Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - KWIECIEŃ

GALERIA WEJŚCIE
„REKSIO JUBILAT” - wystawa planszowa przygotowana przez Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie związana z realizacją animacji o przygodach najsłynniejszego bajkowego pieska, który w 2017 roku obchodził 50-te urodziny.

06.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH

„Nostalgiczny czarodziej czyli Marc CHAGALL” Sztuka Marca Chagalla to magia i klimat maleńkich rosyjskich miasteczek. Z obrazów w ognistych barwach wyłaniają się postaci jak ze snów lub z „Baśni 1001 nocy”. W malarstwie Chagalla nostalgia łączy się z namiętnością i religijnością. Zapraszamy na spotkanie ze sztuką artysty-poety, na którego płótnach zegary mają skrzydła, a zieloni żydowscy skrzypkowie przygrywają na dachu swoje melodie. Prowadzi mgr historii sztuki: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

06.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA MAGDALENY DĄBAŁY PT. „PRZEOBRAŻENIE”

O wystawie: „Prace powstawały w ciągu ostatnich kilku lat. To był dla mnie czas pełen wyzwań, pytań i poszukiwań. Co by się jednak w moim życiu nie zadziało, dobrego czy złego, zawsze towarzyszy mi obraz. Moja przestrzeń wolności, moja konstrukcja na nowo, moje przeobrażenie. Obrazy opowiadają o procesie nieustannej transformacji, czyli o życiu. Poprzez swoje malarstwo chcę zachęcić odbiorców aby korzystali z tego co mają, dostrzegali w tym wartość i konstruowali swoje życie wedle własnych potrzeb, tak jak ja to robię w obrazach”.
Zapraszam na moją stronę internetową o artystycznym malowaniu ścian i obrazów: magdasupercolor.com

O artystce:
„Jestem mamą z pomysłem na własną działalność. Ukończyłam z wyróżnieniem Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Pracowałam w różnych miejscach aż w końcu zdecydowałam, że chcę robić to, co naprawdę kocham, by móc dawać radość innym i realizować się w tym co potrafię. Tak powstał pomysł na malowanie ścian.
Maluję też szyldy, tablice, drzwi, meble, obrazy na zamówienie oraz scenografie do sesji zdjęciowych. Malowanie nie ma ograniczeń, wszystko jest sprawą wyobraźni.”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

07.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
MIĘDZYPOKOLENIOWY MOK: „PORANEK Z REKSIEM”

Czy wiecie, że pierwowzorem Reksia był terier ostrowłosy należący do pomysłodawcy serii, reżysera Lechosława Marszałka? Tego poranka poznacie wiele ciekawostek dotyczących kultowego bohatera serialu animowanego, a na dużym ekranie pokażemy ulubione odcinki z Reksiem w roli głównej. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

07.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
KONCERT WOKALNO-INSTRUMENTALNY „MUZYKA PISANA SŁOŃCEM” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Daniel Dwornik – gitara; Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące oraz wokalistka.
To wyjątkowy koncert ukazujący artystyczną spontaniczność artystów krajów Południa. Gorąca i częstokroć spontanicznie grana, a następnie spisywana muzyka odkrywająca niezwykle plastycznie przed słuchaczami całą swoją narrację o burzy uczuć, namiętnościach, tęsknotach, gniewie, smutku i rozpaczy.
W programie znajdą się kompozycje znanych i nieznanych autorów, nierzadko oparte na ludowych melodiach: pieśniach i tańcach krajów takich jak: Meksyk, Hiszpania, Argentyna, Portugalia, Italia, Gruzja, Armenia, itp.
Cały koncert okraszony będzie informacjami o utworach, anegdotami lub legendami z nimi związanymi.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

08.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
SPEKTAKL TEATRALNO–KABARETOWY PT. „POWSINOGI NA CZTERY NOGI”
w wykonaniu aktorów Teatru SCENA „RODE”. Reż. Mariusz Marczyk
Pełną humoru podróż przez polską wieś przerywa raz po raz opowieść odsłaniająca jej bardziej romantyczny, zakotwiczony w przeszłości charakter. Spektakl nawiązuje do dawnego teatru jarmarcznego, a zawarte w nim skecze, piosenki i humorystyczne monologi są gwarancją świetnej zabawy.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 06.03.2018 od godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

09.04.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: żołnierze alianccy, osaczeni i zmuszeni do odwrotu przez niemieckie wojska, zostają uwięzieni na plaży w Dunkierce. Pomimo prób ewakuacji, sami nie są w stanie poradzić sobie w tej dramatycznej sytuacji. Ich jedyną nadzieją jest trójka pilotów oraz dzielni żeglarze, którzy ryzykując życiem, postanowili wyruszyć na pomoc żołnierzom.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA

10.04.2018 (WTOREK) GODZ. 10:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Podczas dwóch kolejnych wtorków zapraszamy na robótki ze wstążki, czyli kanzashi, a 24.04 na warsztaty pirografii.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

13.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL PRZYRODNICZY: „KULTURA I NATURA – PRZYRODA OKOLIC JÓZEFOWA” – IV SPOTKANIE: „WYSPY ZAWADOWSKIE”

Prowadzący: Konrad Malec – z wykształcenia przyrodnik.
Czy mewy mieszkają tylko nad morzem? Czym różni się mewa od rybitwy? Czy kaczki mogą zakładać gniazda w dziuplach? Czy tuż pod Warszawą gniazdują ptaki zagrożone wyginięciem? Czy w Józefowie są ptaki, które omal nie wyginęły przez modę? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć podczas wyprawy do rezerwatu przyrody Wyspy Zawadowskie położonego na zachodnich rubieżach Józefowa. Gorąco zachęcamy do wycieczek w to piękne i urokliwe miejsce, ale nim się tam wybierzecie, zapraszamy na wykład „Wyspy Zawadowskie”, który przybliży słuchaczom skrzydlatych mieszkańców rezerwatu.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
POKAZ FILMOWY„BASIA” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA, DZIECI 4+
Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. „Basia” to opowieść o prawdziwych przygodach prawdziwej dziewczynki. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi. Reż. M. Wasilewski, Polska 2018, dubbing, 50 min. Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA

14.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00
RECITAL PT. „PIAF” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI
Recital-monodram złożony z największych przebojów niezapomnianego Wróbelka. Przepleciona opowieścią o jej życiu mini-inscenizacja jest wspomnieniem o mężczyznach, tęsknotach, wzlotach, upadkach i odwiecznej pogoni za miłością, która była dla niej sensem istnienia, a której miała tak mało.
Opowieść ta to kreacja. Piaf jest obecna na scenie. Charakteryzacja, kostium, żywe wcielenie w osobę Piaf, sprawia, że Patrycja Zywert-Szypka przenosi nas w najbardziej skryte zakątki Paryża, przenosi w czasie, abyśmy mogli spotkać się z Piaf taką jaka była. Prawdopodobnie...

O artystce
Patrycja Zywert-Szypka - aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuk Filmowych i Teatralnych w Warszawie, współpracuje z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Midraszowym w Krakowie; od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Można było ją zobaczyć w przedstawieniach teatralnych i musicalach takich jak: Siostrunie, Korporacja, Carmen Latina, Przedostatnia instancja, Pokojówki, Pinokio, Tajemniczy ogród, Hiob, Alicja w krainie czarów, Pamiętnik narkomanki czy w jej najukochańszym Skrzypku na dachu, gdzie wciela się w postać jednej z córek Tewiego Mleczarza - Hudel i demonicznej zmarłej żony Lejzora Wolfa - Frumy Sahry. Swoją drogę wokalną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór), który był nazywany polskim Manhattan Transfer. Potem współpraca z absolutną śmietanką polskiej i światowej sceny muzycznej: Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. Kiedy gra na scenie, śpiew dodaje jej skrzydeł. Kiedy śpiewa, teatr jest dla niej dopełnieniem dźwięków.
Patrycja Zywert-Szypka zagrała również Edith Piaf w spektaklu „Trzy Razy Piaf” w reżyserii Artura Barcisia w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.04 do 13.04.2018 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

15.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: OLGĄ BOŃCZYK, PIOTREM GĄSOWSKIM I ZBIGNIEWEM KOZŁOWSKIM W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE”.
George, żonaty księgowy z New Jersey i Doris – gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci z Oakland spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Spektakl ukazuje sześć spotkań tej osobliwej, nietypowej pary na przestrzeni blisko 30 lat. W tym czasie zmieniają nie tylko oni sami ale cały otaczający ich świat.
Romantyczna komedia Bernarda Slade’a była brodway’owskim przebojem w latach 70-tych. Zyskała uznanie widowni i krytyków, a sam autor otrzymał nominację do Oskara za scenariusz.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 26.03 do 13.04.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK

16.04.2018 (PONIEDZIAŁEK)GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: film opowiada historię Chrisa, który po ukończeniu nauki na studiach postanawia odmienić swoje życie. Sprzedaje swoje rzeczy i przekazuje oszczędności na cele charytatywne wyruszając autostopem w podróż na Alaskę by żyć w dzikiej głuszy. W czasie trwającej półtora roku podróży przeżywa wiele przygód oraz spotyka kilka niezwykłych osób, na których wywiera ogromny wpływ, samemu kształtując swój pogląd na świat.
Seans niebiletowany.
Miejsce: kino MUZA

20.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA BARTŁOMIEJA BUDZYŃSKIEGO W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT LAUREATÓW IV SZKOLNEGO KONKURSU MUZYCZNEGO „DWA TAŃCE”.
Wystąpią uczniowie szkoły nagrodzeni na konkursie oraz szkolne zespoły wokalne i klasy rytmiki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 9:00
IV KONKURS MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI” - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
Otwarty konkurs dla dzieci i młodzieży grającej na instrumentach, uczących się w różnorodnych placówkach edukacyjnych, takich jak: szkoły muzyczne, ogniska muzyczne, domy kultury oraz pobierających lekcje indywidualnie.
Organizatorami konkursu są: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Prywatna Szkoła Muzyczna Nr 1 w Otwocku, Starostwo powiatu otwockiego.

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00
UCHO NA ŚWIAT – WYJĄTKOWE WARSZTATY SENSORYCZNE, DZIECI 4+
Każde miejsce ma swoje niepowtarzalne brzmienie i puls. Wraz z Krzysztofem i Katarzyną
Świdrak, autorami książki „Ucho na świat”, uczestnicy przeniosą się m.in. w miejsce, gdzie gra orkiestra symfoniczna o niezliczonej liczbie instrumentów. Dowiedzą się również, jakie znaczenie ma cisza, gdzie rodzą się dźwięki i do czego są ludziom potrzebne, a ponadto jak brzmi piasek na pustyni, woda w Oceanie, i pewien fresk w katedrze w Sienie, zimowy wiatr na szczycie Everestu i zdjęcia Indian z XIX wieku. Warsztaty prowadzone są w formie bajki o chłopcu, który zgubił dźwięki. Wraz z dziećmi wyruszamy w podróż po świecie, by pomóc mu je odnaleźć.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 17:30
PLENER FOTOGRAFICZNY „Co w trawie piszczy, czyli wał wiślany o zachodzie słońca”
Wał wiślany w okolicy Karczewa to świetne miejsce na spacery i wycieczki rowerowe, a o zachodzie słońca prezentuje się jeszcze bardziej magicznie. Przy odrobinie szczęścia można tu nawet spotkać łosia. ZBIÓRKA: przy przeprawie promowej Karczew-Gassy (ul. Wiślana, Karczew). Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

21.04.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 KONCERT PIANISTKI (MIESZKANKI JÓZEFOWA) MAMIKO UYEAMA I JEJ 11-LETNIEGO SYNA, RÓWNIEŻ PIANISTY – na zakończenie przesłuchań konkursowych.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

22.04.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
KONCERT LAUREATÓW IV KONKURSU MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW „SOSNOWE NUTKI”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

27.04.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY ALEKSANDRY STENCKIEJ PT. „PIEŚŃ WIOSNY” Wystawa malarstwa przygotowana na maj.
Od autorki:
„Prace, które mam przyjemność zaprezentować na najbliższej wystawie są odniesieniem do tego, co dzieje się w Naturze właśnie teraz. Wiosna, przebudzenie ze snu, pieśń życia pokazana poprzez baśniowe obrazy.
Wiosenna pieśń przejawia się w materii, dosłownie na naszych oczach. Słychać ją w śpiewie ptaków, widać w rozkwitających drzewach , kwiatach.
Ta potężna moc, odrodzenie i rodzenie się życia bezwarunkowo dzieje się wokół nas i przede wszystkim w nas. Raduje się nią serce każdej żywej istoty.
Wystawa obejmuje barwne malarskie obrazy na płótnie wykonane techniką mieszaną (tusz, farby akrylowe, pastele + dodatki). Obrazy te stworzyłam w ciągu ostatnich kilku lat, są tu również moje najnowsze, niepublikowane nigdzie wcześniej prace.
W czasie oglądania prac będą Państwo mogli posłuchać śpiewu intuicyjnego, którym zapraszam w tę piękną przestrzeń”.
O autorce:
Malarstwo
„Moją pasją jest tworzenie obrazów i muzyki, poprzez które przejawia się świat baśniowy.
Maluję od dzieciństwa, na co dzień zajmuję się również m.in. fotografią oraz śpiewem, prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży w Zielonce gdzie mieszkam.
Ukończyłam kursy malarstwa, oraz studia: architekturę krajobrazu i fotografię na wydziale UMCS w Kazimierzu Dolnym.
To, czym się zajmuję, ujawniło się jednak w indywidualnej praktyce.
Inspiracją do tego, co tworzę jest dla mnie Natura.
W obrazach ukazuję wielowymiarowy, magiczny świat, niczym wspomnienie, być może marzenie. Legendarne krainy pełne ‘Mitycznych’ istot , cudownych zwierząt, duchów Przyrody.
Moje obrazy brały udział w wielu wystawach, głównie indywidualnych, w całej Polsce, a także w Czechach.
Muzyka
W 2015 r. wydałam pierwszą autorską płytę „Whitewater”, przy której nieocenioną pomoc okazał mi utalentowany kompozytor muzyki elektronicznej ¬- Artur Telakowiec.
Występując śpiewam głównie autorskie utwory w różnych językach, również intuicyjnie, improwizując. Bliskie mi są różne rodzaje muzyki: filmowa, celtycka, muzyka Natury.
Koncert i obraz to jakby podróż mocy, opowieść o pięknie prawdziwym dla mnie i dla osoby, która podobnie odczuwa. Dla takiej osoby może to być cudowną wędrówką lub po prostu przyjemnym relaksem.
Dziedziny, którymi się zajmuję, łączę przy okazji wernisażu, gdyż naturalnie przenikają się one nawzajem”.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK
facebook