Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

KONCERT W WYKONANIU Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO

KONCERT W WYKONANIU
Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO


28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI” 
w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Tak bogata różnorodność programowa, niebanalne aranżacje wykonywanych utworów oraz niezwykłe możliwości techniczne i sonorystyczne instrumentów, na których muzycy koncertują (akordeony koncertowe oraz wiolonczela), to gwarancja wyjątkowej i niezapomnianej uczty muzycznej.
W programie m.in.: A. Vivaldi - Cztery Pory Roku (wybór), J.S. Bach - Sonata g-moll BWV 1029,   M. de Falla - Suita Pieśni Hiszpańskich, P. Kopietz - Tres Amigos, A. Piazzolla – Oblivion
Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Piotr Kopietz urodził się w 1984 r. w Opolu. Tam też w 2003 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. F. Chopina w klasie akordeonu. W 2008 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalnym w Klasie Akordeonu prof. Klaudiusza Barana, otrzymując tytuł „Magister Sztuki”. W roku akademickim 2005/2006 w ramach stypendium studiował w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii w Klasie Akordeonu prof. Janne Rättyä. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Warsztatach i Kursach Interpretacji Muzycznej pracując pod kierunkiem takich mistrzów jak: Włodzimierz Lech Puchnowski, Fridrich Lips, Alfred Melichar, Mika Väyrynen, Jurij Shyshkin, Wiktor Romanko. Jest kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP i prezydenta miasta Opola, a ponadto laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym m.in.: Festiwal Akordeonowy w Mławie 1999 r. - II nagroda, 2001 r. - II nagroda ; Konkurs Zespołów Kameralnych w Brzegu 1998 r. - I nagroda ; Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku, 2002 r. - II nagroda ; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Klingenthal (Niemcy) 1999 r. - II nagroda ; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Castelfidardo (Włochy) 1999 r. - III nagroda ; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy w Chełmie 2001 r. - II nagroda ; Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych w Chełmie 2004 r. - II nagroda ; Ogólnopolski Konkurs im. M. Sokołowskiego w Lublinie 2007 r. - I nagroda.
Piotr koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Włochy, Wielka Brytania). Regularnie współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową w Warszawie, Filharmonią Krakowską, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jest współzałożycielem i kierownikiem artystycznym kilku projektów muzycznych i zespołów kameralnych. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, filmu, radia i telewizji. Więcej na: http://kop-art.art.pl/projekty/piotr-kopietz/

Izabela Buchowska – wiolonczelistka. Lekcje gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat jedenastu w Olsztynie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i dr Tomasza Lisieckiego, a ponadto studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy), w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Nowym Jorku w słynnej Juilliard School, oraz w Mannes College of Music, w klasie sławnej wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society', prof. Barbary Stein-Mallow. Swoje umiejętności doskonaliła również na kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami jak: Baruch Arnon, Andrzej Bauer, Colin Carr, Lynn Harrel, Roman Jabłoński czy Grzegorz Kurzyński. Jako solistka i kameralistka koncertowała z wieloma polskimi orkiestrami symfonicznymi. Występowała również z orkiestrami, w Europie i USA, w tym m.in.: Chelsea Symphony, Orkiestra Musica Viva w Moskwie, Kammerorchester Luebeck, Schleswig-Holstein Festival Orchestra Jako kameralistka koncertuje w różnych składach instrumentalnych oraz nagrywa muzykę do teatru, radia i telewizji.
W listopadzie 2014 nakładem firmy Dux ukazała się Jej debiutancka płyta „Polish Music for Cello and Piano”, którą wspólnie z pianistą Jakubem Tchorzewskim nagrała w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Płyta została znakomicie przyjęta przez uznanych krytyków w Polsce i za granicą. W październiku 2017 wraz z pianistką Barbarą Drążkowską została zaproszona przez Instytut Adama Mickiewicza do wykonania serii koncertów w Moskwie, m.in. jako solistka z orkiestrą. W maju 2018, wraz z czołowymi muzykami scen ponad 20 krajów z całego świata brała udział w muzycznym programie 'Wind of Change' telewizji Gaan Bangla w Bangladeszu. Występowała również podczas wielu prestiżowych festiwali muzycznych, w tym m.in.: Emanacje (Małopolska), International Chopin & Friends Festival w Nowym Jorku, Strefa ciszy (Warszawa), Brahms Festival, Poznańska Wiosna Muzyczna, Schleswig-Holstein Festival w Niemczech, Rudersdal Sommerkoncerter (Dania). Ponadto gościła w wielu słynnych salach koncertowych, takich jak Carnegie Hall/Isaac Stern Auditorium, Merkin Concert Hall (Nowy Jork), Auditorium Parco della Musika (Rzym). Izabela jest laureatką wielu nagród i stypendiów, w tym m.in.: nagroda 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wygrana w prestiżowym konkursie na roczne stypendium Rządu Niemieckiego DAAD, nagroda Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck, stypendium artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Olsztyn, Rotary Clubu i Instytutu Adama Mickiewicza.
Dużą część Jej repertuaru stanowi muzyka współczesna. Często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest Jej dedykowanych. Gra m.in. na specjalnie dla niej zaprojektowanej, wiolonczeli elektrycznej i na wiolonczeli amplifikowanej.

Jacek Małachowski – akordeonista, kameralista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto podczas Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej m.in. pod kierunkiem takich artystów jak: Friedrich Lips, Jurij Shyshkin, Mika Väyrynen, Alexander Dmitriew, Vladimir Murza. Jest dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J&S Pro Bono Poloniae oraz laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej Przemyśl 2000 r.- I nagroda ; Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej 2001r. - I nagroda, 2003r. - II nagroda, 2004r. - I nagroda ; 2006r. - I nagroda ; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej Giżycko 2001r. - II nagroda ; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Chełm 2007r.- I nagroda ; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Chełm 2004r. - II nagroda ; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego Czechowice - Dziedzice 2006r. - II nagroda ; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Klingenthal 2007 r. - III nagroda w kategorii kameralnej i nagroda specjalna „Za Najlepsze Wykonanie Utworu Obowiązkowego”. Ponadto uczestniczył w nagraniach radiowych i telewizyjnych, w tym: MDR Figaro w Lipsku ; Radio Ukraińskie ; Telewizja Ancona ; Telewizja „Odessa”; Polskie Radio Program II ; Polskie Radio Bis. Współpracował ponadto z Krakowskim Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz z Polską Orkiestrą Radiową gdzie jako jeden z solistów wykonał Oratorium Arbor Vitae Jerzego Maksymiuka, pod dyrekcją kompozytora. Koncertował i nadal koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą (m.in.: Niemcy, Włochy, Litwa, Austria, Słowacja, Czechy, Ukraina). Aktualnie współpracuje z Estradą. Kameralną Filharmonii Narodowej oraz z kilkoma zespołami kameralnymi, a ponadto działa aktywnie jako muzyk, aranżer, kompozytor i konsultant z wieloma Instytucjami Kultury oraz kompozytorami w Polsce i za granicą.

Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.

TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY
BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.


20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00
TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.

Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209. 
Miejsce: Klub Hydrofornia

X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.

X OGÓLNOPOLSKIE
SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA


20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 Miejski Ośrodek Kultury oraz KLUB SZARADZISTÓW „KON-TIKI” zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.  
Zgłoszenia przyjmuje (do 17 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcia w organizacji imprezy udzielili: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Miejsce: Klub Hydrofornia przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

Terminarz imprez - wrzesień 2019

02.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2003 r., Niemcy, komedia, dramat obyczajowy.
Matka Alexa doznaje szoku podczas upadku Muru Berlińskiego. W trosce o jej zdrowie syn utrzymuje ją w przekonaniu, że komunizm się nie skończył.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

07.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–12:00 HAPPENING W RAMACH AKCJI NARODOWE CZYTANIE: „NARODOWE NOWELE” 2019
Zapraszamy na józefowską edycję wspólnego, plenerowego czytania NARODOWYCH NOWELI. Program przygotowany przez grupę artystyczną „Vena”. W tym roku podczas ósmej edycji Narodowego Czytania odbędzie się lektura ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Więcej o akcji na stronie www.prezydent.pl. Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie.
Miejsce: skwer im. Św. Jana Pawła II.

