Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez marzec 2018

GALERIA WEJŚCIE
„CUDA NIEWIDY” – WYSTAWA ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI MARIANNY OKLEJAK.
Wytęż wzrok, wyostrz wszystkie zmysły! Wystawa to zagadki, zadania na spostrzegawczość, wyszukiwanie różnic i labirynty. Wszystkie te łamigłówki składają się na kolejną, po „Cudach wiankach”, książkę jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich ilustratorek.

02.03.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY PASTELI BARBARY KACZMAREK-KRZYŻAGÓRSKIEJ „MOJA AFRYKA”
Barbara Kaczmarek-Krzyżagórska studiowała na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale grafiki w pracowni prof. Tadeusza Kulisiewicza i prof. Haliny Chrostowskiej. Dyplom uzyskała w 1961 r. Zajmowała się grafiką warsztatową, użytkową i reklamową. W roku 1975 wyjechała z rodziną do Afryki Północnej, gdzie przez dziesięć lat pracowała w Instytucie Jamila Izmerli w Trypolisie, jako wykładowca malarstwa i rysunku. Miejscem, w którym odnalazła swoją nową drogę twórczą była pustynna i wypalona słońcem arabska część Afryki. Afrykańskie kolory i ostre słońce wyzwoliły potrzebę koloru w jej sztuce. Zaczęła malować. Obecna wystawa to plon pobytu w Libii i Sudanie. Drapieżność form i ekspresja wyrazu roślin oraz nierozerwalny, organiczny i tajemniczy związek człowieka z naturą – to jest to, co chciała pokazać w swoich obrazach. Fascynacja światem roślin – to temat całej jej twórczości. Nie tylko jednak nieme, choć piękne twory natury, przyciągnęły malarską uwagę Barbary Krzyżagórskiej. Zachwyciła się także mieszkańcami Afryki. Ich urodą, innością, osobowością, szczególnie dzieci. Malowała więc z czułością i znawstwem dziecięcej duszy mniej lub bardziej portrety małych Fatim, Achmedów i Zohr. Prace te przeleżały wiele lat w pracowni, nigdzie niepokazywane. Afryką interesuje się dziś świat. Może warto pokazać jej oblicza.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

03.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY” – INAUGURACJA. Spektakl „KRAWIEC NITECZKA” – dla dzieci od lat 3
Historia dzielnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał deszcz. Przedstawienie-monodram w wykonaniu Małgorzaty Wolańskiej, aktorki na co dzień związanej z łódzkim teatrem lalek ,,Arlekin”, skrzy się dowcipem i ciekawymi rozwiązaniami inscenizacyjnymi. Lalki i scenografia do spektaklu wykonane zostały wg projektów znanego łódzkiego plastyka Jana Zielińskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Bogdan Dowlasz, ceniony muzyk i twórca oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych. Teatr MALUTKI, Łódź.
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
Bilety: 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun. Karnety na cały przegląd (przy zakupie karnetu jeden spektakl gratis): 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun. Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 19.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem. W dniu przedstawienia od godz. 10:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

03.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „POD DACHAMI PARYŻA”
w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort – wokal, Piotr Kopietz – akordeon, narracja, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne.
W kulturze muzycznej Francji piosenka autorska zajmuje jedną z czołowych pozycji. Takie nazwiska jak Piaf, Brel, Aznavour, Dassin, Dalida jednoznacznie kojarzą się z przejmującymi opowieściami o miłości i zdradzie, szczęściu i rozpaczy, nadziei i zwątpieniu. Wszystko to oczywiście przy dźwiękach akordeonu, z jego niezwykłymi możliwościami sonorystycznymi i technicznymi.
Muzycy zespołu sięgając po utwory z repertuaru największych legend francuskiej piosenki i ubarwiając je tradycyjnymi walczykami musette przenoszą słuchaczy wprost na brukowane uliczki paryskiego Montmartre’u, tętniącego życiem ulicznych kawiarni i przepełnionego niezwykłymi opowieściami…

W programie koncertu m.in.: „Sous le ciel de Paris”, „Milord”, „La vie en rose”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „La valse d’Amelie” oraz tradycyjne walce musette.
O muzykach
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.03.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: DOMINIKA GWIT, JOANNA KUPIŃSKA, LESZEK STANEK, ALAN ANDERSZ I MICHAŁ PIRÓG W PRZEŚMIESZNYM spektaklu „SZALONE NOŻYCZKI”.
Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa!
Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego, który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy...
O niewątpliwym sukcesie spektaklu świadczyć może fakt, że gramy go już od 18 lat i wystawiony został prawie 900 razy, a publiczność nadal doskonale się na niej bawi, zapełniając widownię po brzegi!
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.02 do 02.03.2018 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

05.03.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Adaptacja musicalu na podstawie powieści Victora Hugo. Były więzień, Valjean, dzięki pomocy biskupa zdobywa pozycję i zaczyna pomagać biednym, podczas gdy prześladuje go inspektor Javert.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

06.03.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Kosze, koszyki, koszyczki – może tym razem sami przygotujemy koszyczki wielkanocne? Efekt naszych spotkań zauroczy nie tylko nas...
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

06.03.2018 (WTOREK) GODZ. 18:30
KURS FOTOGRAFICZNY „PIERWSZY KROK NA DRODZE DO DOBRYCH ZDJĘĆ” – NOWA EDYCJA.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Kurs to 12 dwugodzinnych spotkań. Koszt kursu 300 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Klub PORT.

07.03.2018 (ŚRODA) GODZ. 18:00
„MATORIGAMI”, DZIECI 9-11 LAT, NOWOŚĆ !
Zapraszamy dzieci, które lubią matematykę, przygodę z papierem, a także majsterkowanie na zajęcia z matematycznego origami. Będziemy tworzyć różne formy geometryczne z modułu Sonobe, deltościany, gwiazdy Frobla, Spirale Fuse, itd. Udamy się na spotkanie z geometrią kartki papieru, a także spróbujemy wykonać figury niemożliwe. Cykl obejmuje 10 spotkań. Prowadząca: Katarzyna Olszewska – pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.
Opłata za cały cykl: 200 zł, pojedyncze zajęcia 30 zł. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

09.03.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA – „3 X STYL NARODOWY” – NOWOŚĆ!
Nowy cykl czterech wykładów ilustrowanych archiwalnymi projektami i fotografiami, które przybliżą różne oblicza polskiej nowoczesności po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Podczas pierwszego spotkania zostaną przedstawione ścierające się nurty nowej polskiej architektury – inspirowanej rozwiązaniami międzynarodowymi, awangardy z nurtem dworkowym oraz stylem zakopiańskim, nie tylko w realizacjach domów, ale także dworców kolejowych, strażnic, schronisk oraz nowej zabudowy Warszawy, Gdyni, idealnego miasta przemysłowego Stalowej Woli i Krakowa. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „PINEZKOLOGIA” – spektakl międzypokoleniowy.
Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. W spektaklach Teatru Pinezka nie ma tekstu więc występuje on na całym świecie nie mając bariery językowej. Teatr „PINEZKA”, Gdańsk.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

10.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
NIEZWYKŁY KONCERT PT. „JEJ PORTRET”
w wykonaniu KWINTETU w składzie: KATARZYNA GURAN – wokal, KINGA KUTRZUBA – wokal, PAWEŁ ŁUKASIK – altówka, ARTUR ŁUKASIK – altówka, JOANNA BŁAŻEJ – ŁUKASIK – fortepian, słowo wiążące. Koncert uświetniający rocznicę 100-LECIA NADANIA PRAW POLSKIM KOBIETOM.
To wyjątkowy muzyczny album ukazujący wizerunki najsłynniejszych artystek estradowych minionego stulecia, począwszy od Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Kaliny Jędrusik, Anny German po Hannę Banaszak, Irenę Santor, Danutę Rinn, Alicję Majewską…
Doskonałym dopełnieniem muzyki jest piękne słowo wiążące odsłaniające kulisy prywatnych biografii artystek, częstokroć w konfrontacji do blasku wielkich sław. Nie brakuje także fragmentów listów, wspomnień bohaterek koncertu a także ciekawostek i anegdot.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.02. do 09.03.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

11.03.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KLASYKA W TEATRZE – CZARNA KOMEDIA pt. „ARSZENIK I STARE KORONKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”
Dwie urocze starsze panie postanowiły w oryginalny sposób pomagać samotnym starszym panom. A że to trochę niezgodne z prawem, to nic, bo w tym domu wiele rzeczy odbiega od normy… Ta pełna czarnego humoru amerykańska farsa Josepha Keeselringa od niemal 80 lat od nowojorskiej premiery bawi niezmiennie widzów na całym świecie. To prawdziwe panopticum ludzkich osobowości podane w formie zwartej fabuły, spektakl dla każdego.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.02 do 09.03.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

12.03.2018 (PONIEDZIAŁEK)
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Joel odkrywa, że jego była dziewczyna poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. On postanawia zrobić to samo, ale w trakcie operacji uświadamia sobie, że wciąż ją kocha…
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

16.03.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” – III SPOTKANIE: „MIESZKAŃCY PRZYDOMOWYCH OGRÓDKÓW”
Józefów swą zabudową, zanurzoną w dużej ilości zieleni, jest zbliżony do dawnej koncepcji miasta ogrodu, zgodnie z którą ludzie mieli być szczęśliwsi w otoczeniu przyrody. Przydomowe ogródki mogą być domem dla wielu zwierząt, których podglądanie może dostarczyć wielu radości. Zapraszamy na wykład o mieszkańcach małych i dużych ogrodów, żyjących tuż za progiem naszych domów.
Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik, specjalizuje się w ornitologii i herpetologii, choć zdarza mu się wykraczać poza swoją „działkę”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „DLA MNIE BOMBA” – spektakl dla dzieci 6-13 lat.

