Aktualności

NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. Wykład czwarty: DLACZEGO NIE WSZYSCY MYŚLĄ TAK, JAK MY?

07.12.2018 (PIĄTEK)
O kulturach współczesnego świata, o fundamentalnych różnicach pomiędzy kulturami Wschodu i Zachodu, o różnicach w sposobie myślenia i zachowania ludzi wychowanych w różnych kulturach opowie DOROTA CZOŁAK, psycholog, trener biznesu, praktyk handlu międzynarodowego.
Dlaczego tak często zdumiewa nas zachowanie przedstawicieli innej kultury – odmienne od naszego? Dlaczego dziwimy się zachowaniu naszych kolegów z pracy lub szefów –cudzoziemców? Czy wzorce zachowań charakterystyczne dla nas – Polaków, Europejczyków, obowiązują na całym świecie? Czy wszyscy myślą i zachowują się tak samo w konkretnej sytuacji społecznej? Czy „nasze” zachowanie jest tym jedynie słusznym?
Miejsce: sala widowiskowa MOK