Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

01–31.07.2019
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury.
Łączymy edukację z artystyczną i międzypokoleniową zabawą (zapraszamy opiekunów oraz starsze rodzeństwo).
Program przygotowany dla uczestników od 6 r.ż. oraz młodzieży.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznego Lipca w MOK” wstęp jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych oraz indywidualnych osób telefonicznie:
22 789 22 84 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM (6–11 LAT)
Zajęcia odbywają się w Domu Nauki i Sztuki

_ WTORKI: „ZDERZENIA Z MASĄ”
GODZ. 10:00 – 11:30
Podczas kolejnych czterech spotkań będziemy konstruować i dekorować przedmioty wykonane z różnych mas i materiałów recyklingowych.
Prowadzenie: Marta Augustynowicz
_ ŚRODY „LETNIE IMPRESJE”
GODZ. 10:00 – 11:30
Warsztaty manualno-plastyczne inspirowane bogactwem lata. Jego smakami, zapachami, kolorami i fakturami. Będziemy malować , wydzierać, dekorować i smakować :) Podczas warsztatów powstaną letnie pamiątki, które przypominać nam będą wakacyjny czas.
Prowadzenie: Agata Parzych-Bucka

PROGRAM 6–11 LAT ORAZ DLA MŁODZIEŻY
Zajęcia odbywają się w Domu Nauki i Sztuki

_ PIĄTKI „LETNIA DOŚWIADCZALNIA”
GODZ. 10:00 Strefa eksperymentów, nowinek i doświadczeń.

05.07.2019 ARBUZOWY ZAWRÓT GŁOWY (2h) Sitodrukowe szaleństwo z arbuzem w roli głównej. Fartuchy sita i farby w ruch, a nasze koszulki, torby i kartki zapełnią się letnimi, wzorami owoców o soczystych kolorach. Każdy z uczestników ozdobi letnią ekotorbę, która świetnie nada się na wypad na piknik, czy plażę. Ponadto wykonamy odbitki na papierze. Osoby, które przyniosą własne T-shirty będą mogły je ozdobić.
Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.

12.07.2019 PIĄTEK W 3D - POKAZ
GODZ. 10:00 i 12:00 (dwa pokazy)
Czy wiesz jak wygląda i do czego jest stosowana drukarka 3D? Może słyszałeś coś w wiadomościach, jednak nie do końca rozumiesz jak działa to urządzenie. Na naszym spotkaniu rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Na żywo przedstawimy cały proces powstania przedmiotu, począwszy od pustego arkusza projektowego, a kończąc na finalnie wydrukowanym przedmiocie. Pokaz z drukowania 3D to świetna okazja do poznania z bliska nowoczesnej technologii jaką jest drukowanie 3D. Zajęcia zaskakują możliwościami drukowania i skanowania 3D, pobudzają kreatywność oraz chęć dalszego rozwoju.
Prowadzenie: Edu3Dkacja Arkadiusz Markowski. Spotkanie odbędzie się w Klubie Hydrofornia.
19.07.2019 LABORATORIUM SLIME’A
Warsztat podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego Slime’a. Znamy na to 1001 sposobów.
Slime to ciągnący się glutek, który obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród
najmłodszych dzieci. Masa kolorów, brokatu i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że
każdy stworzony w naszym laboratorium glutek będzie niepowtarzalny, a po skończonej
zabawie wróci z uczestnikami do domu.
Prowadzenie: wARTsztat.
26.07.2019 WARSZTAT WIELKICH BANIEK MYDLANYCH
Bańki dostarczają wszystkim mnóstwa atrakcji oraz pozytywnych emocji. Pokażemy sprawdzone techniki puszczania wielkich baniek. UWAGA !!! Warsztat zaplanowany jest na dworze. W przypadku niepogody odbędzie się warsztat chemiczny w budynku.
Prowadzenie: wARTsztat.

_ KONCERT DLA DZIECI
03.07.2019 (ŚRODA) GODZ. 12:00 „CHODZI MUCHA PO SUFICIE”. Audycja edukacyjno-muzyczna z kontrabasem i trąbką. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

_ SZACHY PRZY FONTANNIE
WTORKI, CZWARTKI GODZ. 17:30 – 19:00
Rozgrywki szachowe w plenerze.
Instruktor: Tadeusz Popis

LETNIE KINO „POD PARASOLEM”
Kino „MUZA” MOK
DZIECI 3–6 LAT
Czwartki, godz. 10:00
Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
DZIECI 6–12 LAT
Poniedziałki i czwartki, godz. 11:30
MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY
Poniedziałki, godz. 17:00

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
Serdecznie zapraszamy.

Terminarz imprez - lipiec i sierpień 2019

01-31.07.2019
ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki czekają recyklingowe ZDERZENIA Z MASĄ, w środy zapraszamy na manualno-plastyczne LETNIE IMPRESJE inspirowane bogactwem lata, a w piątki na ekscytującą LETNIĄ DOŚWIADCZALNIĘ. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem” a we wtorki i czwartki na ROZGRYWKI SZACHOWE PRZY FONTANNIE.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Szczegółowy program.

04.07.2019 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
„PO DRUGIEJ STRONIE OBIEKTYWU”
Wernisaż zdjęć uczestników kursów fotograficznych prowadzonych pod okiem Zofii i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE, MOK.

07.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ŚPIEWA Z NAMI CAŁA SALA” – MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE, POLSKIE PRZEBOJE XX WIEKU W WYKONANIU NATALII KOVALENKO
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

14.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI
W programie: najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca. Taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 Miejski Ośrodek Kultury oraz KLUB SZARADZISTÓW „KON-TIKI” zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.
Zgłoszenia przyjmuje (do 17 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcia w organizacji imprezy udzielili: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Miejsce: Klub Hydrofornia przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00 TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209. Miejsce: Klub Hydrofornia.

21.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA” w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne. KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif, uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk, wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI” – KONCERT W WYKONANIU Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.


SIERPIEŃ

04.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „WYCIECZKA DO ŚWIDRA” W WYKONANIU ZESPOŁU ROCKOWO-BLUESOWEGO „TR-AKTOR” w składzie: Arkadiusz Głogowski – lider, vocal; Krzysztof Kozłowski – gitara; Marek Wyrwas – instrumenty klawiszowe; Robert Białek – gitara basowa; Mirosław Zawadka – perkusja.
Tr-aktor, wykonuje utwory Czesława Niemena, Chłopców z Placu Broni, Kultu, Breakoutów, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Woźniaka, i inne utwory wszechczasów. Specjalnie dla publiczności „Nadświdrzańskiej” zespół wykona swój premierowy utwór do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

11.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TRIBUTE TO MAANAM – AGA B.
Zapraszamy w muzyczną podróż z Agą B. i jej zespołem – USŁYSZYCIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE GRUPY MAANAM!!!
AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

18.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI COUNTRY W WYKONANIU ZESPOŁU „CAROLINE AND THE LUCKY ONES” w składzie: Karolina Jastrzębska – wokal, mandolina; Piotr Trela – gitara elektryczna; Paweł Piekarski – gitara akustyczna, chórki, Tomek Zawadzki – bas; Jarek Cieślak – perkusja.
W 2017 roku wygrali nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”. Otrzymali też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country (countrymusic.pl) za piosenkę „Kawałek nieba”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MUZYKA TRZECH POKOLEŃ” W WYKONANIU ZESPOŁU „APLAUZ BAND TRIO” w składzie: Grażyna Górka – vocal; Wiktor Sosnowski – klawisze; Jarosław Rawski – wokal, gitara.
W programie: największe przeboje z repertuaru polskiego, a także utwory zagranicznych autorów w polskiej wersji językowej.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II

31.08.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00
TU JESZCZE MOŻE COŚ BĘDZIE…

DODATKOWE INFORMACJE:

JOGA W PARKU
Zapraszamy w każdą wakacyjną i wrześniową niedzielę na jogę w parku – godz. 10:00 Miejsce: na trawie przy banku Millenium (róg ul. Wyszyńskiego i Parkowej). W razie deszczu przenosimy się na zadaszoną scenę MOK przy fontannach lub do sali w Klubie Hydrofornia. Prosimy wziąć swoje maty i kocyki. Zajęcia będą trwały 1-1,5 godziny. Zajęcia są bezpłatne.