07.09.2019 (SOBOTA)
FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI” – OTWARCIE:
GODZ. 17:00 WERNISAŻ WYSTAWY WOJCIECHA MANNA „PORTRETY MALOWANE MUZYKĄ”
Na wystawę składa się cykl portretów, na których czasem nie tylko widać, ale nawet słychać muzykę. Wojciech Mann – artysta plastyk, rzeźbiarz, projektant grafiki, malarz, fotograf.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

WYSTAWA PLAKATÓW ZE WSZYSTKICH EDYCJI FESTIWALU
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK

GODZ. 18:00 I KONCERT: DAVID FLY – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. W jego twórczości można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.

GODZ. 19:00 II KONCERT: ZESPÓŁ CRISTINE & BLUE DRAGS – zespół bluesowy wykonujący szeroki repertuar od przedwojennych standardów bluesowo-jazzowych po chicagowskiego bluesa z elementami funku, soulu czy nawet bossa novy. Skład zespołu: Krystyna Ostrowska – śpiew; Sławomir Nowodworski – harmonijka ustna; Witold Bielski – pianino, śpiew, gitara; Jan Lipert – perkusja.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

08.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BLUESOWO-FILMOWY WIECZÓR: „BLUES BROTHERS”
O filmie: po wyjściu z więzienia Jake Blues (John Belushi) odwiedza wraz z bratem Elwoodem (Dan Aykroyd) prowadzony przez zakonnice sierociniec, w którym się wychowali. Dowiadują się, że kościół wycofał swoje wsparcie i jeśli w ciągu 11 dni nie znajdą się pieniądze na zapłacenie podatku od nieruchomości, dom wystawiony zostanie na sprzedaż. Bracia postanawiają zdobyć potrzebne pieniądze organizując wielki koncert bluesowy.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

09.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: po rozwodzie Frances kupuje stary dom w Toskanii i z pomocą polskiej ekipy budowlanej przywraca mu dawny blask.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

14.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

14.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
III KONCERT: KAJETAN DROZD ACOUSTIC TRIO
Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Muzyka Kajetana Drozda ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak: funky, country, boogie czy rockabilly. Na scenie towarzyszy mu dwóch wspaniałych muzyków: gitarzysta basowy Adam Chmura oraz znakomity perkusista Wojciech Węglarczyk.

GODZ. 19:00 IV KONCERT: ZESPÓŁ ORNERY BROAD. Skład zespołu: Natalia Kwiatkowska (vocal), Eliza Sicińska (vocal), Paula Wolski (ukulele, skrzypce, vocal).
To kombinacja potrójnej, różnorodnej kobiecej energii z hartowaną przyjaźnią i ze śpiewem. I z winem. Pochodzą z różnych stron i muzycznych gruntów, ale łączy je sentyment do americany. Tego właśnie można spodziewać się na ich koncertach, a cała reszta jest totalnie niespodziewana.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

15.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00-19:00 DZIEŃ OTWARTY W MOK
Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury na sezon 2019-2020. To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, porozmawiać na temat pomysłów na poszczególne zajęcia, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Musisz być z nami tego dnia!
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

16.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: historia przyjaźni pisarza z wdową i jej czterema synami, którzy zainspirowali go do napisania „Piotrusia Pana”.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „WSI SPOKOJNA, WSI WESOŁA” – KONCERT DLA DZIECI
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo z Zespołem MUZYKA MÓWI. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów na których zagrają z nami dzieci. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, ukulele, flet prosty, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne;
Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun. Miejsce: hol MOK Józefów.

21.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – XI EDYCJA „POWIEW MŁODOŚCI”
V KONCERT: NO FRAMES. Skład zespołu: Liwia Kosińska – wokal; Sławek Kochański – gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal; Tomek Grzechnik – gitara elektryczna slide, gitara rezofoniczna, wokal; Dominik Bryński – gitara basowa, kontrabas elektryczny. Nazwa zespołu jest manifestem muzycznym i ma sugerować brak sztywnego trzymania się jednego gatunku muzycznego. No Frames inspirację czerpie z surowego bluesa, soulu, folku, americany, łącząc ją z osobistymi doświadczeniami oraz potrzebą poszukiwania nowych dźwięków. Autor zdjęcia: Edyta Girgiel

GODZ. 19:00 VI KONCERT: COTTON WING. Zespół w składzie: Robert Tyszka –wokal, harmonijka; Piotr Augustynowicz – gitara; Adam Zagrodzki – perkusja, Bartosz Borzeszkowski – bas. Cotton Wing to trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe i zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. W 2015 r. band nagrał swój pierwszy album o zaczepnym tytule „Fishing & Processing”, który został świetnie przyjęty przez fanów i media w całej Polsce. Aktualnie pracują nad nową płytą. Cotton Wing to zespół złożony z zawodowych muzyków oddanych muzyce bluesowej.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa MOK

22.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TEATR GROT MA ZASZCZYT PRZEDSTAWIĆ PRAPREMIERĘ POLSKĄ PT. „BOSKI ANDRIOLLI” autorstwa Bożeny Abratowskiej, na podstawie pamiętników Michała Elwiro Andriollego oraz dr Henryka Dobrzyckiego. W rolach głównych: KINGA I ARKADIUSZ GŁOGOWSCY.
Pomysłodawcą sztuki jest Arkadiusz Głogowski dyrektor Teatru Grot w Józefowie. Ponieważ jest zawodowym aktorem miał marzenie zagrać postać Andriollego, który jest mu szczególnie bliski z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze Kinga i Arkadiusz Głogowscy mieszkają na terenach należących, bądź graniczących z terenami Andriollego o nazwie "Brzegi" nad
rzeką Świder. Po drugie: jest mu szczególnie bliska architektura i przyroda tak samo jak Andriollemu. Reżyseria: Agnieszka Korytkowska, Scenografia: Paweł Dobrzycki, Muzyka: Filip Matuszewski.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 09.09 do 20.09.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

23.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: grupa strażaków walczy z pożarem trawiącym las. Ogień zaczyna zagrażać mieszkańcom miasteczka Yarnell w Arizonie.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

27.09.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWOŚĆ: CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – I FILM: „BYŁ SOBIE LAS”
Po nagrodzonym Oscarem słynnym „Marszu pingwinów” Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury – tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety. Zapierający dech w piersiach film pokazuje, jak wygląda cud tamtejszej przyrody. Widzimy lasy tropikalne, które wyrastają niemal na naszych oczach, dowiadujemy się o ich prehistorii i warunkach rozwoju na przestrzeni wieków. Okazuje się, że drzewa zachowują się zaskakująco podobnie do ludzi i zwierząt.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK

28.09.2019 (SOBOTA)
GODZ.11:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „Bierzemy warzywa do szkoły, czyli kolorowe lunchboxy na początek roku szkolnego”
Podczas spotkania zrobimy kanapki z dwoma rodzajami past roślinnych i warzywami, springrolsy w sosie orzechowym oraz owocowe szaszłyki. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczętami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Miejsce: Klub Hydrofornia

28.09.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI - KACPER KUSZEWSKI W SPEKTAKLU MUZYCZNO – KABARETOWYM „ALBUM RODZINNY”. Akompaniament: Tomasz Krezymon – piano.
Recital przeplatany jest konferansjerką, na którą składają się m.in. cytaty z poradników deklamatoryki z początku XIX wieku, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne, które wywołują salwy śmiechu publiczności. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografa i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 16.09 do 27.09.2019 w godzinach 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

29.09.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 MONODORAM „OLGA BOZNAŃSKA. SCENY Z ŻYCIA ARTYSTKI” w wykonaniu MAŁGORZATY TRYBALSKIEJ. AUTORKA SCENARIUSZA I REŻYSERKA: BLANKA KONOPKA.
Monodram powstał jako próba nakreślenia życia Olgi Boznańskiej; w intencji jest to portret wyjątkowej artystki. Naczelną przesłanką jest pokazanie dramatycznego życia malarki, życia kobiety samotnej, ale spełnionej.
Wstęp wolny. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

30.09.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2004, USA, komedia, kryminał.
Pięciu nieudolnych złodziei, podających się za muzyków, odbywa próby w piwnicy domu starszej pani. Planują zrobić podkop do pobliskiego kasyna i je obrabować.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK

BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI

BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS”
z zespołem tanecznym SIRTAKI


14.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
W programie: najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca. Taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.
Grecka grupa wokalno-instrumentalna Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca.
Greckie zespoły od lat cieszą się dużą popularnością. W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli „Sirtaki” i „Hasaposerwiko”. Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd., biorący również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.
Grecki Zespół Mythos często koncertuje, nagrywa płyty, występuje w radio i telewizji. Koncertuje z powodzeniem w salach kameralnych (koncert akustyczny unplugged), klubach muzycznych, jak również na dużych imprezach masowych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

01–31.07.2019
Zachęcamy do miłego spędzenia czasu wolnego w Miejskim Ośrodku Kultury.
Łączymy edukację z artystyczną i międzypokoleniową zabawą (zapraszamy opiekunów oraz starsze rodzeństwo).
Program przygotowany dla uczestników od 6 r.ż. oraz młodzieży.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach „Artystycznego Lipca w MOK” wstęp jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie grup zorganizowanych oraz indywidualnych osób telefonicznie:
22 789 22 84 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM (6–11 LAT)
Zajęcia odbywają się w Domu Nauki i Sztuki

_ WTORKI: „ZDERZENIA Z MASĄ”
GODZ. 10:00 – 11:30
Podczas kolejnych czterech spotkań będziemy konstruować i dekorować przedmioty wykonane z różnych mas i materiałów recyklingowych.
Prowadzenie: Marta Augustynowicz
_ ŚRODY „LETNIE IMPRESJE”
GODZ. 10:00 – 11:30
Warsztaty manualno-plastyczne inspirowane bogactwem lata. Jego smakami, zapachami, kolorami i fakturami. Będziemy malować , wydzierać, dekorować i smakować :) Podczas warsztatów powstaną letnie pamiątki, które przypominać nam będą wakacyjny czas.
Prowadzenie: Agata Parzych-Bucka

PROGRAM 6–11 LAT ORAZ DLA MŁODZIEŻY
Zajęcia odbywają się w Domu Nauki i Sztuki

_ PIĄTKI „LETNIA DOŚWIADCZALNIA”
GODZ. 10:00 Strefa eksperymentów, nowinek i doświadczeń.

05.07.2019 ARBUZOWY ZAWRÓT GŁOWY (2h) Sitodrukowe szaleństwo z arbuzem w roli głównej. Fartuchy sita i farby w ruch, a nasze koszulki, torby i kartki zapełnią się letnimi, wzorami owoców o soczystych kolorach. Każdy z uczestników ozdobi letnią ekotorbę, która świetnie nada się na wypad na piknik, czy plażę. Ponadto wykonamy odbitki na papierze. Osoby, które przyniosą własne T-shirty będą mogły je ozdobić.
Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.

12.07.2019 PIĄTEK W 3D - POKAZ
GODZ. 10:00 i 12:00 (dwa pokazy)
Czy wiesz jak wygląda i do czego jest stosowana drukarka 3D? Może słyszałeś coś w wiadomościach, jednak nie do końca rozumiesz jak działa to urządzenie. Na naszym spotkaniu rozwiejemy wszelkie wątpliwości! Na żywo przedstawimy cały proces powstania przedmiotu, począwszy od pustego arkusza projektowego, a kończąc na finalnie wydrukowanym przedmiocie. Pokaz z drukowania 3D to świetna okazja do poznania z bliska nowoczesnej technologii jaką jest drukowanie 3D. Zajęcia zaskakują możliwościami drukowania i skanowania 3D, pobudzają kreatywność oraz chęć dalszego rozwoju.
Prowadzenie: Edu3Dkacja Arkadiusz Markowski. Spotkanie odbędzie się w Klubie Hydrofornia.
19.07.2019 LABORATORIUM SLIME’A
Warsztat podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego Slime’a. Znamy na to 1001 sposobów.
Slime to ciągnący się glutek, który obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród
najmłodszych dzieci. Masa kolorów, brokatu i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że
każdy stworzony w naszym laboratorium glutek będzie niepowtarzalny, a po skończonej
zabawie wróci z uczestnikami do domu.
Prowadzenie: wARTsztat.
26.07.2019 WARSZTAT WIELKICH BANIEK MYDLANYCH
Bańki dostarczają wszystkim mnóstwa atrakcji oraz pozytywnych emocji. Pokażemy sprawdzone techniki puszczania wielkich baniek. UWAGA !!! Warsztat zaplanowany jest na dworze. W przypadku niepogody odbędzie się warsztat chemiczny w budynku.
Prowadzenie: wARTsztat.

_ KONCERT DLA DZIECI
03.07.2019 (ŚRODA) GODZ. 12:00 „CHODZI MUCHA PO SUFICIE”. Audycja edukacyjno-muzyczna z kontrabasem i trąbką. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

_ SZACHY PRZY FONTANNIE
WTORKI, CZWARTKI GODZ. 17:30 – 19:00
Rozgrywki szachowe w plenerze.
Instruktor: Tadeusz Popis

LETNIE KINO „POD PARASOLEM”
Kino „MUZA” MOK
DZIECI 3–6 LAT
Czwartki, godz. 10:00
Seanse odbywać się będą w półmroku i przy ściszonym dźwięku.
DZIECI 6–12 LAT
Poniedziałki i czwartki, godz. 11:30
MŁODZIEŻ, DOROŚLI, SENIORZY
Poniedziałki, godz. 17:00

Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji programu.
Serdecznie zapraszamy.

Terminarz imprez - lipiec i sierpień 2019

01-31.07.2019
ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki czekają recyklingowe ZDERZENIA Z MASĄ, w środy zapraszamy na manualno-plastyczne LETNIE IMPRESJE inspirowane bogactwem lata, a w piątki na ekscytującą LETNIĄ DOŚWIADCZALNIĘ. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem” a we wtorki i czwartki na ROZGRYWKI SZACHOWE PRZY FONTANNIE.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Szczegółowy program.

04.07.2019 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
„PO DRUGIEJ STRONIE OBIEKTYWU”
Wernisaż zdjęć uczestników kursów fotograficznych prowadzonych pod okiem Zofii i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE, MOK.

07.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ŚPIEWA Z NAMI CAŁA SALA” – MUZYCZNA PODRÓŻ W CZASIE, POLSKIE PRZEBOJE XX WIEKU W WYKONANIU NATALII KOVALENKO
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

14.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 BARWNY KONCERT GRECKIEGO ZESPOLU „MYTHOS” z zespołem tanecznym SIRTAKI
W programie: najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca. Taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 Miejski Ośrodek Kultury oraz KLUB SZARADZISTÓW „KON-TIKI” zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na X OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.
Zgłoszenia przyjmuje (do 17 lipca) Aleksandra Stępień-Dąbrowska, tel. 696 141 235, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcia w organizacji imprezy udzielili: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Miejsce: Klub Hydrofornia przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

20.07.2019 (SOBOTA)
GODZ 18:00 TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209. Miejsce: Klub Hydrofornia.

21.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ZESPOŁU „MIKE RIF & CUBANIA” w składzie: Mike Rif – wokal, Miguel Fonseca – piano, Jorge Merida – bas, Jose Torres – instrumenty perkusyjne. KUBAŃSKIE BRZMIENIA Z OGROMNĄ DAWKĄ ENERGII.
Mike Rif, uwielbiany przez publiczność charyzmatyczny muzyk, wraz z zespołem Cubania zabierze nas w niezwykłą podróż po Karaibach. Będzie energia, będzie taniec i mnóstwo muzyki! Obserwując radość, z jaką zespół wykonuje muzykę i latynoską żywiołowość nie sposób nie włączyć się w dobrą zabawę!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

28.07.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 „BARWY KLASYKI” – KONCERT W WYKONANIU Kopietz/ Buchowska/Małachowski TRIO w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, kier. artystyczne; Izabela Buchowska – wiolonczela; Jacek Małachowski – akordeon.
Klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.


SIERPIEŃ

04.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „WYCIECZKA DO ŚWIDRA” W WYKONANIU ZESPOŁU ROCKOWO-BLUESOWEGO „TR-AKTOR” w składzie: Arkadiusz Głogowski – lider, vocal; Krzysztof Kozłowski – gitara; Marek Wyrwas – instrumenty klawiszowe; Robert Białek – gitara basowa; Mirosław Zawadka – perkusja.
Tr-aktor, wykonuje utwory Czesława Niemena, Chłopców z Placu Broni, Kultu, Breakoutów, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Woźniaka, i inne utwory wszechczasów. Specjalnie dla publiczności „Nadświdrzańskiej” zespół wykona swój premierowy utwór do wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wycieczka do Świdra”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

11.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 TRIBUTE TO MAANAM – AGA B.
Zapraszamy w muzyczną podróż z Agą B. i jej zespołem – USŁYSZYCIE NAJWIĘKSZE PRZEBOJE GRUPY MAANAM!!!
AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

18.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI COUNTRY W WYKONANIU ZESPOŁU „CAROLINE AND THE LUCKY ONES” w składzie: Karolina Jastrzębska – wokal, mandolina; Piotr Trela – gitara elektryczna; Paweł Piekarski – gitara akustyczna, chórki, Tomek Zawadzki – bas; Jarek Cieślak – perkusja.
W 2017 roku wygrali nagrodę Plebiscytu Dyliżanse w kategorii „Nowy Wykonawca Roku”. Otrzymali też nagrodę specjalną od Forum Muzyki Country (countrymusic.pl) za piosenkę „Kawałek nieba”.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MUZYKA TRZECH POKOLEŃ” W WYKONANIU ZESPOŁU „APLAUZ BAND TRIO” w składzie: Grażyna Górka – vocal; Wiktor Sosnowski – klawisze; Jarosław Rawski – wokal, gitara.
W programie: największe przeboje z repertuaru polskiego, a także utwory zagranicznych autorów w polskiej wersji językowej.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny. Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II


31.08.2019 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT GWIAZD The Voice Kids pn. „DO następnego LATA……” z uczestnikami The Voice Kids.
Zaśpiewają uczestnicy pierwszej i drugiej edycji programu 
The Voice Kids:
Elena Ewangelopulu, Julia Borowik, Jasmina Szymańska, Stanisław Szymański, Gabriela Jeleń, Eliza Gąsiorowska, Oliwia Walicka, Bartek Peszuk, Daria Domitrz, Karolina Kruk, Michał Szczurek, Julia Bińczyk, Remigiusz Janicki, Stanisław Kukulski, Zuzia Janik.
Miejsce: scena plenerowa MOK

DODATKOWE INFORMACJE:

JOGA W PARKU
Zapraszamy w każdą wakacyjną i wrześniową niedzielę na jogę w parku – godz. 10:00 Miejsce: na trawie przy banku Millenium (róg ul. Wyszyńskiego i Parkowej). W razie deszczu przenosimy się na zadaszoną scenę MOK przy fontannach lub do sali w Klubie Hydrofornia. Prosimy wziąć swoje maty i kocyki. Zajęcia będą trwały 1-1,5 godziny. Zajęcia są bezpłatne.

FILMOWY KLUB SENIORA – LIPCOWE PONIEDZIAŁKI
TERMINY: 01.07, 08.07, 15.07, 22.07, 29.07.2019

DZIEŃ WOLNOŚCI

DZIEŃ WOLNOŚCI


04.06.2019 (WTOREK)
GODZ. 18:00 
W programie:
- „Upadek Imperium” – film przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do upadku ZSRR i rozpadu bloku socjalistycznego, 55 min.
- wystąpienie Prof. Adama Strzembosza – polskiego prawnika, sędziego, profesora nauk prawnych, wiceministra sprawiedliwości, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu, Kawalera Orderu Orła Białego
- koncert z utworami legendarnego barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Stanisława Jerzego Dołżyka – muzyka i artysty plastyka, członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
- „Film o wolnej Polsce” – film pokazujący dwadzieścia lat polskiej transformacji
- 2 wystawy towarzyszące:
wystawa znaczków „Poczta Solidarność” i archiwalnych publikacji z zasobów Pana Pawła Kołodzieja
malarstwo Stanisława Jerzego Dołżyka – abstrakcja liryczna inspirowana twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Partnerem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa i hol MOK.

JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM” ARTYSTYCZNA SCENA

JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM” ARTYSTYCZNA SCENA


01.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 17:00
• występy małych artystów ze Świetlicy SP nr 1, koncert zespołu Mała MOKKA, koncert zespołu „Wesołe Szczurki”, pokazy boksu i wiele innych zespołów muzycznych, w tym: hip-hop, disco polo
• stoiska z dobrym jedzonkiem i słodkościami
• stoiska warsztatowe: malowanie buziek, plecenie warkoczyków, lepienie garnków, koło fortuny
• zabawki dmuchane, bungee, ścianka wspinaczkowa
• kiermasz odzieży i wyprzedaż garażowa
• i wiele innych atrakcji, m.in.: zabawa z dużymi pluszakami, a w Centrum Sportu chlupanie w wodzie w basenie (bezpłatne wejścia w godz. 10:00 – 16:00).
ORGANIZATORZY: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Izabela Golińska, Sylwia Czyżewska.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II oraz parking przy Urzędzie Miasta.

KABARET „MOHEROWE BERETY”

KABARET „MOHEROWE BERETY”


19.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak umrzeć ze śmiechu w 90 minut, należy posłuchać tego kabaretu! Niech Was nie zmyli ich nazwa!!! One nie politykują!!! To są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Wykonują m.in. skecz napisany specjalnie dla nich przez Joannę Kołaczkowską. Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze!
Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005 roku. Dziewczyny wykonały piosenkę „Ballada jarzynowa” i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika… Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady a teksty napisały same ¬– są to najczęściej przygody z ich własnego, średnio długiego życia. Tak powstał pierwszy program. Tę wersję programu grały przez ponad rok, nie było tego dużo, bo dopiero raczkowały. Niewiele osób wiedziało jakie są słodkie… Ale fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek „Autostop”. Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. „Czeski film – nikt nic nie wie”, Gosia do dzisiaj po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć! Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej „Powtórce rozrywki”. Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami – Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym, jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji… To trzeba zobaczyć!
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/w razie deszczu – Teatr OTWARTY MOK.

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA

KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA


18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 
DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook