Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

MUSICAL „STRASZNA GOSPODA”

MUSICAL „STRASZNA GOSPODA”


15.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu aktorów Wiązowskiego Teatru Muzycznego
Wiedźma Doboszowa i pół diabeł Lapitut prowadzą gospodę. Pomagają im, siłą przetrzymywane, trzy dziewczęta (młode i piękne, a jakże). Do diabelskiej gospody trafiają przypadkiem trzej młodzieńcy. Trzy dziewczęta, trzech młodzieńców – coś się musi wydarzyć... Ale żeby żyli długo i szczęśliwie muszą pokonać diabelskie moce, a to nie jest łatwe.
Libretto: Barbara Kościuszko i Jan Szurmiej wg opowiadania Isaaca Bashevisa Singera Teksty piosenek: Barbara Kościuszko
Muzyka: Hadrian Filip Tabęcki Reżyseria: Artur Niedziółka
Choreografia: Natalia Ciąćka
Przygotowanie wokalne aktorów: Malwina Borkowicz.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12 do 13.12.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania świątecznych ozdób.

„ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania świątecznych ozdób.


14.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 15:00
Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i popróbować swoich sił pod okiem instruktorów Małgosi i Grzegorza Kruków. W programie spotkania także warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby bożonarodzeniowe – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa. Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

ZOOM NA TRADYCJĘ: „SZTUKA NA GWIAZDKĘ, czyli RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE”

ZOOM NA TRADYCJĘ: „SZTUKA NA GWIAZDKĘ, czyli RODZINNE WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE”


14.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Boże Narodzenie już blisko. Podczas Świąt rodziny zgromadzą się wokół stołu i choinki. A my przygotowaliśmy już teraz wspólne rodzinne spotkanie ze sztuką. Na warsztaty zapraszamy dorosłych – rodziców i dziadków – z dziećmi i wnukami. Wspólnie obejrzymy piękne Bożonarodzeniowe obrazy a potem wykonamy pracę plastyczną, która umili czas oczekiwania na gwiazdkę i ozdobi nasze świąteczne domy. Prowadzi mgr historii sztuki
Katarzyna Białkowska-Cacko.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

KONCERT „ZAKOCHANYM BYĆ I KOCHANYM BYĆ”

KONCERT „ZAKOCHANYM BYĆ I KOCHANYM BYĆ”


07.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
w wykonaniu Wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Arkadiusza Górki.
Program nawiązuje do tradycji warszawskich teatrzyków kabaretowych lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Dźwięki zapomnianych melodii wprowadzają nas w niepowtarzalny świat kabaretów "Qui pro Quo, "Bandy", "Cyganerii". Piosenki przeplatane tańcami: czardasz, tango, paso doble, a na parkiecie dancingu walce i foxtrot.
Cena biletu: 20 zł normalny, 10 zł seniorzy. Przedsprzedaż od 25.11 do 06.12.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

„IDZIE MIKOŁAJ PO DRABINIE” – KONCERT DLA DZIECI

„IDZIE MIKOŁAJ PO DRABINIE” – KONCERT DLA DZIECI


07.12.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, dla dzieci w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane i nieznane melodie w naszych autorskich aranżacjach. Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, Łukasz Potera – pianino i obój, Marcin Kożuchowski – gitara i flet poprzeczny, Duet Muzyka Mówi: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: MOK Józefów

SPEKTAKL „ZWIĄZEK OTWARTY”, czyli „TYLKO SEKS, NIC WIĘCEJ”

SPEKTAKL „ZWIĄZEK OTWARTY”, czyli „TYLKO SEKS, NIC WIĘCEJ”


01.12.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
w wykonaniu aktorów ATM IM. S. JARACZA w Otwocku. Spektakl dla widzów dorosłych!
Występują: Monika Aniszewska, Przemek Skoczek, Daria Leleń, Mateusz Prządka. Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Spektakl mierzy się z odwiecznym problemem zdrady i samotności w związku. Opowiada barwnie opisaną historię kobiety i mężczyzny po przejściach poszukujących alternatywnych rozwiązań na ocalenie ich wypalonego związku.
Cena biletów: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 18.11. do 29.11.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

ANDRZEJKOWY KONCERT „MAGIC OF THE QUEEN – LIVE TRIBUTE SHOW”

ANDRZEJKOWY KONCERT „MAGIC OF THE QUEEN – LIVE TRIBUTE SHOW”


30.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
Koncert grany w 100% na żywo, wiernie odtwarzający dorobek artystyczny grupy Queen i zawierający wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free” to tylko niektóre z propozycji Magic of the Queen.
Zespół Magic Of The Queen znajduje się na liście światowych coverbandów Queen, którą prezentuje Oficjalny Międzynarodowy Fanklub Queen z Wielkiej Brytanii.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 18.11 do 29.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

WIECZÓR Z TEATREM TAŃCA FRANCUSKIEGO CHOREOGRAFA THIERREGO VERGERA

WIECZÓR Z TEATREM TAŃCA FRANCUSKIEGO CHOREOGRAFA THIERREGO VERGERA


23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
W programie TRZY SPEKTAKLE:
„WBIJAMY NA BALET”
w wykonaniu Isabelle i Marka Klajdy: opowieść o wspólnych, prawdziwych doświadczeniach ojca i córki. Czasem bliskich, pełnych harmonii, a czasem pełnych emocji… Muzyka: Marcin Dutka.
„FACE WIND” w wykonaniu Alexandry Poupin i Thierrego Vergera: piękna historia siły człowieka i relacji międzyludzkich – razem, czy pod wiatr.
„SACRƎ” w wykonaniu Marka Klajdy. Narodziny życia i jego zmierzch – to mamy pewne. A pomiędzy, cóż… mnóstwo zmagań i emocji.
Thierry Verger – francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu tańca współczesnego Modal Underground. W swojej pracy Thierry opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego.
Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i niekiełznanie. W efekcie powstają niezwykle silne, sugestywne obrazy i opowieści.
Thierry współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami tańca w Europie. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
Cena biletu: 20 zł normalny, dla młodzieży i studentów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.11 do 22.11.2019 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – III FILM: „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” (2012)

CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – III FILM: „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” (2012)


22.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
W 2011 roku miliard ludzi głoduje, a miliard czterysta milionów nie ma dostępu do elektryczności. GMO i energia nuklearna są rezultatem sytuacji gospodarczej po II wojnie światowej i wydają się dziś nie do uniknięcia – ponoć dla naszego dobra… Czy rzeczywiście powinniśmy jednak pozwolić na ich masowe wprowadzenie bez długoterminowych testów?
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Parasole z liści, czyli o czym mówią drzewa” (dzieci 6-9 lat)

PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Parasole z liści, czyli o czym mówią drzewa” (dzieci 6-9 lat)


18.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
Spotkanie z wykorzystaniem książki „Ale drzewa!” Zuzanny Malinowskiej od Wydawnictwa Wytwórnia. Prowadzenie: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

KABARET „CIACH” Z NAJNOWSZYM PROGRAMEM „GOŁĘBIE I KRETY”

KABARET „CIACH” Z NAJNOWSZYM PROGRAMEM „GOŁĘBIE I KRETY”


17.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
W trakcie najnowszego programu kabaretu Ciach, pt. „Gołębie i krety”, widziano jedną kobietę i trzech mężczyzn (choć wielu uważa, że jest odwrotnie) oraz: szlafrok w paski – podarty, bukiet kwiatów sztucznych, ręcznik kąpielowy – damski, kaburę czarną – nową, Colt kaliber 7,1 – zabawkę, kilogram ziemniaków i trupa – sztucznego. Jak łatwo się domyślić, program przedstawia skecze o tematyce rodzinnej.
P.S. Podczas przygotowań do premiery nie ucierpiały konie, ani inne zwierzęta.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 04.11 do 15.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala Teatr OTWARTY MOK.
facebook