Marzec 2020


01.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „WITKACJA. GLĄTWA”

Spektakl to próba przedstawienia burzliwych losów małżeństwa Stanisława Ignacego Witkiewicza z Jadwigą zwaną Niną. Scenariusz został napisany na 135 rocznicę urodzin artysty przypadającą w 2020 r.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

02.03.02.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2000 rok, dramat historyczny, USA, Wielka Brytania. Generał Maximus, prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec, w jednej chwili traci wszystko. Jako niewolnik gladiator musi walczyć na arenie o przeżycie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

06.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „PIĘKNO KOBIETY” JULITTY BIAŁY
Na wystawie artystka zaprezentuje zestaw obrazów i szkiców przedstawiających piękno kobiecego ciała w formach takich jak nastrojowe akty czy portrety tancerek flamenco.
Julitta Biały pisze ikony, maluje portrety, w pastelowej formie dokumentuje zabytkowe obiekty południowej Europy oraz szkicuje ulubione miejsca Józefowa, Otwocka i Falenicy. Jej ulubionym medium malarskim są farby olejne, akrylowe oraz pastele.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY – INAUGURACJA „KACZOR KWAK I SZEWC KOPYTKO”, TEATR SCENA 96/WARSZAWA, wiek 5+
Przedstawienie na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego. Spektakl lalkowy nawiązujący do tradycji teatru wędrownego. Trójka aktorów ze swym wozem pełnym lalek, dociera do młodych widzów, aby bawić ich opowieścią o psotnym szewczyku, który zamiast robić buty, robił nowe wciąż psikusy. Autor adaptacji: Waldemar Wolański; reż.: Małgorzata Wolańska; muz.: Krzysztof Dzierma; scenografia: Andrzej Polakowski. Obsada: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński. Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. KARNETY na cały przegląd 30 zł/dziecko, 45 osoba dorosła (z wyłączeniem spektaklu „Papierowe opowieści Teatru Lalek – bilety do odbioru wyłącznie w kasie MOK). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów od 24.02 do 06.03. w godz. 14:00 – 18:00 w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również on-line.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 12:30
WERNISAŻ WYSTAWY „WIDZĘ TEATR”
Wystawa przygotowana przez dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach plastycznych „W jaskini plastycznego lwa” oraz „Plastyczni z pazurem”. Instruktorem jest Pan Marcin Strzembosz, ilustrator książek i mieszkaniec Józefowa. Na wystawę składają się ilustracje wykonane w różnych technikach ukazujące proces myślenia dziecka o teatrze, powstawaniu scenografii, pracy aktora i miejscu bohatera w sztuce. Ekspozycji towarzyszą teatralne zakładki.
Miejsce: hol MOK.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 15:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „PRZEDWIOŚNIE, CZYLI ZIMA W ODWROCIE”
Zapraszamy z aparatami i rodzinami na wspólny, wiosenny spacer po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Zbiórka pod Urzędem Miasta Józefów, transport samochodami we własnym zakresie. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

07.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT PIEŚNI I ARII NA WOKAL I HARFĘ w wykonaniu KAMILA OLPIŃSKIEGO – WOKAL-BARYTON, AGATY GALIK I KLARY DUBIELECKIEJ - HARFY.
W programie znane i lubiane światowe i polskie przeboje.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
DZIEŃ KOBIET – KOBIECY ŚWIAT, CZYLI SPEKTAKL–MUZODRAMA „MATKA ŻONA KOCHANKA”
w wykonaniu ANETY TODORCZUK, akompaniament: Tomasz Krezymon, piano.
Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność… Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż od 24.01.2020 w godz. 14:00 do godz. 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2008, obyczajowy, Polska. Niespełniony piłkarz przygotowuje drużynę bezdomnych do udziału w mistrzostwach świata.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
PARA BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „RYSOWANIE W PRZESTRZENI, CZYLI RYSUNEK 3D”
Zajęcia plastyczne łączące technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią. Narysowane w tej nowej technologii przedmioty utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach. Prowadzenie: Szkoła Szczęścia. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

13.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL NAUKOWY O GENEALOGII „WARSZTAT GENEALOGA w oparciu o biografię Elżbiety Barszczewskiej”.
Prowadzenie: IGOR STROJECKI – ekspert w dziedzinie genealogii. Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie, na którym zostanie zaprezentowana praktyczna strona poszukiwań i badań genealogicznych na przykładzie rodu Barszczewskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „JAŚ I MAŁGOSIA”, TEATR MER/ŁÓDŹ, wiek 3+
„Jaś i Małgosia” to klasyczna bajka na podstawie tekstu Jana Brzechwy podana w ciepły, lekki, dowcipny, a miejscami nowatorski sposób. Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym, okraszony wpadającymi w ucho piosenkami. Reż.: zbiorowa; muz: Michał Łacny; scenografia i lalki: Andrzej Polakowski. Występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński. Po spektaklu zapraszamy na warsztat o lalkach teatralnych.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „W KRĘGU MUZYKI IRLANDZKIEJ”
w wykonaniu Zespołu IMPRESSJA w składzie: Katarzyna Guran – wokal/sopran, Paweł Łukasik – altówka, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
Zachęcamy, by na nasz koncert założyć jakiś element w kolorze zielonym.
Całość koncertu opatrzona jest słowem wiążącym wprowadzającym publiczność w klimat prezentowanej muzyki, jej historię, anegdoty a także kontekst historyczny i kulturowy. Nie zabraknie także legend irlandzkich.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.03 do 13.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

15.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI – HANNA ŚLESZYŃSKA, HUBERT PODGÓRSKI/PIOTR TOŁOCZKO W KOMEDIODRAMACIE „JUDY” – NIEZWYKŁA I PORUSZAJĄCA HISTORIA LEGENDY HOLLYWOOD.
Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słucha opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 02.03.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2009, thriller, sci-fi, USA Adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego. Ojciec wraz z synem przemierzają postapokaliptyczną Amerykę, kierując się ku wybrzeżu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

20.03.2020 (PIĄTEK)
Godz. 18:00

IV OTWOCKIE FORUM KOBIET pod hasłem „KOBIETA NIE/BEZPIECZNA”
Do dyskusji zaprosiliśmy kobiety m.in. pełniące służbę mundurową, psychologa, bankowca,... Niespodzianką będzie prelekcja wyjątkowego Gościa, a na deser gwiazda estrady Grzegorz Wilk.
Zaproszenia do odbioru w siedzibie Stowarzyszenia Forum KObiet Tu i Teraz, Otwock, ul. Sosnowa 7 /lok.1/parter/
Miejsce: sala widowiskowa MOK

21.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „LEGENDY WARSZAWSKIEJ STARÓWKI”, KOLOR KOLEKTYW WSPÓLNIE Z AKTORKĄ NATALIĄ LESZCZYŃSKĄ , wiek 5+
Niezwykłe multimedialne widowisko, odkrywające na nowo tradycyjne podania warszawskie. Główni bohaterowie - dzieci ze Śródmieścia – Pola i Kostek nie do końca wierzą w legendy warszawskie. Postanawiają zatem udać się na Starówkę, gdzie... przenoszą się w czasie by spotkać bohaterów legendy o Złotej Kaczce, odkryć nowe sposoby na potwornego Bazyliszka i poznać sekrety Warszawskiej Syrenki. Przedstawienie z mnóstwem zabawnych historii, dźwiękami i piosenkami na żywo, mocno angażujące publiczność. Spektakularną częścią widowiska są tworzone w czasie rzeczywistym, wielkoformatowe animacje, z kinowym rozmachem zanurzające widzów w atmosferze legend. Autorki: Natalia Leszczyńska - aktorka; scenariusz, narracja, muzyka, śpiew Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) - malarka; koncept wizualny, animacje live.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY

IMIENINOWY WEEKEND
21.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 17:00
BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA
W części oficjalnej: będą wręczone nagrody honorowe pt. „Portula in Mundum” (Okno na świat) oraz prezentacja Rocznika Józefowa 2020.
W części artystycznej: występ Ilony Perez-Golki na skrzypcach elektrycznych w koncercie pełnym ekspresji i eksperymentowania, Stanisława Górki i Jerzego Derfla w spektaklu o relacjach męsko-damskich „One &My! oraz duetu tańca towarzyskiego Kariny i Kamila Świątkiewiczów. Po koncercie tort imieninowy.
Wstęp wolny.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

22.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NASZEGO MIASTA od szczególnie UZDOLNIONYCH WOKALNIE UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW JÓZEFOWSKICH SZKÓŁ.
Koordynator: Elżbieta Strumidło.
Koleżanki i Koledzy – przyjdźcie świętować z nami imieniny miasta, który jest naszym domem. Razem z MOK zapraszamy na małe, słodkie co nieco.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

23.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2014, komedia, USA. Po utracie posady w renomowanej restauracji mistrz kulinarny otwiera mobilny bar szybkiej obsługi.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

27.03.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWY CYKL FILMÓW „ZNANE I NIEZNANE”

– II film: Pasjonująca filmowa opowieść o demokracji, poszukująca jej współczesnej definicji, a także odpowiedzi na pytanie, dlaczego w XXI wieku demokracja wydaje się być nieskuteczna
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

28.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 9:30 i 11:30
IX OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI BEZ SCENY „PAPIEROWE OPOWIEŚCI TEATRU LALEK”, TEATR MIEJSCA/WARSZAWA, wiek 3+
Widowisko plastyczne Teatru Miejsca to spotkanie z kultowymi baśniami H.Ch. Andersena: „Brzydkie Kaczątko” oraz „Dzielny Ołowiany Żołnierzyk”. Spektakl, który określamy mianem widowiska plastycznego jest interpretacją baśni poprzez konwencję kamishibai w formie papierowej sceny, scenografii oraz lalek teatralnych. Po spektaklu zaprosimy widzów małych i dużych na warsztaty teatru lalek ,,Ja, mama, tatulek i papier i sznurek”. Każdy będzie miał okazję poznać sztukę papierowego teatru, wykonamy wspólnie lalki, które każdy uczestnik zabierze do swego domu, a chętni będą mogli wykonać krótkie etiudy teatralne wykorzystując powstałe elementy.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: hol MOK.

28.03.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MIECZYSŁAW FOGG – CO NAM ZOSTAŁO Z TAMTYCH LAT” w wykonaniu „RETRO ORCHESTRA”
w składzie: Aleksandra Wylężek – wokal, Piotr Kędziorek – wokal, Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne.
Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat koncertu sprawią, że „wspomnienia z tamtych lat” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 16.03 do 27.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

29.03.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „CASTING. Poczekalnia”,
obsada: SEBASTIAN CYBULSKI, ANDRZEJ POPIEL, na podstawie tekstu „Poczekalnia”
To przewrotna historia dwóch przyjaciół, którzy są rywalami, aktorami i kochankami tej samej kobiety. Z pozoru spotyka się dwóch nieudaczników¬ – Waldemar i Arkadiusz, ale ani jeden, ani drugi nie są przegrani. To utalentowani, ponadprzeciętnie zdolni aktorzy, którym tylko... los rzuca kłody pod nogi.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 16.03 do 27.03.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

30.03.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2007, dramat obyczajowy, Polska,
Początkujący lekkoatleta z małego miasteczka Paweł postanawia pobiec do Częstochowy, by wymodlić zdrowie dla matki. Śladem chłopca podąża nauczyciel W-F mający problemy alkoholowe.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.