FILMOWY KLUB SENIORA – LIPCOWE PONIEDZIAŁKI
TERMINY: 01.07, 08.07, 15.07, 22.07, 29.07.2019

WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV” członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”

WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV”
członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”


07.06.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 
Co roku pokazują to, co nowego powstało w ich pracowniach, warsztatach i studiach. Wystawa gromadzi prace wszystkich członków stowarzyszenia – od malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, po fotografię, ceramikę i nietypowe formy przestrzenne.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

DZIEŃ WOLNOŚCI

DZIEŃ WOLNOŚCI


04.06.2019 (WTOREK)
GODZ. 18:00 
W programie:
- „Upadek Imperium” – film przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do upadku ZSRR i rozpadu bloku socjalistycznego, 55 min.
- wystąpienie Prof. Adama Strzembosza – polskiego prawnika, sędziego, profesora nauk prawnych, wiceministra sprawiedliwości, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu, Kawalera Orderu Orła Białego
- koncert z utworami legendarnego barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Stanisława Jerzego Dołżyka – muzyka i artysty plastyka, członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
- „Film o wolnej Polsce” – film pokazujący dwadzieścia lat polskiej transformacji
- 2 wystawy towarzyszące:
wystawa znaczków „Poczta Solidarność” i archiwalnych publikacji z zasobów Pana Pawła Kołodzieja
malarstwo Stanisława Jerzego Dołżyka – abstrakcja liryczna inspirowana twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Partnerem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa i hol MOK.

JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM” ARTYSTYCZNA SCENA

JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM” ARTYSTYCZNA SCENA


01.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 17:00
• występy małych artystów ze Świetlicy SP nr 1, koncert zespołu Mała MOKKA, koncert zespołu „Wesołe Szczurki”, pokazy boksu i wiele innych zespołów muzycznych, w tym: hip-hop, disco polo
• stoiska z dobrym jedzonkiem i słodkościami
• stoiska warsztatowe: malowanie buziek, plecenie warkoczyków, lepienie garnków, koło fortuny
• zabawki dmuchane, bungee, ścianka wspinaczkowa
• kiermasz odzieży i wyprzedaż garażowa
• i wiele innych atrakcji, m.in.: zabawa z dużymi pluszakami, a w Centrum Sportu chlupanie w wodzie w basenie (bezpłatne wejścia w godz. 10:00 – 16:00).
ORGANIZATORZY: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Izabela Golińska, Sylwia Czyżewska.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II oraz parking przy Urzędzie Miasta.

KABARET „MOHEROWE BERETY”

KABARET „MOHEROWE BERETY”


19.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak umrzeć ze śmiechu w 90 minut, należy posłuchać tego kabaretu! Niech Was nie zmyli ich nazwa!!! One nie politykują!!! To są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Wykonują m.in. skecz napisany specjalnie dla nich przez Joannę Kołaczkowską. Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze!
Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005 roku. Dziewczyny wykonały piosenkę „Ballada jarzynowa” i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika… Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady a teksty napisały same ¬– są to najczęściej przygody z ich własnego, średnio długiego życia. Tak powstał pierwszy program. Tę wersję programu grały przez ponad rok, nie było tego dużo, bo dopiero raczkowały. Niewiele osób wiedziało jakie są słodkie… Ale fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek „Autostop”. Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. „Czeski film – nikt nic nie wie”, Gosia do dzisiaj po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć! Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej „Powtórce rozrywki”. Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami – Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym, jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji… To trzeba zobaczyć!
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/w razie deszczu – Teatr OTWARTY MOK.

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA


18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Baśniowo i filmowo - Koncert dla dzieci

„BAŚNIOWO I FILMOWO” – KONCERT DLA DZIECI


18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach.
Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane melodie z filmów i baśni w naszych autorskich aranżacjach.
Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów, na których zagrają z nami dzieci.
Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, djembe, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne; Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny, djembe.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów.

Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy – 27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy – 27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy


17.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT W RAMACH OBCHODÓW ROKU STANISŁAWA MONIUSZKI.
WYSTĄPIĄ: KAMIL OLPIŃSKI – BARYTON, PIOTR KOPCZYŃSKI – FORTEPIAN ORAZ UCZNIOWIE KLASY ŚPIEWU, ZESPOŁY I SOLIŚCI Z PRYWATNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W JÓZEFOWIE.
W PROGRAMIE: pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz inne utwory muzyki klasycznej.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

Terminarz imprez - czerwiec 2019

01.06.2019 (SOBOTA)
JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM”
ARTYSTYCZNA SCENA GODZ. 10:00 – 17:00
występy małych artystów ze Świetlicy SP nr 1, koncert zespołu Mała MOKKA, koncert zespołu „Wesołe Szczurki”, pokazy boksu i wiele innych zespołów muzycznych, w tym: hip-hop, disco polo.
stoiska z dobrym jedzonkiem i słodkościami
stoiska warsztatowe: malowanie buziek, plecenie warkoczyków, lepienie garnków, koło fortuny
zabawki dmuchane, bungee, ścianka wspinaczkowa
kiermasz odzieży i wyprzedaż garażowa
i wiele innych atrakcji, m.in.: zabawa z dużymi pluszakami, a w Centrum Sportu chlupanie w wodzie w basenie (bezpłatne wejścia w godz. 10:00 – 16:00).
ORGANIZATORZY: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Izabela Golińska, Sylwia Czyżewska.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II oraz parking przy Urzędzie Miasta.

03.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat obyczajowy, 1997, USA Matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię psychologiczną. 
Miejsce: Kino MUZA MOK

04.06.2019 (WTOREK)
GODZ. 18:00 DZIEŃ WOLNOŚCI
W programie:
- „Upadek Imperium” – film przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do upadku ZSRR i rozpadu bloku socjalistycznego, 55 min.
- wystąpienie Prof. Adama Strzembosza – polskiego prawnika, sędziego, profesora nauk prawnych, wiceministra sprawiedliwości, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu, Kawalera Orderu Orła Białego
- koncert z utworami legendarnego barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Stanisława Jerzego Dołżyka – muzyka i artysty plastyka, członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
- „Film o wolnej Polsce” – film pokazujący dwadzieścia lat polskiej transformacji
- 2 wystawy towarzyszące:
wystawa znaczków „Poczta Solidarność” i archiwalnych publikacji z zasobów Pana Pawła Kołodzieja
malarstwo Stanisława Jerzego Dołżyka – abstrakcja liryczna inspirowana twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Partnerem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa i hol MOK.

05.06.2019 (ŚRODA)
GODZ. 18:30 „PODRÓŻ W JEDNĄ STRONĘ” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.06.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV” członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”
Co roku pokazują to, co nowego powstało w ich pracowniach, warsztatach i studiach. Wystawa gromadzi prace wszystkich członków stowarzyszenia – od malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, po fotografię, ceramikę i nietypowe formy przestrzenne.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08 – 09.06.2019 (SOBOTA/NIEDZIELA)
XI FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2019
Flagowe wydarzenie MOK-u tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach.
Wstęp wolny.
Różne punkty w mieście. Szczegółowy program: http://otwarteogrodyjozefow2019.blogspot.com/, majowe wydanie „Józefowa na Świdrem”.

09.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ARTYSTY MŁODEGO POKOLENIA –NIESAMOWITEGO ANTKA SMYKIEWICZA – wokalisty, kompozytora, autora tekstów. To jeden z najciekawszych, funkcjonujących obecnie na naszej rodzimej scenie, głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Wokalista swojego autorskiego zespołu Ściana Wschodnia. Wyróżnia go charyzma i emocjonalność oraz niezwykłe umiejętności wokalno-taneczne. Pokazał to w ostatniej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.

10.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, kryminał, 2017, USA, Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 16:30 PLENER FOTOGRAFICZNY „PAŁAC W OTWOCKU WIELKIM”
Tym razem udamy się do Otwocka. Sfotografujemy budynek z zewnątrz oraz otaczający go park i ogród. Będziemy mieli okazję zostać w ogrodzie jeszcze jakiś czas po zamknięciu kompleksu dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy z rodzinami i z aparatami. Zbiórka: przed MOK Józefów, następnie udamy się własnymi samochodami do Otwocka Wielkiego.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 SZALONA KOMEDIA PT. „RACHU CIACHU” w wykonaniu zespołu teatralnego „HYBRYDA”
Sztuka wprowadza nas w historię skomplikowanej zagadki kryminalnej z zaskakującą zbrodnią w tle… Kto ją popełnił? Komu zależało na wyeliminowaniu znanej osoby? Trzeba zobaczyć spektakl by się o tym przekonać…
Występują: Agata Wawrzecka, Bożena Michałowska, Danuta Pawłowska, Emilia Frąckiewicz, Lucyna Smyk, Małgorzata Jackiewicz, Ula Karczewicz, Krzysztof Brzeziński, Sławek Bylinka. Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00 – 20:00 WYDARZENIE PLENEROWE „ZABAWY STAREJ WARSZAWY”
W programie:
GODZ. 16:00 – 18:00 Dla młodszych dzieci
- występy uczniów z placówek oświatowych z Józefowa
- muzyczno-taneczne zabawy dla dzieci oparte na polskiej kulturze tradycyjnej i niezwykle bogatym folklorze dziecięcym – muzyce, grach, zabawach, tańcach, pieśniach, wyliczankach, wierszykach, zagadkach i baśniach. Zabawy z muzyką na żywo poprowadzi Tańcograjka w składzie: Katarzyna Szurman – akordeon, śpiew; Katarzyna Żytomirska – animacja, bębenek obreczowy, śpiew; Emilia Herda – animacja, bębenek obręczowy, śpiew. Na skwerze – rodzinne warsztaty plastyczne i dawne gry podwórkowe.
GODZ. 18:00 – 20:00 Dla młodszych i starszych
GODZ. 18:00 program kabaretowy „U Grubego Joska – czyli Bal na Gnojnej” w wykonaniu „Kabaretu Szczęśliwa 60” – w programie: szlagiery, dowcipy i specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer.
GODZ. 19:00 Wspólna zabawa taneczna przy orkiestrze prowadzona przez artystów Kabaretu „Szczęśliwa 60”
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

17.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: sci-fi, 2009, USA
Jake, sparaliżowany były komandos, zostaje wysłany na planetę Pandora, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i postanawia jej pomóc.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

23.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 17:00 – 21:00 I FESTIWAL TRADYCJI POLSKIEJ
W programie:
GODZ. 17:00 Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa. Podczas występu zobaczymy tańce z regionu Górnego Śląska oraz tańce lubelskie w wykonaniu grupy młodszej oraz tańce opoczyńskie, tańce górali żywieckich oraz tańce górali spiskich w wykonaniu młodzieży.
GODZ. 18:00 Widowisko teatralne na podstawie ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska” w wykonaniu Grupy artystycznej „Vena”
GODZ. 18:30 pokazy mistrzów tańca – Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
GODZ. 19:00 WSPÓLNY POLONEZ
GODZ. 19:20 – 21:00 CZĘŚĆ SOBÓTKOWA – WIANKI
- Sobótkowa animacja słowno-muzyczna w wykonaniu grupy artystycznej „Vena”
- Rozstrzygnięcie konkursów na: uplecenie najpiękniejszego wianka oraz na strój związany z tradycją dawną
- Biesiada przy ognisku
ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE: warsztaty plecenia wianków – instruktorzy: Małgosia i Grzegorz Krukowie; „Uszytkowe” warsztaty – a w nich możliwość samodzielnego wykonania: opasek-bransoletek na rękę, materiałowych tulipanów, kukiełek-babuszek – lalek z gałganków, gumek do włosów, a dla tych, którym wystarczy wytrwałości – sobótkowych, ozdobnych wianków na drzwi – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa; pokazy wyplatania wyrobów z wikliny oraz możliwość wyplecenia swojego własnego koszyczka pod okiem mistrza/instruktora koszykarstwa. Możliwość zakupu gotowych wyrobów wikliniarskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

24.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, 2018, USA, Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée.
Seans niebiletowany.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

30.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 ROCKOWO/POPOVY KONCERT ZESPOŁU „POPOVACULA” – I KONCERT W RAMACH OGRODOWYCH KONCERTÓW MUZYCZNYCH
POPOVACULA – to powiew świeżości na polskim rynku muzycznym, jeden z najlepszych zespołów koncertowych w naszym kraju! Emanuje energią, a każdy występ dostarcza niezapomnianych przeżyć. Rockowe aranże okraszone popovymi patentami. Klasyczna gitarowa koncepcja brzmienia zderzająca się nowoczesnymi dźwiękami. Koncertowa petarda i świetna wymiana wibracji z publicznością. Ambitni i doświadczeni muzycy, pracujący w przyjacielskiej atmosferze, wynoszący się w swej działalności ponad prozę życia. Zespół wyprodukował single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, „Spróbuj Chociaż Raz”, „Nie Pozwolę”, prezentowane m. in. w: RMF MAXX, ESKA, Polskie Radio Jedynka, Radio Wawa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/ w razie deszczu sala widowiskowa MOK.

III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”

III OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU BLUESOWEGO
IM. TADEUSZA NALEPY PN. „LEP NA BLUESA”


Józefów miasto położone pomiędzy Warszawą a Otwockiem. Przez blisko 20 lat życia Tadeusza Nalepy, było Jego miejscem zamieszkania i twórczości. Tu właśnie powstały Jego największe przeboje, które weszły do historii polskiego bluesa. Józefów jak każde inne miasto poczuwa się do kultywowania pamięci o Tadeuszu Nalepie, Jego twórczości i wpływu na rozwój muzyki bluesowej w Polsce.
Przy Miejskim Ośrodku Kultury ukonstytuował się społeczny komitet organizacyjny zadaniem, którego od 2009r są coroczne prace nad organizacją cyklu wydarzeń pod wspólną nazwą „Lep na Bluesa” – Festiwal Bluesowy im. Tadeusza Nalepy. W skład komitetu organizacyjnego weszli znajomi i przyjaciele Tadeusza Nalepy, okolicznie zamieszkali muzycy związani z bluesem i przede wszystkim Grażyna Dramowicz - Nalepa oraz Bogdan Loebl – autor tekstów do piosenek artysty.
Cele: Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Bluesowe Tornado” – do współpracy zaprosiliśmy najbardziej porywających i energetycznych muzyków bluesowych młodego pokolenia: Hoodoo Band, Boogie Boys, Jan Gałach Band, J.J. Band.
Plakat autorstwa Grzegorza Muczke – artysty malarza


Komitet Organizacyjno-Programowy

1. Grażyna Dramowicz-Nalepa
2. Bogdan Loebl – autor tekstów
3. Andrzej Sołtysik – przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Bluesa
4. Tomasz Miturski – muzyk
5. Andrzej Bigolas – muzyk
6. Krzysztof Dąbała - muzyk
7. Grzegorz Muczke – artysta malarz
8. Urszula Kałuszko – przedstawiciel Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady
9. Danuta Wojciechowska – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie


Program

III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BLUESOWY
IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA”

Hasło tegorocznej edycji – „Tornado Blues”,
czyli najbardziej energetyczne zespoły bluesowe

03.09.2011r
GODZ. 11:00 – SALA WIDOWISKOWA MOKPrzedstawienie muzyczne dla najmłodszych pn. „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa” w wykonaniu aktorów Teatru Wielkie Koło. To magiczna historia ojca Robinsona, który wraz z synem Kosmą oraz Marantą tworzy teatralną trupę wędrującą po świecie. Dynamiczna akcja, ilustrowana wszelkimi odcieniami bluesa. Wstęp wolny
Imprezie towarzyszy wystawa plenerowa fotokopii oryginalnych okładek płyt winylowych z dyskografii Zespołu Brekout i Tadeusza Nalepy z kolekcji Zbyszka Jędrzejczyka – miłośnika bluesa oraz wystawa oryginałów w/w okładek - w holu budynku MOK-u.


GODZ. 17:00 – OFICJALNE OTWARCIE

godz. 17:15–18:15 Jan Gałach Band - Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Pod koniec 2007 roku założył własną formację o nazwie Osły,. W skład zespołu wchodzą również Marek Gorliz (gitara), Paweł 'Muzzy' Mikosz (bass), Krzysztof Kot (perkusja), Max Ziobro (perkusja), Mariusz Korczyński (wokal).


godz. 18:35- 19:35 Zespół Boogi Boys - polskie trio muzyczne, wykonujące utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa. Zespół tworzą dwaj pianiści: Bartłomiej Szopiński i Michał Cholewiński, oraz Szymon Szopiński - perkusja, wokal. Koncertowali w większości krajów europejskich, występując u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Zespół koncertował w m.in. w: Kanadzie, USA. W 2009 roku zdobył prestiżowe wyróżnienie znajdując się w finałowej TOP 10 International Blues Challenge – Memphis 2009 jako jedyny zespół z poza USA.

godz. 19:35 – 20:00 Film o Tadeuszu Nalepie „Tadeusz Nalepa 60-te urodziny”.

godz. 20:00 -21:00 Zespół JJ Band - w ciągu ośmiu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce. Grają na najbardziej znaczących festiwalach bluesowych. Mogą poszczycić się wspólnymi występami u boku gwiazd polskiej sceny bluesowej m.in. Ireneusz Dudek, Sławek Wierzcholski, Wojciech Karolak i inni. Zespół w składzie: Jacek "Jogi" Jaguś - gitara, śpiew - pięciokrotnie wybierany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym przez czytelników pisma Twój Blues oraz Gitara i Bas, Bartek Łęczycki – harmonijka - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005-2009 . Wszechstronny muzyk sesyjny, Rafał "Kassa" Kassaraba - basista, kompozytor, współzałożyciel zespołu JJ BAND, Piotr Michalak - klawisze, piano, Bartosz "Mr Shuffle" Niebielecki - perkusista, kompozytor i producent.

Godz. 21:20 – 22:20 Zespół HooDoo Band - to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm'n'bluesa. Niesamowita energia i radość jaka towarzyszy muzykom na scenie, stała się juz nieformalnym znakiem rozpoznawczym dla tej młodej acz profesjonalnej grupy wrocławskich muzyków. Zespół w składzie: Tomasz Nitribitt (voc/harp) — charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz, Alicja Janosz (voc) — zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego „Idola", Patrycja Łacina-Miarka (voc) — aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek, Bartek Miarka (guitar) — gitarzysta poszukujący inspiracji głównie w bluesie, rocku, soulu i jazzie oraz w muzyce etnicznej, Andrzej Stagraczyński (bass guitar) — basista od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym, Bartosz „Mr Shuffle" Niebielecki (drums) — współzałożyciel grupy, kompozytor, a przede wszystkim producent albumu.

Festiwal poprowadzi Marek Wiernik - dziennikarz i krytyk muzyczny, prezenter radiowy (RDC) i telewizyjny, organizator koncertów oraz imprez masowych, autor wielu opracowań i książek, wydawnictw płytowych, konferansjer i moderator.

Dodatkowe atrakcje: grill, pizza, napoje, coś słodkiego.


Sponsorzy i Patroni


GŁÓWNY SPONSOR


 

Sponsorzy:

Patroni:


Otwarcie festiwalu "LEP na BLUESA"

facebook