Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

MOK Józefów

„NIEZWYKŁE ŻYCIE SZACHRAJKI” SPEKTAKL W WYKONANIU TEATRU „GENERACJA”

Pchła SZACHRAJKA

Pchła SZACHRAJKA

05.11. 2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Najsłynniejsza Pchła na świecie – Szachrajka wymyśla niestworzone historie i przeżywa szalone przygody. W swój wielobarwny świat sprytna Pchła wciąga wiele równie niezwykłych, jak ona sama postaci, które ulegają jej niecodziennej fantazji. A Ona… Pchła nieposkromiona spełnia w ten sposób wszystkie swoje niebanalne zachcianki. Na to dynamiczne i zabawne przedstawienie zapraszamy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7 do 107 lat. Występują: Weronika Rupniewska, Klaudia Niedźwiecka, Julia dzierżak, Nadia Barczyńska, Gabrysia Salzman, Szymek Mańkowicz, Bartek Dębecki, Mikołaj Kubiak, Daniel Kankowski – młodzi aktorzy Teatru „GENERACJA”.
Reżyseria: Krzysztof Czekajewski
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ AKTORKI - KATARZYNY ŻAK uświetniony KONCERTEM pt. „BARDZO PRZYJEMNIE JEST ŻYĆ”.

Katarzyna Żak

Katarzyna Żak

20.11.2016 r (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – „ŚPIEWAJĄCY AKTORZY” 
Aktorce towarzyszyć będzie ZESPÓŁ w znakomitym składzie: Hadrian Filip Tabęcki (pianista), Witold Cisło (multiinstrumentalista), Bartłomiej Krauz (akordeonista) i Piotr Malicki (gitara).
Uwaga! Wydarzenie połączone jest ze sprzedażą najnowszej płyty artystki z możliwością otrzymania autografu.
Cena biletu: 30zł. Przedsprzedaż od 07.11 do 18.11 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

III część FESTIWALU NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA – POLSKI TANIEC NARODOWY – POLONEZ

Polonez

Polonez

12.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00 
Polonez uznawany jest za najstarszy taniec narodowy. Znany był pod nazwami: chodzony, pieszy, wielki a do końca XVIII wieku występował niemal w całej Europie jako taniec polski. Od ludu przejęła poloneza drobna szlachta, a następnie magnaci oraz dwór królewski. Tradycja tańczenia poloneza podczas ważnych uroczystości przetrwała do dziś. Zapraszamy na widowisko, podczas którego przekonamy się czym polonez urzekł tak wybitnych kompozytorów jak: Michał Kleofas Ogiński, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Kurpiński, czy Franciszek Liszt. Podczas koncertu zobaczymy polonezy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz usłyszymy polonezy kompozytorów z całego świata w wykonaniu kwartetu smyczkowego na skrzypce, fortepian, harmonię i fagot i inne.
Bilety w cenie 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.11 do 10.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości 2016

Święto Niepodległości 2016

11.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 12:30
INSCENIZACJA PLENEROWA pt. „Jest Polska” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie.
Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II. Po zakończeniu inscenizacji start Biegu Niepodległości – ul. Polna – Józefów.

Regulamin opłat i uczestnictwa w zajęciach organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło, że wybraliście Państwo Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie na miejsce rozwijania pasji i zainteresowań własnych oraz swoich dzieci. Chcemy Państwa powiadomić, że zawsze dbamy o jakość programów, formy realizacji zajęć i projektów, a także o Państwa potrzeby, komfort i bezpieczeństwo.
Nasi instruktorzy to ludzie ze wszech miar kompetentni, wykształceni, z odpowiednimi uprawnieniami do prowadzenia grup. Zajęcia stałe podlegają jednak pewnym zasadom, które ujęte zostały w niniejszym „Regulaminie opłat i uczestnictwa w zajęciach organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury”.
Przedstawiamy go poniżej i prosimy o zapoznanie się z jego treścią.


REGULAMIN OPŁAT I UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH ORGANIZOWANYCH W
MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

Informacje ogólne

Miejski Ośrodek Kultury organizuje zajęcia i sekcje w tzw. trybie szkolnym, od października do maja/czerwca. Zajęcia odbywają się w dni robocze, w przypadku zespołów i grup artystycznych próby odbywają się również w soboty. W okresie ferii zimowych oraz wakacji zajęcia stałe są zawieszane. W tym czasie realizujemy inne projekty artystyczne dostępne dla wszystkich uczestników.

Zasady tworzenia grup

Grupy zajęciowe tworzone są na podstawie zapisów prowadzonych od 01 do 30 września każdego roku, do wyczerpania limitu przyjęć w poszczególnych grupach.
W przypadku wyczerpania limitu miejsc w grupach, tworzone są listy rezerwowe. Z listy rezerwowej dziecko może zostać przyjęte do grupy zajęciowej w ciągu całego roku artystycznego.
Minimalna liczba uczestników zajęć to 8 osób.
W przypadku zmniejszenia liczby osób Dyrektor może podjąć decyzję o dalszym prowadzeniu zajęć.
Zapisy dokonywane są w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury, w biurze Domu Nauki i Sztuki, telefonicznie lub mailowo.

Zasady pracy grupy

Grupy zajęciowe działają według autorskich programów, ustalonych przez instruktora a zatwierdzonych przez Dyrektora MOK Józefów.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w grafiku zajęć o czym poinformuje (e – mailem, telefonicznie lub osobiście) osoby uczęszczające na zajęcia.
Dopuszcza się również przeniesienie zajęć na inny termin po jego wcześniejszym uzgodnieniu z uczestnikami zajęć i Dyrektora MOK Józefów.
W przypadku nieobecności instruktora prowadzącego, Miejski Ośrodek Kultury zapewnia zastępstwo, lub odpracowanie zajęć w dogodnym terminie.

Opłaty

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest uregulowanie opłaty.
Wpłaty za poszczególne zajęcia przyjmowane są do 15 każdego miesiąca w Kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w godz. 16:00 – 18:00 i w biurze Domu Nauki i Sztuki w godz. 9:00 – 18:00.
Zachęcamy również do wnoszenia opłat drogą elektroniczną na nasze konto (przelew). Nr. konta bankowego: 31 8023 0009 2004 0009 3770 0001, (w tytule przelewu musi być podane: imię i nazwisko uczestnika, miesiąc za który wnoszona jest wpłata oraz rodzaj opłacanych zajęć).
Uczestnikom sekcji przysługują następujące zniżki;
50 % - dla kolejnego członka rodziny w przypadku uczęszczania na te same zajęcia
Zniżki nie obejmują:, nauki gry na gitarze, nauki gry na instrumentach klawiszowych, wybranych kursów, instruktor wynajmuje salę.
W przypadku zaległości w uiszczaniu opłat za 2 miesiące uczestnik zostaje automatycznie zawieszony do czasu uregulowania zaległości.
Wykupując uczestnictwo w zajęciach uczestnik ma zarezerwowane: miejsce w grupie, zapewnioną opiekę instruktora, zapewnione pomieszczenia i materiały do zajęć.
Opłata jest naliczana bez względu na nieplanowaną absencję uczestnika w ciągu miesiąca
Opłaty mogą być wnoszone jedynie przez osoby powyżej 13 lat (KC z dnia 23.04.1964 Dz.U. z 1964 r, Nr 16, poz. 93, art.15).
Dyrektor na podstawie pisemnej prośby, może ustalić indywidualne zwolnienia z opłat w przypadku trudnej sytuacji materialnej.
Uczestnik nie może odstępować opłaconych zajęć osobom trzecim.

Podpisując niniejszy regulamin wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie wizerunku dziecka lub własnego, w tym na umieszczanie zdjęć i filmów zawierających wizerunek własny lub dziecka na stronie www.mokjozefow.pl, Internecie, lokalnej prasie, innych. Jednocześnie informujemy, że wizerunek Państwa lub dziecka będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie w celu promocji działań organizowanych przez Ośrodek.

Dokładamy wszelkich starań, aby w Miejskim Ośrodku Kultury i jego placówkach było miło i przyjemnie.
W głównym budynku oraz placówkach Ośrodka panuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, palenia tytoniu, spożywania środków psychoaktywnych.
Nasz Ośrodek to miejsce szczególnie bliskie wszystkim józefowianom i przybywającym gościom, dlatego prosimy o zachowanie czystości i porządku.

Zapraszamy w nasze gościnne progi.

VII SPOTKANIE – „TAJEMNICA KAZIMIERZA DOLNEGO”

Tajemnice Kazimierza Dolnego

Tajemnice Kazimierza Dolnego

18.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PODRÓŻNICZY PT. „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE” – 
Jest w Polsce wiele miast, które warto, a może nawet trzeba zobaczyć. Żadne jednak nie ma takiej magicznej siły przyciągania, jak Kazimierz Dolny. Przyjedziesz raz, podumasz na Rynku, pospacerujesz brzegiem Wisły, zanurzysz się w zieleni lessowych wąwozów i nie wiedzieć kiedy spacerujesz tymi wąwozami po raz drugi, piąty…
Co decyduje o sile przyciągania Kazimierza? Panorama miasta, której nie oparł się żaden malarz? Wyniosłe mury fary oświetlone ciepłym słońcem jesiennego wieczoru? Leniwy spokój monumentalnych spichlerzy rozsianych nad brzegiem rzeki? Na te i inne pytania nurtujące bywalców Kazimierza spróbujemy znaleźć odpowiedzi razem z MIECZYSŁAWEM SZCZEPAŃSKIM - pisarzem i dziennikarzem, autorem albumu o Kazimierzu Dolnym oraz kilkunastu innych książek, w tym powieści "Godzina barrakudy" i "Dellago", "Pożegnania z armią" - wywiadu-rzeki z gen. Z. Ostrowskim, pełnomocnikiem rządu RP ds. wycofania wojsk rosyjskich z Polski, reportaży „Z pielgrzymiego szlaku Jana Pawła II”, albumów o Polsce, Warszawie, Wietnamie.
SWOJĄ OPOWIEŚĆ O HISTORII, ARCHITEKTURZE, LUDZIACH I TAJEMNICACH KAZIMIERZA AUTOR ZILUSTRUJE POKAZEM SLAJDÓW.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Terminarz imprez - Grudzień 2016

GALERIA WEJŚĆIE
BYĆ DZIECKIEM to ekspozycja prezentująca wybór 98 fotografii z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie, pokazujących dzieci w różnym wieku, w różnym czasie i w różnych sytuacjach. Składa się z trzech części, z których każda obejmuje ponad 30 zdjęć wykonanych w innym okresie historycznym. Pierwsza część poświęcona jest dzieciom z drugiej połowy XIX w. zarówno tym najmniejszym, niemal jeszcze niemowlętom, jak i nastolatkom. Część druga pokazuje ich rówieśników w pierwszych dekadach XX w., w mieście i na wsi. Ostatnia część poświęcona jest dzieciom czasów II wojny światowej. Oprócz samej prezentacji unikatowych materiałów ze zbiorów Archiwum, celem tej wystawy jest zwrócenie uwagi zarówno na dawną fotografię jako źródło mówiące o przeszłości, jak i obiekt jej zainteresowania – dzieci. Ich wygląd – uczesanie, ubranie zmieniają się, podobnie jak poza, w jakiej zostały uchwycone na zdjęciach. Zmieniają się też ich zabawki, zajęcia, ale też role społeczne. Znaczna część prezentowanych fotografii jest nieznana i pokazywana po raz pierwszy. W większości są autorstwa fotografów warszawskich. Wszystkie zaś są zabytkami kultury materialnej, stanowiącymi świadectwo pamięci o warszawskich dzieciach i ich rówieśnikach z innych terenów Polski.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK.
Spotkanie IV. 20-lecie i ART DECO czyli o romansie kubizmu z secesją. Co wynikło z tego związku? Oczywiście miłość – tzn. sztuka. Trochę kanciasta, jak to w kubizmie, ale i słodka – bo w spadku po secesji. Owoce z tego związku powędrowały aż za ocean – do nowej stolicy sztuki – Nowego Jorku. Ale spadły też do naszego rodzimego ogródka. W okresie 20-lecia międzywojennego w Polsce działało wielu znakomitych artystów, z którymi spotkamy się podczas zajęć: Zofia Stryjeńska, Rafał Malczewski czy kontrowersyjny Stanisław Ignacy Witkiewicz czyli Witkacy. Zapraszamy w artystyczną podróż z Nowego Jorku do Zakopanego! Prowadzenie mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY KRYSTYNY LEŚNIEWSKIEJ-PASIONEK PT. „ W STRUMIENIU DRÓG...”. Spotkanie uświetnione fragmentami poezji autorki.
Krystyna Leśniewska-Pasionek. Urodzona w Lądku, obecnie mieszka w pobliskim Radochowie, o którym pisze „to moje miejsce na ziemi, tu jestem naprawdę szczęśliwa”. Z okien jej domu rozpościera się na malowniczy widok na lądecką ziemię i otaczające ją pasma górskie. Być może to m.in. inspiruje Panią Krystynę. Przez dziesięć lat mieszkała na Śląsku, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji wróciła do swoich korzeni i swojego miejsca. Tu zbudowała dom, tu osiadła na stałe i tu czuje się spełniona. Malarstwem fascynowała się od dzieciństwa, ale dopiero w roku 1993 spróbowała po raz pierwszy swoich sił. Było to przypadkowo, kiedy córka zostawiła na stole farby i pędzelki. Powstała pierwsza akwarela i tak to się zaczęło.
Namalowała ponad 300 obrazów, które przyniosły jej liczne wyróżnienia oraz nagrody, m.in. cykliczne wyróżnienia na przeglądach klasyki nieprofesjonalnej Walory 1994, 1996 czy 1998. Brała udział w licznych plenerach w Polsce oraz w Czechach oraz w wystawach zbiorowych m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej, Stroniu Śląskim, Mieroszowie, Kłodzku (Galeria Kłodzkiego Ośrodka Kultury w 2003 r.), a także w konkursach organizowanych m.in. przez oświęcimskie muzeum czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Jej prace spotkamy w lądeckiej galerii na rynku czy w galerii Lido w Lądku Zdroju.
Obrazy Krystyny Leśniewskiej-Pasionek można podzielić na dwie grupy. Pierwsze to obrazy - jak to określa krytyk sztuki Anna Orska: surrealistyczne, pełne symboli czy odniesień. Do tej kategorii zaliczam m.in. cykl Cztery pory roku, Przemijanie czy Dekalog... Są to często obrazy z pogranicza snu, jawy, marzenia.
Szczególne wrażenie czyni wspomniany już cykl Dekalog ukazujący artystyczną wizję dziesięciu przykazań czy obraz wystawiany ostatnio w lądeckim "Janie", a ukazujący przesłonięty mgłą zamek niby ze snu. Często pojawia się mniej lub bardziej wyrazista sylwetka dobrego anioła, który zapewne czuwa nad jej twórczością.
Druga grupa, to realistyczne pejzaże, widoki ukazujące urok tej ziemi. Miejsca znane i te już zapomniane. Kaplica na Cierniaku, widok Radochowa, lądecki ratusz i starówka, czy ostatnio malowany panoramiczny wręcz pejzaż mojego, przepraszam, naszego Lądka. Wszystko w ciepłych barwach pastelowych, przewaga żółci, pomarańczu, różnych odcieni niebieskiego.
Pani Krystyna Leśniewska-Pasionek maluje nie tylko pędzlem, ale i słowem. Pierwsze wiersze zaczęła pisać jeszcze w szkole średniej pod wpływem ,jak mówi,Grochowiaka, Herberta czy Różewicza. Na ogół do obrazu napisany jest wiersz lub do wiersza tworzy obraz. Co jest pierwsze – obraz czy wiersz? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie rozstrzygamy tego dylematu. Pierwszy tomik wierszy wydał w 1999 roku w Bielawie tamtejszy Miejski Ośrodek Kultury. Kolejny tomik Podążać za stadem praktycznie przygotowany jest już do druku. Będzie to tomik w wersji polsko- czeskiej. Jej wiersze spotkamy m.in. w antologii Na tej ziemi był Oświęcim. Marzy o napisaniu cyklu nowel ukazujących losy swojej rodziny na tle lądeckiej rzeczywistości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 19:00
SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY przedstawia: SPOTKANIE PROMUJĄCE POWIEŚĆ "TRANSAKCJA" AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.
Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja zaproszonych gości z udziałem autora, którą poprowadzi Bogdan Rymanowski – dziennikarz TVN. Na spotkaniu będzie również możliwość zakupu książki i uzyskania dedykacji autora. Zbigniew Korba jest czynnym zawodowo prawnikiem, mieszkańcem Józefowa. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z żoną i dziećmi. „Transakcja” to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym.
„Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”
Transakcja to jego dotychczas najpoważniejsza przygoda z tworzeniem fikcji literackiej. Prowadzi bloga "Jeszcze w zielone gramy...", z którego teksty ukazały się drukiem w 2014 r.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY „Ze świąteczną wizytą u renifera Rudolfa” – warsztaty o kulturze Samów – ludu dalekiej Północy.
Informacje i zapisy: www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI
03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00 „ZAMIESZANIE ZE ŚWIĘTAMI” SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 3.
Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?! Aniołek, pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, choć przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedział by o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa jest bardzo tajemnicza, a staje się jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka… A dla wszystkich dzieci – czekoladowy Mikołaj. Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun. Przedsprzedaż biletów od 21.11.2016 w godz. 14.00 – 18.00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 10:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK .

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00 A
RTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE.
Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
ŚWIATOWE IKONY MUZYKI – KONCERT PT. „FRANK SINATRA ... I PRZYJACIELE” w wykonaniu zespołu SWING MOTION
w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Patrycja Ciska– wokal ; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian ; Michał Zuń – kontrabas.
Koncerty zespołu Swing Motion nawiązują do „Złotej Ery Swingu” lat 30-tych XX-wieku. W tym okresie w USA powstał Swing, który wnet, w różnorodnych formach, rozpowszechnił się po całej Ameryce i dalej Europie oraz w wielu innych krajach Świata. Po dzień dzisiejszy muzyka swingowa przywodzi na myśl legendarne big-bandy: Glenna Millera, Benny'ego Goodmana i Duke'a Ellingtona oraz wybitnych piosenkarzy takich jak: Nat King Cole, Dean Martin czy Frank Sinatra - uznawany za „Ikonę Swingu”.
Utwory z repertuaru Franka Sinatry stanowią nieodzowny element programowy koncertów w wykonaniu Swing Motion – zespołu, który charakteryzuje własny i unikalny styl muzyczny, będący efektem niepowtarzalnego składu instrumentalnego, a przy tym autorskich, niebanalnych opracowań znanych i lubianych przebojów szeroko pojętej muzyki swingowej. W programie koncertu m.in.: „Fly me to the moon”, „Strangers in the night”, „I fall in love too easily”, „Cheek to cheek”, „Nice ‘n’ easy” czy „Autumn leaves” z repertuaru Franka Sinatry, a ponadto kilka innych swingowych hitów z lat 30-tych.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl
Patrycja Ciska – muzyk, wokalistka jazzowa. Laureatka kilku konkursów wokalnych, w tym m.in.: „Niemen Non Stop", Ogólnopolskie Spotkania z piosenką „Warszawa da się lubić” oraz Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki i Tańca w Sierpcu. Uczestniczka programów oraz koncertów w TVP 2, TV Polonia i Polsat, w tym m.in.: „Bitwa na Głosy”, „The Voice of Poland”, „Top Trendy", „Jednego Serca". Współpracuje z zespołami: TGD, SIC , T.C.M. Music, z Fundacją Nowa Orkiestra Kameralna, z EMPiKiem, Polskim Radiem, a ponadto z Kubą Badachem, Natalią Niemen, Anną Marią Jopek, Stanisławą Celińską, Honoratą HONEY Skarbek, Natalią i Pauliną Przybysz oraz rodziną Pospieszalskich. Zagrała ponadto w filmie „Warsaw by Night”. Ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę jazzową w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Studiuje wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Michał Zuń - kontrabasista, gitarzysta basowy. Koncertuje w kraju i za granicą, od Filharmonii Narodowej przez big bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne. Na festiwalu „La Folle Journee” (Francja) zyskał bardzo przychylne recenzje krytyków oraz publiczności, a z zespołem Couleur Cafe został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje m.in. z: Filharmonią Narodową, Sinfonia Iuventus, Orkiestra Vratislavia, i z zespołami: PompaDur, Couleur Cafe, Big Band UMFC. Jest absolwentem UMFC w Warszawie w klasie kontrabasu oraz studiował w Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie kontrabasu.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 21.11 do 02.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.12.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
FILMOWA MAGIA ŚWIĄT – seans filmowy – „KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA”
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

06.12.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Ozdoby na świąteczne drzewko. W ramach przygotowań do Świąt zrobimy ekologiczne lub naturalne ozdoby na choinkę. Stworzymy piękne gwiazdki, bałwanki czy bombki.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE”

VIII spotkanie: „GÓRY STOŁOWE. MAGICZNY ŚWIAT SKALNYCH MIAST” – autorska prelekcja multimedialna połączona z pokazem filmu - SEBASTIANA R. BIELAKA
Opis prezentowanego miejsca: Góry Stołowe rozciągają się na pograniczu Polski i Czech – od Kotliny Krzeszowskiej aż do Polanicy Zdrój. Po polskiej stronie znajduje się najwyższa część całego pasma górskiego, ponad którą góruje Szczeliniec Wielki wznoszący się 919 m n.p.m. Z kolei najbardziej urokliwe fragmenty czeskich Gór Stołowych to Brumowskie Ściany i Skały Adrszpasko-Cieplickie, położone na północ od Kudowy. O dużej wartości przyrodniczej tej części Sudetów najlepiej świadczy to, że znajduje się tutaj park narodowy, obszar Natura 2000 oraz kilkadziesiąt rezerwatów przyrody, które chronią krajobrazy, a także florę i faunę po obydwu stronach polsko-czeskiej granicy. Góry Stołowe to jedyne pasmo górskie w Polsce oraz jedno z niewielu w Europie o budowie płytowej. Występują tutaj ciekawe formy rzeźby skalnej, które są efektem trwającej do dziś erozji. Są to pojedyncze skałki o fantazyjnych kształtach grzybów, iglic i bram, których największe skupiska po polskiej stronie znajdują się w północno-wschodniej oraz południowej części parku narodowego. Dużą atrakcją turystyczną Gór Stołowych, związaną z ich nietypową budową geologiczną, są tzw. Skalne Miasta. Są to rozległe skupiska skał, w których pomiędzy wysokimi na kilkanaście metrów blokami piaskowców występuje tak duże zagęszczenie szczelin, wąskich przejść i zaułków, że przypominają one prawdziwe labirynty. Skalne miasta występują zarówno po polskiej, jak również po czeskiej stronie Gór Stołowych, a najbardziej znane z nich to Błędne Skały znajdujące się w okolicach Skalniaka oraz Skalne Miasto położone w paśmie Skał Adrszpasko-Cieplickich. Błędne Skały, objęte szczególną ochroną w postaci rezerwatu przyrody, zajmują ponad 20 hektarów powierzchni i jeszcze kilka wieków temu były pilnie strzeżonym punktem celnym pomiędzy hrabstwem kłodzkim i królestwem Czech. Wśród licznych atrakcji turystycznych regionu należy wymienić kłodzkie uzdrowiska (Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój), opactwo benedyktyńskie w miejscowości Broumov, podziemną trasę turystyczną w dawnej kopalni Nowa Ruda, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, bazylikę i kalwarię w Wambierzycach oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie.

Opis prelekcji: Pokaz slajdów pt. „Góry Stołowe. Magiczny świat Skalnych Miast” trwa 90 minut i składa się z ponad 500 fotografii. Szczegółowo opisuje przyrodę Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Rezerwatu Przyrodniczego „Skały Adrszpasko - Cieplickie” (flora, fauna i ekosystemy), prezentuje krajobrazy polskiej i czeskiej części środkowych Sudetów, infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie parku i rezerwatu, kuchnię czeską i polską typową dla Dolnego Śląska, dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności związane z wielowiekowym rozwojem na tych terenach górnictwa i hutnictwa, architekturę sakralną oraz atrakcje turystyczne całego regionu. Bazując na własnym doświadczeniu udostępniam szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Gór Stołowych, dzielę się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowiadam ciekawostki, a także wspominam o przygodach, jakie spotkały mnie w trakcie wyprawy.

Dla kogo jest prelekcja? Prelekcja z pokazem filmu przeznaczona jest dla osób zainteresowanych podróżami, turystyką, geografią, fotografią oraz dziką przyrodą – w wieku od dziecka do seniora. Spodoba się zarówno osobom dorosłym w ramach cyklicznych spotkań klubu podróżnika, seniorom w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak również uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych czy licealnych, dla których pokaz slajdów to lekcja geografii i przyrody na żywo.

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, fotograf, autor książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, z zawodu nauczyciel akademicki, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom przyrodniczym po świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże bliskie Naturze”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Poruszyć światłem”
– warsztaty o zabawkach optycznych.
Informacje i zapisy:www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
NAM SIĘ NIE NUDZI „Robimy kartki na Święta”.

Podczas kolejnego, rodzinnego spotkania wykonamy niepowtarzalne karty świąteczne. Spotkanie poprowadzi Pani Ania Zielińska.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00
„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów Małgosi i Grzegorza Kruków. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

11.12. 2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 – 19:00
„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli dziesiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy.
W imieniu organizatorów: Grupy Gwiazdobranie i Dawanie, Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej oraz Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy na jarmark charytatywny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w Józefowie i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Szczegóły na stronie www.gwiazdobranie.pl.

13.12.2016 r. (WTOREK)
KLUB KOBIET MIEJSKICH
GODZ. 10:00 Ozdoby świąteczne. Coraz bliżej świąt. Na kolejnym spotkaniu zrobimy wieniec na drzwi, stroik na stół wigilijny, ozdobimy małą choinkę lub bombkę.
Warsztaty bezpłatne.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
16.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „ZDROWO I KULTURALNIE” – III spotkanie: JAK WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ, ABY NIE MUSIEĆ STOSOWAĆ LEKÓW.
Cykl kilkunastu spotkań prozdrowotnych połączonych z mini-warsztatami, ciekawymi wystawami, prezentacjami multimedialnymi, promocją książek itp., które w przystępny sposób przybliżą wiedzę z zakresu: dieto-terapii, dietetyki, żywienia, zachowania zdrowia a także zdrowej kosmetyki. Czy stosowanie leków zawsze jest niezbędne? Polacy są narodem, który przyjmuje bardzo dużo leków. Bierzemy tabletkę i pracujemy dalej. Tymczasem dolegliwości są sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie i tabletka nie rozwiąże sprawy, a jedynie da tymczasową ulgę. Co robić, żeby nie stosować leków? Na wykład zaprasza Joanna Krawiec, z wykształcenia inżynier środowiska oraz dietetyk, z zamiłowania ogrodnik i pasjonatka zdrowego życia, prywatnie mama dwójki dzieci.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
POKAZOWA LEKCJA OTWARTA w wykonaniu NOWEGO, DZIECIĘCEGO ZESPOŁU WOKALNEGO GROSIK. GOŚĆ SPECJALNY: ZESPÓŁ TAŃCA POLSKIEGO.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „JÓZEFÓW ŚWIĄTECZNIE”
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Zobaczymy jak o tej porze wygląda w obiektywie nasz Józefów, szczególnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca, aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu koniecznie zabierz ze sobą statyw i dobry nastrój. Na plener zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce zbiórki: przed Urzędem Miasta.

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCÓW POLSKICH „NARODOWA PULSACJA”

Plakat

Plakat

26-27.11. 2016 r. (SOBOTA - NIEDZIELA) 

Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski. PATRONAT HONOROWY: Polski Komitet d.s. UNESCO, Polska Sekcja CIOFF, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2016”. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Powiat Otwocki – stolicą Kultury Mazowsza 2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ 27 LISTOPADA:

GODZ. 11:00 – 13:30 – FINAŁY i CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
GODZ. 17:00 – KONCERT GALOWY
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

FILMOWA MAGIA ŚWIĄT – seans filmowy: „KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA”.

04.12.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

ŚWIATOWE IKONY MUZYKI – KONCERT PT. „FRANK SINATRA ... I PRZYJACIELE”

SWING MOTION

SWING MOTION

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
w wykonaniu zespołu SWING MOTION w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Patrycja Ciska – wokal ; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian ; Michał Zuń – kontrabas.
Koncerty zespołu Swing Motion nawiązują do „Złotej Ery Swingu” lat 30-tych XX-wieku. W tym okresie w USA powstał Swing, który wnet, w różnorodnych formach, rozpowszechnił się po całej Ameryce i dalej Europie oraz w wielu innych krajach Świata. Po dzień dzisiejszy muzyka swingowa przywodzi na myśl legendarne big-bandy: Glenna Millera, Benny'ego Goodmana i Duke'a Ellingtona oraz wybitnych piosenkarzy takich jak: Nat King Cole, Dean Martin czy Frank Sinatra - uznawany za „Ikonę Swingu”.
Utwory z repertuaru Franka Sinatry stanowią nieodzowny element programowy koncertów w wykonaniu Swing Motion – zespołu, który charakteryzuje własny i unikalny styl muzyczny, będący efektem niepowtarzalnego składu instrumentalnego, a przy tym autorskich, niebanalnych opracowań znanych i lubianych przebojów szeroko pojętej muzyki swingowej. W programie koncertu m.in.: „Fly me to the moon”, „Strangers in the night”, „I fall in love too easily”, „Cheek to cheek”, „Nice ‘n’ easy” czy „Autumn leaves” z repertuaru Franka Sinatry, a ponadto kilka innych swingowych hitów z lat 30-tych.

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY przedstawia: SPOTKANIE PROMUJĄCE POWIEŚĆ „TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

„TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

„TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY - ZBIGNIEW KORBA

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY - ZBIGNIEW KORBA

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 19:00 
Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja zaproszonych gości z udziałem autora, którą poprowadzi Bogdan Rymanowski – dziennikarz TVN. Na spotkaniu będzie również możliwość zakupu książki i uzyskania dedykacji autora. Zbigniew Korba jest czynnym zawodowo prawnikiem, mieszkańcem Józefowa. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z żoną i dziećmi. „Transakcja” to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym.
„Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”
Transakcja to jego dotychczas najpoważniejsza przygoda z tworzeniem fikcji literackiej. Prowadzi bloga "Jeszcze w zielone gramy...", z którego teksty ukazały się drukiem w 2014r.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

KLUB KOBIET MIEJSKICH

Ozdoby świąteczne - warsztaty

Ozdoby świąteczne - warsztaty

Ozdoby świąteczne - warsztaty

Ozdoby świąteczne - warsztaty

13.12.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00 
Ozdoby świąteczne. Coraz bliżej świąt. Na kolejnym spotkaniu zrobimy wieniec na drzwi, stroik na stół wigilijny, ozdobimy małą choinkę lub bombkę.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli dziesiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy.

Gwiazdobranie i Dawanie

Gwiazdobranie i Dawanie

11.12. 2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 – 19:00
W imieniu organizatorów: Grupy Gwiazdobranie i Dawanie, Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej oraz Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy na jarmark charytatywny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w Józefowie i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegóły na stronie www.gwiazdobranie.pl.

Ozdoby świąteczne. Coraz bliżej świąt.

13.12.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
 Na kolejnym spotkaniu zrobimy wieniec na drzwi, stroik na stół wigilijny, ozdobimy małą choinkę lub bombkę.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KONCERT KOLĘD ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO.

16.01.2017 r. (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 19:00 
To już kolejny raz kiedy Józefowska publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w Koncercie Kolęd w wykonaniu Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie. Jak zawsze Zespół zaskoczy swoją publiczność doskonałym przygotowaniem, barwnym, pełnym świeżości i autentyczności świątecznym widowiskiem. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane tradycyjne kolędy, pastorałki przy akompaniamencie kwartetu muzycznego, ale także polskie tańce jako subtelne piękno zawarte w tanecznych obrazach z pewnością sprosta i zachwyci wyrafinowany gust józefowskiej publiczności. Różnorodny program sprawi, iż widzowie przeniosą się w świąteczną i noworoczną atmosferę, pełną rodzinnego ciepła, uśmiechu i radości.
Kierownik artystyczny – Łukasz Neter, aranż, akompaniament – Mateusz Chmielewski, przygotowanie wokalne – Paulina Grząka.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

SPOTKANIE PT. „POETA Z KSIĘŻYCA, CZYLI BALLADA O ZIELONYM KONSTANTYM” w wykonaniu ADAMA TKACZYKA.

31.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY
Spotkanie przybierze formę gawędy o poecie – piosenki ze słowami Zielonego Konstantego (Ildefonsa Gałczyńskiego – bo to o nim mowa) przetykane będą czytanymi wierszami, opowieściami o życiu poety, anegdotami z nim związanymi, ważnymi faktami. Serdecznie zapraszamy do zielonego, tajemniczego świata poezji.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„RYTMICZNE ABC” – MUZYCZNA AUDYCJA DLA DZIECI 5+

22.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
KONCERT ODWOŁANY

Program jest pomyślany jako efektowna prezentacja podstawowych zależności rytmicznych, które występują w muzyce – klasycznej i nieco bardziej rozrywkowej. Główną ideą jest pokazanie na czym polega proces komponowania, ale podstawą jest tym razem rytm. Chodzi o zwrócenie uwagi na jego rolę w rozmaitych utworach, na to jak jest realizowany, jakimi środkami, jakie ma znaczenie. Podczas koncertu usłyszymy instrumenty: flet, skrzypce, akordeon.
Wejście rodzinne: 20 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

Idea festiwalu

IDEA FESTIWALU

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych na Mazowszu, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również "Ojcem polskiego bluesa". Celem festiwalu jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz, gospel, rock.

Festiwal prezentuje najwybitniejszych muzyków polskiej sceny bluesowej oraz uzdolnionych młodych artystów, w tym ciekawych gości z zagranicy, za każdym razem z dużym sukcesem frekwencyjnym. Nad wysokim poziomem artystycznym festiwalu co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Wiodące tematy tegorocznej, dziewiątej już edycji Festiwalu, to harmonijki i blues symfoniczny.

Pierwszy koncert, czyli „Harmonijkowy Atak” zagra bluesowa supergrupa, która wyłamuje się z ram czystego bluesa. Ich muzyka to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa.

W drugiej części festiwalu usłyszymy projekt Marzeny Ugornej „Blues Symfonicznie”, w którym artystka łączy dwa odległe światy muzyczne. Najprawdziwszy w treści blues zostanie zestawiony z klasycznym brzmieniem sekcji dętej orkiestry Tomka Filipczaka.

Festiwal otworzy wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa Grupy Kierunek.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 55-LECIA MIASTA JÓZEFOWA

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – IX EDYCJA – „BLUES Z ORKIESTRĄ W TLE”

  • 03.2017 (NIEDZIELA)
 GODZ. 17:00
Otwarcie Festiwalu – Wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa pt. „KIERUNEK → BLUES” Grupy Malarskiej „Kierunek”.

Miejsce: Galeria RAMA i Galeria WEJŚCIE oraz Galeria PARK (w plenerze).

GODZ. 18:00
Wielki koncert plenerowy: „HARMONIJKOWY ATAK” – w wykonaniu supergrupy bluesowej w składzie: Michał Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki – harmonijki, Łukasz Wiśniewki – harmonijka, śpiew oraz Jacek Jaguś – gitara, śpiew, Piotr Grząślewicz – gitara, Adam Partyka- perkusja, Aleksander Sroka – bas.

Miejsce: Scena Plenerowa MOK.

VII SPOTKANIE: „OPOWIEŚĆ O LUDZIACH DRZEW, KOROWAJACH, KANIBALACH MIESZKAJĄCYCH W DOMACH W KORONACH DRZEW”

29.09.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA”
prelekcja multimedialna i opowieść ZOFII NOWACZYK.

Od autorki: „Opowiem Wam o moich spotkaniach z ostatnimi wyizolowanymi plemionami naszej planety, które zamieszkują jedną z największych połaci lasu deszczowego świata. Czasami trudno było się zorientować czy to ja byłam bardziej zaskoczona ich widokiem czy oni moim. Zdradzę Wam jak się czułam śpiąc w domach na drzewach, czasami nawet kilkanaście metrów nad ziemią i jaki smak ma pieczony robaczek oraz jak go samemu przyrządzić. Dowiecie się jak poznawałam codzienne życie w dżungli nie znając lokalnego języka i czy to była duża przeszkoda oraz dlaczego podziwianie gwiazd w środku nocy okazało się takie trudne. Będziecie mogli dotknąć prawdziwej koteki i zobaczyć obrazy malowane ręcznie przez mieszkańców jeziora Sentai. Powiem Wam czego się nauczyłam podczas tych spotkań i dlaczego ciągle myślę o tym aby tam wrócić”.

O autorze: Zofia Nowaczyk – z wykształcenia magister inżynier a z zamiłowania fotograf, mentor oraz podróżnik zafascynowany dżunglą – nie tylko amazońską. Już dawno zrezygnowała z hoteli pięciogwiazdkowych. Wspólnie z mężem i córką prowadzą stronę internetową gdzie pokazują swoje zdjęcia – www.NowaczykFoto.pl. Lubi jak jej zdjęcia przypominają obrazy. Szukając ujęcia zwraca uwagę na niecodzienność i na ciekawych ludzi. Uwidacznia miejsca i sytuacje, które czuje, że są tak piękne, że warto aby zobaczyli je również inni. Jej motto życiowe: „Bądź jak ptak, który gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje że spada, lecz śpiewa dalej, bo wie że ma skrzydła” Wiktor Hugo
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook