Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Koncerty-2019

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA


18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA

BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA


23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 17:00
W części artystycznej: występ Genady Iskhakova z repertuarem pieśni cygańskich, romansów, popularnych arii operetkowych oraz Zespół jazzu tradycyjnego „Warsaw Diexielanders” w koncercie „Życie i twórczość Louisa Amstronga”.
Wstęp wolny.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra”

KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra”


11.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
w składzie: Anastazja Karolina Lizer – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Michał Zuń – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
„Swing – Jazz – Bossa nova” to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30-tych i 40-tych, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu „Retro Orchestra” oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu m.in.: „Strangers in the night”, “Summertime”, “Fly me to the moon”, “Raindrops keep falling on my head”, “Autumn leaves”, “Girl from Ipanema”, “Corcovado”, “How insensitive”.

O Artystach:

O artystach

„PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI”

SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI” na podstawie prozy, wierszy i piosenek LEONARDA COHENA W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI


30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI” na podstawie prozy, wierszy i piosenek LEONARDA COHENA W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI przy akompaniamencie Jerzego Derfla – fortepian. Scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel, produkcja et varia: Anna Jędrzejczyk
„Pieśni Miłości i Nienawiści” to spektakl na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena (tłumaczenie Macieja Karpińskiego, Macieja Zębatego oraz Wojciecha Fladzińskiego – książka „Różne postawy”).
Cohen stawiany dziś na równi z Okudżawą, Wysockim czy Brelem, urodził się w Montrealu w 1934 roku w religijnej rodzinie kanadyjskich Żydów. Nawiązania do Boga, odwołania do Biblii, biblijne cytaty są obecne w wielu jego utworach.
Twórcy „Pieśni Miłości i Nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – I KONCERT: „MUZYKA EUROPY ORAZ JAPONII, KOREI, FILIPIN”

09.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
w wykonaniu artystów: Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów.

Teresa Kaban i Henryk Błażej są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie:
Teresa – w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego, grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa; Henryk w klasie fletu Prof. W. Chudziaka, grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.
Solową działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na niemal wszystkich estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
Jako soliści brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych: od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów... aż po Bagdad, Koreę, Japonię – uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Jako soliści i kameraliści nagrali też kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie, a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Posiadają także liczne nagrania płytowe.
Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA), a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku ,w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja) i innych.
W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994 r. są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

FANTASTYCZNY, ENERGETYCZNY KONCERT ZESPOŁU „ŻUKI”.

10.02.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
w programie: największe przeboje THE BEATLES, CZESŁAWA NIEMENA, KRZYSZTOFA KLENCZONA ORAZ AUTORSKIE PIOSENKI Z CD MOMENT. 
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 28.01.2019 do 08.02.2019 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

PATRYCJA ZYWERT-SZYPKA W NIESAMOWITEJ PRODUKCJI „ZDENEK SHOW”

26.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
Czechy to niezwykły kraj, który nam kojarzy się głównie z knedlikami, piwem, no i może skokami narciarskimi. Nikt chyba nie wie, że w tym kraju przyszedł na świat niezwykły człowiek, człowiek o wielu twarzach, człowiek-orkiestra, człowiek-omnibus, a nawet człowiek-autobus…;), który swoimi muzycznymi dokonaniami zadziwiał przez lata i zadziwia nadal; który stworzył wiele niezwykłych kompozycji; który wspierał muzyków na całym świecie; bez którego wiele gwiazd światowej sceny muzycznej nigdy by się na niej nie pojawiło… wszelkie zasługi dla świata artystycznego tego niezwykle skromnego człowieka można by długo wymieniać. Lepiej jednak spotkać się z jego talentem podczas naszego „show”. Jak nikt roztacza na nim swój niegasnący blask. Ten człowiek to nie kto inny jak Zdenek Smetana. W tym koncercie Zdenek zaprasza do świata swoich kompozycji i niezapomnianych wykonań piosenek lekkich, łatwych i przyjemnych, ale i tych z drugim dnem, duszą, głębią, problemem.
Ten niezwykły koncert ma również niezwykłą formę (ciii… nic nie zdradzimy), a poza tym jest tak naprawdę jedną wielką niespodzianką i wspaniałą zabawą dla każdego.
Scenariusz: Patrycja Zywert-Szypka i Grzegorz Szypka , reżyseria: Grzegorz Szypka
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01 do 25.01. w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KONCERT „MŁYNARSKI KONTRA OSIECKA”

KONCERT „MŁYNARSKI KONTRA OSIECKA” 


Kup bilet

16.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MŁYNARSKI KONTRA OSIECKA” w II rocznicę śmierci artysty. Śpiewają: Beata Marczewska i Mateusz Grabowski. Przy fortepianie Adam Snopek.
Nie ma Polaka, który nie potrafiłby zanucić piosenki „Jesteśmy na wczasach” czy „Niech żyje bal”. Stworzyli ponadczasowe teksty, aktualne, mądre, kompletne! Wojciech Młynarski? Czy Agnieszka Osiecka? Czyje wersy bardziej trafiają do publiczności? Może uda nam się wspólnie odpowiedzieć na to pytanie podczas koncertu…
Piosenki, które będzie można usłyszeć, to m. in.: Kocham Cię życie, Odkryjemy miłość nieznaną, Jesteśmy na wczasach, Nie ma jak u mamy, Uciekaj moje serce, Róbmy swoje, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś mnie pokochał, Moje serce to jest muzyk, Niech żyje bal, Bądź moim natchnieniem, Małgośka, Wariatka tańczy i inne.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 04.03. do 15.03.2019 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00. Możliwy także zakup biletów internetowo.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

FANTASTYCZNY, ENERGETYCZNY KONCERT ZESPOŁU „ŻUKI”

Koncert przeniesiony z uwagi na żałobę narodową .
19.01.2019 (SOBOTA)

GODZ. 18:00 
W programie: największe przeboje THE BEATLES, CZESŁAWA NIEMENA, KRZYSZTOFA KLENCZONA ORAZ AUTORSKIE PIOSENKI Z CD MOMENT.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01. do 18.01 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

NOWOROCZNY PREZENT DLA MIESZKAŃCÓW – NIEZWYKŁY KONCERT ZESPOŁU „THE VOICES”

12.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
Są zespołem zawodowców i pasjonatów. Śpiew to ich sposób na wyrażanie siebie, realizację życiowych planów i, co najważniejsze, kontakt z drugim człowiekiem. Najbliższy, jak to tylko możliwe. Swoją przygodę rozpoczęli w 2012 roku od programu X Factor, gdzie dotarli do finałowej dziewiątki.
Specjalnością zespołu jest muzyka rozrywkowa w autorskich aranżacjach, mix takich stylów jak: pop, rock, hip hop czy muzyka klubowa. Grają najpopularniejsze covery muzyki rozrywkowej, m.in. wykonawców takich jak: Michael Jackson, Queen, Bruno Mars, Coldplay, LemOn, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha i wiele innych. Na swoim koncie mają kilka singli własnego autorstwa i kompozycji. Współpracowali z Radzimirem Dębskim (projekt: MIUOSH x JIMEK x NOSPR), Grzechem Piotrowskim (album Nowe Pokolenie 14/44), Całą Górą Barwinków, Eweliną Lisowską, z zespołem Rasmentalism („Nie jestem Raperem”), Miuoshem („Po Drugiej Stronie”), z Rafałem Brzozowskim, a ostatnio także z Dawidem Kwiatkowskim. Brali udział w projekcie NOWOSIECKA – koncerty oraz wydawnictwo płytowe („Karnawał raz w życiu”). Koncerty w Polsce i za granicą, zagrali m.in.: na Otwarciu Polskiego Pawilonu Expo 2015 w Mediolanie oraz Konferencji Klimatycznej ONZ COP 19 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wielokrotnie występowali w programach X Factor, Mam Talent, DD TVN, Pytanie na śniadanie oraz Halo Polonia. Laureaci ogólnopolskiego konkursu Aranżator, Laureaci międzynarodowego konkursu PER Musicam AD ASTRA. Grali koncerty na żywo w Sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej z projektem MIUOSH x JIMEK x NOSPR

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook