Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Aktualności

„NIEZWYKŁE ŻYCIE SZACHRAJKI” SPEKTAKL W WYKONANIU TEATRU „GENERACJA”

Pchła SZACHRAJKA

Pchła SZACHRAJKA

05.11. 2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Najsłynniejsza Pchła na świecie – Szachrajka wymyśla niestworzone historie i przeżywa szalone przygody. W swój wielobarwny świat sprytna Pchła wciąga wiele równie niezwykłych, jak ona sama postaci, które ulegają jej niecodziennej fantazji. A Ona… Pchła nieposkromiona spełnia w ten sposób wszystkie swoje niebanalne zachcianki. Na to dynamiczne i zabawne przedstawienie zapraszamy zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7 do 107 lat. Występują: Weronika Rupniewska, Klaudia Niedźwiecka, Julia dzierżak, Nadia Barczyńska, Gabrysia Salzman, Szymek Mańkowicz, Bartek Dębecki, Mikołaj Kubiak, Daniel Kankowski – młodzi aktorzy Teatru „GENERACJA”.
Reżyseria: Krzysztof Czekajewski
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

JUBILEUSZ 30-LECIA PRACY ARTYSTYCZNEJ AKTORKI - KATARZYNY ŻAK uświetniony KONCERTEM pt. „BARDZO PRZYJEMNIE JEST ŻYĆ”.

Katarzyna Żak

Katarzyna Żak

20.11.2016 r (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL – „ŚPIEWAJĄCY AKTORZY” 
Aktorce towarzyszyć będzie ZESPÓŁ w znakomitym składzie: Hadrian Filip Tabęcki (pianista), Witold Cisło (multiinstrumentalista), Bartłomiej Krauz (akordeonista) i Piotr Malicki (gitara).
Uwaga! Wydarzenie połączone jest ze sprzedażą najnowszej płyty artystki z możliwością otrzymania autografu.
Cena biletu: 30zł. Przedsprzedaż od 07.11 do 18.11 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto Niepodległości 2016

Święto Niepodległości 2016

11.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 12:30
INSCENIZACJA PLENEROWA pt. „Jest Polska” w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie.
Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II. Po zakończeniu inscenizacji start Biegu Niepodległości – ul. Polna – Józefów.

VII SPOTKANIE – „TAJEMNICA KAZIMIERZA DOLNEGO”

Tajemnice Kazimierza Dolnego

Tajemnice Kazimierza Dolnego

18.11.2016r (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PODRÓŻNICZY PT. „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE” – 
Jest w Polsce wiele miast, które warto, a może nawet trzeba zobaczyć. Żadne jednak nie ma takiej magicznej siły przyciągania, jak Kazimierz Dolny. Przyjedziesz raz, podumasz na Rynku, pospacerujesz brzegiem Wisły, zanurzysz się w zieleni lessowych wąwozów i nie wiedzieć kiedy spacerujesz tymi wąwozami po raz drugi, piąty…
Co decyduje o sile przyciągania Kazimierza? Panorama miasta, której nie oparł się żaden malarz? Wyniosłe mury fary oświetlone ciepłym słońcem jesiennego wieczoru? Leniwy spokój monumentalnych spichlerzy rozsianych nad brzegiem rzeki? Na te i inne pytania nurtujące bywalców Kazimierza spróbujemy znaleźć odpowiedzi razem z MIECZYSŁAWEM SZCZEPAŃSKIM - pisarzem i dziennikarzem, autorem albumu o Kazimierzu Dolnym oraz kilkunastu innych książek, w tym powieści "Godzina barrakudy" i "Dellago", "Pożegnania z armią" - wywiadu-rzeki z gen. Z. Ostrowskim, pełnomocnikiem rządu RP ds. wycofania wojsk rosyjskich z Polski, reportaży „Z pielgrzymiego szlaku Jana Pawła II”, albumów o Polsce, Warszawie, Wietnamie.
SWOJĄ OPOWIEŚĆ O HISTORII, ARCHITEKTURZE, LUDZIACH I TAJEMNICACH KAZIMIERZA AUTOR ZILUSTRUJE POKAZEM SLAJDÓW.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Terminarz imprez - Grudzień 2016

GALERIA WEJŚĆIE
BYĆ DZIECKIEM to ekspozycja prezentująca wybór 98 fotografii z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie, pokazujących dzieci w różnym wieku, w różnym czasie i w różnych sytuacjach. Składa się z trzech części, z których każda obejmuje ponad 30 zdjęć wykonanych w innym okresie historycznym. Pierwsza część poświęcona jest dzieciom z drugiej połowy XIX w. zarówno tym najmniejszym, niemal jeszcze niemowlętom, jak i nastolatkom. Część druga pokazuje ich rówieśników w pierwszych dekadach XX w., w mieście i na wsi. Ostatnia część poświęcona jest dzieciom czasów II wojny światowej. Oprócz samej prezentacji unikatowych materiałów ze zbiorów Archiwum, celem tej wystawy jest zwrócenie uwagi zarówno na dawną fotografię jako źródło mówiące o przeszłości, jak i obiekt jej zainteresowania – dzieci. Ich wygląd – uczesanie, ubranie zmieniają się, podobnie jak poza, w jakiej zostały uchwycone na zdjęciach. Zmieniają się też ich zabawki, zajęcia, ale też role społeczne. Znaczna część prezentowanych fotografii jest nieznana i pokazywana po raz pierwszy. W większości są autorstwa fotografów warszawskich. Wszystkie zaś są zabytkami kultury materialnej, stanowiącymi świadectwo pamięci o warszawskich dzieciach i ich rówieśnikach z innych terenów Polski.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH. XX WIEK.
Spotkanie IV. 20-lecie i ART DECO czyli o romansie kubizmu z secesją. Co wynikło z tego związku? Oczywiście miłość – tzn. sztuka. Trochę kanciasta, jak to w kubizmie, ale i słodka – bo w spadku po secesji. Owoce z tego związku powędrowały aż za ocean – do nowej stolicy sztuki – Nowego Jorku. Ale spadły też do naszego rodzimego ogródka. W okresie 20-lecia międzywojennego w Polsce działało wielu znakomitych artystów, z którymi spotkamy się podczas zajęć: Zofia Stryjeńska, Rafał Malczewski czy kontrowersyjny Stanisław Ignacy Witkiewicz czyli Witkacy. Zapraszamy w artystyczną podróż z Nowego Jorku do Zakopanego! Prowadzenie mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY KRYSTYNY LEŚNIEWSKIEJ-PASIONEK PT. „ W STRUMIENIU DRÓG...”. Spotkanie uświetnione fragmentami poezji autorki.
Krystyna Leśniewska-Pasionek. Urodzona w Lądku, obecnie mieszka w pobliskim Radochowie, o którym pisze „to moje miejsce na ziemi, tu jestem naprawdę szczęśliwa”. Z okien jej domu rozpościera się na malowniczy widok na lądecką ziemię i otaczające ją pasma górskie. Być może to m.in. inspiruje Panią Krystynę. Przez dziesięć lat mieszkała na Śląsku, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji wróciła do swoich korzeni i swojego miejsca. Tu zbudowała dom, tu osiadła na stałe i tu czuje się spełniona. Malarstwem fascynowała się od dzieciństwa, ale dopiero w roku 1993 spróbowała po raz pierwszy swoich sił. Było to przypadkowo, kiedy córka zostawiła na stole farby i pędzelki. Powstała pierwsza akwarela i tak to się zaczęło.
Namalowała ponad 300 obrazów, które przyniosły jej liczne wyróżnienia oraz nagrody, m.in. cykliczne wyróżnienia na przeglądach klasyki nieprofesjonalnej Walory 1994, 1996 czy 1998. Brała udział w licznych plenerach w Polsce oraz w Czechach oraz w wystawach zbiorowych m.in. w Bystrzycy Kłodzkiej, Stroniu Śląskim, Mieroszowie, Kłodzku (Galeria Kłodzkiego Ośrodka Kultury w 2003 r.), a także w konkursach organizowanych m.in. przez oświęcimskie muzeum czy Muzeum Narodowe w Krakowie. Jej prace spotkamy w lądeckiej galerii na rynku czy w galerii Lido w Lądku Zdroju.
Obrazy Krystyny Leśniewskiej-Pasionek można podzielić na dwie grupy. Pierwsze to obrazy - jak to określa krytyk sztuki Anna Orska: surrealistyczne, pełne symboli czy odniesień. Do tej kategorii zaliczam m.in. cykl Cztery pory roku, Przemijanie czy Dekalog... Są to często obrazy z pogranicza snu, jawy, marzenia.
Szczególne wrażenie czyni wspomniany już cykl Dekalog ukazujący artystyczną wizję dziesięciu przykazań czy obraz wystawiany ostatnio w lądeckim "Janie", a ukazujący przesłonięty mgłą zamek niby ze snu. Często pojawia się mniej lub bardziej wyrazista sylwetka dobrego anioła, który zapewne czuwa nad jej twórczością.
Druga grupa, to realistyczne pejzaże, widoki ukazujące urok tej ziemi. Miejsca znane i te już zapomniane. Kaplica na Cierniaku, widok Radochowa, lądecki ratusz i starówka, czy ostatnio malowany panoramiczny wręcz pejzaż mojego, przepraszam, naszego Lądka. Wszystko w ciepłych barwach pastelowych, przewaga żółci, pomarańczu, różnych odcieni niebieskiego.
Pani Krystyna Leśniewska-Pasionek maluje nie tylko pędzlem, ale i słowem. Pierwsze wiersze zaczęła pisać jeszcze w szkole średniej pod wpływem ,jak mówi,Grochowiaka, Herberta czy Różewicza. Na ogół do obrazu napisany jest wiersz lub do wiersza tworzy obraz. Co jest pierwsze – obraz czy wiersz? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, nie rozstrzygamy tego dylematu. Pierwszy tomik wierszy wydał w 1999 roku w Bielawie tamtejszy Miejski Ośrodek Kultury. Kolejny tomik Podążać za stadem praktycznie przygotowany jest już do druku. Będzie to tomik w wersji polsko- czeskiej. Jej wiersze spotkamy m.in. w antologii Na tej ziemi był Oświęcim. Marzy o napisaniu cyklu nowel ukazujących losy swojej rodziny na tle lądeckiej rzeczywistości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 19:00
SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY przedstawia: SPOTKANIE PROMUJĄCE POWIEŚĆ "TRANSAKCJA" AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.
Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja zaproszonych gości z udziałem autora, którą poprowadzi Bogdan Rymanowski – dziennikarz TVN. Na spotkaniu będzie również możliwość zakupu książki i uzyskania dedykacji autora. Zbigniew Korba jest czynnym zawodowo prawnikiem, mieszkańcem Józefowa. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z żoną i dziećmi. „Transakcja” to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym.
„Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”
Transakcja to jego dotychczas najpoważniejsza przygoda z tworzeniem fikcji literackiej. Prowadzi bloga "Jeszcze w zielone gramy...", z którego teksty ukazały się drukiem w 2014 r.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY „Ze świąteczną wizytą u renifera Rudolfa” – warsztaty o kulturze Samów – ludu dalekiej Północy.
Informacje i zapisy: www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI
03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00 „ZAMIESZANIE ZE ŚWIĘTAMI” SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 3.
Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?! Aniołek, pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, choć przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedział by o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa jest bardzo tajemnicza, a staje się jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka… A dla wszystkich dzieci – czekoladowy Mikołaj. Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun. Przedsprzedaż biletów od 21.11.2016 w godz. 14.00 – 18.00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 10:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK .

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00 A
RTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE.
Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
ŚWIATOWE IKONY MUZYKI – KONCERT PT. „FRANK SINATRA ... I PRZYJACIELE” w wykonaniu zespołu SWING MOTION
w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Patrycja Ciska– wokal ; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian ; Michał Zuń – kontrabas.
Koncerty zespołu Swing Motion nawiązują do „Złotej Ery Swingu” lat 30-tych XX-wieku. W tym okresie w USA powstał Swing, który wnet, w różnorodnych formach, rozpowszechnił się po całej Ameryce i dalej Europie oraz w wielu innych krajach Świata. Po dzień dzisiejszy muzyka swingowa przywodzi na myśl legendarne big-bandy: Glenna Millera, Benny'ego Goodmana i Duke'a Ellingtona oraz wybitnych piosenkarzy takich jak: Nat King Cole, Dean Martin czy Frank Sinatra - uznawany za „Ikonę Swingu”.
Utwory z repertuaru Franka Sinatry stanowią nieodzowny element programowy koncertów w wykonaniu Swing Motion – zespołu, który charakteryzuje własny i unikalny styl muzyczny, będący efektem niepowtarzalnego składu instrumentalnego, a przy tym autorskich, niebanalnych opracowań znanych i lubianych przebojów szeroko pojętej muzyki swingowej. W programie koncertu m.in.: „Fly me to the moon”, „Strangers in the night”, „I fall in love too easily”, „Cheek to cheek”, „Nice ‘n’ easy” czy „Autumn leaves” z repertuaru Franka Sinatry, a ponadto kilka innych swingowych hitów z lat 30-tych.
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl
Patrycja Ciska – muzyk, wokalistka jazzowa. Laureatka kilku konkursów wokalnych, w tym m.in.: „Niemen Non Stop", Ogólnopolskie Spotkania z piosenką „Warszawa da się lubić” oraz Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki i Tańca w Sierpcu. Uczestniczka programów oraz koncertów w TVP 2, TV Polonia i Polsat, w tym m.in.: „Bitwa na Głosy”, „The Voice of Poland”, „Top Trendy", „Jednego Serca". Współpracuje z zespołami: TGD, SIC , T.C.M. Music, z Fundacją Nowa Orkiestra Kameralna, z EMPiKiem, Polskim Radiem, a ponadto z Kubą Badachem, Natalią Niemen, Anną Marią Jopek, Stanisławą Celińską, Honoratą HONEY Skarbek, Natalią i Pauliną Przybysz oraz rodziną Pospieszalskich. Zagrała ponadto w filmie „Warsaw by Night”. Ukończyła z wyróżnieniem wokalistykę jazzową w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Studiuje wokalistykę jazzową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky'ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z "The Jacques Thibaut String Trio" i "The Talich String Quartet". Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina - Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną "Tradycje Chopinowskie we Lwowie", nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Michał Zuń - kontrabasista, gitarzysta basowy. Koncertuje w kraju i za granicą, od Filharmonii Narodowej przez big bandy po macedońskie zespoły folklorystyczne. Na festiwalu „La Folle Journee” (Francja) zyskał bardzo przychylne recenzje krytyków oraz publiczności, a z zespołem Couleur Cafe został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Współpracuje m.in. z: Filharmonią Narodową, Sinfonia Iuventus, Orkiestra Vratislavia, i z zespołami: PompaDur, Couleur Cafe, Big Band UMFC. Jest absolwentem UMFC w Warszawie w klasie kontrabasu oraz studiował w Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie kontrabasu.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 21.11 do 02.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.12.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
FILMOWA MAGIA ŚWIĄT – seans filmowy – „KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA”
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

06.12.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Ozdoby na świąteczne drzewko. W ramach przygotowań do Świąt zrobimy ekologiczne lub naturalne ozdoby na choinkę. Stworzymy piękne gwiazdki, bałwanki czy bombki.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH PO POLSCE”

VIII spotkanie: „GÓRY STOŁOWE. MAGICZNY ŚWIAT SKALNYCH MIAST” – autorska prelekcja multimedialna połączona z pokazem filmu - SEBASTIANA R. BIELAKA
Opis prezentowanego miejsca: Góry Stołowe rozciągają się na pograniczu Polski i Czech – od Kotliny Krzeszowskiej aż do Polanicy Zdrój. Po polskiej stronie znajduje się najwyższa część całego pasma górskiego, ponad którą góruje Szczeliniec Wielki wznoszący się 919 m n.p.m. Z kolei najbardziej urokliwe fragmenty czeskich Gór Stołowych to Brumowskie Ściany i Skały Adrszpasko-Cieplickie, położone na północ od Kudowy. O dużej wartości przyrodniczej tej części Sudetów najlepiej świadczy to, że znajduje się tutaj park narodowy, obszar Natura 2000 oraz kilkadziesiąt rezerwatów przyrody, które chronią krajobrazy, a także florę i faunę po obydwu stronach polsko-czeskiej granicy. Góry Stołowe to jedyne pasmo górskie w Polsce oraz jedno z niewielu w Europie o budowie płytowej. Występują tutaj ciekawe formy rzeźby skalnej, które są efektem trwającej do dziś erozji. Są to pojedyncze skałki o fantazyjnych kształtach grzybów, iglic i bram, których największe skupiska po polskiej stronie znajdują się w północno-wschodniej oraz południowej części parku narodowego. Dużą atrakcją turystyczną Gór Stołowych, związaną z ich nietypową budową geologiczną, są tzw. Skalne Miasta. Są to rozległe skupiska skał, w których pomiędzy wysokimi na kilkanaście metrów blokami piaskowców występuje tak duże zagęszczenie szczelin, wąskich przejść i zaułków, że przypominają one prawdziwe labirynty. Skalne miasta występują zarówno po polskiej, jak również po czeskiej stronie Gór Stołowych, a najbardziej znane z nich to Błędne Skały znajdujące się w okolicach Skalniaka oraz Skalne Miasto położone w paśmie Skał Adrszpasko-Cieplickich. Błędne Skały, objęte szczególną ochroną w postaci rezerwatu przyrody, zajmują ponad 20 hektarów powierzchni i jeszcze kilka wieków temu były pilnie strzeżonym punktem celnym pomiędzy hrabstwem kłodzkim i królestwem Czech. Wśród licznych atrakcji turystycznych regionu należy wymienić kłodzkie uzdrowiska (Kudowa Zdrój, Duszniki Zdrój oraz Polanica Zdrój), opactwo benedyktyńskie w miejscowości Broumov, podziemną trasę turystyczną w dawnej kopalni Nowa Ruda, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, bazylikę i kalwarię w Wambierzycach oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie.

Opis prelekcji: Pokaz slajdów pt. „Góry Stołowe. Magiczny świat Skalnych Miast” trwa 90 minut i składa się z ponad 500 fotografii. Szczegółowo opisuje przyrodę Parku Narodowego Gór Stołowych oraz Rezerwatu Przyrodniczego „Skały Adrszpasko - Cieplickie” (flora, fauna i ekosystemy), prezentuje krajobrazy polskiej i czeskiej części środkowych Sudetów, infrastrukturę ułatwiającą turystom zwiedzanie parku i rezerwatu, kuchnię czeską i polską typową dla Dolnego Śląska, dziedzictwo kulturowe miejscowej ludności związane z wielowiekowym rozwojem na tych terenach górnictwa i hutnictwa, architekturę sakralną oraz atrakcje turystyczne całego regionu. Bazując na własnym doświadczeniu udostępniam szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Gór Stołowych, dzielę się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowiadam ciekawostki, a także wspominam o przygodach, jakie spotkały mnie w trakcie wyprawy.

Dla kogo jest prelekcja? Prelekcja z pokazem filmu przeznaczona jest dla osób zainteresowanych podróżami, turystyką, geografią, fotografią oraz dziką przyrodą – w wieku od dziecka do seniora. Spodoba się zarówno osobom dorosłym w ramach cyklicznych spotkań klubu podróżnika, seniorom w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jak również uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych czy licealnych, dla których pokaz slajdów to lekcja geografii i przyrody na żywo.

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, wykładowca, fotograf, autor książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad 130 artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, z zawodu nauczyciel akademicki, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom przyrodniczym po świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże bliskie Naturze”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„Poruszyć światłem”
– warsztaty o zabawkach optycznych.
Informacje i zapisy:www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
NAM SIĘ NIE NUDZI „Robimy kartki na Święta”.

Podczas kolejnego, rodzinnego spotkania wykonamy niepowtarzalne karty świąteczne. Spotkanie poprowadzi Pani Ania Zielińska.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

10.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00
„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów Małgosi i Grzegorza Kruków. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

11.12. 2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 – 19:00
„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli dziesiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy.
W imieniu organizatorów: Grupy Gwiazdobranie i Dawanie, Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej oraz Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy na jarmark charytatywny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w Józefowie i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Szczegóły na stronie www.gwiazdobranie.pl.

13.12.2016 r. (WTOREK)
KLUB KOBIET MIEJSKICH
GODZ. 10:00 Ozdoby świąteczne. Coraz bliżej świąt. Na kolejnym spotkaniu zrobimy wieniec na drzwi, stroik na stół wigilijny, ozdobimy małą choinkę lub bombkę.
Warsztaty bezpłatne.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.
16.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „ZDROWO I KULTURALNIE” – III spotkanie: JAK WZMOCNIĆ ODPORNOŚĆ, ABY NIE MUSIEĆ STOSOWAĆ LEKÓW.
Cykl kilkunastu spotkań prozdrowotnych połączonych z mini-warsztatami, ciekawymi wystawami, prezentacjami multimedialnymi, promocją książek itp., które w przystępny sposób przybliżą wiedzę z zakresu: dieto-terapii, dietetyki, żywienia, zachowania zdrowia a także zdrowej kosmetyki. Czy stosowanie leków zawsze jest niezbędne? Polacy są narodem, który przyjmuje bardzo dużo leków. Bierzemy tabletkę i pracujemy dalej. Tymczasem dolegliwości są sygnałem, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie i tabletka nie rozwiąże sprawy, a jedynie da tymczasową ulgę. Co robić, żeby nie stosować leków? Na wykład zaprasza Joanna Krawiec, z wykształcenia inżynier środowiska oraz dietetyk, z zamiłowania ogrodnik i pasjonatka zdrowego życia, prywatnie mama dwójki dzieci.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 11:00
POKAZOWA LEKCJA OTWARTA w wykonaniu NOWEGO, DZIECIĘCEGO ZESPOŁU WOKALNEGO GROSIK. GOŚĆ SPECJALNY: ZESPÓŁ TAŃCA POLSKIEGO.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „JÓZEFÓW ŚWIĄTECZNIE”
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Zobaczymy jak o tej porze wygląda w obiektywie nasz Józefów, szczególnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca, aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu koniecznie zabierz ze sobą statyw i dobry nastrój. Na plener zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce zbiórki: przed Urzędem Miasta.

FILMOWA MAGIA ŚWIĄT – seans filmowy: „KOCHAJMY SIĘ OD ŚWIĘTA”.

04.12.2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 
Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

ŚWIATOWE IKONY MUZYKI – KONCERT PT. „FRANK SINATRA ... I PRZYJACIELE”

SWING MOTION

SWING MOTION

03.12.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00
w wykonaniu zespołu SWING MOTION w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina ; Patrycja Ciska – wokal ; Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian ; Michał Zuń – kontrabas.
Koncerty zespołu Swing Motion nawiązują do „Złotej Ery Swingu” lat 30-tych XX-wieku. W tym okresie w USA powstał Swing, który wnet, w różnorodnych formach, rozpowszechnił się po całej Ameryce i dalej Europie oraz w wielu innych krajach Świata. Po dzień dzisiejszy muzyka swingowa przywodzi na myśl legendarne big-bandy: Glenna Millera, Benny'ego Goodmana i Duke'a Ellingtona oraz wybitnych piosenkarzy takich jak: Nat King Cole, Dean Martin czy Frank Sinatra - uznawany za „Ikonę Swingu”.
Utwory z repertuaru Franka Sinatry stanowią nieodzowny element programowy koncertów w wykonaniu Swing Motion – zespołu, który charakteryzuje własny i unikalny styl muzyczny, będący efektem niepowtarzalnego składu instrumentalnego, a przy tym autorskich, niebanalnych opracowań znanych i lubianych przebojów szeroko pojętej muzyki swingowej. W programie koncertu m.in.: „Fly me to the moon”, „Strangers in the night”, „I fall in love too easily”, „Cheek to cheek”, „Nice ‘n’ easy” czy „Autumn leaves” z repertuaru Franka Sinatry, a ponadto kilka innych swingowych hitów z lat 30-tych.

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY przedstawia: SPOTKANIE PROMUJĄCE POWIEŚĆ „TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

„TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

„TRANSAKCJA” AUTORSTWA ZBIGNIEWA KORBY.

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY - ZBIGNIEW KORBA

SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY - ZBIGNIEW KORBA

02.12.2016 r. (PIĄTEK) GODZ. 19:00 
Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja zaproszonych gości z udziałem autora, którą poprowadzi Bogdan Rymanowski – dziennikarz TVN. Na spotkaniu będzie również możliwość zakupu książki i uzyskania dedykacji autora. Zbigniew Korba jest czynnym zawodowo prawnikiem, mieszkańcem Józefowa. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z żoną i dziećmi. „Transakcja” to powieść obyczajowa z wątkiem sensacyjnym.
„Prawnik uznanej kancelarii prawnej otrzymuje do poprowadzenia niecodzienną sprawę. Chodzi o eksploatację bogatych złóż naturalnych odkrytych w Polsce. W tym samym czasie na placówce dyplomatycznej nagle umiera jego stary przyjaciel. Tajemnica tej śmierci niepokojąco zbiega się z prowadzoną transakcją.Walka o zabezpieczenie interesów Skarbu Państwa i rozwikłanie zagadki śmierci przyjaciela okazuje się nie jedynym frontem zmagań bohatera. Żona, dzieci, radości ale i zmartwienia, w końcu coraz częstsze napięcia spowodowane intensywną pracą. Tymczasem transakcja nabiera tempa, a w kancelarii pojawia się atrakcyjna młoda prawniczka. Czy bohater oprze się jej urokowi?”
Transakcja to jego dotychczas najpoważniejsza przygoda z tworzeniem fikcji literackiej. Prowadzi bloga "Jeszcze w zielone gramy...", z którego teksty ukazały się drukiem w 2014r.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli dziesiąty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy.

Gwiazdobranie i Dawanie

Gwiazdobranie i Dawanie

11.12. 2016 r. (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 – 19:00
W imieniu organizatorów: Grupy Gwiazdobranie i Dawanie, Gimnazjum nr 1 im. Łączniczek Armii Krajowej oraz Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszamy na jarmark charytatywny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w Józefowie i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegóły na stronie www.gwiazdobranie.pl.

Ozdoby świąteczne. Coraz bliżej świąt.

13.12.2016 r. (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
 Na kolejnym spotkaniu zrobimy wieniec na drzwi, stroik na stół wigilijny, ozdobimy małą choinkę lub bombkę.
Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

SPOTKANIE PT. „POETA Z KSIĘŻYCA, CZYLI BALLADA O ZIELONYM KONSTANTYM” w wykonaniu ADAMA TKACZYKA.

31.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY
Spotkanie przybierze formę gawędy o poecie – piosenki ze słowami Zielonego Konstantego (Ildefonsa Gałczyńskiego – bo to o nim mowa) przetykane będą czytanymi wierszami, opowieściami o życiu poety, anegdotami z nim związanymi, ważnymi faktami. Serdecznie zapraszamy do zielonego, tajemniczego świata poezji.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„RYTMICZNE ABC” – MUZYCZNA AUDYCJA DLA DZIECI 5+

22.04.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
KONCERT ODWOŁANY

Program jest pomyślany jako efektowna prezentacja podstawowych zależności rytmicznych, które występują w muzyce – klasycznej i nieco bardziej rozrywkowej. Główną ideą jest pokazanie na czym polega proces komponowania, ale podstawą jest tym razem rytm. Chodzi o zwrócenie uwagi na jego rolę w rozmaitych utworach, na to jak jest realizowany, jakimi środkami, jakie ma znaczenie. Podczas koncertu usłyszymy instrumenty: flet, skrzypce, akordeon.
Wejście rodzinne: 20 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 55-LECIA MIASTA JÓZEFOWA

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – IX EDYCJA – „BLUES Z ORKIESTRĄ W TLE”

  • 03.2017 (NIEDZIELA)
 GODZ. 17:00
Otwarcie Festiwalu – Wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa pt. „KIERUNEK → BLUES” Grupy Malarskiej „Kierunek”.

Miejsce: Galeria RAMA i Galeria WEJŚCIE oraz Galeria PARK (w plenerze).

GODZ. 18:00
Wielki koncert plenerowy: „HARMONIJKOWY ATAK” – w wykonaniu supergrupy bluesowej w składzie: Michał Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki – harmonijki, Łukasz Wiśniewki – harmonijka, śpiew oraz Jacek Jaguś – gitara, śpiew, Piotr Grząślewicz – gitara, Adam Partyka- perkusja, Aleksander Sroka – bas.

Miejsce: Scena Plenerowa MOK.

VII SPOTKANIE: „OPOWIEŚĆ O LUDZIACH DRZEW, KOROWAJACH, KANIBALACH MIESZKAJĄCYCH W DOMACH W KORONACH DRZEW”

29.09.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA”
prelekcja multimedialna i opowieść ZOFII NOWACZYK.

Od autorki: „Opowiem Wam o moich spotkaniach z ostatnimi wyizolowanymi plemionami naszej planety, które zamieszkują jedną z największych połaci lasu deszczowego świata. Czasami trudno było się zorientować czy to ja byłam bardziej zaskoczona ich widokiem czy oni moim. Zdradzę Wam jak się czułam śpiąc w domach na drzewach, czasami nawet kilkanaście metrów nad ziemią i jaki smak ma pieczony robaczek oraz jak go samemu przyrządzić. Dowiecie się jak poznawałam codzienne życie w dżungli nie znając lokalnego języka i czy to była duża przeszkoda oraz dlaczego podziwianie gwiazd w środku nocy okazało się takie trudne. Będziecie mogli dotknąć prawdziwej koteki i zobaczyć obrazy malowane ręcznie przez mieszkańców jeziora Sentai. Powiem Wam czego się nauczyłam podczas tych spotkań i dlaczego ciągle myślę o tym aby tam wrócić”.

O autorze: Zofia Nowaczyk – z wykształcenia magister inżynier a z zamiłowania fotograf, mentor oraz podróżnik zafascynowany dżunglą – nie tylko amazońską. Już dawno zrezygnowała z hoteli pięciogwiazdkowych. Wspólnie z mężem i córką prowadzą stronę internetową gdzie pokazują swoje zdjęcia – www.NowaczykFoto.pl. Lubi jak jej zdjęcia przypominają obrazy. Szukając ujęcia zwraca uwagę na niecodzienność i na ciekawych ludzi. Uwidacznia miejsca i sytuacje, które czuje, że są tak piękne, że warto aby zobaczyli je również inni. Jej motto życiowe: „Bądź jak ptak, który gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje że spada, lecz śpiewa dalej, bo wie że ma skrzydła” Wiktor Hugo
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Terminarz na GRUDZIEŃ

01.12.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY pt. „ZAINSPIROWANE ŻYCIEM” ARTYSTEK Z GRUPY MALARSKIEJ „KIERUNEK” – MAGDALENY CZAPIGI I ELŻBIETY BOGUSŁAWSKIEJ
Wystawę tworzą obrazy, które powstały na przestrzeni dłuższego okresu czasu. Dzieła malarskie prezentowane tutaj, pozwalają dotknąć emocji, dają Odbiorcy możliwość domyślania się zdarzeń, czy sytuacji życiowych twórcy, poprzez bezpośrednią konfrontację z jego pracą. „Zainspirowane życiem” to wystawa będąca zbiorem bardzo zróżnicowanych obrazów, zarówno pod względem techniki, sposobu malowania, jak i podejścia do prezentowanej problematyki. Obok siebie funkcjonują obrazy realistyczne i abstrakcje, prace przedstawiające temat wprost, ale i symbolicznie.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

02.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 – 17:00
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. Na wszystkich czekają fantastyczne filmy, piękna wystawa, taniec i żonglerka ogniem oraz dużo kolorowych lampeczek. Zapraszamy!

GODZ. 11:00
WERNISAŻ I WYSTAWA DLA DZIECI „CZEGO NIE WIE KRÓL, czyli Bajki o…”

Zapraszamy na wyjątkowe, rodzinne spotkanie wokół najnowszej wystawy ilustracji i tekstów pochodzących z książki „Bajki o...” autorstwa mieszkańców Józefowa – Dominiki Stadnickiej-Strzembosz i Marcina Strzembosza. Książka jest pomysłem na zabawę w „filozofowanie” z dziećmi, składa się z wielu pytań i poszukiwania prawdy. Jest próbą znalezienia przystępnej dla dzieci odpowiedzi na pytania o dobro, piękno, o to, co znaczy bycie mądrym, co jest warte miłości i co sprawia, że my sami jesteśmy kochani. Zapraszamy na wspólną, królewską zabawę!
Miejsce: MOK Józefów

GODZ. 12:00 „PŁATEK ŚNIEGU” – FILMY DLA DZIECI 4+
Zestaw filmów animowanych stworzony specjalnie na Boże Narodzenie wprowadzi w świąteczny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Podczas projekcji zostaną pokazane następujące filmy: „Płatek śniegu”, Rosja 2012, 6 min | „Mały Gruffalo”, Wielka Brytania 2011, 27 min | „Mały ptaszek i liść”, Szwajcaria 2012, 4 min | „Śnieg”, Francja 2015, 26 min
Miejsce: MOK Józefów

GODZ. 15:30
ARTYSTYCZNA MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA W PLENERZE
Miejsce: Skwer im. Św. Jana Pawła II

GODZ. 17:00
SEANS FILMOWY „Zimowe przygody Jill i Joy” – FILM DLA DZIECI 5+
W piątek polska premiera filmu, a w sobotę już u nas w Józefowie! Zapraszamy na premierowe i świąteczne spotkanie z rodziną Malutkich. Święta coraz bliżej. Jill i Joy goszczą u siebie państwa Malutkich. Najmniejsza rodzina na świecie straciła dom przez dużych. Dziewczynki oferują im pobyt w domku dla lalek. Przynajmniej do przyjazdu pani Róży. Tak, tej samej, która kiedyś zaprojektowała dom dla dziewczynek. Ona na pewno zaradzi coś na kłopoty mieszkaniowe Malutkich. Jednak w oczekiwaniu na świąteczną wizytę pani Róży Malutcy mają kolejne kłopoty. I znów przez dużych! Sąsiadka dziewczynek – Adela – chce ich złapać i sprzedać do gabinetu osobliwości. Czy Jill i Joy staną w obronie nowych przyjaciół?
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY. Na filmy obowiązują WEJŚCIÓWKI do odbioru w kasie MOK Józefów od 27.11.2017 r. w godz. 14:00 – 18:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

03.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
PRAPREMIERA NOWEGO CYKLU „TV STARS”
prezentującego GWIAZDY Z TELEWIZYJNYCH PROGRAMÓW WOKALNYCH – I KONCERT – ALEXANDER MARTINEZ z MAM TALENT!
Aleksander (Alex) Martinez – tancerz, piosenkarz i imitator. Pochodzi z Filipin, a od 15 lat mieszka w Polsce. Niebywały talent wokalny, skala głosu umożliwiająca zaśpiewanie praktycznie każdego utworu, niezależnie od gatunku muzycznego, idą u niego w parze ze skromną osobowością.
W „Mam Talent!” zaskoczył najpierw brawurowym wykonaniem „Time To Say Goodbay”, a następnie zmienił kompletnie wizerunek i pokazał się jako prawdziwe „zwierzę” sceniczne w piosence „The Final Countdown”. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Zajął III miejsce w drugiej edycji programu.
Wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. Śpiewał również wielokrotnie z Orkiestrą OBLIGATO m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum w Krakowie i wielu innych.
W najbliższym czasie odbędzie się premiera płyty „It’s Impossible”, którą sam napisał i do której skomponował wszystkie piosenki.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.11 do 03.12. w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

05.12.2017 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH:
OZDOBY ŚWIĄTECZNE cz. 3. Różnymi metodami wykonamy ozdoby choinkowe: bombki, kółka, gwiazdki, aniołki. Z pewnością będą pięknie wyglądać, a zarazem będą tanie i przede wszystkim zrobione przez nas. Należy przynieść ze sobą: szyszki, żołędzie, pokrywkę od słoika litrowego, stare gazety. Kontynuacja zajęć: 12.12.2017.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

08.12.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH „IDĄ ŚWIĘTA, czyli o BOŻYM NARODZENIU w sztuce”
Zbliżająca się Gwiazdka to świetna okazja, aby zapoznać się z dziełami sztuki wielkich artystów, takich jak: Fra Angelico, Velazquez, Rembrandt czy El Greco. BOŻE NARODZENIE to bowiem tematyka, którą zajmowali się najwięksi mistrzowie malarstwa – od średniowiecza po sztukę nowożytną, a nawet nowoczesną. Podczas świątecznego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH obejrzymy obrazy z różnych epok, z kręgu kultury chrześcijańskiej, nawiązujące tematycznie do Bożego Narodzenia (Zwiastowanie, Pokłon Trzech Króli, Pokłon Pasterzy).
Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY i MOK JÓZEFÓW zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na „Święta na Mazowszu” – spotkanie z etnolożką, która zaznajomi nas ze zwyczajami świątecznymi w regionie Mazowsza. Dowiemy się, jak ludzie przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia i jak je dawniej obchodzili.
Wstęp wolny. Zapisy: www.naud.edu.pl (szukaj formularza zapisów).
Miejsce: Klub Hydrofornia.

09.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 15:00
„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE”
– międzypokoleniowe warsztaty malowania glinianych bombek. Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów Małgosi i Grzegorza Kruków. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

10.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 12:00 – 19:00
„GWIAZDOBRANIE I DAWANIE”, czyli jedenasty Przedgwiazdkowy Jarmark Ogólnojózkowy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na największy jarmark charytatywny w Józefowie, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na dzieci mieszkające w mieście i będące pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Szczegóły na stronie: www.gwiazdobranie.pl.
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

17.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE”
Zdjęcia świąteczne, szczególnie nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Za sprawą świetlnych dekoracji miasta nabierają zupełnie innego, wyjątkowego charakteru. Zobaczymy jak w okresie Bożego Narodzenia wygląda w obiektywie nasz Józefów. Spotkanie zaczynamy chwilę przed zachodem słońca aby uchwycić te piękne chwile, kiedy niebo jest już prawie czarne, ale widać na nim jeszcze resztki dnia. Oprócz aparatu proszę zabrać ze sobą statyw, ciepłe ubranie i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce spotkania: przed Urzędem Miasta Józefów. Na plener zaprasza: MOK Józefów, Sekcja Fotograficzna Józefów oraz instruktorzy: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

GWIAZDY Z TELEWIZYJNYCH PROGRAMÓW WOKALNYCH – I KONCERT – ALEXANDER MARTINEZ z MAM TALENT!

03.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00

PRAPREMIERA NOWEGO CYKLU „TV STARS” 
Aleksander (Alex) Martinez – tancerz, piosenkarz i imitator. Pochodzi z Filipin, a od 15 lat mieszka w Polsce. Niebywały talent wokalny, skala głosu umożliwiająca zaśpiewanie praktycznie każdego utworu, niezależnie od gatunku muzycznego, idą u niego w parze ze skromną osobowością.
W „Mam Talent!” zaskoczył najpierw brawurowym wykonaniem „Time To Say Goodbay”, a następnie zmienił kompletnie wizerunek i pokazał się jako prawdziwe „zwierzę” sceniczne w piosence „The Final Countdown”. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Zajął III miejsce w drugiej edycji programu.
Wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. Śpiewał również wielokrotnie z Orkiestrą OBLIGATO m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum w Krakowie i wielu innych.
W najbliższym czasie odbędzie się premiera płyty „It’s Impossible”, którą sam napisał i do której skomponował wszystkie piosenki.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.11 do 03.12. w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„PŁATEK ŚNIEGU” – FILMY DLA DZIECI 4+

GODZ. 12:00 
Zestaw filmów animowanych stworzony specjalnie na Boże Narodzenie wprowadzi w świąteczny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Podczas projekcji zostaną pokazane następujące filmy: „Płatek śniegu”, Rosja 2012, 6 min | „Mały Gruffalo”, Wielka Brytania 2011, 27 min | „Mały ptaszek i liść”, Szwajcaria 2012, 4 min | „Śnieg”, Francja 2015, 26 min
Miejsce: MOK Józefów

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

  • józefowskie mikołajki
02.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 – 17:00 
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. Na wszystkich czekają fantastyczne filmy, piękna wystawa, taniec i żonglerka ogniem oraz dużo kolorowych lampeczek. Zapraszamy!
facebook