Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - luty 2018

01.02.2018 (CZWARTEK) GODZ. 17:00 – 18:30
„TEATR OD KULIS” – NOWY PROJEKT DLA DZIECI 6-10 LAT
Projekt z zakresu edukacji teatralnej mający na celu wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Warsztaty zostaną podzielone na trzy części. W części pierwszej skupimy się na integracji zespołu i rozwoju własnej osobowości. Następnie wybierzemy się w podróż po scenach teatralnych, poznając różnorodne formy teatralne. Kiedy już poznamy własne możliwości i upodobania, zdobędziemy solidną wiedzę, przyjdzie czas na to, by podzielić się tą wiedzą z innymi. Jak? Przyjdźcie i zobaczcie sami! Zajęcia w każdy czwartek. Opłata miesięczna: 50 zł. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

02.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY OBRAZÓW AUTORSTWA MARKO VELJIĆA pt. „4 ANGELS 4 PROPHETS”
„4 ANGELS 4 PROPHETS” to debiut malarski Marko Veljića. Seria kilkunastu portretów łamie stereotypowe wyobrażenia o aniołach i prorokach. Obrazy malowane są w technice akrylu za pomocą dynamicznego ruchu pędzla i szpachli oraz precyzyjnych linii, geometrycznych form i kontrastowych zestawień. Jego anioły i prorocy to feeria barw w nowoczesnym wydaniu, ukryta symbolika i zaskakująca puenta. Za pomocą koloru, kontrastu, niezwykłej jaskrawości, artysta przekazuje emocje i metafizyczne oblicze relacji łączących go z postaciami na obrazach. O tym, kim są anioły i prorocy oraz gdzie ich szukać, będzie można przekonać się już wkrótce.

O autorze:
MARKO VELJIĆ, polsko-serbski artysta młodego pokolenia, absolwent wydziału grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie – ¬laureat nagrody Mihajlo S. Petrova za najlepszą pracę dyplomową. Specjalizuje się w projektowaniu grafiki użytkowej, ilustracji oraz dizajnie. Jego wielką pasją i miłością są murale, duże formy malarskie, gdzie dominującą rolę odgrywa kolor. Marko Veljić jest też autorem wyjątkowych aranżacji wnętrz i murali w belgradzkich kawiarniach, klubach i siedzibach firm. Tworzył dla takich marek jak Converse, Henkel, Koffein, Nike, Subaru i Volvo. Współpracował z agencjami Ogilvi i Leo Burnett. Od 2014 roku mieszka w Warszawie gdzie rozpoczął nowy etap w artystycznej karierze, który zaowocował powstaniem cyklu obrazów 4 ANGELS 4 PROPHETS.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY – „O SOLE MIO, CZYLI O SOLI W ROLI GŁÓWNEJ”.
Wykład na zakończenie II semestru zajęć.
Ruszają zapisy na nowy semestr zajęć naukowych www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ – DYLU, DYLU NA BADYLU
Karnawał, czyli polskie zapusty, to czas kiedy świat staje na głowie i wszystko bywa na opak. Zapraszamy na wspólne, rodzinne tańcowanie w rytmie polki, oberka i kujawiaka z Kapelą do tańca i posłuchu. Podczas zabawy poznamy starodawne instrumenty takie jak: skrzypce, harmonia, ksylofon, bębenek obręczowy, baraban. Oswoimy dzieci z charakterem tradycyjnych polskich tańców i zabaw a w przerwie wykonamy tradycyjne maski turonia, niedźwiedzia i bociana.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

03.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL: „TV STARS” – „WIELKA 8semka” – KONCERT MICHAŁA GASZA, wokalisty PIOTRA RUBIKA, z ZESPOŁEM
Koncert jest wynikiem fascynacji ósemką najwybitniejszych wokalistów polskiej sceny muzycznej – zarówno tych, którzy już odeszli, jak również tych, którzy wciąż zachwycają swoimi koncertami. Zupełnie nowe aranżacje zaskoczą najbardziej wymagającą publiczność!
Podczas koncertu usłyszymy piosenki NAJWIĘKSZYCH!!!
Cena biletów: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 22.01 do 02.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KABARET ZADRA PRZEDSTAWIA SPEKTAKL pt. „DZIWNY PRZYPADEK DOKROTA TRZYMAJA” – HUMORESKA O MIŁOŚCI, PIENIĄDZACH I RZECZ JASNA, O ZDROWIU.
Skład zespołu: Zofia Smulska, Krystyna Krakowiak, Ewa Gapon, Urszula Rutkowska, Dariusz Niedzielski, Wiktor Sosnowski, Wiktor Kowalski, Sławomir Kuczek.
Doktor Alojzy Trzymaj – człowiek znudzony życiem, niestroniący od alkoholu i kobiet, jak co dzień przychodzi do pracy po nocnych eskapadach. Osobiście stawia na zysk i po godzinach dorabia tzw. „wizytami domowymi”, choć w głębi duszy pragnie wzniosłej miłości. Spotkania z pacjentami traktuje raczej lekko i stara się ich unikać. Kiedy po jednej z wizyt, zapada w sen, odkrywa sens, którego od tak dawna szukał. Pomaga mu w tym upiór Skrzypczakowej – byłej pacjentki Trzymaja.
Kabaret Zadra – istnieje od 1980 r. Tworzy go grupa przyjaciół – osób utalentowanych nie tylko aktorsko, których pasją życiową jest śpiew, poezja, gra sceniczna. Kabaret cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na ciekawe, pełne pogody ducha i dowcipu teksty, oraz znakomite, barwne kreacje aktorskie. Ciągle tworzą nowe przedstawienia i zdobywają nagrody.
Cena biletów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 22.01 do 02.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

05.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: pełna tajemnic, zaskakująca historia miłosna, która zadaje prowokacyjne pytania na temat życia i śmierci, żalu i przebaczenia, przyjaźni, miłości i odkupienia. To poruszająca opowieść o człowieku nękanym pewną tajemnicą, który decyduje się odkupić swoje winy drastycznie zmieniając życie siedmiu zupełnie obcych sobie osób. Kiedy już wprowadza swój plan w czyn, nic nie jest w stanie zmienić jego postanowienia. A może tak mu się tylko wydaje...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

06.02.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH
Cztery kolejne wtorkowe spotkania upłyną w atmosferze przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Tematami zajęć będą: wielkanocne kompozycje i wianki (06 i 13.02) oraz pisanki, kraszanki i drapanki (20 i 27.02). Zapraszamy do wspólnego tworzenia.
Udział w poszczególnych spotkaniach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
TU SIĘ MOVIE – INAUGURACJA MŁODZIEŻOWEGO KLUBU FILMOWEGO
Klub „Tu się MOVIE” zaprasza na pokaz filmowy rozpoczynający cykl 5 spotkań filmowo-dyskusyjnych. Zaprezentujemy wam filmy zrealizowane przez nas samych – 13-15-letnich ludzi, których pasjonuje praca z kamerą, światłem, dźwiękiem. Lubimy uwieczniać rzeczywistość, tworzyć filmowe pamiątki z podróży, eksperymentować z green screenem i różnymi stabilizatorami, montować nagrane materiały i realizować animacje ze zdjęć. Po seansie opowiemy trochę o naszym zainteresowaniu, o tym jak realizowaliśmy nasze prace i z jakimi problemami musi zmagać się młody twórca filmowy. Spróbujemy pokazać film „zza kulis” i trochę zarazić was naszą pasją.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
„UCIECZKA Z PIÓRNIKA” – SPEKTAKL DLA DZIECI OD LAT 4.
Teatr Czekoladowy Słoń zaprasza na nową bajkę. To niezwykła historia przyborów szkolnych, które... uciekają z piórnika. Kredka i Ołówek boją się temperowania. Pióro – wymiany stalówki, Mazak – ślinienia… Muzyka na żywo i dużo dobrej zabawy.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
„WSZYSTKO O MIŁOŚCI” – walentynkowy wieczór literacko-muzyczny w wykonaniu sekcji artystycznej kobiet PRO 50+ z Józefowa. Scenariusz: Bernard Belka. Scenografia i prowadzenie: Jolanta Drawnel.
Po wydarzeniu, ok. godz. 19:00, zapraszamy na zabawę prowadzoną przez DJ-a i sekcję taneczną kobiet PRO 50+ . Uczestników zabawy prosimy o przyniesienie małego poczęstunku.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK, Galeria RAMA i hol MOK.

