listopad 2020

07.11.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 KINO DETEKTYWÓW - NA TROPIE ZAGADEK!
Przedpremierowe pokazy filmów "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu" i "Operacja Mumia". Tej jesieni rozwiążemy wszystkie zagadki! Spędź listopad z ulubionymi bohaterami dziecięcych kryminałów. Kino detektywów to jedyna taka okazja, żeby obejrzeć nowe odsłony przygód młodych tropicieli.
"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu" 6+
Najnowsze śledztwo Lassego i Mai oraz kolejne wyzwanie Tiril i Olivera przedpremierowo w kinach! Na młodych detektywów czekają nie lada wyzwania! Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai zmierzy się z tajemniczym rabusiem pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo, że ich Biuro zostaje zamknięte? Reż: Moa Gammel/Szwecja 2020/82 min/Dubbing.

GODZ. 18:00 „MIECZYSŁAW FOGG – CO NAM ZOSTAŁO Z TAMTYCH LAT” /KONCERT ONLINE
Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści zaprezentują najpiękniejsze piosenki z repertuaru jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków XX wieku – Mieczysława Fogga. Nowe aranżacje starych, znanych i popularnych przebojów oraz kameralny klimat programu sprawią, że „wspomnienia z tamtych lat” staną się na nowo wyraźne i wyjątkowo mocne. Koncert w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie: Aleksandra Wylężek – wokal, Piotr Kędziorek – wokal, Radosław Mysłek – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, kierownictwo artystyczne.

08.11.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „SENJAWAZABAWA” /KONCERT/NA MIEJSCU+ONLINE
W oparciu o starodawne kołysanki i słowa archaicznych dziecięcych zabaw, autorki koncertu zabierają nas w muzyczną, wielowymiarową podróż po krainie snu. Wędrują od momentu zaśnięcia do chwili przebudzenia, z Polski przez Afrykę na wyspy Salomona, od oryginalnych źródłowych tekstów i melodii do minimalistycznej, transowej audiosfery stanu przejścia. Wykorzystując niezwykłe, bogate instrumentarium, na które składają się polskie instrumenty ludowe, ale też niezwykłości jak polifon, trąbkoskrzypce, czy przedmioty codziennego użytku podkreślają wagę śpiewu, głosu, który jest tu niezaprzeczalnym przewodnikiem. Dźwiękom towarzyszy projekcja starych portretowych fotografii przedstawiających dzieci i zabawki, oraz utworzonych z nich kalejdoskopowych kolaży. Wystąpią: Agata Harz, Paula Kinaszewska, Katarzyna Szurman. Instrumentarium: skrzypce, trąbkoskrzypce, harmonia trzyrzędowa, bęben obręczowy, polifon. Kolaże: Katarzyna Szurman. Realizacja graficzna: Maria Puzyna. Realizacja stypendium: Katarzyna Szurman. „Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK. Transmisja z koncertu dostępna online na profilu FB (@MOK Józefów) oraz na naszej stronie internetowej www.mokjozefow.pl

09.11.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA „FALENICKA ATLANTYDA”
„Falenicka Atlantyda” to świat, który żyje w pamięci najstarszych mieszkańców, opowieściach tych, którzy już odeszli, ale pozostawili swoje historie dzieciom. Dokument ma pokazać świat, którego już nie ma i poszerzyć świadomość historyczną mieszkańców Wawra jako „małej ojczyzny”, której centrum była przed wojną właśnie Falenica. Reż: Justyn Kołakowski, Irek Dobrowolski/Polska 2019/60 min. Słowo wstępu wygłosi Pan Janusz Prządka.

14.11.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 KINO DETEKTYWÓW - NA TROPIE ZAGADEK! "Operacja Mumia" 6+
Bohaterowie Operacji również nie próżnują! Tiril i Oliver tym razem staną oko w oko ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwiązać tajemnicę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy? Reż: Grethe Bøe-Waal/Norwegia 2019/74 min/Dubbing.