Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na maj

GALERIA WEJŚCIE

CIUCHCIE WARSZAWSKIE – wystawa planszowa poświęcona warszawskim kolejom dojazdowym, zwanym pieszczotliwie przez warszawiaków „ciuchciami”. Historia kolei dojazdowych sięga XIX w. Już wtedy były ważnym ogniwem łączącym ludność okolicznych miejscowości z Warszawą. Na podstawie powstałych linii planowano i tworzono całe założenia urbanistyczne i architektoniczne. W XX wieku, mimo ciężaru wojen i kolejnych okupacji, koleje dojazdowe były tym, co integrowało i spajało mentalność mieszkańców okolicznych miejscowości. Były swego rodzaju symbolem normalności w trudnych czasach.
Wystawę prezentować będziemy do 27.05.2018.
Organizator wystawy: Stacja Muzeum.
Wstęp wolny.

„DZIECI ŚWIATA. ROZMOWY W DRODZE”.
Wystawa fotografii oraz rozmów przeprowadzonych z dziećmi spotkanymi podczas podróży przez Indie, Nepal i Madagaskar. Autor: Krzysztof Świdrak.
Wystawa to prezent dla wszystkich dzieci z okazji Dnia Dziecka.
Ekspozycja w terminie 28.05-04.06.2018.

05.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
„ROWERKIEM PO LINII” – OTWOCK AŻ PO ŚRÓDBORÓW

Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

06.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA W ORGANIZACJI I WYKONANIU CHÓRU SCHOLA CANTORUM MAXIMILIANUM pod dyrekcją ZBIGNIEWA SIEKIERZYŃSKIEGO.

W programie: pieśni patriotyczne związane z tradycjami niepodległościowymi, podczas których będziecie mieli Państwo okazję przypomnieć sobie, na czym polega wyjątkowość pierwszej europejskiej konstytucji oraz jakie było jej znaczenie dla pokoleń Polaków walczących o wolność Ojczyzny. Zapraszamy do godnego i radosnego przeżycia święta narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: Walter Mitty to marzyciel uciekający w świat wyobraźni. Kiedy jego kariera zostanie zagrożona, wyruszy w podróż, która da początek wydarzeniom bardziej niezwykłym niż jego fantazje.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

08.05.2018 (WTORKI)
GODZ. 10:00-12:00
KLUB KOBIET MIEJSKICH

Podczas dwóch kolejnych wtorków zapraszamy na: 08.05 – zajęcia z decoupage, 22.05 –obrazy z nici, czyli string art.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Kwitnący maj, czyli wiosna w pełni”
Wiosna to czas kiedy można podziwiać budzącą się do życia naturę. Nie powinno być problemów ze znalezieniem dziko rosnących kwiatów – wybierzmy się więc razem, aby zrobić im piękne zdjęcia. Serdeczne zapraszamy z aparatami i rodzinami. To również świetna okazja na wspólny spacer. Oprócz aparatu koniecznie zabierzcie też statyw i dobry nastrój. ZBIÓRKA przed MOK Józefów.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ: „Melo Liryka Zakwita Muzyka” – warsztaty muzyczne z Anią Brodą

Warsztaty przedstawiające piosenki i wierszyki, melorecytacyjne zabawy związane ze światem roślin oraz gry dla dzieci z tradycji ludowej i najlepszej literatury dziecięcej. W roli głównej wystąpią: len, gryka, lawenda i róża… Pani Róża szepnęła – w moim ogródeczku tyle lenku niebieskiego, lawenda i gryka, zakwita muzyka… Program jest oparty na motywach z tradycji polskiej. Obejmuje piosenki i tańce jak np. „Maczek”, a także dawne gry i zabawy jak „Pani Róża” i inne.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury

12.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „RAZ.DWA.O TAK!” W WYKONANIU ZESPOŁU „BARDOTKA TRIO”
W repertuarze koncertowym znajdują się utwory z pierwszego autorskiego albumu zespołu pt. „Raz. Dwa. O tak !” wraz z międzynarodowym singlem pt. „Stop Googling Me! (Mówić chłopcom nie - Nie google-uj mnie)” będącym wynikiem współpracy wokalistek z ikoną muzyki swing - Marcellą Puppini (założycielką słynnych The Puppini Sisters). Koncert wzbogacają kompilacje doskonale znanych polskich i anglojęzycznych klasyków, jak również współczesnych przebojów: Blondie, Beyonce, Robbie Williamsa czy Amy Winehouse w stylowym i charakterystycznym dla zespołu wykonaniu
BARDOTKA TRIO – niepokorne muzycznie, śpiewające w idealnej harmonii wokalistki. Nazywane również „polskimi The Puppini Sisters”. Z zespołem tym łączy je wspólny międzynarodowy projekt pt. „Stop Googling Me!”. Dziewczyny jednak szybko udowodniły, że mają własny charakter i niepowtarzalny styl wydając swój autorski album pt. „Raz. Dwa. O tak!”. Muzyka zespołu to przede wszystkim nowocześnie wykonana, wybuchowa kompilacja vintage & retro pop oraz big beat, rock’n’roll z subtelną domieszką nastrojowego swingu, bossa novy. Trio wzięło udział m.in. w tak prestiżowych festiwalach jak: Ladies Jazz i Woodstock (scena główna) w duecie z Mariką.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.

13.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL KOMEDIOWY „POMOC SĄSIEDZKA” W WYKONANIU MARZANNY GRAFF I ALEKSANDRA MIKOŁAJCZAKA – AKTORÓW TEATRU „MAM TEATR”

„Któż z nas nie zna przykładu denerwującego sąsiada? A co, jeśli sąsiadką jest ekscentryczna pracoholiczka singielka, która uwielbia egzotyczne podróże? Pana Stefana i Panią Jolę różni chyba wszystko. Do tego każde z nich lubi mieć rację. Czy taka dwójka jest w stanie znaleźć choć cień porozumienia?
Reżyseria: Karol Stępkowski, opieka artystyczna: Aldona Jankowska, scenariusz: Marzanna Graff, muzyka: Danuta Błażejczyk i Mieczysław Jurecki.

Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

14.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: dwóch policjantów stara się złapać seryjnego mordercę wybierającego swoje ofiary wg specjalnego klucza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

18.05.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Architektura w podróży”

Opowieść o rozwoju Gdyni i idei „Polski Morskiej”, dwóch polskich transatlantykach, dla których, poza pełnym wyposażeniem wnętrz, zaprojektowano zastawy stołowe i papeterie. To także przybliżenie lansowanej w dwudziestoleciu międzywojennym idei „nowego człowieka” oraz roli sportu, podróży i wypoczynku dla podniesienia jakości życia, czemu służyć miała pionierska w kraju kolejka liniowa na Kasprowy Wierch. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00-13:00
„ZIELONY JÓZEFÓW – MIKROŚWIAT ZAMKNIĘTY W SZKLE” – warsztaty dla młodzieży i dorosłych

Podczas warsztatów dowiecie się jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. Skorzystamy z odpowiednio przygotowanych materiałów, naczyń, narzędzi, roślin. Wykonamy podłoże, omówimy każdy etap pracy, a efektem będzie własna biosfera stworzona pod okiem eksperta. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Prowadzenie: Magdalena Zawadka – absolwentka kierunku Ogrodnictwo Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin tropikalnych i leczniczych. Wieloletni pracownik Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego – CZRB w Powsinie. Twórca zamkniętych ekosystemów w firmie Madeleine Orchid.
Wstęp: 100 zł/osoba. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

19.05.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
FILMOWA SOBOTA

O filmie: Alexowi i Nancy – młodej, zakochanej parze nareszcie udaje się odnaleźć właśnie takie mieszkanie o jakim zawsze marzyli. Oboje niezwłocznie wprowadzają się do apartamentu nawet nie podejrzewając z jaką sąsiadką przyjdzie im mieszkać. W najczarniejszych myślach nie przypuszczali, że mieszkająca na górze staruszka stanie się największym problemem ich życia...
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

20.05.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
ARCYKOMEDIA ALEKSANDRA FREDRY pt. „DAMY I HUZARY” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”

Komedia Aleksandra Fredry „Damy i Huzary” należy obok „Zemsty” i „Ślubów panieńskich” do najczęściej granych utworów autora. Pomysł jej zaczerpnął Fredro z własnych doświadczeń wojskowych, gdy w armii napoleońskiej uczestniczył w odwrocie spod Moskwy. Talent komediowy autora i bystra obserwacja żołnierskiej rzeczywistości stały się materiałem do pełnej przepysznego humoru komedii. Postacie Majora i jego trzech sióstr są majstersztykiem komediowych charakterów.
Beztroski śmiech towarzyszy nam od pierwszych do ostatnich scen tej komedii, którą Parabuch po raz 30-ty zagra w plenerze, przed publicznością Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK. W razie deszczu spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Ośrodka.

21.05.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

Opis filmu: ojciec sześciorga dzieci wychowuje swoje pociechy z dala od cywilizacyjnego świata. Przychodzi jednak dzień, w którym wszyscy muszą wrócić do realnego otoczenia.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA

25-26.05.2018 (PIĄTEK-SOBOTA)
X FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2018

Flagowe wydarzenie MOK-u, tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach.

Wstęp wolny. Różne punkty w mieście.

27.05.2018 (NIEDZIELA)
11:00-14:00 „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE z MAMĄ”
Rodzinne piknikowanie w tym roku przygotowane będzie specjalnie dla mam. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty kulinarne, warsztaty wykonywania wianków, nie zabraknie też wykwintnej kuchni dla każdego. Zapraszamy na uroczy poranek w sercu Józefowa.

GODZ. 18:00 FINAŁ – KONCERT ZESPOŁU KRZIKOPA – reprezentanta Polski w Pyeongchang podczas Olimpiady Kulturalnej towarzyszącej Igrzyskom Olimpijskim. Krzikopa to nowoczesny zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska. Muzycy używają akustycznych instrumentów (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technik śpiewu (biały śpiew), lecz owo akustyczne brzmienie wspomagane jest przez nowoczesne dźwięki elektroniki oraz nietypowy zestaw perkusyjny. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szanse znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II.
facebook