11.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU Z TRIO WOKALNYM „THE CHANCE” – finalistkami Programu X–FACTOR
Zespół tworzą: Agnieszka Latusek, Magdalena Adamiak i Monika Marcol.
Od 5 lat dziewczyny są zgranym zespołem i sukcesywnie udowadniają, że girlsbandy w Polsce mają w pełni zasłużoną rację bytu na rynku muzycznym. To pełne energii trzy kobiety, świetnie odnajdujące się w muzyce lat 80-tych, 90-tych. Kontakt z publicznością daje im mnóstwo satysfakcji, a wspólne wykonanie znanych utworów sprawia, że każdy koncert staje się wyjątkowy i niepowtarzalny.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 29.01. do 09.02 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: to historia życia geniusza matematycznego Johna Nasha (Russell Crowe), który dzięki podważeniu doktryny Adama Smitha zdobywa uznanie środowiska naukowego i stanowisko uniwersyteckiego wykładowcy. Gdy Wiliam Pacher (Ed Harris) z wywiadu wojskowego, zleca mu wykrycie komunistycznego spisku w USA, życie Johna zmienia się gwałtownie...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

16.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL: „SIĘGNIJ PO ZDROWIE I RADOŚĆ ŻYCIA Z NATURY I KULTURY!” – SPOTKANIE pt. „CZYSTY ORGANIZM – jak pozostać pięknym i zdrowym dzięki odkwaszaniu i oczyszczaniu?”.
Prowadzenie – JOLANTA ROMASZEWSKA-HRYMNIAK.
Co szkodzi naszemu zdrowiu i urodzie? Czym jest zakwaszenie organizmu? Jak pozbyć się złogów? Praktyczne porady na wiosnę dla zachowania równowagi kwasowo-zasadowej!
Zapraszamy, czas na wiosenne zmiany!

Jolanta Romaszewska-Hrymniak – Mistrz Naturoterapeuta (dyplom z uprawnieniami europejskimi), Hirudoterapeuta (leczenie pijawką lekarską), Zielarz Fitoterapeuta współpracująca z Herbarium Św. Franciszka w Panewnikach (Katowicach), Zgłębiająca Medycynę Klasztorną (o. Sroka, o. Klimuszko), propagatorka unikalnej wizji zdrowia Św. Hildegardy z Bingen, praktyk w postach i głodówkach leczniczych, żona i matka.


16.02.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH „O stawie z nenufarami czyli MONET i IMPRESJONIZM”
Impresjonizm to najpopularniejszy kierunek w malarstwie. Ale czy wiemy na czym polegał, jakie były jego założenia teoretyczne? Skąd wzięła się nazwa kierunku? Podczas zajęć spotkamy się z prekursorem i największym mistrzem impresjonizmu Claude’m Monetem. Obejrzymy wspaniałe, rozświetlone słońcem dzieła sztuki. I odbędziemy podróż po tajemniczym ogrodzie tego mistrza migocącego światła i ulotnych barw natury. Zapraszamy na wspólne oglądanie pięknych, delikatnych pejzaży i zgłębienie tajemnic impresjonizmu! Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

17.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00 i 12:00
TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS – POKAZ FILMÓW ANIMOWANYCH DLA DZIECI 3-9 LAT
Dwa wyjątkowe programy prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci najmłodszych. Wszystkie tytuły brały udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
GODZ. 11:00 PROGRAM PRZEDSZKOLNY: Pamiętnik Florki 3: Torba (2016, 11’), Dorota Cieśla (Anima-Pol); Basia i upał w zoo (2016, 11’), Marcin Wasilewski (Grupa Smacznego); Wilczek Lupi i Baranek Bobek (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka; Wiking Tappi: Zamieszanie z zimowymi zapasami (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski (EGoFILM); Buźka i Dzióbek: Buźka robi zdjęcia (2017, 5’), Maciej Pestka (Mapepi Animacje)
GODZ.12:00 PROGRAM WCZESNOSZKOLNY: Kuba i Śruba: Pięciu Rozbójników (2016, 12’30”), Andrzej Orzechowski, Bronisław Zeman (Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej); Mami Fatale: Wielkie mycie (2015, 10’), Marcin Wasilewski (Studio Miniatur Filmowych w Warszawie/Grupa Smacznego); Kostka i Kulka: Flaga (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź (Badi Badi); Kacperiada: On ma, a ja nie (2016, 7’), Kuba Tarkowski (Human Ark); Pan Maluśkiewicz i Wieloryb (2016, 9’), Andrzej Gosieniecki (Studio Mansarda).
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

17.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NOWY CYKL MUZYCZNY: „KRAINA ŁAGODNOŚCI” – KONCERT BASI BŁASZCZYK Z ZESPOŁEM QUARTET.
Zagrają: Barbara Błaszczyk – wokal; Przemysław Pankiewicz – fortepian; Mateusz Szewczyk – kontrabas; Damian Szajkowski – perkusja.
Basia Błaszczyk Quartet to grupa młodych muzyków, artystów, przyjaciół i studentów Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wykonuje kompozycje liderki Barbary Błaszczyk. Jej muzyka wyraża prawdę o niej samej, bogactwo uczuć, prostotę połączoną z rozkwitem bujnej wyobraźni. Traktując wokal instrumentalnie, bawi się jego barwą. Kreuje wdzięczne melodie, splatając je z autorskimi tekstami, inspirowanymi poezją. W swoich kompozycjach, wykorzystując ciepłe brzmienie instrumentów akustycznych, szuka przestrzeni, wolności, szczerości, oddechu, intymności i odrobiny ciszy.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.


18.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI SERIALI TELEWIZYJNYCH W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „MAYDAY 2”.
Zapraszają: KATARZYNA CICHOPEK, KAMILA POLAK, DARIA KRZYŻANIAK, MAREK WŁODARCZYK, MICHAŁ KOTERSKI, MARCIN MROCZEK, MARIUSZ KRZEMIŃSKI.

„Mayday 2”, czyli jak w 120 minut umrzeć ze śmiechu... i przeżyć. Czy macie Państwo ochotę przeżyć coś nadzwyczajnego i poprawić swój nastrój? Jeśli tak, to ta sztuka powstała właśnie dla Was!
Którą kobietę powinien wybrać John? Seksowną Barbarę czy doskonale gotującą Mary? Co się stanie, jeśli jego dwójka dzieci z innych małżeństw pozna się? Jak poradzi sobie z nieustającymi kłamstwami i krętactwami przyjaciel rodziny, Stanley? Na te wszystkie nurtujące pytania aktorzy odpowiedzą we własnym, wyjątkowym, komicznym i zawrotnym tempie.
Niebezpieczeństwo wynikające z tej sztuki może być jedno. Państwa humor zmieni się nieodwracalnie, a śmiać się będziecie nawet po ostatnich ukłonach! Czy jesteście Państwo gotowi zmierzyć się z prawdziwą i jedyną słuszną formą żartu?
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 29.01.2018 do 16.02.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

19.02.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: klasyczny wyciskacz łez zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Dwoje pensjonariuszy domu opieki umila sobie czas czytając pamiętnik, w którym opisana jest historia wielkiej miłości. Jak to bywa w rzewnych melodramatach kochankowie napotkają wiele przeszkód, lecz prawdziwa miłość pokona wszystkie niedogodności – płomienne uczucie nie zgaśnie mimo przeciwności losu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.02.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 CHWILA ZAMKNIĘTA W OBIEKTYWIE – FINISAŻ WYSTAWY PRAC UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

23.02.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWY CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” - II SPOTKANIE: „PRZEZ MAZOWIECKIE ŁĄKI I POLA”.
Mieszkańcy Józefowa mają niezwykłe szczęście. Niby obrzeża stolicy, ale… kilka kroków i znajdujemy się na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego! Tym razem przespacerujemy się polnymi drogami. Po prawej łąki, po lewej pola, nad nami świergot skowronków, ale uważnie patrzymy pod nogi, bo ropuchy się już obudziły i nie chcielibyśmy jakiejś zdeptać. Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik, specjalizuje się w ornitologii i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

24.02.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY – „Świet(l)ny pokaz” o luminescencji i fluorescencji.
Informacje i zapisy www.naud.edu.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

24.02.2018 (SOBOTA)
GODZ. 14:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Przyprószone śniegiem czy księżycowy krajobraz, czyli Wisła zimową porą”
Bez względu na aurę każdy z uczestników będzie miał okazję uwiecznić na zdjęciu zimową panoramę Wisły na rogatkach Józefowa. Zbiórka: na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej. Ubierzcie się ciepło i pamiętajcie o termosie z ciepłą herbatą. Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój. Zaprasza Sekcja Fotograficzna Józefów wraz z instruktorami.
Udział w plenerze jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

WEEKEND Z FILMAMI EMIRA KUSTURICY

24.02.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
Opis filmu: niezwykła historia dziejów małej społeczności, która aby przetrwać okrucieństwa II Wojny Światowej postanawia skryć się w podziemiach. Tam rozpoczynają produkcję broni i materiałów wybuchowych dla walczących na powierzchni partyzantów. Dla ukrywających się jedynym oknem na świat jest łącznik Marko, który wczuł się w swoją rolę do tego
stopnia, że nie poinformował współtowarzyszy o końcu wojny. Dopiero po ok. pięćdziesięciu latach bohaterom udaje się wyjść na wolność, gdzie jak się okazuje, jedna wojna się zakończyła, ale rozgorzała następna...
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.02.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
Opis filmu: Matko Destanov to drobny złodziejaszek mieszkający nad brzegiem Dunaju wraz ze swoim nastoletnim synem. Aby wyjść z kłopotów finansowych Matko decyduje się zwrócić się o pomoc do lokalnego mafioso – Dadana. Jednak okazuje się, że gangster nigdy nic nie robi bezinteresownie. Dadan ma młodszą siostrę, którą usilnie chce wydać za mąż, dlatego też obaj zawierają umowę, iż zaaranżują małżeństwo pomiędzy Zariją a Afroditą. Problem w tym, że serce nie sługa, Zare jest zakochany w innej kobiecie, a siostra Dadana czeka na swojego wymarzonego księcia z bajki.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

26.02.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
NOWY CYKL: FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: opowieść o tym, że serce nie sługa. Miłość nie pojawia się na zawołanie, kiedy jest najwygodniej, lecz kiedy nadchodzi jej czas. W przypadku Rosie Dunne i Aleksa Stewarta nie bardzo się spieszyła, choć zapowiedziała się wcześnie. Przyjaciele z dzieciństwa razem wyrastali z początkowo jedynie platonicznej więzi. Ale ich niezdarność, trudność z przyznaniem się do tego, co czują, sprawiła, że nie potrafili zgrać się w czasie. Większość filmu jest więc historią tego, jak mijają się ich życiowe ścieżki. Gdy jedno z nich jest gotowe, drugie nagle jest niedostępne.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK
facebook