Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie

Powrót do strony głównej

Imprezy 2017

SPOTKANIE PT. „POETA Z KSIĘŻYCA, CZYLI BALLADA O ZIELONYM KONSTANTYM” w wykonaniu ADAMA TKACZYKA.

31.03.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL SALON LITERACKO-POETYCKO-MUZYCZNY
Spotkanie przybierze formę gawędy o poecie – piosenki ze słowami Zielonego Konstantego (Ildefonsa Gałczyńskiego – bo to o nim mowa) przetykane będą czytanymi wierszami, opowieściami o życiu poety, anegdotami z nim związanymi, ważnymi faktami. Serdecznie zapraszamy do zielonego, tajemniczego świata poezji.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 55-LECIA MIASTA JÓZEFOWA

FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – IX EDYCJA – „BLUES Z ORKIESTRĄ W TLE”

  • 03.2017 (NIEDZIELA)
 GODZ. 17:00
Otwarcie Festiwalu – Wernisaż zbiorowej wystawy malarstwa pt. „KIERUNEK → BLUES” Grupy Malarskiej „Kierunek”.

Miejsce: Galeria RAMA i Galeria WEJŚCIE oraz Galeria PARK (w plenerze).

GODZ. 18:00
Wielki koncert plenerowy: „HARMONIJKOWY ATAK” – w wykonaniu supergrupy bluesowej w składzie: Michał Kamiński, Michał Kielak, Bartosz Łęczycki – harmonijki, Łukasz Wiśniewki – harmonijka, śpiew oraz Jacek Jaguś – gitara, śpiew, Piotr Grząślewicz – gitara, Adam Partyka- perkusja, Aleksander Sroka – bas.

Miejsce: Scena Plenerowa MOK.

VII SPOTKANIE: „OPOWIEŚĆ O LUDZIACH DRZEW, KOROWAJACH, KANIBALACH MIESZKAJĄCYCH W DOMACH W KORONACH DRZEW”

29.09.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA”
prelekcja multimedialna i opowieść ZOFII NOWACZYK.

Od autorki: „Opowiem Wam o moich spotkaniach z ostatnimi wyizolowanymi plemionami naszej planety, które zamieszkują jedną z największych połaci lasu deszczowego świata. Czasami trudno było się zorientować czy to ja byłam bardziej zaskoczona ich widokiem czy oni moim. Zdradzę Wam jak się czułam śpiąc w domach na drzewach, czasami nawet kilkanaście metrów nad ziemią i jaki smak ma pieczony robaczek oraz jak go samemu przyrządzić. Dowiecie się jak poznawałam codzienne życie w dżungli nie znając lokalnego języka i czy to była duża przeszkoda oraz dlaczego podziwianie gwiazd w środku nocy okazało się takie trudne. Będziecie mogli dotknąć prawdziwej koteki i zobaczyć obrazy malowane ręcznie przez mieszkańców jeziora Sentai. Powiem Wam czego się nauczyłam podczas tych spotkań i dlaczego ciągle myślę o tym aby tam wrócić”.

O autorze: Zofia Nowaczyk – z wykształcenia magister inżynier a z zamiłowania fotograf, mentor oraz podróżnik zafascynowany dżunglą – nie tylko amazońską. Już dawno zrezygnowała z hoteli pięciogwiazdkowych. Wspólnie z mężem i córką prowadzą stronę internetową gdzie pokazują swoje zdjęcia – www.NowaczykFoto.pl. Lubi jak jej zdjęcia przypominają obrazy. Szukając ujęcia zwraca uwagę na niecodzienność i na ciekawych ludzi. Uwidacznia miejsca i sytuacje, które czuje, że są tak piękne, że warto aby zobaczyli je również inni. Jej motto życiowe: „Bądź jak ptak, który gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje że spada, lecz śpiewa dalej, bo wie że ma skrzydła” Wiktor Hugo
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

GWIAZDY Z TELEWIZYJNYCH PROGRAMÓW WOKALNYCH – I KONCERT – ALEXANDER MARTINEZ z MAM TALENT!

03.12.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00

PRAPREMIERA NOWEGO CYKLU „TV STARS” 
Aleksander (Alex) Martinez – tancerz, piosenkarz i imitator. Pochodzi z Filipin, a od 15 lat mieszka w Polsce. Niebywały talent wokalny, skala głosu umożliwiająca zaśpiewanie praktycznie każdego utworu, niezależnie od gatunku muzycznego, idą u niego w parze ze skromną osobowością.
W „Mam Talent!” zaskoczył najpierw brawurowym wykonaniem „Time To Say Goodbay”, a następnie zmienił kompletnie wizerunek i pokazał się jako prawdziwe „zwierzę” sceniczne w piosence „The Final Countdown”. Znakomite warunki głosowe umożliwiają mu swobodne poruszanie się niemal we wszystkich gatunkach muzycznych od muzyki pop, rock, poprzez jazz i na klasyce skończywszy. Zajął III miejsce w drugiej edycji programu.
Wystąpił na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdrój. Śpiewał również wielokrotnie z Orkiestrą OBLIGATO m.in. w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Auditorium Maximum w Krakowie i wielu innych.
W najbliższym czasie odbędzie się premiera płyty „It’s Impossible”, którą sam napisał i do której skomponował wszystkie piosenki.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 20.11 do 03.12. w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

„PŁATEK ŚNIEGU” – FILMY DLA DZIECI 4+

GODZ. 12:00 
Zestaw filmów animowanych stworzony specjalnie na Boże Narodzenie wprowadzi w świąteczny nastrój nie tylko najmłodszych widzów. Podczas projekcji zostaną pokazane następujące filmy: „Płatek śniegu”, Rosja 2012, 6 min | „Mały Gruffalo”, Wielka Brytania 2011, 27 min | „Mały ptaszek i liść”, Szwajcaria 2012, 4 min | „Śnieg”, Francja 2015, 26 min
Miejsce: MOK Józefów

JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI

  • józefowskie mikołajki
02.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 – 17:00 
JÓZEFOWSKIE MIKOŁAJKI to już nasza tradycja. Gwarantujemy świąteczną atmosferę i dobrą zabawę. Na wszystkich czekają fantastyczne filmy, piękna wystawa, taniec i żonglerka ogniem oraz dużo kolorowych lampeczek. Zapraszamy!

SZTUKA DLA DOROSŁYCH „IDĄ ŚWIĘTA, czyli o BOŻYM NARODZENIU w sztuce”

08.12.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 
Zbliżająca się Gwiazdka to świetna okazja, aby zapoznać się z dziełami sztuki wielkich artystów, takich jak: Fra Angelico, Velazquez, Rembrandt czy El Greco. BOŻE NARODZENIE to bowiem tematyka, którą zajmowali się najwięksi mistrzowie malarstwa – od średniowiecza po sztukę nowożytną, a nawet nowoczesną. Podczas świątecznego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH obejrzymy obrazy z różnych epok, z kręgu kultury chrześcijańskiej, nawiązujące tematycznie do Bożego Narodzenia (Zwiastowanie, Pokłon Trzech Króli, Pokłon Pasterzy).
Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

RODZINNE PIERNIKOWANIE

16.12.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 
Święta to wyjątkowe smaki, zapachy i kolory. Pierniczki to jeden ze specjałów bożonarodzeniowych, który smakuje i cieszy oko. Nazwa piernik wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny, a przywędrował do nas z okolic Holandii. Pierwotnie był wielkim luksusem ze względu na koszty importu przypraw korzennych i bakalii. W Toruniu wypiekano już w XVII wieku słynne katarzynki. Nasze ciasto będzie nawiązywało właśnie do toruńskiego specjału. Przygotujemy je duuużo wcześniej, a na warsztatach uczestnicy będą wycinać, piec i dekorować pierniki. Spotkanie poprowadzi nasza koleżanka Agata Parzych-Bucka.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

NOWY CYKL – KLASYKA W TEATRZE – SPEKTAKL KOMEDIOWY - „DOŻYWOCIE” ALEKSANDRA FREDRY W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU PARABUCH

28.01.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
„Dożywocie” to utwór przedstawiający w komediowej formie rodzący się w XIX wieku kapitalizm. Jest to galeria cudownie nakreślonych postaci, wśród których lichwiarz Łatka należy obok Cześnika, czy Rejenta z „Zemsty”, do najważniejszych typów ludzkich przedstawionych przez Fredrę. Choć głównym wątkiem utworu jest pogoń za pieniądzem, to jak na komedię przystało, towarzyszy mu uroczy wątek romansowy, kończący się happy endem. Na szczególną uwagę zasługuje piękny „fredrowski” wiersz, którym komedia jest napisana.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – IV SPOTKANIE pt. „HILDEGARDA Z BINGEN – JEJ HOLISTYCZNE SPOJRZENIE NA CZŁOWIEKA I PRAKTYCZNE RECEPTY NA NASZE ZDROWIE

12.01.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 ”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Jak św. Hildegarda postrzegała człowieka i jego zdrowie?
Skąd czerpała swoją ogromną wiedzę?
Czy stosowanie medycyny Hildegardy jest opłacalne?
Jak wprowadzić we własne życie cudowną medycynę tej średniowiecznej uzdrowicielki?
Szanowni Państwo, medycyna św. Hildegardy jest szansą na zdrowie i pogodę ducha dla każdego z nas, dla każdego który kocha dane mu ŻYCIE! Zapraszamy na wykład.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Festiwal Szlachecki „O kontuszu, żupanie, szabli i sokołach” - Program:

25 czerwca 2017 r.
Skwer im. św. Jana Pawła II w Józefowie

CZĘŚĆ 1.
Godz. 11.00­ - 15.00
„NA SZLACHECKIM DWORZE” – pawilony, pokazy, warsztaty, gry, poprzez które mieszkańcy będą mieli okazję spróbować różnorodnych aktywności nawiązujących do kultury sarmackiej.
SCENA:
Godz. 11:00 – sygnał myśliwski na otwarcie wydarzenia – Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD
Godz. 11:15 – przedstawienie poszczególnych pawilonów
Godz. 11:30 – prelekcja nt. genealogii /dr Łukasz Lubicz-Łapiński, Związek Szlachty Polskiej/
Godz.12:00 – opowieść Sygnalisty i I część koncertu Zespołu Pieśni Myśliwskiej NEMROD
Godz.12:30 – prelekcja nt. heraldyki /Marcin Truskolaski/
Godz.13:00 – II część Koncertu Zespołu NEMROD
Godz.13:30 – wykład nt. szlacheckiego savoir-vivre’u /Ewa Lineburg/
Godz. 14:00 – pokaz pojedynku na szable / Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae/
Godz. 14:30 – wykład nt. ubioru polskiego /Bartosz Mróz, Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae/

SKWER (GODZ. 11:00-15:00):
Pawilon Związku Szlachty Polskiej – prezentacja wydawnictw, konsultacje z genealogiem – dr Łukasz Lubicz-Łapiński, warsztaty dla dzieci – Iwona Zawisza Chrzanowska
Pawilon heraldyczny – warsztaty dla dzieci i dorosłych ¬– Marcin Truskolaski, Katarzyna Uchowicz
Pawilon savoir-vivre (godz. 14:00-15:00) – Ewa Lineburg
Kaligrafia – warsztaty z Barbarą Galińską
Budowa dworków szlacheckich z klocków MuBaBao – warsztaty z Michałem Malinowskim (Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści)
Pawilon czytelniczy – plenerowa wypożyczalnia książek i albumów związanych z tematyką szlachecką – Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie
Mała diorama obozowiska (namiot, stół, ławy itp.) – Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae
Wystawa militariów (szable, elementy opancerzenia, muszkiety itp.) – Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae
Strzelnica łucznicza (siatka zabezpieczająca, tarcza, łuki i strzały)/turniej łuczniczy – Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae
Udział rekonstruktorów w strojach z epoki – Stowarzyszenie Semper Fidelis Res Publicae
Wystawa strojów szlacheckich /możliwość przebrania się, zrobienia zdjęć
Salon Andriollego - gawędy szlacheckie Henryka Rzewuskiego i wystawa rysunków E.M.Andriollego Organizator wystawy: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie
(Sala teatralna MOK)


CZĘŚĆ 2.
Godz. 18.00­ - 22.00
„W ARYSTOKRATYCZNYM PAŁACU” – program na scenie plenerowej przybliży zwyczaje najbardziej zamożnej części polskiej szlachty.
Godz. 18:00 - inauguracja „Saloniku Andriollego” – uroczysty, muzyczno­poetycki, patriotyczny koncert muzyki polskiej "Poloneza czas zacząć" w wykonaniu zespołu wokalno­instrumentalnego Artes Ensemble w składzie: Maria Antkowiak – sopran, Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu, Andrzej Janaszek – fortepian, autor aranżacji utworów.

Godz. 19:00 - „Bal w polskim salonie” – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. W programie koncertu znajdą się widowiskowe choreografie polskich tańców narodowych: poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka. Ponadto zespół zaprezentuje karo mazurowe – formę mazura salonowego na 4 pary.

Godz. 20:00 - otwarty „Bal w letnim ogrodzie” – plenerowa zabawa taneczna z nauką poloneza, muzyką salonową oraz elementami XIX­wiecznej etykiety.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

03–28.07.2017 
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami oraz młodzież na cykl porannych spotkań.
We wtorki zapraszamy na MIĘDZYKULTUROWE PODRÓŻE DO FRANCJI I HISZPANII z Centrum Języka la Petite France.
W środy zarówno dzieciom jak i młodzieży polecamy AKADAMIĘ PRZYGODY ŻEGLARSKIEJ.
W piątki zaplanowaliśmy coś dla fanów rękodzieła, czyli PAPIEROWE FANTAZJE.
Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CZAS BAJKI – PODRÓŻ DO FRANCJI I HISZPANII

16.09.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00 

Zapraszamy dzieci od 3 do 9 lat wraz z rodzicami do wspólnej zabawy w kontekście podróży po Francji i Hiszpanii. Poznamy kilka zabytków, nauczymy się tej samej piosenki w dwóch językach, obejrzymy mini-teatrzyk interaktywny z Owieczką Minią i Psem Yaroslavem, zagramy w gry i wykonamy pracę plastyczną. Projekt realizowany przez Centrum Języka Francuskiego i Hiszpańskiego LA PETITE FRANCE www.petitefrance.pl.

Wstęp wolny.
Miejsce:
Klub Hydrofornia.

Nadchodzi XI edycja Konkursu Świetlik – czyli fascynujące pytania, doświadczenia dla każdego i wspaniałe nagrody. Ile przy tym satysfakcji!

Organizatorem Konkursu od 2012 roku jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. W tym roku szkolnym Konkurs odbędzie się 13 marca 2018 r., jak co roku Test Finałowy zostanie poprzedzony opublikowaniem na stronie internetowej doświadczeń już 16 stycznia. Świetlikowa ekipa jak zawsze troszczy się o wysoki poziom merytoryczny i formalny eksperymentów i testów. Doświadczeni nauczyciele, praktykujący naukowcy i uczestnicy europejskich projektów badawczych tworzą dla uczniów niepowtarzalną okazję do sprawdzenia swoich naukowych predyspozycji i wiedzy z zakresu przyrody. Przy okazji przygotowań do Konkursu dzieci mogą w ciekawy sposób spędzać czas z rodziną, wzbogacać słownictwo i poszerzać swoje horyzonty. Pytania testowe dotyczą geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, ekologii oraz medycyny i są dostosowane do wieku uczestników. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych. Ponadto, dla ułatwienia zadania zdolnym pierwszakom, nauczyciele mogą czytać pytania, oczywiście bez podpowiedzi.

Organizatorzy dokładają starań, by żmudne przygotowania wszystkich uczestników do Konkursu zostały docenione: wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy, a laureaci Konkurs także nagrody książkowe.
Warto powalczyć! W X edycji Konkursu wzięło udział ponad 47 000 dzieci z 1262 szkół. Przyznaliśmy 10 347 nagród indywidualnych oraz przeprowadziliśmy ponad 40 warsztatów przyrodniczych w 10 szkołach z największą frekwencją w Konkursie. W Konkursie wzięły udział szkoły ze wszystkich województw w kraju.

Najważniejsze informacje:
Zapisy na stronie: www.swietlik.edu.pl
Informacje o Konkursie:
Biuro Konkursu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 730 100 301 lub 730 500 217
Pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można zapisać się na organizowane przez Fundację warsztaty przyrodnicze. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej w zakładce Warsztaty

Najważniejsze terminy:
Zapisy do Konkursu: od 2 października 2017 r. do 31 stycznia 2018 r.
Ogłoszenie doświadczeń konkursowych: 16 stycznia 2018 r.
Wysyłka testów: 5 marca 2018 r.
TEST KONKURSOWY: 13 marca 2018 r.
Ogłoszenie wyników: 15 maja 2018 r.
Reklamacje i potwierdzenie danych uczestników do druku dyplomów: 15-21 maja 2018 r.
Wysyłka nagród: 29 maja - 18 czerwca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w Konkursie!

„ZROZUMIEĆ KOBIETĘ” – Teatr GENERACJA

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00–19:00 
Ilu mężczyznom udało się odkryć tajniki kobiecej natury? Czym się różnią chłopaki od dziewczyn? Czy jest jakiś klucz, którym można otworzyć serca i umysły kobiet? Czy istnieje uniwersalny kod porozumienia między płciami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, lub nie… Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

„BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU” – SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 3

18.11.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00
Poznajcie Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a, autora dobrze nam znanych bajek: „Rumcajs”, „Bajek z mchu i paproci” (o Żwirku i Muchomorku) czy „Makowa Panienka”. Bohater spektaklu, dobry gajowy, nauczy was jak zachowywać się w lesie i tego, że nie warto się kłócić.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

III SPOTKANIE pt. „POST – droga do zdrowia, wzmocnienia i witalności”

17.11.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!”
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Narzekasz na złe samopoczucie?
Jesteś już po pierwszych jesiennych infekcjach?
Chcesz odzyskać zdrowie naturalnymi metodami?
Zapraszam, jako praktyk w postach krótkich i dłuższych (m.in. 40 dni o wodzie), dowiesz się:
jaką formę postu wybrać?
jak bezpiecznie pościć,
praktyczne porady i zalecenia dla poszczących,
zioła i produkty wspierające organizm w poście,
oraz wiele innych praktycznych sekretów leczniczych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook