10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.

17.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: bezdomny nastolatek zostaje otoczony opieką przez bogatą rodzinę. Dzięki niej wyrasta na gwiazdę amerykańskiego futbolu.

ZAKOŃCZENIE OBCHODÓW 45–LECIA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

KULTURALNA PROPOZYCJA NA PREZENT POD CHOINKĘ

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: w luksusowym pociągu ginie wpływowy biznesmen. Detektyw podejmuje się rozwiązania zagadki i wskazania mordercy spośród trzynastu współpasażerów.

10.12.20108 (PONIEDZIAŁEK)

03.12.2018 (PONIEDZIAŁEK)

19.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: Były neonazista po wyjściu z więzienia stara się przekonać młodszego brata, by nie podążał jego śladem.

FESTIWALOWE KINO DLA DZIECI „KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE”, DZIECI 4+

24.11.2018 (SOBOTA)
Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Reż. Arne Lindtner Næss/Norwegia/2013/74 min.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

DOKUMENT W MOK: „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”

17.11.2018 (SOBOTA)
Ostatni, bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami. Reż. Alicja Albrecht, 2017, Polska.

19.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)

12.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)

22.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: Afroamerykanin należący do klasy robotniczej stara się utrzymać rodzinę i pokonać uprzedzenia rasowe.

„KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW” FILM 6+

27.10.2018 (SOBOTA)
10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Reż.: Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt/2018/Belgia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania/Czas: 79 min.

29.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów, twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza.

15.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: Ofiara zamachu podczas bostońskiego maratonu 2013 roku pomaga policji wytropić zabójców, starając się jednocześnie otrząsnąć z druzgocącej traumy.
Miejsce: Kino MUZA

22.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)

08.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
O filmie: Para zmaga się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi, w miarę umacniania się związku.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

SPEKTAKL KOMEDIOWY wg ALEKSANDRA FREDRY pt. „PAN JOWIALSKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

14.10.2018 (NIEDZIELA)
„PAN JOWIALSKI” należy do ścisłego kanonu arcydzieł arcymistrza komedii, Aleksandra Fredry. Ta zdawałoby się niefrasobliwa historia dziejąca się w Pustakówce, majątku ziemskim Jowialskich, zawiera spory ładunek krytyki społecznej aktualnej do dziś. Warto również pamiętać, że słynne bajeczki autora; Osiołkowi w żłoby dano, Małpa w kąpieli, Dwa koguty i wiele innych Fredro pomieścił właśnie w tej komedii.
Pan Jowialski to galeria pysznych komediowych postaci na trwale zapisanych w polskiej literaturze dramatycznej. Tytułowy pan Jowialski sypiący przysłowiami jak z rękawa, jego nieodłączna, zapatrzona w męża żona, pantoflarz syn Szambelan i jego druga żona, primo voto generałowa majorowa Tuz. To tylko część tego zestawu komediowych charakterów.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od 17:00.

15.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)

24.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
O filmie: akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60-tych. Dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Służąca decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.
Miejsce: kino MUZA.

17.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
O filmie: osieroconego chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców. Chłopak żeni się z ich córką, gdy oboje dorastają. Studiujący medycynę bohater przypadkowo spotyka w tramwaju inną kobietę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Los połączy ich ponownie. Tymczasem w zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów.