziś, przeżywając wielkie kłopoty z zagospodarowaniem wolności, która powróciła do nas po 1989 r. Zapisane w dramacie diagnozy Norwida odnoszące się bezpośrednio do Polski i Polaków nic nie straciły ze swojej aktualności. Przeciwnie, upływ czasu jeszcze bardziej spotęgował siłę słów Norwida. Autor „Promethidiona” jest wielkim nauczycielem mądrego i nowoczesnego patriotyzmu. Warto się wsłuchać w słowa przenikliwe i prorocze wypowiedzi Norwida diagnozujące to, co trzeba z naszego życia społecznego usunąć i to, co może i powinno je wzbogacić i uszlachetnić.
Wykonawcy: Maria Sadowska - Elwira Romańczuk, Olizarowski - Jerzy Miedziński, Cyprian Kamil Norwid - Mariusz Marczyk

Informacje o wykonawcach:

Elwira Romańczuk - magister sztuki, absolwentka PWSFiTV w Łodzi, Wydział Aktorski/1982/ Aktorka teatrów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Kaliszu, Krakowie / role filmowe – „Najciekawsza historia”, „Osobliwy pamiętnik grzesznika” J.W. Hassa /, reżyser wielu autorskich spektakli teatralnych, wieloletni wykładowca sztuki aktorskiej / Uniwersytet „La Sapienza”, Akademia „Pietro Scharoff” – Rzym, Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Kielce / Nagroda Ministra Kultury za działalność artystyczną /2004/Nagroda a rolę na Międzynarodowym Festiwalu w Sanki Petersburgu / 2003 / Od sezonu 2012/ 2013 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Jerzy Miedziński - magister sztuki, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Wrocławiu. Aktor teatralny i filmowy, związany wieloletnią współpracą z teatrami Rzeszowa i Tarnowa.
Od sezonu 2009/2010 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Mariusz Marczyk – aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny „Rode” Kraków – Tarnów – Rzeszów / 2003 r. / Autor powieści, dramatów i książek poetyckich. Między innymi: „Dziadek – carski oficer” / powieść / „Fetysze Izydora Bluma” /powieść/, „Przypadki męskiej nieśmiałości” /powieść/ „Tysiąc franków Norwida” /dramat/ „Na dnie duszy prawda” /dramat/ , „Separacja” /farsa/ . Mistrz żywego słowa – zdobywca wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności / Poznań 2006 /.
W ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

SPEKTAKL „WOJNA PÓR ROKU”

22.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
w wykonaniu aktorów młodzieżowego Teatru „GENERACJA” . Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Oliwia Maciejkowicz, Dominika Turlikowska, Wiktoria Onufrowicz, Ola Osiak, Marlena Śladewska, Weronika Świdlicka.
Zwariowana komedia o bitwach, jakie toczą ze sobą pory roku, by zdobyć przewagę w naturze. Złą postacią jest zima, która chce rządzić innymi. W tym celu, żeby pokonać wiosnę, lato i jesień, próbuje zaczarować rzeczywistość. Efekty magii są jednak zaskakujące...
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

SPEKTAKL POETYCKI pt. „POLNE KWIATKI. KOPKI, MOJA MAŁA OJCZYZNA” - LUDOWA WYCINANKA Z POEZJI, PIEŚNI I PIOSENEK W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI.

GODZ. 18:00 
Spektakl oparty na tekstach Lidii Gierwiałło, Joanny Noemi Zasady oraz Rafała Wojasińskiego, scenariusz i reżyseria Piotr Ziniewicz, scenografia Piotr Siła, muzyka Jerzy Derfel.

„Polne kwiatki” to spektakl poetycko-muzyczny o tematyce ludowej wg prozy Rafała Wojasińskiego, z piosenkami Lidii Gierwiałło i Joanny Noemi Zasady, z muzyką Jerzego Defla. Autorzy oddają hołd takim twórcom jak Oskar Kolberg i Wojciech Siemion, którego „Wieża malowana” była inspiracją do powstania spektaklu.

W historiach z życia mieszkańców maleńkiej wioski Kopki leżącej nad Świdrem, tej maleńkiej, ale jakże niezwykłej społeczności zawarta jest refleksja, zaduma, radość życia. Widz odnajduje w tym spektaklu cząstkę siebie - to opowieść o każdym z nas, zwyczajnym człowieku, z jego codziennymi radościami i smutkami, głęboko osadzona w lokalnym krajobrazie i klimacie.

ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH"

20.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.

SPEKTAKL KOMEDIOWY „POMOC SĄSIEDZKA”

13.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
W WYKONANIU MARZANNY GRAFF I ALEKSANDRA MIKOŁAJCZAKA – AKTORÓW TEATRU „MAM TEATR”
„Któż z nas nie zna przykładu denerwującego sąsiada? A co, jeśli sąsiadką jest ekscentryczna pracoholiczka singielka, która uwielbia egzotyczne podróże? Pana Stefana i Panią Jolę różni chyba wszystko. Do tego każde z nich lubi mieć rację. Czy taka dwójka jest w stanie znaleźć choć cień porozumienia?
Reżyseria: Karol Stępkowski, opieka artystyczna: Aldona Jankowska, scenariusz: Marzanna Graff, muzyka: Danuta Błażejczyk i Mieczysław Jurecki.
Wstęp wolny.
Miejsce:Teatr OTWARTY MOK.

ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

Damy i Huzary

Damy i Huzary

Damy i Huzary

Damy i Huzary

20.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: OLGĄ BOŃCZYK, PIOTREM GĄSOWSKIM I ZBIGNIEWEM KOZŁOWSKIM W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE”.

15.04.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
George, żonaty księgowy z New Jersey i Doris – gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Spektakl ukazuje sześć spotkań tej osobliwej, nietypowej pary na przestrzeni blisko 30 lat.
W tym czasie zmieniają nie tylko oni sami ale cały otaczający ich świat.
Romantyczna komedia Bernarda Slade’a była brodway’owskim przebojem w latach 70-tych. Zyskała uznanie widowni i krytyków, a sam autor otrzymał nominację do Oskara za scenariusz.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 13.04.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

SPEKTAKL TEATRALNO–KABARETOWY PT. „POWSINOGI NA CZTERY NOGI”

08.04.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL TEATRALNO–KABARETOWY PT. „POWSINOGI NA CZTERY NOGI” w wykonaniu aktorów Teatru SCENA „RODE”. Reż. Mariusz Marczyk
Pełną humoru podróż przez polską wieś przerywa raz po raz opowieść odsłaniająca jej bardziej romantyczny, zakotwiczony w przeszłości charakter. Spektakl nawiązuje do dawnego teatru jarmarcznego, a zawarte w nim skecze, piosenki i humorystyczne monologi są gwarancją świetnej zabawy.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 06.03.2018 od godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

KLASYKA W TEATRZE – CZARNA KOMEDIA pt. „ARSZENIK I STARE KORONKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

Arszenikistarekoronki
Arszenikistarekoronki2
Arszenikistarekoronki3

11.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 

Dwie urocze starsze panie postanowiły w oryginalny sposób pomagać samotnym starszym panom. A że to trochę niezgodne z prawem, to nic, bo w tym domu wiele rzeczy odbiega od normy… Ta pełna czarnego humoru amerykańska farsa Josepha Keeselringa od niemal 80 lat od nowojorskiej premiery bawi niezmiennie widzów na całym świecie. To prawdziwe panopticum ludzkich osobowości podane w formie zwartej fabuły, spektakl dla każdego.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.02 do 09.03.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI: DOMINIKA GWIT, JOANNA KUPIŃSKA, LESZEK STANEK, ALAN ANDERSZ I MICHAŁ PIRÓG W PRZEŚMIESZNYM spektaklu „SZALONE NOŻYCZKI”.

04.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa!
Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego, który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy...
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.02 do 02.03.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

WIECZÓR Z GWIAZDAMI SERIALI TELEWIZYJNYCH W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „MAYDAY 2”.

18.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 BILETY WYPRZEDANE
 Zapraszają: KATARZYNA CICHOPEK, KAMILA POLAK, DARIA KRZYŻANIAK, MAREK WŁODARCZYK, MICHAŁ KOTERSKI, MARCIN MROCZEK, MARIUSZ KRZEMIŃSKI.
„Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. Czy macie Państwo ochotę przeżyć coś nadzwyczajnego i poprawić swój nastrój? Jeśli tak, to ta sztuka powstała właśnie dla Was!
Którą kobietę powinien wybrać John? Seksowną Barbarę czy doskonale gotującą Mary? Co się stanie, jeśli jego dwójka dzieci z innych małżeństw pozna się? Jak poradzi sobie z nieustającymi kłamstwami i krętactwami przyjaciel rodziny, Stanley? Na te wszystkie nurtujące pytania aktorzy odpowiedzą we własnym, wyjątkowym, komicznym i zawrotnym tempie.
Niebezpieczeństwo wynikające z tej sztuki może być jedno. Państwa humor zmieni się nieodwracalnie, a śmiać się będziecie nawet po ostatnich ukłonach! Czy jesteście Państwo gotowi zmierzyć się z prawdziwą i jedyną słuszną formą żartu?
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 29.01.2018 do 16.02.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK
facebook