Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Aktualności

WYJĄTKOWY KONCERT „TANGO WOLNOŚCI”

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort/wokal; Łukasz Chrzęszczyk/fortepian; Mateusz Szemraj/gitara; Piotr Kopietz /bandoneon, kierownictwo artystyczne.

Muzycy zespołu sięgając do Historii Polskiej Piosenki, przypominają najpiękniejsze polskie tanga ostatnich 100 lat. Ich autorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, byli nie tylko wybitnymi kompozytorami, lecz także wielkimi patriotami. Należeli do grona kompozytorów, którzy mieli szczęście tworzyć w niepodległej już i wolnej Polsce.
Zespół swoim repertuarem nawiązuje m.in. do czasów eleganckich kawiarni i podwórkowych teatrów, gdzie Polacy po wielu latach życia pod zaborami, mogli swobodnie słuchać oraz tańczyć piękne i popularne do dziś, polskie Tango Wolności.
To co zespół wyróżnia, to nowe, autorskie aranżacje starych tangowych przebojów oraz niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy, żeński wokal.

W programie koncertu m.in.: To ostatnia niedziela, Tango milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nigdy, Chryzantemy złociste, Odrobinę szczęścia w miłości, a także kompozycje własne zespołu.

Cena biletu: 20 zł, bilet ulgowy 15 zł (zniżka dla seniorów). Przedsprzedaż od 16.09 do 28.09 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook