Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Festiwale

III część FESTIWALU NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA – POLSKI TANIEC NARODOWY – POLONEZ

Polonez

Polonez

12.11.2016 r. (SOBOTA) GODZ. 18:00 
Polonez uznawany jest za najstarszy taniec narodowy. Znany był pod nazwami: chodzony, pieszy, wielki a do końca XVIII wieku występował niemal w całej Europie jako taniec polski. Od ludu przejęła poloneza drobna szlachta, a następnie magnaci oraz dwór królewski. Tradycja tańczenia poloneza podczas ważnych uroczystości przetrwała do dziś. Zapraszamy na widowisko, podczas którego przekonamy się czym polonez urzekł tak wybitnych kompozytorów jak: Michał Kleofas Ogiński, Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Karol Kurpiński, czy Franciszek Liszt. Podczas koncertu zobaczymy polonezy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz usłyszymy polonezy kompozytorów z całego świata w wykonaniu kwartetu smyczkowego na skrzypce, fortepian, harmonię i fagot i inne.
Bilety w cenie 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.11 do 10.11 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCÓW POLSKICH „NARODOWA PULSACJA”

Plakat

Plakat

26-27.11. 2016 r. (SOBOTA - NIEDZIELA) 

Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski. PATRONAT HONOROWY: Polski Komitet d.s. UNESCO, Polska Sekcja CIOFF, Marszałek Województwa Mazowieckiego. Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2016”. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Powiat Otwocki – stolicą Kultury Mazowsza 2016

SERDECZNIE ZAPRASZAMY W NIEDZIELĘ 27 LISTOPADA:

GODZ. 11:00 – 13:30 – FINAŁY i CEREMONIA WRĘCZENIA NAGRÓD
GODZ. 17:00 – KONCERT GALOWY
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

Idea festiwalu

IDEA FESTIWALU

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych na Mazowszu, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również "Ojcem polskiego bluesa". Celem festiwalu jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz, gospel, rock.

Festiwal prezentuje najwybitniejszych muzyków polskiej sceny bluesowej oraz uzdolnionych młodych artystów, w tym ciekawych gości z zagranicy, za każdym razem z dużym sukcesem frekwencyjnym. Nad wysokim poziomem artystycznym festiwalu co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.

Wiodące tematy tegorocznej, dziewiątej już edycji Festiwalu, to harmonijki i blues symfoniczny.

Pierwszy koncert, czyli „Harmonijkowy Atak” zagra bluesowa supergrupa, która wyłamuje się z ram czystego bluesa. Ich muzyka to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa.

W drugiej części festiwalu usłyszymy projekt Marzeny Ugornej „Blues Symfonicznie”, w którym artystka łączy dwa odległe światy muzyczne. Najprawdziwszy w treści blues zostanie zestawiony z klasycznym brzmieniem sekcji dętej orkiestry Tomka Filipczaka.

Festiwal otworzy wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa Grupy Kierunek.

III KONKURS DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCA POLSKIEGO „NARODOWA PULSACJA”

25–26.11.2017 (SOBOTA–NIEDZIELA) 
26.11.2017 GODZ. 13:00 FINAŁY OTWARTE DLA PUBLICZNOŚCI
Wydarzenie inspirowane narodową tradycją taneczną. Jego celem jest prezentacja współczesnych interpretacji polskich tańców narodowych, tworzonych przez młodych choreografów. Konkurs to spotkanie tancerzy i choreografów z całej Polski.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

X FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2018

25-26.05.2018 (PIĄTEK-SOBOTA) X FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2018Flagowe wydarzenie MOK-u, tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach. Wstęp wolny. Różne punkty w mieście.

Wejdź na stronę festiwalu

III KONCERT – „LEGENDARNI MUZYCY TADEUSZA NALEPY”

15.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – X EDYCJA „TOAST BLUESOWY”
III KONCERT – „LEGENDARNI MUZYCY TADEUSZA NALEPY” w wykonaniu zespołu w składzie: Krzysztof Dłutowski/piano; Zbigniew Wypych/bas; Winicjusz Chróst/gitara; Andrzej Malcherek/gitara; Dariusz Kamiński/perkusja; Kazimierz Pabiasz/wokal, gitara; Dariusz Samoraj.
Festiwal zakończy się koncertem „Legendarni muzycy Tadeusza Nalepy”. Zagrają byli członkowie formacji Breakout: Krzysztof Dłutowski, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chróst oraz muzycy z Free Blues Band: Andrzej Malcherek i Dariusz Kamiński. Zespół ten towarzyszył Tadeuszowi Nalepie kilkadziesiąt razy, w tym podczas ostatniego koncertu artysty, w Trzyńcu w Czechach w 2006 roku.
W festiwalowej supergrupie zagra również Kazimierz Pabiasz, który w 2013 r. reaktywował zespół Breakout w starym składzie. Muzycy, tym razem jako OldBreakout, po raz pierwszy od wielu lat spotkali się na jednej scenie właśnie na Festiwalu „Lep na Bluesa” (V edycja –„Blues łączy pokolenia”).

Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.

III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”

III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO
IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”


Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce.
Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.
Cele: Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Bluesowe Tornado” – do współpracy zaprosiliśmy najbardziej porywających i energetycznych muzyków bluesowych młodego pokolenia: Hoodoo Band, Boogie Boys, Jan Gałach Band, J.J. Band.
Plakat autorstwa Grzegorza Muczke – artysty malarza


Komitet Organizacyjno-Programowy

1. Grażyna Dramowicz-Nalepa
2. Bogdan Loebl – autor tekstów
3. Andrzej Sołtysik – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Bluesa
4. Tomasz Miturski – muzyk
5. Andrzej Bigolas – muzyk
6. Krzysztof Dąbała - muzyk
7. Grzegorz Muczke – artysta malarz
8. Urszula Kałuszko – przedstawiciel Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady
9. Danuta Wojciechowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie


Program

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLUESOWY
IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA”

Hasło tegorocznej edycji – „Tornado Blues”,
czyli najbardziej energetyczne zespoły bluesowe

03.09.2011r
GODZ. 11:00 – SALA WIDOWISKOWA MOKPrzedstawienie muzyczne dla najmłodszych pn. „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa” w wykonaniu aktorów Teatru Wielkie Koło. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosmą oraz Marantą tworzy teatralną trupę wędrującą po świecie. Dynamiczna akcja, ilustrowana wszelkimi odcieniami bluesa. Wstęp wolny
Imprezie towarzyszy wystawa plenerowa fotokopii oryginalnych okładek płyt winylowych z dyskografii Zespołu Brekout i Tadeusza Nalepy z kolekcji Zbyszka Jędrzejczyka – miłośnika bluesa oraz wystawa oryginałów w/w okładek - w holu budynku MOK-u.


GODZ. 17:00 – OFICJALNE OTWARCIE

godz. 17:15–18:15 Jan Gałach Band - Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Pod koniec 2007 roku założył własną formację o nazwie Osły,. W skład zespołu wchodzą również Marek Gorliz (gitara), Paweł 'Muzzy' Mikosz (bass), Krzysztof Kot (perkusja), Max Ziobro (perkusja), Mariusz Korczyński (wokal).


godz. 18:35- 19:35 Zespół Boogi Boys - polskie trio muzyczne, wykonujące utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa. Zespół tworzą dwaj pianiści: Bartłomiej Szopiński i Michał Cholewiński, oraz Szymon Szopiński - perkusja, wokal. Koncertowali w większości krajów europejskich, występując u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Zespół koncertował w m.in. w: Kanadzie, USA. W 2009 roku zdobył prestiżowe wyróżnienie znajdując się w finałowej TOP 10 International Blues Challenge – Memphis 2009 jako jedyny zespół z poza USA.

godz. 19:35 – 20:00 Film o Tadeuszu Nalepie „Tadeusz Nalepa 60-te urodziny”.

godz. 20:00 -21:00 Zespół JJ Band - w ciągu ośmiu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce. Grają na najbardziej znaczących festiwalach bluesowych. Mogą poszczycić się wspólnymi występami u boku gwiazd polskiej sceny bluesowej m.in. Ireneusz Dudek, Sławek Wierzcholski, Wojciech Karolak i inni. Zespół w składzie: Jacek "Jogi" Jaguś - gitara, śpiew - pięciokrotnie wybierany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym przez czytelników pisma Twój Blues oraz Gitara i Bas, Bartek Łęczycki – harmonijka - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005-2009 . Wszechstronny muzyk sesyjny, Rafał "Kassa" Kassaraba - basista, kompozytor, współzałożyciel zespołu JJ BAND, Piotr Michalak - klawisze, piano, Bartosz "Mr Shuffle" Niebielecki - perkusista, kompozytor i producent.

Godz. 21:20 – 22:20 Zespół HooDoo Band - to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy muzykom na scenie, stała się juz nieformalnym znakiem rozpoznawczym dla tej młodej acz profesjonalnej grupy wrocławskich muzyków. Zespół w składzie: Tomasz Nitribitt (voc/harp) — charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz, Alicja Janosz (voc) — zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego „Idola", Patrycja Łacina-Miarka (voc) — aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, Bartek Miarka (guitar) — gitarzysta poszukujący inspiracji głównie w bluesie, rocku, soulu i jazzie oraz w muzyce etnicznej, Andrzej Stagraczyński (bass guitar) — basista od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym, Bartosz „Mr Shuffle" Niebielecki (drums) — współzałożyciel grupy, kompozytor, a przede wszystkim producent albumu.

Festiwal poprowadzi Marek Wiernik - dziennikarz i krytyk muzyczny, prezenter radiowy (RDC) i telewizyjny, organizator koncertów oraz imprez masowych, autor wielu opracowań i książek, wydawnictw płytowych, konferansjer i moderator.

Dodatkowe atrakcje: grill, pizza, napoje, coś słodkiego.


Sponsorzy i Patroni


GŁÓWNY SPONSOR


 

Sponsorzy:

Patroni:


Otwarcie festiwalu "LEP na BLUESA"

Józefowskie Festiwale Bluesowe

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2019

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2019

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2018

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2018

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy 
Lep na Bluesa – X edycja „Toast Bluesowy”
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2017

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2017

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - "Blues z Orkiestrą w tle"
Józefów 2017
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2016

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2016

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA -DANCE BLUES
Józefów 2016
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2015

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2015

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - STREET BLUES
Józefów 2015
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2014

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2014

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - KORZENIE BLUESA
Józefów 2014
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2013

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2013

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - BLUES ŁĄCZY POKOLENIA
Józefów 2013
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2012

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2012

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - SĄSIEDZKI BLUES
Józefów 2012
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2011

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2011

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - BLUES TORNADO
Józefów 2011
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2010

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2010

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - HARYZMATYCZNI WOKALIŚCI BLUESA
2010
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2009

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2009

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
2009

Idea festiwalu

Lep na bluesa - 2016 - plakat

Lep na bluesa - 2016 - plakat

Festiwal „Lep na Bluesa” to jedno z ważniejszych wydarzeń bluesowych w tej części kraju, a jednocześnie kulturalna wizytówka miasta. To w Józefowie przez ponad 20 lat mieszkał i tworzył Tadeusz Nalepa – założyciel legendarnego zespołu Breakout, nazywany również "Ojcem polskiego bluesa". Naszym założeniem jest kultywowanie pamięci o wielkim bluesmanie oraz popularyzacja muzyki bluesowej i gatunków pokrewnych tj. jazz i gospel. Festiwal prezentuje najwybitniejszych muzyków polskiej sceny bluesowej oraz uzdolnionych młodych artystów, w tym ciekawych gości z zagranicy, za każdym razem z dużym sukcesem frekwencyjnym.
Każdą edycję Festiwalu wyróżnia inny motyw przewodni w VIII chcemy przybliżyć dynamiczną, nieujarzmioną i taneczną odmianę bluesa, stąd nasz wybór i nazwa: ”Dance Blues”. Tą ekspresyjną formę poznamy dzięki zespołom, które zaprosiliśmy do współpracy przy tej edycji Festiwalu. Wystąpią dla nas: Mike Gowin z Zespołem, Zespół „Blues Bazar”, Zespół „Epicentrum” oraz Zespół „Oldbreakout”
Tegoroczną edycję festiwalu poprowadzi: Zbigniew Jędrzejczyk – redaktor magazynu „Twój Blues” i radiowej audycji „Crossroads”. Od 2014r - wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego.
Wydarzenia towarzyszące to wystawa fotograficzna Piotra Salwy a także jam session z udziałem zespołu Blues Time oraz zaproszonych muzyków. Nad wysokim poziomem artystycznym Festiwalu jak co roku czuwa społeczny komitet organizacyjny, w którego skład weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, mieszkający w okolicy muzycy związani z bluesem: Urszula Kałuszko, Andrzej Sołtysik, Tomasz Miturski, Grzegorz Muczke oraz Zbigniew Jędrzejczyk i przede wszystkim nasi Goście Honorowi – Grażyna Dramowicz-Nalepa, Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty oraz Grzegorz Markowski – solista zespołu „Perfect”.

FESTIWAL NAJPIĘKNIEJSZYCH TAŃCÓW ŚWIATA - TANIEC KLASYCZNY - "GISELLE"

Giselle

Giselle

30.10.2016 r. ( NIEDZIELA) GODZ. 18:00
 - filmowy pokaz tańca baletu francuskiego.
W paryskiej inscenizacji zwraca uwagę to, że tancerz ma powierzone określone zadanie aktorskie. Poza tańcami, w scenach wymagających reakcji zespołu baletowego widać logikę i przygotowanie. Jest to ważne ze względu na pantomimę baletową, która często jest dla widza niezrozumiała. Świadome działania solistów i zespołu, którzy zgodnie z muzyką wykonują powierzone im sceny pantomimiczne, zapewniają spektaklowi sukces, gdyż balet romantyczny, tylko wtedy oprze się upływowi czasu, gdy pozostanie zrozumiały i jak za dawnych lat będzie wzruszał widzów.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Archiwum Festiwali, Przeglądów i Konkursów

 

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy
"Lep na Bluesa"

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2019

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2019

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2018

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2018

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy 
Lep na Bluesa – X edycja „Toast Bluesowy”
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2017

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2017

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - "Blues z Orkiestrą w tle"
Józefów 2017
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2016

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2016

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA -DANCE BLUES
Józefów 2016
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2015

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2015

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - STREET BLUES
Józefów 2015
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2014

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2014

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - KORZENIE BLUESA
Józefów 2014
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2013

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2013

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - BLUES ŁĄCZY POKOLENIA
Józefów 2013
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2012

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2012

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - SĄSIEDZKI BLUES
Józefów 2012
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2011

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2011

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - BLUES TORNADO
Józefów 2011
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2010

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2010

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
LEP na BLUESA - HARYZMATYCZNI WOKALIŚCI BLUESA
2010
LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2009

LEP na BLUESA - JÓZEFÓW 2009

Józefowski Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy.
2009

Konkursy Kar Mazurowych i Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich

II Ogólnopolski Konkurs Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich - Józefów 2016
NARODOWA PULSACJA
Józefów 2016

I Ogólnopolski Konkurs Kar Mazurowych i Dowolnych Kompozycji Tanecznych - Józefów 2015

I Ogólnopolski Konkurs Kar Mazurowych i Dowolnych Kompozycji Tanecznych
Józefów 2015

II Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych - Józefów 2012

II Mistrzostwa Polski w Karach Mazurowych
Józefów 2012

Festiwal Otwarte Ogrody

XI Festiwal Otwarte Ogrody

XI Festiwal Otwarte Ogrody

VIII Festiwal Otwarte Ogrody

VIII Festiwal Otwarte Ogrody

Sąsiedzkie śniadanie

VII Festiwal Otwarte Ogrody

VII Festiwal Otwarte Ogrody

I Ogólnopolski Konkurs Kar Mazurowych i Dowolnych Kompozycji Tanecznych
Józefów 2015

VI Festiwal Otwarte Ogrody

VI Festiwal Otwarte Ogrody

VI Festiwal Otwarte Ogrody
Józefów 2014

V Festiwal Otwarte Ogrody

V Festiwal Otwarte Ogrody

V Festiwal Otwarte Ogrody
Józefów 2013

IV Festiwal Otwarte Ogrody

IV Festiwal Otwarte Ogrody

IV Festiwal Otwarte Ogrody
Józefów 2012

III Festiwal Otwarte Ogrody

III Festiwal Otwarte Ogrody

III Festiwal Otwarte Ogrody
Józefów 2011

II Festiwal Otwarte Ogrody

II Festiwal Otwarte Ogrody

II Festiwal Otwarte Ogrody
Józefów 2010

Ogólnopolski Przegląd Teatrów dla dzieci "Bez Sceny"

Przegląd Bez Sceny 2019

Przegląd Bez Sceny 2019

Przegląd Bez Sceny 2018

Przegląd Bez Sceny 2018

Przeglad Bez Sceny 2017

Przeglad Bez Sceny 2017

Przeglad Bez Sceny 2016

Przeglad Bez Sceny 2016

Przeglad Bez Sceny 2015

Przeglad Bez Sceny 2015

Przeglad Bez Sceny 2014

Przeglad Bez Sceny 2014

Przeglad Bez Sceny 2013

Przeglad Bez Sceny 2013

Przeglad Bez Sceny 2012

Przeglad Bez Sceny 2012

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2016

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2016

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2015

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2015

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata
Józefów 2015

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2014

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2014

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata
Józefów 2014

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2011

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2011

I Ogólnopolski Konkurs Kar Mazurowych i Dowolnych Kompozycji Tanecznych
Józefów 2015

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2010

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata - Józefów 2010

Festiwal Najpiękniejszych Tańców Świata
Józefów 2010

HARMONIJKOWY ATAK

HARMONIJKOWY ATAK

Harmonijkowy ATAK

03.09 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00

Bluesowa supergrupa? Byłoby to pewnie dobre określenie dla fenomenu Harmonijkowego Ataku, gdyby nie fakt, że wyobraźnia muzyczna członków zespołu dawno wyłamała się z ram czystego bluesa. To, co dzięki nim otrzymujemy, to wybuchowy międzygatunkowy koktajl, w którym liczy się finezja, wirtuozeria, a przede wszystkim – dobra zabawa.

W skład grupy wchodzi ścisła ekstraklasa polskiego blues-rocka. Kwartet harmonijkarzy – Tomek Kamiński, Michał Kielak, Bartek Łęczycki i Łukasz Wiśniewski – to weterani, o których wirtuozowskich umiejętnościach wiedzę od dawna wszyscy zainteresowani. Towarzyszą im dwaj czołowi polscy gitarzyści bluesowi – Jacek Jaguś i Piotr Grząślewicz, a także atomowa sekcja rytmiczna w składzie Aleksander Sroka – bas i Adam Partyka – bębny.

Skład:

Tomek Kamiński – harmonijka
Michał Kielak – harmonijka
Bartosz Łęczycki – harmonijka
Łukasz Wiśniewski – harmonijka, śpiew
oraz:

Jacek Jaguś  – gitara, śpiew
Piotr Grząślewicz – gitara
Adam Partyka – perkusja
Aleksander Sroka – bas

Linki:

Strona Harmonijkowego Ataku:

www.harmonijkowyatak.pl

Singiel promujący płytę „Harpcore”:

http://www.youtube.com/watch?v=4K_ELG4c4sQ

Facebook'owy fanpage:

http://www.facebook.com/HarmonijkowyAtak

 

Adresy stron harmonijkarzy:

Tomasz Kamiński – www.harmonika.com

Michał Kielak - www.kielak.pl

Bartosz Łęczycki - www.harmonijka.mud.pl

Łukasz Wiśniewski – www.wisnia.info

 

Fotorelacja

II KONCERT – „PIOTR NOWAK BAND”

08.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
w składzie: Piotr Nowak/wokal; Robert Bartusik/perkusja; Marcin Dyś/piano; Wojciech Kwieciński/ bas; Sebastian Stachurski/gitara.

Piotr Nowak współtworzył legendarne grupy BLACKOUT i BREAKOUT, prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę tym razem nie tylko jako basista ale także wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykuje utwór pt: „Pamięć”.

Założyciel zespołu Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę Portal Blues którą tworzą: Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik.
Repertuar koncertu pochodzi z dwóch płyt, ta ostatnia wydana w marcu 2017 roku wzbogacona jest utworami Tadeusza Nalepy.
W dniu koncertu odbędzie się wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów” prezentująca kolekcję okładek płytowych zespołu Breakout w formie szklanych kafli podpisanych przez wszystkich autorów.

Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.

III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”

Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce.
Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r. są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.
Cele: Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Bluesowe Tornado” – do współpracy zaprosiliśmy najbardziej porywających i energetycznych muzyków bluesowych młodego pokolenia: Hoodoo Band, Boogie Boys, Jan Gałach Band, J.J. Band.
Plakat autorstwa Grzegorza Muczke – artysty malarza

Program festiwalu

Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy „Lep na Bluesa”
XI edycja „Powiew młodości”
07.09 – 21.09.2019 r., Józefów


Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II w Józefowie (przy Miejskim Ośrodku Kultury) W razie deszczu koncerty zostaną przeniesione do sali widowiskowej MOK

07.09.2019 (SOBOTA) OTWARCIE: GODZ. 17:00


WERNISAŻ WYSTAWY WOJCIECHA MANNA
„PORTRETY MALOWANE MUZYKĄ”


– cykl portretów, na których czasem nie tylko widać, ale nawet słychać muzykę. Wojciech Mann – artysta plastyk, rzeźbiarz, projektant grafiki, malarz, fotograf.
Dla mnie, jako fotografa, obserwowanie emocji na twarzach muzyków, ruchu ich dłoni, mimowolnych gestów, mimiki, jest równie fascynującym przeżyciem jak słuchanie wykonywanej przez nich muzyki. Czasem mam wrażenie, że w takich chwilach muzycy przenoszą się do innej rzeczywistości, wyglądają jakby byli odgrodzeni grubą szybą i pochłonięci w skupieniu tym, co tworzą na scenie. Innym razem wręcz odwrotnie, nawiązują więź z widownią i stąd czerpią siłę własnej ekspresji. Jestem artystą plastykiem, rzeźbiarzem, wiele lat projektowałem grafikę, malowałem, robiłem ceramikę, filmowałem i cały czas fotografowałem. Różnorodność dyscyplin uprawianej sztuki i wieloletnie doświadczenie pomagają mi fotografować ze specyficzną wrażliwością, co mam nadzieję daje się dostrzec w moich pracach.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.
GALERIA WEJŚCIE – Wystawa plakatów ze wszystkich edycji Festiwalu.

I KONCERT


DAVID FLY – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk.


GODZ. 18:00
Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjonalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. W 2014 wydał debiutancki album The Beginning, z którego pochodzą m.in. single Hope i I need. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End. W jego muzyce można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.

GODZ. 19:00 II KONCERT: ZESPÓŁ CRISTINE & BLUE DRAGS

Skład zespołu: Krystyna Ostrowska – śpiew; Sławomir Nowodworski – harmonijka ustna; Witold Bielski – pianino, śpiew, gitara; Jan Lipert – perkusja.

Zespół bluesowy wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Ich koncerty przywołują klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki, by zapomnieć o trudach i troskach życia codziennego. Inspiracji szukają też w tańcu bluesowym, ruchach tancerzy i żywej interakcji z odbiorcą.

II KONCERT


ZESPÓŁ CRISTINE & BLUE DRAGS


GODZ. 19:00
Skład zespołu: Krystyna Ostrowska – śpiew; Sławomir Nowodworski – harmonijka ustna; Witold Bielski – pianino, śpiew, gitara; Jan Lipert – perkusja.

Zespół bluesowy wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Ich koncerty przywołują klimat juke jointów amerykańskiego Południa, gdzie bawiono się i tańczono przy dźwiękach transowej, często improwizowanej muzyki, by zapomnieć o trudach i troskach życia codziennego. Inspiracji szukają też w tańcu bluesowym, ruchach tancerzy i żywej interakcji z odbiorcą.

III KONCERT


KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO


14.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Skład zespołu: Kajetan Drozd – śpiew, gitary, harmonijka ustna; Adam Chmura – gitara basowa; Wojciech Węglarczyk – perkusja.
Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych – Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje w Chorzowie, Rawa Blues oraz innych. Gościł również za granicą – Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również laureatem Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA. W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.
W 2009 roku ukazał się debiutancki album „Siódma w Nocy”, na którym znalazły się głównie autorskie kompozycje Kajetana Drozda. Jedna z nich, „Kiedy Blues Mnie Opuści”, obecna była na Liście Przebojów Radiowej Trójki oraz w notowaniach innych rozgłośni. Utwory Kajetana pojawiły się również na wydawnictwie „minimax.pl 5” red. Piotra Kaczkowskiego, na trzech edycjach „Antologii Polskiego Bluesa”, a także na składance „Blues Made In Poland 2009”. W 2012 roku na rynku pojawiła się akustyczna płyta „Bourbon And The Blues” a następnie elektryczna płyta „Sześć Strun”, której premiera miała miejsce w październiku 2014 roku.
Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk. Całość składa się na niezapomniane muzyczne widowisko, które zadowoli nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

IV KONCERT


ZESPÓŁ ORNERY BROAD


GODZ. 19:00
Skład zespołu: Natalia Kwiatkowska (vocal), Eliza Sicińska (vocal), Paula Wolski (ukulele, skrzypce, vocal).

To kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem. Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana.

Natalia Kwiatkowska – pochodzi z Bieszczad, a dokładnie z Cisnej. Została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015 oraz 2016, wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej i około-bluesowej w kraju, m. in na Rawa Blues.
Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Jej głęboki głos charakteryzuje się ciepłą, ciemną barwą oraz niskimi tonami. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales Trio zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.
Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach, śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku, a częściowo śpiewa w oryginale.

V KONCERT


NO FRAMES


21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
Skład zespołu: Liwia Kosińska – wokal; Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal; Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal; Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny, Mateusz Kulka – perkusja.
Zespół No Frames jest nową odsłoną powstałego w 2016 roku zespołu Jutro Morze. Aktualna nazwa jest manifestem muzycznym, i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Zespół kłania się wielkim nazwiskom ulubionych gatunków muzycznych, interpretując ich muzykę na nowo, a także tworząc własne kompozycje. Brzmienie zespołu oparte jest na interakcji dwóch gitar, w tym gitary slide, a także sekcji rytmicznej oraz soulowym, charakterystycznym kobiecym wokalu. Emocje, pełne pasji partie solowe, żywiołowość i interakcja między muzykami oraz z publicznością tworzą niepowtarzalny klimat.
Autor zdjęcia: Edyta Girgiel

VI KONCERT


COTTON WING


GODZ. 19:00
Zespół w składzie: Robert Tyszka – wokal, harmonijka; Piotr Augustynowicz – gitara; Adam Zagrodzki – perkusja, Bartosz Borzeszkowski – bas.
Trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.
Robert Tyszka – muzyk, wokalista, harmonijkarz oraz autor tekstów. Urodzony w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada oraz Canada Blues. W poszukiwaniu muzycznych fascynacji udał się do Memphis, TN w Stanach Zjednoczonych gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy Bluesa. Po pięcioletnim pobycie w USA powrócił do Polski i reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Do składu zaprosił najlepszych muzyków bluesowych z Trójmiasta.
Piotr Augustynowicz – gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Został wyróżniony na przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego (Harlem), Pawła Grzegorczyka (Hunter), Jurka Filara oraz Marka Wiernika. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.
Adam Zagrodzki – perkusista. Współpracował z wieloma zespołami rozrywkowymi m.in. „Detko Band”, „Vokoolski”, „Zajazd”, „Made In Heaven”. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach „Blues nad Bobrem”, „Solówka”, „Bluesroads”. Występował m.in. na festiwalach jazzowych: „Internationales Dixieland Festival Dresden”, „Hallevik Tradjazz Festival”, „Jazzwoche Burghausen”, „Old Jazz Meeting” w Iławie, „Sopot Molo Jazz Festival” oraz na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem „Cotton Wing”, „Riverboat Ramblers” i „Sanacja”. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016) , „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015) , „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band” (2008).
Bartosz Borzeszkowski – multi-instrumentalista związany z Trójmiejska scena muzyczną. Absolwent PSM I-go i II-go st. (perkusja, kontrabas). Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Zarówno ciasny pub jak i sala koncertowa filharmonii nie są mu obce.

Wernisaż wystawy fotograficznej Piotra Salwy

FOTOGRAFIE PIOTRA SALWY

FOTOGRAFIE PIOTRA SALWY

Piotr Salwa – urodził się i mieszka w Otwocku. Współzałożyciel i członek Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady. Zawodowo związany z fotografią. Pracuje jako fotolaborant w firmie w Warszawie. Miłośnik bluesa i jazzu. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Otwocka i Warszawy.
Od autora: „Koncerty bluesowe dostarczają niesamowitych emocji, gdy występują uznane gwiazdy polskiego, europejskiego czy światowego bluesa, ale nie tylko. Miło mi jest rejestrować emocje na zwykłym jam-session gdzie spotykają się ludzie w różnym wieku, o różnych zawodach i poglądach wspólnie muzykujących w czasie wolnym od pracy. Blues łączy ludzi i to jest najpiękniejsze w tej muzyce”

"Sąsiedzki Blues" Idea IV festiwalu

IV Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy "Lep na Bluesa" - edycja europejska "Sąsiedzki Blues".
Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce. Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty. Celem IV edycji organizowanej pod hasłem „"Sąsiedzki Blues" jest prezentacja odcieni muzyki bluesowej która powstaje w sąsiedzkich państwach Wyszechradzkich: Czech, Słowacji ,Węgier, nie zabraknie również reprezentanta z Polski.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu.

BLUES SYMFONICZNIE

BLUES SYMFONICZNIE

09.09.201 (SOBOTA) GODZ. 18:00

Marzena Ugorna – jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia, która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”.  

Półfinalistka III edycji  The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania.

Pomysłodawczyni, dyrektor artystyczny i producent projektu BLUES SYMFONICZNIE w którym artystka łączy dwa odległe światy muzyczne, najprawdziwszy w treści blues zestawiony z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej.

Wkrótce ukaże się jej debiutancki singiel.

BLUES SYMFONICZNIE MARZENA UGORNA TO AUTORSKI PROJEKT ARTYSTKI.

Nawiązując do lat 70-tych, lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych  frontmenów, którzy niezmiennie stanowią jej muzyczny wzorzec – Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz, Czesław Niemen, Janis Joplin. Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów. Artystka sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest „kawałek duszy”. Inspiracją dla niej nieustannie pozostaje  drugi człowiek, szczere emocje i prawda. Koncert jest emocjonalną  podróżą do czasów dzieciństwa i wprowadzeniem w świat jej wartości.

Blues Symfonicznie to przedsięwzięcie, które angażuje wiele wybitnych nazwisk. Artystka pojawi się na scenie  w towarzystwie sekcji dętej orkiestry symfonicznej i sekcji rozrywkowej. Dopełnieniem całości są wizualizacje, które wydobywają niezwykłość z codziennego życia.

Premiera koncertu miała miejsce w Kaliszu, rodzinnym mieście wokalistki, wiosną 2016 roku. „Lokalny sukces wydarzenia zachęcił mnie do rozwinięcia projektu na skalę ogólnopolską i zaproszenia wszystkich, szczególnie tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z filharmonią, do jej odwiedzenia.”                 

 

http://www.marzenaugorna.pl

https://www.facebook.com/ugorna.marzena/

facebook