Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy – 27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy

17.05.2019 (PIĄTEK)
PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT W RAMACH OBCHODÓW ROKU STANISŁAWA MONIUSZKI.
WYSTĄPIĄ: KAMIL OLPIŃSKI – BARYTON, PIOTR KOPCZYŃSKI – FORTEPIAN ORAZ UCZNIOWIE KLASY ŚPIEWU, ZESPOŁY I SOLIŚCI Z PRYWATNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W JÓZEFOWIE.
W PROGRAMIE: pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz inne utwory muzyki klasycznej.

„BAŚNIOWO I FILMOWO” – KONCERT DLA DZIECI

18.05.2019 (SOBOTA)
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach.
Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane melodie z filmów i baśni w naszych autorskich aranżacjach.
Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów, na których zagrają z nami dzieci.
Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, djembe, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne; Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny, djembe.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów.

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA

18.05.2019 (SOBOTA)
DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.

KABARET „MOHEROWE BERETY”

19.05.2019 (NIEDZIELA)
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak umrzeć ze śmiechu w 90 minut, należy posłuchać tego kabaretu! Niech Was nie zmyli ich nazwa!!! One nie politykują!!! To są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Wykonują m.in. skecz napisany specjalnie dla nich przez Joannę Kołaczkowską. Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze!
Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005 roku. Dziewczyny wykonały piosenkę „Ballada jarzynowa” i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika… Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady a teksty napisały same ¬– są to najczęściej przygody z ich własnego, średnio długiego życia. Tak powstał pierwszy program. Tę wersję programu grały przez ponad rok, nie było tego dużo, bo dopiero raczkowały. Niewiele osób wiedziało jakie są słodkie… Ale fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek „Autostop”. Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. „Czeski film – nikt nic nie wie”, Gosia do dzisiaj po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć! Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej „Powtórce rozrywki”. Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami – Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym, jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji… To trzeba zobaczyć!
Miejsce: scena plenerowa MOK/w razie deszczu – Teatr OTWARTY MOK.

FILMOWY KLUB SENIORA

20.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: komedia, 2014 rok. Zgorzkniały mężczyzna zostaje mentorem młodego chłopaka z sąsiedztwa.
Miejsce: Kino MUZA MOK

POKOLENIA OD KUCHNI – „ZIELONO MI”

25.05.2019 (SOBOTA)
Zapraszamy na kolejne, międzypokoleniowe warsztaty kulinarne. Zielono mi, czyli wiosenne nowalijki. Przygotujemy risotto ze szparagami oraz sałatkę z kwiatami cukinii w tempurze. Zapraszamy babcie z wnuczętami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski – działacz organizacji Slow Food Youth Warszawa, edukator kulinarny w Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzi autorskie zajęcia kulinarne z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz kółko kulinarne „Kuchnia Akwinaty” w szkole podstawowej św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Wielbiciel smacznego i zdrowego jedzenia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.05.2019 (NIEDZIELA) PUNKT WYBORCZY

FILMOWY KLUB SENIORA

27.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: komedia, musical, 1980 rok. Po wyjściu z więzienia Jake organizuje powrót swojego starego zespołu muzycznego, by zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się ze swoim bratem, Elwoodem.
Miejsce: Kino MUZA MOK