Widowisko teatralne inspirowane bajką napisaną przez Umberto Eco i ilustracjami Eugenio Carmiego. „Dla mnie bomba!!!” – to spektakl laboratorium. Główny aktor – naukowiec opowiada w nim swoją historię. W spektaklu zastosowano wiele ciekawych technik teatralnych, a poważne tematy poruszane są z przymrużeniem oka, dystansem i humorem. Teatr LALKI I LUDZIE, Supraśl.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

17.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 17:00 FESTIWAL FILMU „PATRZ WIĘCEJ” – PROJEKCJA 6 FILMÓW DOKUMENTALNYCH Z WAJDA SCHOOL
Zaprezentowane tytuły: „Koniec świata”, „Kiedy będę ptakiem”, „Paparazzi”, „Ślimaki”, „Trampkarze”, „Niewiadoma Henryka Fasta” zostały wybrane spośród filmów biorących udział w jubileuszu 15-lecia Wajda School & Studio. Organizacja Festiwalu: Agencja koncertowa yMusic.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT LIMBOSKIEGO w ramach FESTIWALU FILMU „PATRZ WIĘCEJ” na 15-lecie Wajda School & Studio

Limboski – artysta co roku zaskakuje świeżymi pomysłami. Wędrując do samych początków, czyli płyty „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, odkrywamy niezapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa „Tribute do Georgie Buck” (nominacja do Fryderyków 2012) to kolejne interesujące zagranie LIMBOSKIEGO. W międzyczasie olśniewający występ w znanym programie telewizyjnym z nie do końca „telewizyjną piosenką” – „Czarny Otello” – i kolejny, piękny sukces. W 2016 roku wydał album „One Man Madness”.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

19.03.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: w latach Wielkiego Kryzysu złodziejaszek Ulysses i jego dwaj kompani uciekają z więzienia. Główny bohater mami towarzyszy wizją ukrytego skarbu…
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.03.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Palmy Wielkanocne – tradycji musi stać się zadość. Wzorem lat ubiegłych, podczas spotkań wykonamy palmy wielkanocne.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

23.03.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
TU SIĘ MOVIE – MŁODZIEŻOWY KLUB FILMOWY

Zapraszamy na wspólne oglądanie filmów. Tematem spotkania będą: SUPER BOHATEROWIE i FILMY AKCJI. Zobaczymy amerykańską produkcję na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics – Peter Quill z drużyną wyrzutków kontynuuje podróż przez kosmos i jako obrońca galaktyki stawia czoła nowym niebezpieczeństwom. Poznaje także prawdę o swoim ojcu oraz jego dziedzictwie.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA.

24.03.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY „BEZ SCENY”. „CZERWONY KAPTUREK” – spektakl dla dzieci od lat 3
Bajkę o „Czerwonym Kapturku” zna każde dziecko. Jednak w naszej wersji, oprócz dziewczynki, wilka, babci i gajowego, spotkać można wielką salamandrę, tygryska i dwie przekomarzające się przyjaciółki. Co ważne, w naszej bajce nie ma przemocy, jest za to dużo humoru. Teatr PIANKA, Mińsk Mazowiecki.
Bilety: 10 zł/ dziecko, 15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 15:00
ŚWIĄTECZNE TWORZENIE – „SZTUKA MALOWANIA ŚWIĄTECZNYCH JAJEK
Wśród gości zaproszonych na nasze spotkanie są plastycy z powiatu otwockiego. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, które organizuje corocznie akcje charytatywne. Ich celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję artystów z innych dziedzin sztuki: muzyków, wokalistów, fotografów, grafików oraz osoby dobrej woli, które chcą wspomóc ten szczytny cel w miłej i rodzinnej atmosferze.
Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o telefoniczne lub mailowe potwierdzenie swojego przybycia: tel. 22 789 20 26 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prowadzenie: Małgorzata i Grzegorz Krukowie.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

24.03.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT „ŚWIAT W OBŁOKACH”
w wykonaniu BARBARY LUBOS (wokal), przy akompaniamencie znakomitego pianisty ADAMA SNOPKA. Recital składa się z kilkunastu piosenek autorów: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego.
Głównym łącznikiem spajającym te utwory jest spojrzenie w głąb człowieka i na jego kondycję we współczesnym świecie. Koncert jest opowieścią o pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko ludzkiej, humanistycznej postawy.
Barbara Lubos – absolwentka PWST we Wrocławiu, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Obecnie aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Korez i galerią Pod-Nad, gdzie powstał jej monodram Kamień-rzecz o Edycie Stain. Ma na swoim koncie kilka ról filmowych. Między innymi w Angelusie Lecha Majewskiego, Drzazgach i Barbórce Macieja Pieprzycy, Zgorszeniu Publicznym Macieja Prykowskiego, oraz główną rolę w Ewie Adama Sikory i Ingmara Villqista, za którą otrzymała nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej w Nowym Jorku.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.03 do 23.03.2018 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.03.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
FILMOWA NIEDZIELA
O filmie: Jacqueline ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki…
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.

26.03.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: na uroczystości pogrzebowej zjawia się nieznajomy, który grozi ujawnieniem tajemnicy nieboszczyka. Synowie zmarłego robią wszystko, aby go powstrzymać.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA.
facebook