Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na listopad 2019

WYSTAWA „MISTRZOWIE ILUSTRACJI część I”
Przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: smukłych linii Szancera nie sposób pomylić z dowcipną lapidarnością Butenki, a oszczędnej kreski Lengrena – z subtelnym realizmem Orłowskiej-Gabryś. Wystawa będzie znakomitą okazją do zaobserwowania tej stylistycznej różnorodności.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

03.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET RAMOL „SANATORIUM W KOTLINOWIE”
Obsada: Aleksander „Olo” Adamczyk, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Małgorzata Trybalska. Przygody Ramoli jadących do sanatorium. Scenariusz Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju) i scenografia Konrada Czarkowskiego (człowieka z lalkami, finalisty programu „Mam Talent”).
Kabaret Ramol to zawodowi aktorzy z bogatym dorobkiem scenicznym i filmowym.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 21.10 do 31.10.2019 od godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

04.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2014 r., Polska, biograficzny, dramat. Utalentowany kardiochirurg wierzy, że jest w stanie dokonać przeszczepu serca. Nie poddaje się mimo wielu nieudanych operacji.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

08.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY HAFTOWANYCH OBRAZÓW BARBARY KAZUBEK „IGŁĄ MALOWANE”
Od lat 60-tych XX wieku wielokrotnie wyjeżdżała z mężem za granicę, najpierw motorem, później samochodem, przyczepą, a na końcu kamperem. Będąc w Austrii zobaczyła wyszywane obrazy i wszystkie akcesoria z tym związane. Zainteresowały ją, ale ich kupno było nie na kieszeń naszej artystki. Po powrocie do Polski postanowiła wypróbować nową technikę. Choć jest samoukiem, do tej pory wydziergała ponad 50 różnych obrazków. Część z nich to fragmenty obrazów malarzy francuskich i angielskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 ZOOM NA TRADYCJĘ: „OPOWIEŚCI Z WIATRU I WODY” – TEATR PIOSENKI ANI BRODY (dzieci 3+)
Muzykowanie i opowieść na bazie muzyki tradycyjnej oraz lokalnych legend z elementami interakcji widza. Edukacyjny i twórczy charakter spotkania z udziałem akustycznych, dawnych instrumentów takich jak: cymbały, lira korbowa bęben obręczowy, drumla instrumenty perkusyjne. Rozbudzanie wyobraźni dźwiękowej, ćwiczenie pamięci, sztuka naśladowania, obserwowania i opowiadania o otaczającym nas świecie z włączeniem słów i ruchu. Nauka oryginalnych i rekonstruowanych piosenek z muzycznej tradycji Warmii, będą elementem wplecionym w osnowę muzycznej opowieści.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: hol MOK Józefów.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 15:30 PLENER FOTOGRAFICZNY „MIASTO NOCĄ”
Zdjęcia nocne to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Zobaczymy jak o tej porze wygląda w obiektywie nasze miasto. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: przed Urzędem Miasta.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 „POD POLSKĄ FLAGĄ DOOKOŁA ŚWIATA” – prelekcja z pokazem zdjęć prowadzona przez wiceprezeskę Fundacji Działań Lokalnych POBLIŻA – HANNĘ BĄBIK.
Jest to ciekawa opowieść o niemal nieznanej, a jednej z największych przygód 20-lecia międzywojennego – o wyczynie podróży samochodem z Warszawy dookoła świata w latach 1926-1928, przedsięwziętej przez czterech młodych ludzi, pod patronatem najwyższych władz: prezydenta I. Mościckiego i Marszałka J. Piłsudskiego, by głosić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Inicjatorem podróży był zapalony cyklista, brat przedwojennej aktorki Jadwigi Smosarskiej, Eugeniusz, a jedynym, który „opasał flagą polską kulę ziemską” był młody harcerz Jerzy Jeliński, mieszkaniec Starej Miłosny w obecnej dzielnicy Wesoła.
Do księgi pamiątkowej na różnych etapach podróży swoje podpisy składali prezydenci, premierzy, królowie, papież, prezydent USA, gwiazdy Hollywood, a nawet cesarz Japonii.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SEANS FILMOWY: „NIEPODLEGŁOŚĆ”
Film pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK

11.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
GODZ. 11:00 Msza Św. – Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie
GODZ. 12:00 przemarsz niepodległościowy spod kościoła do pomnika Marszałka Piłsudskiego
GODZ. 12:30 część oficjalna obchodów oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Józefowie im. Łączniczek Armii Krajowej; po uroczystości: Bieg Niepodległości. Organizator: MIASTO JÓZEFÓW.

15.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „KOCIE OCZY i AKTY, czyli MODIGLIANI”
Amedeo MODIGLIANI to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców XX-go wieku. Co go wyróżnia? Tajemnicze oczy malowanych przez niego postaci. Skośne i wpatrzone w nieodgadnioną rzeczywistość. A co do tego? Modelki! Nagie piękności o cudownych ciałach i romantycznych pozach. A to wszystko w nowoczesnej oprawie i atmosferze awangardowego Paryża.
Zapraszamy na opowieść o artyście, którego wrażliwość wpłynęła na stworzenie oryginalnego i niepowtarzalnego stylu. A jego życiorys mógłby wypełnić niejedną filmową opowieść. Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 12:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO: „PIĘKNE LITERY”
Na spotkaniu uczestnicy poznają eleganckie pismo najbardziej kojarzone z kaligrafią – Copperplate. Dowiedzą się, dlaczego nazywa się ono „płytka miedziana”, jakie są zasady budowania liter, jak poprawnie trzymać pióro żeby móc napisać litery tym krojem, jak przygotować stalówkę. Zaczną pisać pierwsze litery, aby w domu według wzornika móc je ćwiczyć przed następnym spotkaniem. Wszystkie niezbędne materiały będą na miejscu. Prowadzenie: Barbara Galińska. Na miejscu możliwość zakupu zestawu startowego – obsadka plus stalówka.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKAZ FILMOWY „BASIA 3” ¬– OGÓLNOPOLSKA PREMIERA (dzieci 4+)
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”. Reż.: Marcin Wasilewski/Polska 2019/50 min.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK od 04.11.2019.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ADAM SNOPEK SHOW – NIEZAPOMNIANY WIECZÓR MUZYCZNY PRZY FORTEPIANIE Z DUŻĄ DAWKĄ HUMORU I DOBREJ ZABAWY! – OD BOGURODZICY DO AC/DC
Co jest ważniejsze: rytm czy melodia? Dlaczego pewne piosenki brzmią podobnie? Dlaczego jednych utworów słuchamy częściej niż innych? Dlaczego kompozytorzy mniej uzdolnieni mieli się lepiej od geniuszy? Dlaczego piosenka „Pieski małe dwa” jest wyjątkowa?
Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z Adamem Snopkiem – charyzmatycznym pianistą i wokalistą oraz jego 88 klawiszami!!! Przemierzymy szlaki muzyczne od rytmów plemiennych poprzez muzykę klasyczną, jazz, aż po współczesną muzykę rozrywkową. Odkryjemy genezę zmian zachodzących w muzyce na przestrzeni wieków. Po profesjonalnym rozśpiewaniu, wykonamy wspólnie „Acapulco”, „Twist and shout”, „Waterloo”. Weźmiemy udział w quizie, odgadując tytuły piosenek z filmów, seriali i bajek.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 04.11 do 15.11.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET „CIACH” Z NAJNOWSZYM PROGRAMEM „GOŁĘBIE I KRETY”
W trakcie najnowszego programu kabaretu Ciach, pt. „Gołębie i krety”, widziano jedną kobietę i trzech mężczyzn (choć wielu uważa, że jest odwrotnie) oraz: szlafrok w paski – podarty, bukiet kwiatów sztucznych, ręcznik kąpielowy – damski, kaburę czarną – nową, Colt kaliber 7,1 – zabawkę, kilogram ziemniaków i trupa – sztucznego. Jak łatwo się domyślić, program przedstawia skecze o tematyce rodzinnej.
P.S. Podczas przygotowań do premiery nie ucierpiały konie, ani inne zwierzęta.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 04.11 do 15.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala Teatr OTWARTY MOK.

18.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2015 r., Islandia, USA, Wielka Brytania, przygodowy, thriller. Doświadczeni himalaiści prowadzą dwie rywalizujące ekspedycje na Mount Everest. Wyprawa staje się niebezpieczna kiedy wspinacze muszą stawić czoło gwałtownej zamieci śnieżnej.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

18.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Parasole z liści, czyli o czym mówią drzewa” (dzieci 6-9 lat)
Spotkanie z wykorzystaniem książki „Ale drzewa!” Zuzanny Malinowskiej od Wydawnictwa Wytwórnia. Prowadzenie: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

22.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – III FILM: „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” (2012)
W 2011 roku miliard ludzi głoduje, a miliard czterysta milionów nie ma dostępu do elektryczności. GMO i energia nuklearna są rezultatem sytuacji gospodarczej po II wojnie światowej i wydają się dziś nie do uniknięcia – ponoć dla naszego dobra… Czy rzeczywiście powinniśmy jednak pozwolić na ich masowe wprowadzenie bez długoterminowych testów?
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 13:00 PIERNIKOWANIE – ŚWIĄTECZNE POMAGANIE 2019
Akcja na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek z Otwocka, VII EDYCJA. Zapraszamy na warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Spotkanie rozpocznie się półgodzinnym szkoleniem z przygotowywania lukru, tutek oraz technik zdobienia. Udekorowane pierniki zostaną przekazane na rzecz Hospicjum. Więcej o akcji na stronie: www.hospicjumpromyczek.pl.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub HYDROFORNIA.

23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z TEATREM TAŃCA FRANCUSKIEGO CHOREOGRAFA THIERREGO VERGERA
W programie TRZY SPEKTAKLE: „WBIJAMY NA BALET” w wykonaniu Isabelle i Marka Klajdy: opowieść o wspólnych, prawdziwych doświadczeniach ojca i córki. Czasem bliskich, pełnych harmonii, a czasem pełnych emocji… Muzyka: Marcin Dutka.
„FACE WIND” w wykonaniu Alexandry Poupin i Thierrego Vergera: piękna historia siły człowieka i relacji międzyludzkich – razem, czy pod wiatr.
„SACRƎ” w wykonaniu Marka Klajdy. Narodziny życia i jego zmierzch – to mamy pewne. A pomiędzy, cóż… mnóstwo zmagań i emocji.
Thierry Verger – francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu tańca współczesnego Modal Underground. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
Cena biletu: 20 zł normalny, dla młodzieży i studentów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.11 do 22.11.2019 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „ROZKŁADY JAZDY” – czeski humor i angielska farsa. Brawurowy duet aktorski: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski. Autor: Peter Zelenka.
Czy doczekamy się przyjścia trzeciego aktora w sztuce przewidzianej na siedem osób? Czy trzeci z nich zdoła dojechać na czas? Czy ktoś włączy z powrotem prąd?
I jeżeli nie połapiesz się od razu o co kaman, to nie przejmuj się – przed wejściem będą ołówki i kartki do notowania tej całej plątaniny fabuł i emocji autorstwa niepowtarzalnego Petra Zelenki. „Rozkłady Jazdy” to teatr konfuzji; gdzie teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 11.11 do 22.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2011 r., Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, dramat, komedia. Dwie nowojorskie pary spotykają się, by porozmawiać o bójce do jakiej doszło między ich synami. Na pozór niewinne spotkanie zamieni się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 13:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „ZDROWE SŁODYCZE”
Podczas listopadowego spotkania zrobimy śniadaniową kaszę gryczaną na słodko, kokosowy budyń jaglany oraz buraczane kulki mocy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa.
Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

30.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ANDRZEJKOWY KONCERT „MAGIC OF THE QUEEN – LIVE TRIBUTE SHOW”
Koncert grany w 100% na żywo, wiernie odtwarzający dorobek artystyczny grupy Queen i zawierający wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free” to tylko niektóre z propozycji Magic of the Queen.
Zespół Magic Of The Queen znajduje się na liście światowych coverbandów Queen, którą prezentuje Oficjalny Międzynarodowy Fanklub Queen z Wielkiej Brytanii.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 18.11 do 29.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.

Terminarz imprez - październik 2019

„…OSTATNIA SESJA ZDJĘCIOWA…” – WYSTAWA PLENEROWA
Najnowsza wystawa fotografii przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Panem Januszem Prządką. Józefowianista udostępnił nam gromadzoną przez długie lata kolekcję przedmiotów znalezionych na terenie Józefowa i Michalina. Są wśród nich związane z przedwojenną i powojenną historią naszego regionu: stare narzędzia cieśli i stolarzy, lampy, zamki i klucze, przedmioty codziennego użytku. Wszystkie, pozbawione dzisiaj użyteczności, ale obdarzone kulturowym znaczeniem, dzięki wystawie znów stają się bohaterami własnej opowieści.
Miejsce: Galeria PARK.

04.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „GRA WYOBRAŹNI” DOROTY KRZYMOWSKIEJ
O artystce: W latach 1979-1984 studiowała malarstwo na warszawskiej ASP w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Za dyplom z wynikiem bardzo dobrym uzyskała stypendium twórcze Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje nad obrazami stosując różnorodne techniki w zależności od podejmowanego tematu. Inspiruje ją Świat zewnętrzny zderzony ze Światem wyobraźni. Tworzy cyklami. Prezentuje również inne formy wyrazu osobistych przemyśleń: projektuje witraże, biżuterię, stworzyła małą kolekcję lalek, ilustruje książki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 13:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO – WARSZTATY
W ciągu kilku spotkań przekonamy się jak różnorodna może być kaligrafia i jak magiczna może być zwykła czynność pisania liter. Skupieni nad literami przeniesiemy się na chwilę w czasy, kiedy ta umiejętność była bardzo ceniona i niektórzy poświęcali jej całe swoje życie. Do dziś kaligrafia jest jak medytacja – uspokaja, pomaga się skoncentrować. Zaczniemy od liter stawianych płaską stalówką. Poznamy historię i podstawowe zasady trzech różnych krojów pisma: średniowiecznej Uncjały, gotyckiej Tekstury i bardzo czytelnej Rondówki. Na kolejnych spotkaniach będziemy kontynuować jeden z nich.
Udział w warsztatach jest płatny: 90 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „NIEBRZYDKIE KACZĄTKO I MAGICZNA SZAFA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki… Bajka dla najmłodszych o przyjaźni, wzajemnych relacjach i tolerancji.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

06.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – KRZYSZTOF HANKE, MICHAŁ KOTERSKI, MAREK WŁODARCZYK, MARCIN MROCZEK, ANNA POWIERZA, JOANNA DUNAS I IWONA RULEWICZ/DOROTA BIERKOWSKA W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „CHCESZ SIĘ BAWIĆ? ZADZWOŃ!”
Spektakl twórcy hitów: „Mayday 2” i „Szalone Nożyczki”.
Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie – Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale... gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów.
Światowa premiera sztuki „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” to prawdziwa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd.
Cena biletów: 70 zł. Przedsprzedaż od 16.09 do 04.10.2019 w godzinach 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godziny 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: biograficzny/dramat. Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH „ART NOUVEAU, czyli co nieco o SECESJI”
Secesja, kryjąca się pod różnymi nazwami, jak Art Nouveau czy Jugendstil, to styl przełomu XIX i XX wieku. Ten artystyczny kierunek szczycił się nie tylko wspaniałymi dziełami malarstwa, np. Gustava Klimta czy Alfonsa Muchy, ale dziełami w każdej innej dziedzinie sztuki. Odbiorcy mogli cieszyć się pięknymi przedmiotami sztuki użytkowej – od witraży Tiffany’ego, poprzez wazony i lampy kształtowane niczym rzeźby, po cudowną biżuterię nawiązującą do świata fauny i flory, autorstwa René Lalique’a. Secesyjne budowle zdobione były miękkimi liniami i kształtami ze świata organicznego. Niektóre stanowiły wręcz elementy bajkowego świata, stworzonego przez niepowtarzalnego architekta Antonio Gaudiego. Zapraszamy na opowieść o SECESJI – pięknej sztuce i oryginalnym stylu. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 5:50 PLENER FOTOGRAFICZNY „WSCHÓD SŁOŃCA Z PASJONATAMI FOTOGRAFII, CZYLI POLOWANIE NA MGŁĘ W MAZOWIECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM”
Jeśli lubisz zachody słońca, a nie miałeś wystarczająco dużo motywacji aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym zachodu, dołącz do nas. Zbiórka: pod MOK Józefów.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.


12 – 13.10.2019 PUNKT WYBORCZY – WYBORY PARLAMENTARNE


14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „W kolorowym zielniku” (dzieci 6-9 lat)
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowanego w Józefowie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z MOK Józefów. To nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Spotkanie opracowane w oparciu o książkę „Zielnik” Henryka Grabarczyka Wydawnictwa Arkady. Prowadzenie zajęć: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

18.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa
Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Obecnie Marcin ma czterdzieści lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z nadchodzącego krążka pt. „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą.
Jest też jednym z niewielu polskich artystów chrześcijańskich, który wydał swoją płytę nie tylko na CD, ale także na vinylu. Podobnie będzie z nowym wydawnictwem.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:00 LABORATORIUM SLIME’A (5+)
Warsztat, podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego slime’a. Znamy na to 1001 sposobów. Masa kolorów i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że każdy stworzony w naszym laboratorium glutek (a nawet dwa) będzie niepowtarzalny, a po skończonej zabawie wróci z uczestnikami do domu.
Prowadzenie: wARTsztat. Wstęp: 15 zł/uczestnik. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „GORDON I PADDY” – FILM DLA DZIECI 4+
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. Reżyseria: Linda Hambäck/Szwecja 2017/65 min.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 12:00 – 14:00 „MAMA BAJA” – NOWY PROJEKT DLA RODZICÓW
Raz w miesiącu spotkamy się w gronie rodziców i opiekunów chcących zrozumieć głębię opowiadanych przez siebie baśni i ulepszyć swoje umiejętności ich przekazywania. Porozmawiamy o tym jak działają baśnie, kto to właściwie jest ta zła macocha, albo babcia, która zmienia się w wilka? Jakie ważne procesy zachodzą w umyśle dziecka kiedy słucha tego co „dawno, dawno temu”. Prowadząca: aktorka i reżyser – Maria Czykwin pomoże uczestnikom dotknąć podstaw pracy nad tekstem, uzyskać świadomość swojego głosu i oddechu. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcą być świadomymi przewodnikami swoich dzieci po cudownych światach, które pozwalają im lepiej zrozumieć samych siebie.
Udział w warsztacie płatny: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.
Wykonawcy: Robert Wypasek – saksofon, Michał Jakubczak – piano, Paweł Zwierzyński – kontrabas, Mateusz Lorentowicz – perkusja, Artur Łukasik – słowo wiążące.
Komeda już za życia stał się legendą. Dave Brubeck wspominał: Jednego z największych muzyków jakich kiedykolwiek poznałem, spotkałem w Polsce. Był nim Krzysztof Komeda. Joachim Ernst Berendt uznał, iż Komeda był największym kompozytorem filmowym XX wieku. Z kolei Don Cherry, który współpracował z Komedą napisał – Praca z Komedą wywarła na mnie trwały wpływ. Pracował z miłością i smakiem. Jego muzyka jest ponadczasowa. Dziś brzmi ona równie świeżo jak wtedy i zawsze będzie świeża...”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10. do 17.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „TRUDNO UWIERZYĆ” w wykonaniu aktorów Teatru „MAM TEATR” – Marzenny Graff i Aleksandra Mikołajczaka.
Śpiew: Danuta Błażejczyk, muzyka: Seweryn Krajewski, tekst piosenki: Jerzy Andrzej Masłowski, scenariusz: Marzanna Graff.
Komedia w reżyserii Karola Stępkowskiego, o której możemy powiedzieć tylko 3 rzeczy: - główna bohaterka to dziennikarka Ela - tej Pani może się wszystko, naprawdę wszystko przytrafić - będziecie się dobrze bawić, a poczucie zaskoczenia nie będzie Was opuszczało
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10 do 17.10.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

21.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: thriller. W odciętej od cywilizacji bieszczadzkiej chacie dwaj bracia i ojciec spotykają tajemniczego nieznajomego, który sprowadza na niech niebezpieczeństwo.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – II FILM „ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA”
Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50-tych ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Stosowanie pojęcia z trzonem „człowiek” w nazwie jest symboliczne i ma istotną wartość informacyjną – uświadamia zagrożenia i inspiruje do przemyśleń i dalszych badań. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić naturę? Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego? A może początek nowego, niekoniecznie wcale ludzkiego?
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „MAKARON, PLACKI I CIASTO”
Czy te potrawy można zrobić z warzyw i owoców? Podczas spotkania wspólnie zrobimy placki dyniowe, makaron z cukinii oraz szarlotkę bez pieczenia. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczkami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI. KONCERT z pokazami laserowymi i dymami. Słowo wiążące – MARTINA JACKOWICZ-BOCHENEK.
Ilona Perz-Golka, czyli YLO Violin, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Obecnie z miłości do Muzyki i do skrzypiec zdecydowała się na koncerty solowe zatytułowane „Skrzypce w nowej Odsłonie”, które gra na skrzypcach elektrycznych, co daje jej możliwość większej ekspresji i eksperymentowania. Ilona jest niezwykle zjawiskową kobietą, każdy jej koncert to wspaniała uczta dla duszy i dla ciała.
Ilona Perz-Golka gra własne aranżacje znanych utworów klasycznych, muzykę filmową, znaną i lubianą, ale również kompozycje świetnego polskiego kompozytora Irka Dregera, który napisał dla niej 5 utworów oraz przede wszystkim YLO Violin gra kompozycje własne.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

27.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PIOTR CYRWUS W MONODRAMIE „ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ”
Na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego. Reżyseria: Tomasz Obara.
Starszy lejtnant Michał Zubow 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagalny, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. Jakie wyciąga wnioski?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.10 do 25.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

28.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia romantyczna. Młoda prawniczka poznaje bardzo przystojnego, ale niezwykle niskiego mężczyznę. Początkowo zafascynowana nim dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

Terminarz imprez - wrzesień i październik 2019

02.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2003 r., Niemcy, komedia, dramat obyczajowy.
Matka Alexa doznaje szoku podczas upadku Muru Berlińskiego. W trosce o jej zdrowie syn utrzymuje ją w przekonaniu, że komunizm się nie skończył.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

07.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–12:00 HAPPENING W RAMACH AKCJI NARODOWE CZYTANIE: „NARODOWE NOWELE” 2019
Zapraszamy na józefowską edycję wspólnego, plenerowego czytania NARODOWYCH NOWELI. Program przygotowany przez grupę artystyczną „Vena”. W tym roku podczas ósmej edycji Narodowego Czytania odbędzie się lektura ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Więcej o akcji na stronie www.prezydent.pl. Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie.
Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II.

07.09.2019 (SOBOTA)
FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI” – OTWARCIE:
GODZ. 17:00 WERNISAŻ WYSTAWY WOJCIECHA MANNA „PORTRETY MALOWANE MUZYKĄ”
Na wystawę składa się cykl portretów, na których czasem nie tylko widać, ale nawet słychać muzykę. Wojciech Mann – artysta plastyk, rzeźbiarz, projektant grafiki, malarz, fotograf.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

WYSTAWA PLAKATÓW ZE WSZYSTKICH EDYCJI FESTIWALU
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK

GODZ. 18:00 I KONCERT: DAVID FLY – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. W jego twórczości można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.

GODZ. 19:00 II KONCERT: ZESPÓŁ CRISTINE & BLUE DRAGS – zespół bluesowy wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Skład zespołu: Krystyna Ostrowska – śpiew; Sławomir Nowodworski – harmonijka ustna; Witold Bielski – pianino, śpiew, gitara; Jan Lipert – perkusja.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

08.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BLUESOWO-FILMOWY WIECZÓR: „BLUES BROTHERS”
O filmie: po wyjściu z więzienia Jake Blues (John Belushi) odwiedza wraz z bratem Elwoodem (Dan Aykroyd) prowadzony przez zakonnice sierociniec, w którym się wychowali. Dowiadują się, że kościół wycofał swoje wsparcie i jeśli w ciągu 11 dni nie znajdą się pieniądze na zapłacenie podatku od nieruchomości, dom wystawiony zostanie na sprzedaż. Bracia postanawiają zdobyć potrzebne pieniądze organizując wielki koncert bluesowy.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

09.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: po rozwodzie Frances kupuje stary dom w Toskanii i z pomocą polskiej ekipy budowlanej przywraca mu dawny blask.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

14.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

14.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–12:30 GRZYBY ZNANE I MNIEJ ZNANE
Rodzinne spotkanie (dzieci 7+) podczas którego poznamy prawdy i mity o grzybach. Spotkanie poprowadzi Dr hab. inż. Paweł Staniszewski pracownik Katedry Użytkowania Lasu na Wydziale Leśnym SGGW. UWAGA – prowadzący zachęca do przyniesienia ciekawych grzybowych znalezisk.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

14.09.2019 (SOBOTA)

GODZ. 18:00 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
III KONCERT: KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO
Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak: funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk.

GODZ. 19:00 IV KONCERT: ZESPÓŁ ORNERY BROAD. Skład zespołu: Natalia Kwiatkowska (vocal), Eliza Sicińska (vocal), Paula Wolski (ukulele, skrzypce, vocal).
To kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem. Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

15.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00-19:00 DZIEŃ OTWARTY W MOK
Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury na sezon 2019-2020. To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, porozmawiać na temat pomysłów na poszczególne zajęcia, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Musisz być z nami tego dnia!
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

16.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: historia przyjaźni pisarza z wdową i jej czterema synami, którzy zainspirowali go do napisania „Piotrusia Pana”.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo z Zespołem MUZYKA MÓWI. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów na których zagrają z nami dzieci. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, ukulele, flet prosty, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne;
Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun. Miejsce: hol MOK Józefów.

21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
V KONCERT: NO FRAMES. Skład zespołu: Liwia Kosińska – wokal; Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal; Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal; Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny, Mateusz Kulka – perkusja. Nazwa zespołu jest manifestem muzycznym i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Autor zdjęcia: Edyta Girgiel

GODZ. 19:00 VI KONCERT: COTTON WING. Zespół w składzie: Robert Tyszka –wokal, harmonijka; Piotr Augustynowicz – gitara; Adam Zagrodzki – perkusja, Bartosz Borzeszkowski – bas. Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

22.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TEATR GROT MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ PRAPREMIERĘ POLSKĄ PT. „BOSKI ANDRIOLLI” autorstwa Bożeny Abratowskiej, na podstawie pamiętników Michała Elwiro Andriollego oraz dr Henryka Dobrzyckiego. W rolach głównych: KINGA I ARKADIUSZ GŁOGOWSCY.
Pomysłodawcą sztuki jest Arkadiusz Głogowski dyrektor Teatru Grot w Józefowie. Ponieważ jest zawodowym aktorem miał marzenie zagrać postać Andriollego, który jest mu szczególnie bliski z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze Kinga i Arkadiusz Głogowscy mieszkają na terenach należących, bądź graniczących z terenami Andriollego o nazwie "Brzegi" nad
rzeką Świder. Po drugie: jest mu szczególnie bliska architektura i przyroda tak samo jak Andriollemu. Reżyseria: Agnieszka Korytkowska, Scenografia: Paweł Dobrzycki, Muzyka: Filip Matuszewski.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.09 do 20.09.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

23.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

27.09.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWOŚĆ: CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – I FILM: „BYŁ SOBIE LAS”
Po nagrodzonym Oscarem słynnym „Marszu pingwinów” Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury – tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud tamtejszej przyrody. Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków. Okazuje się, że drzewa zachowują się zaskakująco podobnie do ludzi i zwierząt.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK

28.09.2019 (SOBOTA)
GODZ.11:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „Bierzemy warzywa do szkoły, czyli kolorowe lunchboxy na początek roku szkolnego”
Podczas spotkania zrobimy kanapki z dwoma rodzajami past roślinnych i warzywami, springrolsy w sosie orzechowym oraz owocowe szaszłyki. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczętami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Miejsce: Klub Hydrofornia

28.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI - KACPER KUSZEWSKI W SPEKTAKLU MUZYCZNO – KABARETOWYM „ALBUM RODZINNY”. Akompaniament: Tomasz Krezymon – piano.
Recital przeplatany jest konferansjerką, na którą składają się m.in. cytaty z poradników deklamatoryki z początku XIX wieku, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne, które wywołują salwy śmiechu publiczności. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografa i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 16.09 do 27.09.2019 w godzinach 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

29.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 MONODORAM „OLGA BOZNAŃSKA. SCENY Z ŻYCIA ARTYSTKI” w wykonaniu MAŁGORZATY TRYBALSKIEJ. AUTORKA SCENARIUSZA I REŻYSERKA: BLANKA KONOPKA.
Monodram powstał jako próba nakreślenia życia Olgi Boznańskiej; w intencji jest to portret wyjątkowej artystki. Naczelną przesłanką jest pokazanie dramatycznego życia malarki, życia kobiety samotnej, ale spełnionej.
Wstęp wolny. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

30.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2004, USA, komedia, kryminał.
Pięciu nieudolnych złodziei, podających się za muzyków, odbywa próby w piwnicy domu starszej pani. Planują zrobić podkop do pobliskiego kasyna i je obrabować.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK „JASNOWIDZĘ” – WYSTAWA POKONKURSOWA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU NA PROJEKT ILUSTROWANEJ KSIĄŻKI DLA DZIECI JASNOWIDZĘ 2016
W jej skład wchodzą reprodukcje 55 ilustracji z najciekawszych przysłanych na konkurs projektów, w tym tych nagrodzonych i wyróżnionych przez jury Wydawnictwa Dwie Siostry i jury międzynarodowe. Są to prace grafików z Chin, Czech, Japonii, Litwy, Polski, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Wielkiej Brytanii. Łączy je wysoka jakość artystyczna i poważne podejście do młodego odbiorcy, ale też poczucie humoru i świeże, dziecięce spojrzenie na świat. Wystawie towarzyszy krótkometrażowy film animowany „Przepowiednia”, łączący wszystkie prezentowane projekty w jedną zwariowaną całość. Film jest integralną częścią wystawy oraz broszura aktywnościowa „Notatnik Jasnowidza”, którą można posłużyć się przy indywidualnym zwiedzaniu wystawy.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.


PAŹDZIERNIK 2019

„…OSTATNIA SESJA ZDJĘCIOWA…” – WYSTAWA PLENEROWA
Najnowsza wystawa fotografii przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Panem Januszem Prządką. Józefowianista udostępnił nam gromadzoną przez długie lata kolekcję przedmiotów znalezionych na terenie Józefowa i Michalina. Są wśród nich związane z przedwojenną i powojenną historią naszego regionu: stare narzędzia cieśli i stolarzy, lampy, zamki i klucze, przedmioty codziennego użytku. Wszystkie, pozbawione dzisiaj użyteczności, ale obdarzone kulturowym znaczeniem, dzięki wystawie znów stają się bohaterami własnej opowieści.
Miejsce: Galeria PARK.

04.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „GRA WYOBRAŹNI” DOROTY KRZYMOWSKIEJ
O artystce: W latach 1979-1984 studiowała malarstwo na warszawskiej ASP w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Za dyplom z wynikiem bardzo dobrym uzyskała stypendium twórcze Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje nad obrazami stosując różnorodne techniki w zależności od podejmowanego tematu. Inspiruje ją Świat zewnętrzny zderzony ze Światem wyobraźni. Tworzy cyklami. Prezentuje również inne formy wyrazu osobistych przemyśleń: projektuje witraże, biżuterię, stworzyła małą kolekcję lalek, ilustruje książki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 13:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO – WARSZTATY
W ciągu kilku spotkań przekonamy się jak różnorodna może być kaligrafia i jak magiczna może być zwykła czynność pisania liter. Skupieni nad literami przeniesiemy się na chwilę w czasy, kiedy ta umiejętność była bardzo ceniona i niektórzy poświęcali jej całe swoje życie. Do dziś kaligrafia jest jak medytacja – uspokaja, pomaga się skoncentrować. Zaczniemy od liter stawianych płaską stalówką. Poznamy historię i podstawowe zasady trzech różnych krojów pisma: średniowiecznej Uncjały, gotyckiej Tekstury i bardzo czytelnej Rondówki. Na kolejnych spotkaniach będziemy kontynuować jeden z nich.
Udział w warsztatach jest płatny: 90 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „NIEBRZYDKIE KACZĄTKO I MAGICZNA SZAFA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki… Bajka dla najmłodszych o przyjaźni, wzajemnych relacjach i tolerancji.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

06.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – KRZYSZTOF HANKE, MICHAŁ KOTERSKI, MAREK WŁODARCZYK, MARCIN MROCZEK, ANNA POWIERZA, JOANNA DUNAS I IWONA RULEWICZ/DOROTA BIERKOWSKA W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „CHCESZ SIĘ BAWIĆ? ZADZWOŃ!”
Spektakl twórcy hitów: „Mayday 2” i „Szalone Nożyczki”.
Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie – Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale... gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów.
Światowa premiera sztuki „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” to prawdziwa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd.
Cena biletów: 70 zł. Przedsprzedaż od 16.09 do 04.10.2019 w godzinach 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godziny 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: biograficzny/dramat. Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH „ART NOUVEAU, czyli co nieco o SECESJI”
Secesja, kryjąca się pod różnymi nazwami, jak Art Nouveau czy Jugendstil, to styl przełomu XIX i XX wieku. Ten artystyczny kierunek szczycił się nie tylko wspaniałymi dziełami malarstwa, np. Gustava Klimta czy Alfonsa Muchy, ale dziełami w każdej innej dziedzinie sztuki. Odbiorcy mogli cieszyć się pięknymi przedmiotami sztuki użytkowej – od witraży Tiffany’ego, poprzez wazony i lampy kształtowane niczym rzeźby, po cudowną biżuterię nawiązującą do świata fauny i flory, autorstwa René Lalique’a. Secesyjne budowle zdobione były miękkimi liniami i kształtami ze świata organicznego. Niektóre stanowiły wręcz elementy bajkowego świata, stworzonego przez niepowtarzalnego architekta Antonio Gaudiego. Zapraszamy na opowieść o SECESJI – pięknej sztuce i oryginalnym stylu. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 5:50 PLENER FOTOGRAFICZNY „WSCHÓD SŁOŃCA Z PASJONATAMI FOTOGRAFII, CZYLI POLOWANIE NA MGŁĘ W MAZOWIECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM”
Jeśli lubisz zachody słońca, a nie miałeś wystarczająco dużo motywacji aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym zachodu, dołącz do nas. Zbiórka: pod MOK Józefów.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.


12 – 13.10.2019 PUNKT WYBORCZY – WYBORY PARLAMENTARNE


14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „W kolorowym zielniku” (dzieci 6-9 lat)
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowanego w Józefowie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z MOK Józefów. To nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Spotkanie opracowane w oparciu o książkę „Zielnik” Henryka Grabarczyka Wydawnictwa Arkady. Prowadzenie zajęć: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

18.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa
Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Obecnie Marcin ma czterdzieści lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z nadchodzącego krążka pt. „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą.
Jest też jednym z niewielu polskich artystów chrześcijańskich, który wydał swoją płytę nie tylko na CD, ale także na vinylu. Podobnie będzie z nowym wydawnictwem.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:00 LABORATORIUM SLIME’A (5+)
Warsztat, podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego slime’a. Znamy na to 1001 sposobów. Masa kolorów i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że każdy stworzony w naszym laboratorium glutek (a nawet dwa) będzie niepowtarzalny, a po skończonej zabawie wróci z uczestnikami do domu.
Prowadzenie: wARTsztat. Wstęp: 15 zł/uczestnik. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „GORDON I PADDY” – FILM DLA DZIECI 4+
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. Reżyseria: Linda Hambäck/Szwecja 2017/65 min.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 12:00 – 14:00 „MAMA BAJA” – NOWY PROJEKT DLA RODZICÓW
Raz w miesiącu spotkamy się w gronie rodziców i opiekunów chcących zrozumieć głębię opowiadanych przez siebie baśni i ulepszyć swoje umiejętności ich przekazywania. Porozmawiamy o tym jak działają baśnie, kto to właściwie jest ta zła macocha, albo babcia, która zmienia się w wilka? Jakie ważne procesy zachodzą w umyśle dziecka kiedy słucha tego co „dawno, dawno temu”. Prowadząca: aktorka i reżyser – Maria Czykwin pomoże uczestnikom dotknąć podstaw pracy nad tekstem, uzyskać świadomość swojego głosu i oddechu. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcą być świadomymi przewodnikami swoich dzieci po cudownych światach, które pozwalają im lepiej zrozumieć samych siebie.
Udział w warsztacie płatny: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.
Wykonawcy: Robert Wypasek – saksofon, Michał Jakubczak – piano, Paweł Zwierzyński – kontrabas, Mateusz Lorentowicz – perkusja, Artur Łukasik – słowo wiążące.
Komeda już za życia stał się legendą. Dave Brubeck wspominał: Jednego z największych muzyków jakich kiedykolwiek poznałem, spotkałem w Polsce. Był nim Krzysztof Komeda. Joachim Ernst Berendt uznał, iż Komeda był największym kompozytorem filmowym XX wieku. Z kolei Don Cherry, który współpracował z Komedą napisał – Praca z Komedą wywarła na mnie trwały wpływ. Pracował z miłością i smakiem. Jego muzyka jest ponadczasowa. Dziś brzmi ona równie świeżo jak wtedy i zawsze będzie świeża...”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10. do 17.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „TRUDNO UWIERZYĆ” w wykonaniu aktorów Teatru „MAM TEATR” – Marzenny Graff i Aleksandra Mikołajczaka.
Śpiew: Danuta Błażejczyk, muzyka: Seweryn Krajewski, tekst piosenki: Jerzy Andrzej Masłowski, scenariusz: Marzanna Graff.
Komedia w reżyserii Karola Stępkowskiego, o której możemy powiedzieć tylko 3 rzeczy: - główna bohaterka to dziennikarka Ela - tej Pani może się wszystko, naprawdę wszystko przytrafić - będziecie się dobrze bawić, a poczucie zaskoczenia nie będzie Was opuszczało
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10 do 17.10.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

21.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: thriller. W odciętej od cywilizacji bieszczadzkiej chacie dwaj bracia i ojciec spotykają tajemniczego nieznajomego, który sprowadza na niech niebezpieczeństwo.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – II FILM „ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA”
Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50-tych ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Stosowanie pojęcia z trzonem „człowiek” w nazwie jest symboliczne i ma istotną wartość informacyjną – uświadamia zagrożenia i inspiruje do przemyśleń i dalszych badań. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić naturę? Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego? A może początek nowego, niekoniecznie wcale ludzkiego?
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „MAKARON, PLACKI I CIASTO”
Czy te potrawy można zrobić z warzyw i owoców? Podczas spotkania wspólnie zrobimy placki dyniowe, makaron z cukinii oraz szarlotkę bez pieczenia. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczkami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI. KONCERT z pokazami laserowymi i dymami. Słowo wiążące – MARTINA JACKOWICZ-BOCHENEK.
Ilona Perz-Golka, czyli YLO Violin, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Obecnie z miłości do Muzyki i do skrzypiec zdecydowała się na koncerty solowe zatytułowane „Skrzypce w nowej Odsłonie”, które gra na skrzypcach elektrycznych, co daje jej możliwość większej ekspresji i eksperymentowania. Ilona jest niezwykle zjawiskową kobietą, każdy jej koncert to wspaniała uczta dla duszy i dla ciała.
Ilona Perz-Golka gra własne aranżacje znanych utworów klasycznych, muzykę filmową, znaną i lubianą, ale również kompozycje świetnego polskiego kompozytora Irka Dregera, który napisał dla niej 5 utworów oraz przede wszystkim YLO Violin gra kompozycje własne.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

27.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PIOTR CYRWUS W MONODRAMIE „ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ”
Na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego. Reżyseria: Tomasz Obara.
Starszy lejtnant Michał Zubow 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagalny, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. Jakie wyciąga wnioski?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.10 do 25.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

28.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia romantyczna. Młoda prawniczka poznaje bardzo przystojnego, ale niezwykle niskiego mężczyznę. Początkowo zafascynowana nim dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

Terminarz imprez - lipiec i sierpień 2019

01-31.07.2019
ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki czekają recyklingowe ZDERZENIA Z MASĄ, w środy zapraszamy na manualno-plastyczne LETNIE IMPRESJE inspirowane bogactwem lata, a w piątki na ekscytującą LETNIĄ DOŚWIADCZALNIĘ. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem” a we wtorki i czwartki na ROZGRYWKI SZACHOWE PRZY FONTANNIE.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Szczegółowy program.

04.07.2019 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
„PO DRUGIEJ STRONIE OBIEKTYWU”
Wernisaż zdjęć uczestników kursów fotograficznych prowadzonych pod okiem Zofii i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE, MOK.

07.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ŚPIEWA Z NAMI CAŁA SALA” – MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE, POLSKIE PRZEBOJE XX WIEKU W WYKONANIU NATALII KOVALENKO
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

14.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI
W programie: najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca. Taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 Miejski Ośrodek Kultury oraz KLUB SZARADZISTÓW „KON-TIKI” zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.
Zgłoszenia przyjmuje (do 17 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcia w organizacji imprezy udzielili: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Miejsce: Klub Hydrofornia przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00 TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209. Miejsce: Klub Hydrofornia.

21.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA” w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne. KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif, uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk, wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI” – KONCERT W WYKONANIU Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.


SIERPIEŃ

04.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „WYCIECZKA DO ŚWIDRA” W WYKONANIU ZESPOŁU ROCKOWO-BLUESOWEGO „TR-AKTOR” w składzie: Arkadiusz Głogowski – lider, vocal; Krzysztof Kozłowski – gitara; Marek Wyrwas – instrumenty klawiszowe; Robert Białek – gitara basowa; Mirosław Zawadka – perkusja.
Tr-aktor, wykonuje utwory Czesława Niemena, Chłopców z Placu Broni, Kultu, Breakoutów, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Woźniaka, i inne utwory wszechczasów. Specjalnie dla publiczności „Nadświdrzańskiej” zespół wykona swój premierowy utwór do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

11.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TRIBUTE TO MAANAM – AGA B.
Zapraszamy w muzyczną podróż z Agą B. i jej zespołem – USŁYSZYCIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE GRUPY MAANAM!!!
AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

18.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI COUNTRY W WYKONANIU ZESPOŁU „CAROLINE AND THE LUCKY ONES” w składzie: Karolina Jastrzębska – wokal, mandolina; Piotr Trela – gitara elektryczna; Paweł Piekarski – gitara akustyczna, chórki, Tomek Zawadzki – bas; Jarek Cieślak – perkusja.
W 2017 roku wygrali nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”. Otrzymali też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country (countrymusic.pl) za piosenkę „Kawałek nieba”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MUZYKA TRZECH POKOLEŃ” W WYKONANIU ZESPOŁU „APLAUZ BAND TRIO” w składzie: Grażyna Górka – vocal; Wiktor Sosnowski – klawisze; Jarosław Rawski – wokal, gitara.
W programie: największe przeboje z repertuaru polskiego, a także utwory zagranicznych autorów w polskiej wersji językowej.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II


31.08.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT GWIAZD The Voice Kids pn. „DO następnego LATA……” z uczestnikami The Voice Kids.
Zaśpiewają uczestnicy pierwszej i drugiej edycji programu 
The Voice Kids:
Elena Ewangelopulu, Julia Borowik, Jasmina Szymańska, Stanisław Szymański, Gabriela Jeleń, Eliza Gąsiorowska, Oliwia Walicka, Bartek Peszuk, Daria Domitrz, Karolina Kruk, Michał Szczurek, Julia Bińczyk, Remigiusz Janicki, Stanisław Kukulski, Zuzia Janik.
Miejsce: scena plenerowa MOK

DODATKOWE INFORMACJE:

JOGA W PARKU
Zapraszamy w każdą wakacyjną i wrześniową niedzielę na jogę w parku – godz. 10:00 Miejsce: na trawie przy banku Millenium (róg ul. Wyszyńskiego i Parkowej). W razie deszczu przenosimy się na zadaszoną scenę MOK przy fontannach lub do sali w Klubie Hydrofornia. Prosimy wziąć swoje maty i kocyki. Zajęcia będą trwały 1-1,5 godziny. Zajęcia są bezpłatne.

FILMOWY KLUB SENIORA – LIPCOWE PONIEDZIAŁKI
TERMINY: 01.07, 08.07, 15.07, 22.07, 29.07.2019

Terminarz imprez - czerwiec 2019

01.06.2019 (SOBOTA)
JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM”
ARTYSTYCZNA SCENA GODZ. 10:00 – 17:00
występy małych artystów ze Świetlicy SP nr 1, koncert zespołu Mała MOKKA, koncert zespołu „Wesołe Szczurki”, pokazy boksu i wiele innych zespołów muzycznych, w tym: hip-hop, disco polo.
stoiska z dobrym jedzonkiem i słodkościami
stoiska warsztatowe: malowanie buziek, plecenie warkoczyków, lepienie garnków, koło fortuny
zabawki dmuchane, bungee, ścianka wspinaczkowa
kiermasz odzieży i wyprzedaż garażowa
i wiele innych atrakcji, m.in.: zabawa z dużymi pluszakami, a w Centrum Sportu chlupanie w wodzie w basenie (bezpłatne wejścia w godz. 10:00 – 16:00).
ORGANIZATORZY: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Izabela Golińska, Sylwia Czyżewska.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II oraz parking przy Urzędzie Miasta.

03.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat obyczajowy, 1997, USA Matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię psychologiczną. 
Miejsce: Kino MUZA MOK

04.06.2019 (WTOREK)
GODZ. 18:00 DZIEŃ WOLNOŚCI
W programie:
- „Upadek Imperium” – film przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do upadku ZSRR i rozpadu bloku socjalistycznego, 55 min.
- wystąpienie Prof. Adama Strzembosza – polskiego prawnika, sędziego, profesora nauk prawnych, wiceministra sprawiedliwości, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu, Kawalera Orderu Orła Białego
- koncert z utworami legendarnego barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Stanisława Jerzego Dołżyka – muzyka i artysty plastyka, członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
- „Film o wolnej Polsce” – film pokazujący dwadzieścia lat polskiej transformacji
- 2 wystawy towarzyszące:
wystawa znaczków „Poczta Solidarność” i archiwalnych publikacji z zasobów Pana Pawła Kołodzieja
malarstwo Stanisława Jerzego Dołżyka – abstrakcja liryczna inspirowana twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Partnerem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa i hol MOK.

05.06.2019 (ŚRODA)
GODZ. 18:30 „PODRÓŻ W JEDNĄ STRONĘ” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.06.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV” członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”
Co roku pokazują to, co nowego powstało w ich pracowniach, warsztatach i studiach. Wystawa gromadzi prace wszystkich członków stowarzyszenia – od malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, po fotografię, ceramikę i nietypowe formy przestrzenne.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08 – 09.06.2019 (SOBOTA/NIEDZIELA)
XI FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2019
Flagowe wydarzenie MOK-u tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach.
Wstęp wolny.
Różne punkty w mieście. Szczegółowy program: http://otwarteogrodyjozefow2019.blogspot.com/, majowe wydanie „Józefowa na Świdrem”.

09.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ARTYSTY MŁODEGO POKOLENIA –NIESAMOWITEGO ANTKA SMYKIEWICZA – wokalisty, kompozytora, autora tekstów. To jeden z najciekawszych, funkcjonujących obecnie na naszej rodzimej scenie, głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Wokalista swojego autorskiego zespołu Ściana Wschodnia. Wyróżnia go charyzma i emocjonalność oraz niezwykłe umiejętności wokalno-taneczne. Pokazał to w ostatniej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.

10.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, kryminał, 2017, USA, Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 16:30 PLENER FOTOGRAFICZNY „PAŁAC W OTWOCKU WIELKIM”
Tym razem udamy się do Otwocka. Sfotografujemy budynek z zewnątrz oraz otaczający go park i ogród. Będziemy mieli okazję zostać w ogrodzie jeszcze jakiś czas po zamknięciu kompleksu dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy z rodzinami i z aparatami. Zbiórka: przed MOK Józefów, następnie udamy się własnymi samochodami do Otwocka Wielkiego.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 SZALONA KOMEDIA PT. „RACHU CIACHU” w wykonaniu zespołu teatralnego „HYBRYDA”
Sztuka wprowadza nas w historię skomplikowanej zagadki kryminalnej z zaskakującą zbrodnią w tle… Kto ją popełnił? Komu zależało na wyeliminowaniu znanej osoby? Trzeba zobaczyć spektakl by się o tym przekonać…
Występują: Agata Wawrzecka, Bożena Michałowska, Danuta Pawłowska, Emilia Frąckiewicz, Lucyna Smyk, Małgorzata Jackiewicz, Ula Karczewicz, Krzysztof Brzeziński, Sławek Bylinka. Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00 – 20:00 WYDARZENIE PLENEROWE „ZABAWY STAREJ WARSZAWY”
W programie:
GODZ. 16:00 – 18:00 Dla młodszych dzieci
- występy uczniów z placówek oświatowych z Józefowa
- muzyczno-taneczne zabawy dla dzieci oparte na polskiej kulturze tradycyjnej i niezwykle bogatym folklorze dziecięcym – muzyce, grach, zabawach, tańcach, pieśniach, wyliczankach, wierszykach, zagadkach i baśniach. Zabawy z muzyką na żywo poprowadzi Tańcograjka w składzie: Katarzyna Szurman – akordeon, śpiew; Katarzyna Żytomirska – animacja, bębenek obreczowy, śpiew; Emilia Herda – animacja, bębenek obręczowy, śpiew. Na skwerze – rodzinne warsztaty plastyczne i dawne gry podwórkowe.
GODZ. 18:00 – 20:00 Dla młodszych i starszych
GODZ. 18:00 program kabaretowy „U Grubego Joska – czyli Bal na Gnojnej” w wykonaniu „Kabaretu Szczęśliwa 60” – w programie: szlagiery, dowcipy i specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer.
GODZ. 19:00 Wspólna zabawa taneczna przy orkiestrze prowadzona przez artystów Kabaretu „Szczęśliwa 60”
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

17.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: sci-fi, 2009, USA
Jake, sparaliżowany były komandos, zostaje wysłany na planetę Pandora, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i postanawia jej pomóc.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

23.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 17:00 – 21:00 I FESTIWAL TRADYCJI POLSKIEJ
W programie:
GODZ. 17:00 Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa. Podczas występu zobaczymy tańce z regionu Górnego Śląska oraz tańce lubelskie w wykonaniu grupy młodszej oraz tańce opoczyńskie, tańce górali żywieckich oraz tańce górali spiskich w wykonaniu młodzieży.
GODZ. 18:00 Widowisko teatralne na podstawie ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska” w wykonaniu Grupy artystycznej „Vena”
GODZ. 18:30 pokazy mistrzów tańca – Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
GODZ. 19:00 WSPÓLNY POLONEZ
GODZ. 19:20 – 21:00 CZĘŚĆ SOBÓTKOWA – WIANKI
- Sobótkowa animacja słowno-muzyczna w wykonaniu grupy artystycznej „Vena”
- Rozstrzygnięcie konkursów na: uplecenie najpiękniejszego wianka oraz na strój związany z tradycją dawną
- Biesiada przy ognisku
ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE: warsztaty plecenia wianków – instruktorzy: Małgosia i Grzegorz Krukowie; „Uszytkowe” warsztaty – a w nich możliwość samodzielnego wykonania: opasek-bransoletek na rękę, materiałowych tulipanów, kukiełek-babuszek – lalek z gałganków, gumek do włosów, a dla tych, którym wystarczy wytrwałości – sobótkowych, ozdobnych wianków na drzwi – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa; pokazy wyplatania wyrobów z wikliny oraz możliwość wyplecenia swojego własnego koszyczka pod okiem mistrza/instruktora koszykarstwa. Możliwość zakupu gotowych wyrobów wikliniarskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

24.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, 2018, USA, Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée.
Seans niebiletowany.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

30.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 ROCKOWO/POPOVY KONCERT ZESPOŁU „POPOVACULA” – I KONCERT W RAMACH OGRODOWYCH KONCERTÓW MUZYCZNYCH
POPOVACULA – to powiew świeżości na polskim rynku muzycznym, jeden z najlepszych zespołów koncertowych w naszym kraju! Emanuje energią, a każdy występ dostarcza niezapomnianych przeżyć. Rockowe aranże okraszone popovymi patentami. Klasyczna gitarowa koncepcja brzmienia zderzająca się nowoczesnymi dźwiękami. Koncertowa petarda i świetna wymiana wibracji z publicznością. Ambitni i doświadczeni muzycy, pracujący w przyjacielskiej atmosferze, wynoszący się w swej działalności ponad prozę życia. Zespół wyprodukował single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, „Spróbuj Chociaż Raz”, „Nie Pozwolę”, prezentowane m. in. w: RMF MAXX, ESKA, Polskie Radio Jedynka, Radio Wawa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/ w razie deszczu sala widowiskowa MOK.

Terminarz imprez - maj 2019

GALERIA WEJŚCIE
GRY PLANSZOWE – ŚWIADECTWO CYWILIZACJI
Wystawa przedstawia historię gier poczynając od tych najstarszych znanych ludom łowiecko-zbierackim. Dzięki wystawie dowiesz się czy łowcy mamutów znali gry, jakie gry odkrywają archeolodzy w egipskich piramidach, czy Grecy oprócz zawodów na olimpiadach mieli czas na gry, w jakie gry grali legioniści rzymscy i czy szachy były najpopularniejszą grą w średniowieczu. Wystawa jest próbą poszukania odpowiedzi na pytania: czy gry zawsze towarzyszyły człowiekowi, a jeśli tak to jakie? Czy każda cywilizacja miała swój charakterystyczny rodzaj gry? Jakie gry cieszyły się popularnością przez wieki?
Wystawa przygotowana przez Grodzisko w Sopocie – oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

04.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Udział w wycieczce jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

04.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „ZACHÓD SŁOŃCA I GWIAZDY NA WYSPACH ZAWADOWSKICH”
Wisła to bardzo fajne tereny do fotografowania. Tym razem wybierzemy się na Wyspy Zawadowskie, skąd będziemy mogli ujrzeć również Warszawę. Serdeczne zapraszamy z aparatami i rodzinami. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej, następnie udamy się własnymi samochodami na Wyspy Zawadowskie.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

06.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat gangsterski. Starzejący się Michael chce zalegalizować swoje interesy i wyprowadzić rodzinę z mafijnego świata.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

10.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „NASTROJE” MARII POLKOWSKIEJ
Absolwentka ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, olejnym.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA.

11.05.2019 (SOBOTA)
THE BEST OF O!PLA 2019 – „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!”
GODZ. 11:00 PROGRAM PRZEDSZKOLNY GODZ. 12:00 PROGRAM WCZESNOSZKOLNY.
Dwa wyjątkowe programy prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w różnym wieku. Wszystkie tytuły brały udział w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez „największe Jury na świecie” – młodą ogólnopolską publiczność z ponad 100 miejscowości. Filmy podzielone są na dwa programy, zróżnicowane ze względu na wiek widzów.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA MOK.

11.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie: Anastazja Karolina Lizer – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Michał Zuń – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
„Swing – Jazz – Bossa nova” to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30-tych i 40-tych, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu „Retro Orchestra” oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu m.in.: „Strangers in the night”, “Summertime”, “Fly me to the moon”, “Raindrops keep falling on my head”, “Autumn leaves”, “Girl from Ipanema”, “Corcovado”, “How insensitive”.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/sala widowiskowa MOK w razie deszczu.

12.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy – 27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych z 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts. W festiwalu, którego premiera odbywa się w Gdańsku, wzięło udział 58 filmów z 29 krajów. Walczyły one o nagrody w kategoriach: dokument, fabuła, animacja, film eksperymentalny.
„Filmy z naszego konkursu to kilkadziesiąt fascynujących spojrzeń na świat, na miłość, na kino. W tym roku wyróżnia je coś, co można nazwać „przekraczaniem granic”. Młodzi twórcy mają silną potrzebę zamanifestowania swego światopoglądu. Uwielbiam ich szczerość, ambicję i odwagę”– mówi Kaja Wilengowska, filmoznawczyni, główna selekcjonerka festiwalu.
Wykaz filmów (w załączeniu)
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

13.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: thriller, 2003 rok, adaptacja powieści Dennisa Lehane'a. Życie trzech przyjaciół zmienia się, gdy jeden z nich wsiada do niewłaściwego samochodu. Po 25 latach ich drogi znowu się krzyżują.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

17.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT W RAMACH OBCHODÓW ROKU STANISŁAWA MONIUSZKI.
WYSTĄPIĄ: KAMIL OLPIŃSKI – BARYTON, PIOTR KOPCZYŃSKI – FORTEPIAN ORAZ UCZNIOWIE KLASY ŚPIEWU, ZESPOŁY I SOLIŚCI Z PRYWATNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W JÓZEFOWIE.
W PROGRAMIE: pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz inne utwory muzyki klasycznej.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „BAŚNIOWO I FILMOWO” – KONCERT DLA DZIECI
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane melodie z filmów i baśni w naszych autorskich aranżacjach. Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów, na których zagrają z nami dzieci. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, djembe, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne; Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny, djembe.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów.

18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA – DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET „MOHEROWE BERETY”
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak umrzeć ze śmiechu w 90 minut, należy posłuchać
tego kabaretu! Niech Was nie zmyli ich nazwa!!! One nie politykują!!! To są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Wykonują m.in. skecz napisany specjalnie dla nich przez Joannę Kołaczkowską. Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze!
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/w razie deszczu – Teatr OTWARTY MOK.

20.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia, 2014 rok. Zgorzkniały mężczyzna zostaje mentorem młodego chłopaka z sąsiedztwa.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

25.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI – „ZIELONO MI”
Zapraszamy na kolejne, międzypokoleniowe warsztaty kulinarne. Zielono mi, czyli wiosenne nowalijki. Przygotujemy risotto ze szparagami oraz sałatkę z kwiatami cukinii w tempurze. Zapraszamy babcie z wnuczętami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski – działacz organizacji Slow Food Youth Warszawa, edukator kulinarny w Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzi autorskie zajęcia kulinarne z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz kółko kulinarne „Kuchnia Akwinaty” w szkole podstawowej św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Wielbiciel smacznego i zdrowego jedzenia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.05.2019 (NIEDZIELA) PUNKT WYBORCZY

27.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia, musical, 1980 rok. Po wyjściu z więzienia Jake organizuje powrót swojego starego zespołu muzycznego, by zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się ze swoim bratem, Elwoodem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

Terminarz imprez - kwiecień 2019

01.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: gdy w obozie jenieckim zostaje zamordowany jeden z oficerów, władze organizują sąd wojskowy. Obrońcą oskarżonych mianują nowo osadzonego więźnia.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

05.04.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „LATO, LATO I JUŻ JESIEŃ” BOŻENY STAWIKOWSKIEJ. Prace to zapis letnich pejzaży i letnich kwiatów w trudnej technice akwareli.
Bożena Stawikowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje i maluje portrety, kwiaty, pejzaże w technice olejnej i akwarelowej, a także zajmuje się projektowaniem opakowań dla przemysłu kosmetycznego. Twórczyni wielu plakatów, folderów i ilustracji. Miłośniczka i kolekcjonerka roślin, pasjonatka ogrodów. Autorka artykułów i programów telewizyjnych na tematy botaniczne.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII: „ZBÓJNA GÓRA I OKOLICE”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKAZ FILMOWY „BASIA 2” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA
Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Reż.: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska/2019/45 min.
Wstęp wolny, odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie MOK od 01.04.2019.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ZNASZ-LI TEN KRAJ – MONIUSZKI PORTRET OJCZYZNY” W 200-LECIE URODZIN „Ojca polskiej opery narodowej” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Katarzyna Plewniak – mezzosopran, Tomasz Furman – tenor, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
W programie: najpiękniejsze pieśni ze „śpiewników domowych” oraz wybrane arie z oper „Straszny dwór” i „Halka”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 25 marca do 05.04.2019 r w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WSPOMNIENIA O ALINIE JANOWSKIEJ WOKÓŁ TOMIKU „JANOWSKA” – prowadzi SYN AKTORKI MICHAŁ ZABŁOCKI – poeta, reżyser, autor tekstów piosenek. Po spotkaniu zapraszamy na unikalny, DOKUMENTALNY FILM O AKTORCE z programu TV „JEJ TWARZE – SPOTKANIE Z ALINĄ JANOWSKĄ” Z 1974 ROKU.
Książka poetycka „Janowska” – jest to książka biograficzna i poetycka zarazem. Ta nietypowa formuła zainteresować może amatorów obu gatunków literackich. Opowiada o życiu gwiazdy w zdrowiu i w chorobie.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.04.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH. DOBRE BO POLSKIE: JACEK MALCZEWSKI
Sztuka polska! Niby znana! Ale czy potrafimy jednym tchem wymienić nazwiska polskich twórców z naszej historii? Na pewno wiemy, że Matejko namalował „Bitwę pod Grunwaldem”, a Kossak malował konie. Ale może warto abyśmy poznali więcej dzieł sztuki i bliżej zapoznali się z twórczością naszych polskich, wybitnych artystów? Dlatego proponujemy Państwu poszerzenie wiedzy na temat POLSKIEJ HISTORII SZTUKI. I spojrzenie świeżym okiem na popularne dzieła wpisujące się w naszą codzienną kulturę. Na te, które oglądamy w szkołach, polskich muzeach i na kartach podręczników, czy kalendarzy zdobiących biura i domy. Zapraszamy na nowy blok tematyczny obejmujący wyłącznie naszą rodzimą sztukę. Spotkania dotyczące sztuki polskiej będą systematycznie wplatały się miedzy zajęcia na temat sztuki światowej. Zaczniemy od świetnego polskiego malarza: JACKA MALCZEWSKIEGO. Dynamicznego i tajemniczego. Symbolisty i patrioty. Malarza „tysiąca autoportretów”. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „KŁADKA NAD ŚWIDREM”
Wiosna to bardzo piękna pora roku na naukę fotografii. Dlatego tym razem wyruszmy razem z naszymi aparatami aby zobaczyć jak natura szykuje się na jej powitanie.
Start: pod Urzędem Miasta w Józefowie, własny transport do Wiązowny.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI „KOPYTKA CZY LENIWE? POJEDYNEK GIGANTÓW”
Zupełnie nowy, międzypokoleniowy projekt kulinarny. Każde spotkanie to inne zderzenia pokoleniowe i… smakowe. Tym razem przygotujemy kopytka w sosie szpinakowym z suszonymi pomidorami oraz leniwe z pokruszonymi orzechami i sosem malinowym. Warsztat przygotowany będzie dla max. 6 grup po 2 osoby, w których każda z osób pochodzi z innego pokolenia np. tata i córka, albo babcia i wnuczek. Przygotowujemy dwa dnia – dla siebie i swojego partnera. Na koniec zaprosimy do wspólnego spożycia posiłku. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski – działacz organizacji Slow Food Youth Warszawa, edukator kulinarny w Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzi autorskie zajęcia kulinarne z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz kółko kulinarne „Kuchnia Akwinaty” w szkole podstawowej św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Wielbiciel smacznego i zdrowego jedzenia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Klub Hydrofornia.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 16:00 „ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania i robienia wielkanocnych ozdób.
Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i spróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W programie spotkania także warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby wielkanocne – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ŚWIAT WŁOSKICH MELODII” w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie: Joanna Hort – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
Muzycy zespołu „Retro Orchestra” przywołują niezapomniane przeboje z Półwyspu Apenińskiego, które przeniosą słuchaczy do uroczych, nadmorskich miasteczek słonecznej Italii.
W programie koncertu m.in.:
„Volare”, „Gigi L'amoroso”, „Lasciate mi cantare”, „Miłość w Portofino”, „Wróć do Sorrento”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.04 do 12.04.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FAMILIJNA BAJKA MUZYCZNA „ŚWINIOPAS” W WYKONANIU AKTORÓW WIĄZOWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO.
Tekst: Rafał Wejner wg H.Ch. Andersena, muzyka: Radosław Laddy, reżyseria: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, opracowanie muzyczne: Malwina Borkowicz, choreografia: Marta Dwornik, Bożena Banaszek oraz aktorzy, scenografia: Małgorzata Borkowska-Koczyk.
Obsada: Gabrysia Pielak, Weronika Nieć, Mikołaj Banaszek, Oliwia Szczęsna, Marysia Muszyńska, Marta Dwornik, Małgosia Mądra, Weronika Hardek, Zosia Bekalska.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.04. do 12.04.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

15.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Burbank odkrywa, że jest głównym bohaterem reality show nadawanego 24 godziny na dobę.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

27.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT JAZZOWO-SOULOWY Z FORTEPIANEM W WYKONANIU MARIO SZABANA – jednego z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych głosów soulowych w Polsce, uczestnika 9-tej edycji Programu THE VOICE OF POLAND
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK

28.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FILMOWA WERSJA OPERY „HALKA” STANISŁAWA MONIUSZKI.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK.

Terminarz imprez - marzec 2019

Galeria WEJŚCIE MOK
WYSTAWA FOTOGRAFII „TRADYCYJNE ZABAWKI I ZABAWY LUDOWE” Z MAŁOPOLSKIEGO CENTRUM KULTURY SOKÓŁ w NOWYM SĄCZU
Pomysłodawcą i realizatorem wystawy jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Samorządu Województwa Małopolskiego. Fotografie, na których członkowie dziecięcych zespołów regionalnych prezentują tradycyjne zabawy to zaledwie kilkanaście kadrów tworzących niewielki obraz ludycznej strony życia dziecka wiejskiego. Dziecka, które bawiło się zabawkami, ale również przedmiotami, które akurat miało pod ręką – kamykiem, patykiem, trawą, itp. Bawiło się tańcem czy ruchem, ale robiąc to tylko pomiędzy wykonywaniem obowiązków oraz w ich trakcie np. podczas wypasu gęsi. Na pastwisku powstawała też niezliczona ilość drobnych instrumentów muzycznych (piszczałki, fujarki, trąbki, gwizdki). Cała paleta zabaw ruchowych dyktowanych śpiewem, muzyką jest zbyt duża, by dała się w całości przedstawić na kilkunastu planszach. Jest to zatem wybiórcza prezentacja dziecięcej zabawowej aktywności.

02.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „JAK TAŃCZONO PRZED WIEKAMI” – RODZINNY WARSZTAT (DZIECI 6-10 LAT)
Czy dawniej ludzie się bawili? Oczywiście! I może nawet lepiej niż my, współcześni. Taniec był jedną z podstawowych rozrywek. Kto nie umiał tańczyć, nie brał udziału w życiu towarzyskim. Na ostatnią sobotę karnawału zapraszamy na spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, autorką książki „Jak tańczono przed wiekami”. Podczas spotkania poznamy podstawowe kroki hiszpańskiej pawany, francuskiego branlera oraz polskiego mazura i poloneza. A na koniec nauka dworskiego ukłonu.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

03.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 11:00
FINAŁY IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCÓW POLSKICH „NARODOWA PULSACJA

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: sześcioletnia córka Kellera i jej koleżanka zostają uprowadzone. Zirytowany bezradnością policji ojciec bierze sprawy w swoje ręce.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

08.03.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „ZYGZOŁY I ZIGZOLE” KATARZYNY MONCZYŃSKIEJ-ŁUKASIEWICZ. WYSTAWIE TOWARZYSZY POKAZ CERAMIKI FUNKCJONALNO-UŻYTKOWEJ „GARY MISAKI” Z JÓZEFOWA DARIUSZA ŁUKASZA ŁUKASIEWICZA.
Aranżacja scenografii wystawy – Agata Parzych-Bucka.
Katarzyna Monczyńska-Łukasiewicz – absolwentka ASP w Gdańsku. Przedstawione prace to rysunek – połączenie zaskoczenia i humoru. Motto artystki: „Lubię surrealizm, abstrakcję i nieoczywistość”.

GARY MISAKI
ceramika funkcjonalno-użytkowa na kole garncarskim. W ofercie znajdują się: misy, wazony, pucharki, kielichy i talerze ozdobne, a także patery, butelki i świeczniki w całej gamie różnorodnych kolorów i kształtów.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.03.2019 (SOBOTA)
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – INAUGURACJA

GODZ. 10:00 WARSZTAT DLA RODZICÓW I EDUKATORÓW: „Jak wspierać twórczą postawę dziecka” – prowadzenie mgr Małgorzata Minchberg/POLE SZTUKI.
Wstęp wolny, rejestracja tel. 22 789 22 84, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZ. 11:00 Spektakl „KTO TAM”, wiek 2+. Teatr Uszyty, Kraków
Mały niebieski Zajączek, główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Przekonajcie się sami. Po spektaklu dzieci maja okazję poznać Teatr Uszyty „od podszewki” i uczestniczyć w niezwykłym wywiadzie ze zwierzętami...
Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

09.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
DLA KOBIET I NIE TYLKO… KONCERT NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI PARYŻA – „LA BOHEME... AZNAVOUR I JEGO ŚWIAT” w wykonaniu ZESPOŁU „IMPRESJA”
w składzie: Anna Bober – wokal, Piotr Kwinta – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
Koncert ten to swoiste muzyczne epitafium artysty przypominające jego największe przeboje na przestrzeni dziesiątek lat jego błyskotliwej kariery. Spośród niezwykle bogatego repertuaru Aznavour’a wybrane są same największe przeboje tworzące chronologiczną opowieść o „Napoleonie francuskiej piosenki”.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
FILMOWA NIEDZIELA – FILM ZDOBYWCY OSCARA – „ZIMNA WOJNA”

O filmie: historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: Historia życia chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

15.03.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „WIELKA SZTUKA NA WIELKANOC”
Sztuka dawna: XV, XVI i XVII wieku obfitowała w największych artystów wszechczasów. Ich prace znajdziemy w najważniejszych muzeach świata. Tycjan, Caravaggio, Rubens, El Greco, Michał Anioł! O twórczości tych postaci opowiadać można godzinami! My spotkamy się z ich dziełami nawiązującymi do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wydarzenia Wielkiego Tygodnia ukażą się nam poprzez dzieła najwspanialszych mistrzów sztuki nowożytnej. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

16.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – Spektakl „BLACK&WHITE”, wiek 8+, Teatr Czarnego Tła, Chorzów.
Michael Jackson. Bohater naszego nowego spektaklu. Dla wielu niekwestionowany król muzyki i tańca. Historia. Źródło inspiracji i fascynacji. W naszym teatrze muzyka Michaela pojawiła się już dawno. Starsza część grupy ma do niej sentyment z czasów dzieciństwa i zarażamy młodszą część tą fascynacją. Z tego wszystkiego narodził się pomysł stworzenia spektaklu, w którym wykorzystujemy muzykę, postać, inspiracje z teledysków i nasze wrażenia. Ze względu na obecność zombie i duchów, spektakl przeznaczony dla dzieci od ok. 7-8 lat oraz dla młodzieży i dorosłych.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MŁYNARSKI KONTRA OSIECKA”
w II rocznicę śmierci artysty. Śpiewają: Beata Marczewska i Mateusz Grabowski. Przy fortepianie Adam Snopek.
Nie ma Polaka, który nie potrafiłby zanucić piosenki „Jesteśmy na wczasach” czy „Niech żyje bal”. Stworzyli ponadczasowe teksty, aktualne, mądre, kompletne! Wojciech Młynarski? Czy Agnieszka Osiecka? Czyje wersy bardziej trafiają do publiczności? Może uda nam się wspólnie odpowiedzieć na to pytanie podczas koncertu…
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 17:30
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy dojrzałe mieszkanki Józefowa na wieczór z warsztatami tanecznymi oraz programem artystycznym pt.: „MY KOBIETY”. Organizatorem spotkania są stowarzyszenie ESPAR 50+ oraz PRO Kobiety 50+ z Józefowa. Program to część projektu realizowanego we współpracy z MOK w Józefowie oraz dzięki współfinansowaniu Urzędu Miasta Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: historia dwóch umierających mężczyzn, którzy pod wpływem szalonych przygód zostają przyjaciółmi.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

18.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 LATARKA „PODRÓŻE Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ”, DZIECI 5+
Nela na kole podbiegunowym. Śnieg, lodowce, białe futerka i plastyczna na papierze fuszerka, bo nie każdy mistrzem musi być. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny i TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:30
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”
Spektakl „STUKU, PUKU”, wiek 9 miesięcy – 3 lata. Teatrzyk Domowy, Warszawa.

„Stuku, Puku” wypełnione jest dźwiękiem, ruchem, barwami oraz pyszną zabawą. Pokazujemy, że bez słów również można przedstawić piękne, czytelne historie. Poznajemy zwierzęta domowe, ich odgłosy, charaktery oraz uczymy się jak odpowiednio o nie dbać. To ważne, by szanować każde zwierzę – nawet niechcianą muchę. Każde życie jest ciekawe i wiele warte. Wiemy, że dzieci o tym wiedzą naturalnie. Chcemy pielęgnować w nich te piękne odruchy, ale także uczyć odpowiedniego traktowania zwierzątek domowych, każdego z osobna. I przede wszystkim – świetnie się bawić!
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Galeria RAMA, MOK.

23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 17.00
BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA

W części artystycznej: występ Genady Iskhakova z repertuarem pieśni cygańskich, romansów, popularnych arii operetkowych oraz Zespół jazzu tradycyjnego „Warsaw Diexielanders” w koncercie „Życie i twórczość Louisa Amstronga”.
Wstęp wolny.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

24.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: KATARZYNA PAKOSIŃSKA I MIROSŁAW ZBROJEWICZ W KOMEDII „MAŁŻEŃSKI RAJD DAKAR”

Męczą Cię małżeńskie kłótnie i potyczki? Twój związek przeżywa kryzys? A może wręcz przeciwnie – zupełnie bezproblemowo dogadujesz się ze swoim partnerem i tylko zastanawiasz się jak długo potrwa cisza przed burzą? Ale jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w tej komedii, w której twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi, a robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru.
CENA BILETU: 50 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: młody Vito stawia pierwsze kroki w mafijnym świecie Nowego Jorku. Ponad 40 lat później jego syn Michael walczy o interesy i dobro rodziny.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – Spektakl „CZARNE I BIAŁE”, wiek 4+. Teatr Pod Orzełkiem, Białystok.

Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI”
na podstawie prozy, wierszy i piosenek LEONARDA COHENA W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI przy akompaniamencie Jerzego Derfla – fortepian. Scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel.
Twórcy „Pieśni Miłości i Nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

31.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KABARET „JURKI” w najnowszym programie „LAST MINUTE”

JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.
O programie: „Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...”.
CENA BILETU: 50 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:
Przedsprzedaż biletów:
1. Na 2 tygodnie przed imprezą w sekretariacie MOK-u w godz. 14:00 – 18:00. Możliwość płatności kartą lub gotówką.
2. W dniu wykonania – na godzinę przed danym wydarzeniem w kasie MOK.
3. Sprzedaż internetowa biletów – zapraszamy na stronę: www.mokjozefow.pl

Terminarz imprez - luty 2019

01.02.2019 (PIĄTEK) AFRYKAŃSKI WIECZÓR
GODZ. 17:00 SPOTKANIE „MŁODZIEŻ AFRYKI – jaka jest, o czym marzy, co chce robić w życiu?”
Rozmowa Roberta Zduńczyka, podróżnika, współzałożyciela Fundacji Ekonomicznej Polska-Afryka Wschodnia, eksperta w dziedzinie rozwoju i skutecznego zarządzania z John’em Nzoka, młodym Kenijczykiem, studentem Politechniki Warszawskiej.
Rozmowie towarzyszyć będą interesujące obrazy z Afryki i krótki kurs niezwykłego afrykańskiego tańca!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „ANASIA” autorstwa MAŁGORZATY (GONI) ZDUŃCZYK. Anasia Maeda jest dwudziestokilkuletnią Tanzanką. Pochodzi z wioski Tema, położonej na zboczach Kilimandżaro. Urodziła się w wielodzietnej rodzinie, szybko osieroconej przez ojca. Aby podołać wyzwaniom codzienności, matka oddała 15-letnią Anasię na wychowanie do zaprzyjaźnionego małżeństwa, którego własne dzieci dorosły już i zaczęły samodzielne życie poza domem. To właśnie „nowi rodzice” umożliwili jej ukończenie szkoły średniej, a następnie lokalnego college’u dla przedszkolanek. Anasia od najmłodszych lat, pomagając mamie w opiece nad rodzeństwem, wiedziała, że w przyszłości będzie pracować z małymi dziećmi. Dziś, dzięki wytrwałości i pomocy kilku osób, Anasia prowadzi własne przedszkole.

MAŁGORZATA (GONIA) ZDUŃCZYK urodzona w 1967 r. w rodzinie fotografów. Naukę fotografii pobierała zarówno od rodziców, jak i w Związku Polskich Artystów Fotografików, New York Institute of Photography, Prywatnej Akademii Tomasza Tomaszewskiego, Warszawskiej Szkole Fotografii.
Od ponad 25 lat odkrywa Afrykę. Łączy swoje pasje, fotografię i Afrykę, realizując szereg projektów fotograficznych oraz w zakresie pomocy rozwojowej.

Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

02.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 FESTIWALOWE KINO DLA DZIECI – FILM „MIRAI” (7+) OGÓLNOPOLSKA PREMIERA
Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję Mirai. Pierwszy japoński film anime, który miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Przez krytyków typowany jako kandydat do Oscara, nominowany m.in. do Złotych Globów w kategorii najlepsza animacja. Reż.: Mamoru Hosoda/2018/100 min.

Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA MOK.

02.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: ARTUR BARCIŚ SHOW
One man show popularnego aktora, w którym zaprasza widzów za kulisy swojej pracy, w zabawnej formie prezentując przygody jakie mogą się tam pojawić. Ćwiczenie dykcji, opowieści o „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, o tremie, o dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie ilustrują piosenki mistrzowsko wykonywane przez aktora.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01.2019 do 01.02.2019 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.02.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: STANISŁAWA CELIŃSKA I LUCYNA MALEC W SPEKTAKLU „GRACE I GLORIA”
Spektakl został specjalnie przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Jest to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01 do 01.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

04.02.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: farmerzy z małego miasteczka postanawiają pozbyć się wykradającego im zbiory lisa i jego rodziny.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

09.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „UTKANI ZIMOWĄ PORĄ” – RODZINNY WARSZTAT, DZIECI 7+
Spotkanie z wątkiem etnograficznym pokazuje dawne życie na wsi. Długie zimowe wieczory, spędzane przy wspólnej pracy w gronie rodziny i sąsiadów. Gdy śpiew i bajki umilały prace m.in. przędzenie i tkanie. W naszej podróży cofniemy się także jeszcze dalej, do średniowiecza, gdy przy blasku ognia powstawały niemniej ciekawe wyroby tkackie. Prześledzimy wszystkie etapy powstawania tkaniny. Obejrzymy dawne przyrządy służące do obróbki lnu i wełny (szczotki, grzebienie itp.). Zbadamy czy wykonanie odzienia było bardzo nużącą pracą. W części typowo warsztatowej wszyscy weźmiemy się do pracy, czyli tkania. Wykonamy krajki z wykorzystaniem bardka – wąskie tkaniny służące przede wszystkim jako ozdoba i wykończenie brzegów ubrań. Współcześnie mogą posłużyć nam jako bransoletki, smycze, breloczki. Warsztaty są idealnym wstępem do przygody z tkactwem tradycyjnym, które wraca do łask.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauk i Sztuki

09.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – I KONCERT: „MUZYKA EUROPY ORAZ JAPONII, KOREI, FILIPIN” w wykonaniu artystów: Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów.

Teresa Kaban i Henryk Błażej są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie.
Solową działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na niemal wszystkich estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994 r. są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.02.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY, ENERGETYCZNY KONCERT ZESPOŁU „ŻUKI”. W programie: największe przeboje THE BEATLES, CZESŁAWA NIEMENA, KRZYSZTOFA KLENCZONA ORAZ AUTORSKIE PIOSENKI Z CD MOMENT.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 28.01.2019 do 08.02.2019 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.02.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: po śmierci rodziców Claire dziedziczy kolekcję dzieł sztuki o nieoszacowanej wartości. Dziewczyna zleca wycenę spadku szanowanemu właścicielowi domu aukcyjnego…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

14.02.2019 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „PIĘKNO DECYDUJĄCEGO MOMENTU” – WERNISAŻ UCZESTNIKÓW KURSU FOTOGRAFICZNEGO
Jak powiedział znany fotograf Robert Adams: „Żadne
Miejsce nie jest nudne, jeżeli jesteś wyspany i masz cały nienaświetlony film”. Wspólna pasja łączy pokolenia i nasze warsztaty są tego najlepszym przykładem. Dzięki tej pasji uczestnicy kursów poznają się nawzajem, tworząc coraz większą społeczność pasjonatów fotografii w Józefowie. Odkrywają również nieznane zakątki naszego miasta i okolic, wcale się przy tym nie nudząc. Jeśli jesteście ciekawi efektów pracy uczestników zajęć, zapraszamy wraz z prowadzącymi kurs Zofią i Mirosławem Nowaczykami na wernisaż.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

15.02.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „POTĘGA KOLORU, czyli MATISSE i FOWIŚCI”
HENRI MATISSE, to jeden z przełomowych twórców XX-go wieku. Mistrz barw i harmonii, uznany za największego kolorystę ostatniego stulecia. Malarz ten był jednym z najważniejszych FOWISTÓW – artystów „budujących” swoje obrazy z cudownych, nasyconych i lśniących barw. Do tej grupy, oprócz Matisse’a, należeli także inni niezwykli malarze, tacy jak: Raul Dufy, Andre Derain czy Maurice Vlaminck. O twórczości fowistów i ich głównego przedstawiciela - Henriego Matissa porozmawiamy podczas kolejnego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH. Zanurzymy się w cudownym świecie barw nowoczesnego malarstwa. Prowadzi mgr historii sztuki: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

16.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 ZESPÓŁ „CZEREŚNIE” – KARNAWAŁOWY KONCERT DLA DZIECI
„Czereśnie” przyjadą z Krakowa. Tworzą muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, polecają się również wytrawnym słuchaczom. Śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach, poruszają też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród ich utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka. Na koncie mają albumy „Ale wrzawa!” i „Pestki”.
Ich koncerty to muzyka połączona z zabawą i ćwiczeniami rytmicznymi. Skład zespołu: Andrzej Zagajewski – mandola, banjo, ukulele, śpiew; Wojciech Wędzicha – instrumenty klawiszowe, klarnet; Jakub Lewicki – gitara basowa, tuba, śpiew; Mateusz Nowicki – instrumenty perkusyjne.
Cena biletu: 10 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 14:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „PLAŻA NAD ŚWIDREM U UJŚCIA RZEKI DO WISŁY”
Wisła i Świder to bardzo fajne tereny do fotografowania, szczególnie kiedy możemy odwiedzić te dwie rzeki jednocześnie. Tym razem wybierzemy się na znacznie mniej uczęszczane
Miejsce, czyli plażę nad Świdrem. Zbiórka: o godzinie 14:00 na parkingu naprzeciwko Klubu Hopsasa w Józefowie, ul. Nadwiślańska 270 (nie mylić z Aleją Nadwiślańską).
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

GODZ. 18:00   Spektakl przeniesiony na godz. 19.00 WALENTYNKOWO-MUZYCZNO-„WYBUCHOWY” WIECZÓR KATARZYNY ŻAK – „BARDZO ŚMIESZNE PIOSENKI”. Artystce towarzyszą doskonali muzycy: Hadrian Tabęcki, Witold Cisło, Bartłomiej Krauze i Piotr Malicki budujący podczas koncertu wyjątkową atmosferę towarzyszącą artystce w fascynującej opowieści o tajemniczej i zmiennej naturze kobiety.
Aktorka wraz z zespołem muzycznym zaprasza publiczność od 15-tego do 99-tego roku życia do wspólnej zabawy przypominając czym tak naprawdę jest piosenka aktorska. I jak przy pomocy piosenki pokazać przeróżne wcielania kobiece, od zranionej kury domowej, rozpaczliwie zakochaną, kobietę uwikłaną w uzależnienie, morderczynię, po wampa z kieliszkiem chianti w ręku...
Metamorfozy następują w szalonym tempie, aktorka co chwilę zmienia część kostiumów i rekwizyty... bo przecież każda kobieta jest inna. Nie daje widzowi chwili wytchnienia zapraszając do interakcji i wspólnego śpiewania, a ponieważ większość piosenek jest widowni znana – publiczność ma uśmiech na ustach po ostatni bis!
W programie usłyszymy piosenki m.in.: Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Mariana Hemara, Macieja Zembatego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Poniedzielskiego, Artura Andrusa.
Premiera miała
Miejsce w sierpniu 2017 r. w Teatrze Atelier w Sopocie.
Ten wieczór pozostaje w pamięci widzów na długo.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 04.02 do 15.02.2019r w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 18:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.02.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIDOWISKO POETYCKO-MUZYCZNE „VENA – MIŁOŚĆ I KARNAWAŁ – WALENTYNKI 2019” w wykonaniu Klubu Artystycznego Vena z Józefowa, uczniów z klasy 6 A Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie oraz Zespołu Tańca Orientalnego „ASAJA” – Kobiety Pro 50+ .
Motto wydarzenia: „Vena – miłość i karnawał” dziś w teatrze jest na żywo by z poezją, śpiewem, tańcem zaczarować Państwa chwilą, zagra „PANACEUM DUO”, Walentynki nam zatańczą, a z solistką GRAŻYNKĄ GÓRKĄ my pójdziemy także w tańce.
Po wydarzeniu, ok. godz. 19:30, zapraszamy na ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ prowadzoną przez Grażynę Górkę – śpiew. Uczestników zabawy prosimy o przyniesienie dla siebie małego poczęstunku.
Cena wejściówki: 10 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK, Galeria RAMA i hol MOK.

18.02.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: historia kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa, który zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „AWANTURKA Z LEŚNEGO PODWÓRKA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
Pełna przygód i humoru klasyczna bajka dla najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii, opierająca się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Bajka rozgrywa się w planie aktora z lalką. Spektakl w wykonaniu Teatru Bajlandia.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

23.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – II KONCERT: „Coctail muzyczny, czyli z Buenos Aires do Wiednia i Paryża” w wykonaniu artystów: Teresy Kaban – fortepian i Henryka Błażeja – flet. Koncert przeplatany będzie opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z tournée artystów.
Niezwykle barwna kolekcja oryginalnych i bardzo popisowych utworów na fortepian solo oraz na flet z fortepianem pochodzących m.in.: z Argentyny, Hiszpanii, Francji, Anglii, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Niemiec, Austrii i Polski.
Teresa Kaban i Henryk Błażej są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie:
Teresa – w klasie fortepianu Prof. Ludwika Stefańskiego, grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F.Raucha, T. Nikołajewej i W. Mierżanowa; Henryk w klasie fletu Prof. W. Chudziaka, grę doskonalił pod kierunkiem J.P.Rampala i J.Galway’a.
Solową działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertują na niemal wszystkich estradach Polski, a także w 40 krajach Europy, Ameryki (Północnej i Południowej) oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie.
W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994 r. są współautorami i dyrektorami artystycznym corocznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

24.02.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „SKANDALICZNIE PROSTE” w wykonaniu aktorów Teatru im. „JARACZA” w Otwocku
Komedia przedstawiająca sceny z życia codziennego w oparach absurdu. Artystyczne zderzenie realizmu dnia powszedniego z groteską sytuacji, które nas zaskakują… Życie ma wiele wymiarów, a ludzie mają wiele twarzy... Nie wszystko warto opisywać... Czasem lepiej to przeżyć z uśmiechem na ustach. Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Monika Aniszewska, Magda Charczuk, Eliza Głuszko, Sylwia Kamińska, Aldona Marton-Skoczek, Marcin Herubin, Tobiasz Magadzia, Mateusz Prządka, Przemek Skoczek, Piotrek Trąbiński, Arek Żelazko.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 11.02. do 22.02.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

25.02.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: opowieść o nowojorskiej rodzinie mafijnej. Starzejący się Don pragnie przekazać władzę swojemu synowi.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

Terminarz imprez - styczeń 2019

GALERIA PARK MOK

WYSTAWA „TRUDNY ORZECH DO ZGRYZIENIA” zaprojektowana ze zbiorów JACKA LUTOBORSKIEGO. Projekt i scenografia plansz: Agata Parzych-Bucka, zdjęcia: Grzegorz Muczke.
Dziadek do orzechów to narzędzie gospodarstwa domowego znane każdemu, kto choć raz pragnął zjeść orzech otoczony łupiną. Właśnie takie akcesoria kolekcjonuje Jacek Lutoborski – mieszkaniec Otwocka. Jego zbiór liczy ponad 400 egzemplarzy i jest jednym z największych w Polsce. Stworzenie tak imponującej kolekcji to efekt blisko 20 lat szperania na największych giełdach staroci w Polsce, a ostatnio zakupów na aukcjach internetowych na całym świecie. Najstarszy eksponat to rzeźbiona w bukszpanie figurka wiewiórki, która pochodzi z początku XIX wieku.

GALERIA WEJŚCIE MOK

„KOLĘDNICY NA HISTORYCZNYCH POCZTÓWKACH” ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego
Wystawa pocztówek świątecznych zaprojektowanych przez czołowych polskich grafików i ilustratorów: Zdzisława Witwickiego, Jana Marcina Szancera, Zofię Stryjeńską, Józefa Wilkonia, Zbigniewa Rychlickiego i wielu innych. Na dwunastu planszach zaprezentowane zostaną oryginalne pocztówki z kolekcji Mariana Sołobodowskiego – animatora i menedżera kultury, z zamiłowania kolekcjonera archiwalnych pocztówek świątecznych i wycinanek ludowych, autora wielu wystaw sztuki ludowej oraz innych przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych.

07.01.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Jak daleko można się posunąć, by chronić swoją rodzinę? Główny bohater staje twarzą w twarz z najgorszym koszmarem, który może przytrafić się każdemu rodzicowi…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.01.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „TRUDNY ORZECH DO ZGRYZIENIA” – II odsłona ze zbiorów JACKA LUTOBORSKIEGO. Projekt, scenografia i fotografia plansz: Grzegorz Muczke, aranżacja wystawy: Agata Parzych-Bucka. Oprócz plansz wystawowych przedstawiających kolekcję dziadków do orzechów, będziecie mogli Państwo obejrzeć prawdziwe eksponaty oraz posłuchać o ich historii w relacji kolekcjonera Jacka Lutoborskiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

GODZ. 19:00 NAJNOWSZA FILMOWA WERSJA „DZIADKA DO ORZECHÓW”
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino „MUZA” MOK.

12.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „FABRYKA ŚNIEGU” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
Obłoczek i Sopelka codziennie odbierają z Ziemi zamówienia na śnieg. Niestety pewnego dnia, z samego rana, wielka maszyna do produkcji śniegu ulega awarii. Nikt nie potrafi jej naprawić, nawet inżynier Złota Łapka. Dzielni pracownicy Fabryki muszą jak najszybciej poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją. Czy uda się wyprodukować śnieg na czas? Spektakl w wykonaniu Teatru Trip.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

12.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 15:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „JÓZEFÓW WIECZOREM, CIĄGLE JESZCZE ŚWIĄTECZNIE”
Zdjęcia świąteczne, szczególnie robione nocą, to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Klimatu doda dodatkowe oświetlenie, które pojawia się w tym okresie. Zbiórka: pod MOK Józefów.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

12.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 NOWOROCZNY PREZENT DLA MIESZKAŃCÓW – NIEZWYKŁY KONCERT ZESPOŁU „THE VOICES”
Są zespołem zawodowców i pasjonatów. Śpiew to ich sposób na wyrażanie siebie, realizację życiowych planów i, co najważniejsze, kontakt z drugim człowiekiem. Swoją przygodę rozpoczęli w 2012 roku od programu X Factor, gdzie dotarli do finałowej dziewiątki.
Specjalnością zespołu jest muzyka rozrywkowa w autorskich aranżacjach, mix takich stylów jak: pop, rock, hip hop czy muzyka klubowa. Grają najpopularniejsze covery muzyki rozrywkowej, m.in. wykonawców takich jak: Michael Jackson, Queen, Bruno Mars, Coldplay, LemOn, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha i wiele innych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

13.01.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „PODWIECZOREK ŻYCIA”. W rolach głównych: MARZANNA GRAFF I ALEKSANDER MIKOŁAJCZAK.
Podobno nie ma na świecie bardziej męczącego stworzenia niż mężczyzna, który choruje lub traci pracę. Główny bohater komedii „Podwieczorek życia” – Jacuś – zawsze miał skłonność do przesady w swoich chorobach. Katar urastał do rangi dżumy. Tym razem problemy narastają, bo Jacuś nie ma pracy. Jego żona – Anusia – musi wykazać się anielską cierpliwością i nie lada pomysłowością aby dać sobie radę z wymysłami męża.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.01.2019 do 11.01.2019 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.01.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 LATARKA „ZAGUBIENI W MIEŚCIE MAMOKO” (dzieci 5–10 lat)
Spotkanie przygotowane w oparciu o książkę „Miasteczko MAMOKO” Aleksandry Mizielińskiej i Daniela Mizielińskiego. Wyszukiwanie szczegółów, karciane wytyczanie planu miasta, opowiadanie wymyślonych historii, malowanie brakujących kart. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny i TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

14.01.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: opowieść o życiu konsjerża rozsławionego górskiego pensjonatu oraz jego przyjaciela, który pracuje jako boy hotelowy. Akcja umiejscowiona została w okresie międzywojennym. Reżyser zabiera widza w magiczny i cukierkowy świat, pełen zabawnych zwrotów akcji.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.


18.01.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH – „ŚNIADANIE NA TRAWIE, czyli Edouard MANET zaprasza”
Skandalista. Ojciec współczesnego malarstwa. Niezrozumiany przez akademików, inspirujący impresjonistów. Autor słynnego „Śniadania na trawie” i nieprzyzwoicie pięknej „Olimpii”. W ramach SZTUKI DLA DOROSŁYCH zapraszamy na spotkanie z nieocenionym artystą XIX-go wieku – Edouardem MANETEM. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

18.01.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA, JAK CO ROKU, NA KONCERT NOWOROCZNY
Wystąpią uczniowie szkoły – soliści oraz zespoły rytmiki, wokalne i instrumentalne. W programie utwory muzyki klasycznej, kolędy i pastorałki oraz piosenki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „O LEŚNYCH ZWIERZĘTACH I ŚPIĄCYM ŻÓŁWIU” – WARSZTATY DLA DZIECI 5–10 lat.
Zapraszamy do zimowego lasu na wspólne snucie opowieści dźwiękiem, słowem i obrazem. Wcielimy się w leśników, naukowców badających zwyczaje zwierząt, w zwierzęta i nie tylko… Warsztaty inspirowane książką Roberto Aliaga i Alessandry Cimatoribus „O żółwiu, który chciał spać”. Podczas spotkania kształtować będziemy wrażliwość artystyczną, a także uporządkujemy wiedzę przyrodniczą.
Prowadzenie: Bakcyl i Laba, www.bakcylilaba.pl.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

19.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY, ENERGETYCZNY KONCERT ZESPOŁU „ŻUKI”. W programie: największe przeboje THE BEATLES, CZESŁAWA NIEMENA, KRZYSZTOFA KLENCZONA ORAZ AUTORSKIE PIOSENKI Z CD MOMENT.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01. do 18.01 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.01.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – GRAŻYNA WOLSZCZAK, ANTONI PAWLICKI, PIOTR CYRWUS/PIOTR DĄBROWSKI, LESZEK LICHOTA ORAZ AGNIESZKA WIĘDŁOCHA w SPEKTAKLU pt. „POLOWANIE NA ŁOSIA” – autor Michał Walczak
To współczesna komedia – nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko-gorzka, znakomita!
Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.12.2018 do 18.01.2019 r. w kasie MOK. W dniu spektaklu od godziny 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

21.01.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: główny bohater, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Od finału wygranej dzieli go ostanie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.01.2019 (ŚRODA)
GODZ. 18:00 „PODSTAWY TWORZENIA FILMU” – POKAZ I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KURSU FILMOWEGO DLA MŁODZIEŻY
„Nieważne gdzie się stawia kamerę, ważne po co…” - Krzysztof Kieślowski. Serdecznie zapraszamy Was na pokaz i podsumowanie naszych działań. Na zajęciach zdobywaliśmy wiedzę o sztuce robienia filmów, wykonaliśmy mnóstwo ćwiczeń, bawiliśmy się światłem, montowaliśmy, eksperymentowaliśmy… Za nami 30 godzin kursu filmowego! Niby dużo, a wciąż za mało, by móc zrealizować wszystkie filmiki, które byśmy chcieli. Już w styczniu będziecie mogli obejrzeć kilka naszych produkcji i kto wie, może następnym razem zdecydujecie się dołączyć do ekipy?
Wstęp wolny.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.01.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 PATRYCJA ZYWERT-SZYPKA W NIESAMOWITEJ PRODUKCJI „ZDENEK SHOW”
Czechy to niezwykły kraj, który nam kojarzy się głównie z knedlikami, piwem, no i może skokami narciarskimi. Nikt chyba nie wie, że w tym kraju przyszedł na świat niezwykły człowiek, człowiek o wielu twarzach, człowiek-orkiestra, człowiek-omnibus, a nawet człowiek-autobus…;). Ten człowiek to nie kto inny jak Zdenek Smetana. W tym koncercie Zdenek zaprasza do świata swoich kompozycji i niezapomnianych wykonań piosenek lekkich, łatwych i przyjemnych, ale i tych z drugim dnem, duszą, głębią, problemem.
Ten niezwykły koncert ma również niezwykłą formę (ciii… nic nie zdradzimy), a poza tym jest tak naprawdę jedną wielką niespodzianką i wspaniałą zabawą dla każdego.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01 do 25.01. w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

28.01.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: główny bohater to skupiony na swojej karierze inżynier firmy kurierskiej, który bierze udział w katastrofie lotniczej. Ocalały mężczyzna trafia na bezludną wyspę na Pacyfiku…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

28.01 – 08.02.2019 ARTYSTYCZNA ZIMA W MOK
Tradycyjnie już na czas ferii zimowych zmieniamy godziny stałych zajęć i przed południem organizujemy ciekawe spotkania i pokazy filmowe. Zapraszamy dzieci (od 6 r.ż.) wraz z rodzicami oraz młodzież. W programie: zajęcia plastyczne, manualne i konstrukcyjne. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, na spotkania obowiązują zapisy. Szczegółowy program na www.mokjozefow.pl.

LUTOWA PROPOZYCJA WIECZORU:

02.02.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – ARTUR BARCIŚ SHOW
One man show popularnego aktora, w którym zaprasza widzów za kulisy swojej pracy, w zabawnej formie prezentując przygody jakie mogą się tam pojawić.
Ćwiczenie dykcji, opowieści o „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, o tremie, o dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie, ilustrują piosenki mistrzowsko wykonywane przez aktora.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.01.2019 do 01.02.2019 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook