Aktualności

FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – I KONCERT: „MUZYKA EUROPY ORAZ JAPONII, KOREI, FILIPIN”

09.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
w wykonaniu artystów: Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów.

Teresa Kaban i Henryk Błażej są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie:
Teresa – w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego, grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa; Henryk w klasie fletu Prof. W. Chudziaka, grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.
Solową działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na niemal wszystkich estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
Jako soliści brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych: od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów... aż po Bagdad, Koreę, Japonię – uzyskując wysokie oceny recenzentów i muzyków.
Jako soliści i kameraliści nagrali też kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie, a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były „na żywo” przez Polskie radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej. Posiadają także liczne nagrania płytowe.
Oboje prowadzą też mistrzowskie kursy interpretacji muzycznej m.in.: w Miami i Los Angeles (USA), a także w Conservatory of Music w Londynie, w Reykiaviku ,w Catanii (Sycylia), w Presovie (Słowacja) i innych.
W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994 r. są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.