CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – III FILM: „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” (2012)

22.11.2019 (PIĄTEK)
W 2011 roku miliard ludzi głoduje, a miliard czterysta milionów nie ma dostępu do elektryczności. GMO i energia nuklearna są rezultatem sytuacji gospodarczej po II wojnie światowej i wydają się dziś nie do uniknięcia – ponoć dla naszego dobra… Czy rzeczywiście powinniśmy jednak pozwolić na ich masowe wprowadzenie bez długoterminowych testów?
Miejsce: Kino MUZA MOK.

PIERNIKOWANIE – ŚWIĄTECZNE POMAGANIE 2019

23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 13:00
Akcja na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek z Otwocka, VII EDYCJA. Zapraszamy na warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Spotkanie rozpocznie się półgodzinnym szkoleniem z przygotowywania lukru, tutek oraz technik zdobienia. Udekorowane pierniki zostaną przekazane na rzecz Hospicjum. Więcej o akcji na stronie: www.hospicjumpromyczek.pl.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub HYDROFORNIA

WIECZÓR Z TEATREM TAŃCA FRANCUSKIEGO CHOREOGRAFA THIERREGO VERGERA

23.11.2019 (SOBOTA)
W programie TRZY SPEKTAKLE:
„WBIJAMY NA BALET”
w wykonaniu Isabelle i Marka Klajdy: opowieść o wspólnych, prawdziwych doświadczeniach ojca i córki. Czasem bliskich, pełnych harmonii, a czasem pełnych emocji… Muzyka: Marcin Dutka.
„FACE WIND” w wykonaniu Alexandry Poupin i Thierrego Vergera: piękna historia siły człowieka i relacji międzyludzkich – razem, czy pod wiatr.
„SACRƎ” w wykonaniu Marka Klajdy. Narodziny życia i jego zmierzch – to mamy pewne. A pomiędzy, cóż… mnóstwo zmagań i emocji.
Thierry Verger – francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu tańca współczesnego Modal Underground. W swojej pracy Thierry opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego.
Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i niekiełznanie. W efekcie powstają niezwykle silne, sugestywne obrazy i opowieści.
Thierry współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami tańca w Europie. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
Cena biletu: 20 zł normalny, dla młodzieży i studentów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.11 do 22.11.2019 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.

SPEKTAKL „ROZKŁADY JAZDY”

24.11.2019 (NIEDZIELA)
– czeski humor i angielska farsa. Brawurowy duet aktorski: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski. Autor: Peter Zelenka.
Czy doczekamy się przyjścia trzeciego aktora w sztuce przewidzianej na siedem osób? Czy trzeci z nich zdoła dojechać na czas? Czy ktoś włączy z powrotem prąd?
I jeżeli nie połapiesz się od razu o co kaman, to nie przejmuj się – przed wejściem będą ołówki i kartki do notowania tej całej plątaniny fabuł i emocji autorstwa niepowtarzalnego Petra Zelenki. „Rozkłady Jazdy” to teatr konfuzji; gdzie teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 11.11 do 22.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.