Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na czerwiec 2018

02.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–18:00 DZIEŃ DZIECKA – WYDARZENIE PLENEROWE PRZYGOTOWANE PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY
W programie: koncert dla najmłodszych w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” z największymi przebojami m.in.: Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej, Zespołu „Fasolki”, Zbigniewa Wodeckiego; występ Zespołu Tańca Polskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie zabraknie również zabaw z konkursami i animacjami. Zapraszamy na: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci.
W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja Klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.
Podczas imprezy nastąpi rozdanie nagród i dyplomów laureatom miejskich eliminacji Konkursu „Warszawska Syrenka”.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

03.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FILMOWA NIEDZIELA
Opis filmu: młody i ambitny perkusista za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

04.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Szeryf federalny Daniels stara się dowiedzieć, jakim sposobem z zamkniętej celi w pilnie strzeżonym szpitalu dla chorych psychicznie przestępców zniknęła pacjentka…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

07.06.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „DZIŚ I WCZORAJ W KOLORACH” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej. Część prac przygotowana została przez uczestników kursu z okazji jubileuszu 500-lecia koronacji Królowej Bony.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

08.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY pt. „NOWE ODSŁONY 2018” CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA „PLASTYCY ZIEMI OTWOCKIEJ”
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.


09.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „MOKKA NA 5!”- w tym roku Mokka obchodzi 5-te urodziny. Koncert jest podsumowaniem pracy i historii zespołu oraz przewodnikiem po pięknych, różnorodnych utworach polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.
Mokka to teoretycznie amatorski żeński zespół wokalny z Józefowa, jednak ponieważ wszystko w życiu jest względne, ten opis również wymaga szerszego wytłumaczenia. Zespół jest „amatorski”, bo nie składa się z zawodowych muzyków – są tu za to uczennice, studentki, matki, pedagodzy, lingwistki, artystki, pracownik naukowy, pracownik służby zdrowia, a nawet wykwalifikowana księgowa. Całością dyryguje Ewa Jurkiewicz – absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, przy akompaniamencie Natalii Pystiny, studentki Wydziału Fortepianu UMFC. I tyle, jeśli chodzi o amatorskość. Zespół porywa się na coraz trudniejsze utwory, większość z nich śpiewa w trzygłosie biorąc sobie do serca wszystkie dyrygenckie wskazówki dotyczące emisji głosu, oddechu, wymowy i ekspresji. Mokka powstała w Józefowie, ale pasja do śpiewania jest tak wielka, że wokalistki przyjeżdżają na cotygodniowe próby z Otwocka, Wawra i odległych dzielnic stolicy. Koncertują na terenie powiatu otwockiego i całej Warszawy – mają za sobą występy w PMDK w Otwocku, MOK w Józefowie, DK Praga, Starej Prochowni, a także okazjonalne koncerty w kościołach. Reszta się zgadza. Zespół jest wokalny, a w skład wchodzą same kobiety. Obecnie jest ich już ponad 20, ale grupa jest otwarta dla wszystkich chętnych. Wiek, doświadczenie, a nawet umiejętności wokalne nie grają roli. Ewenementem jest brak przesłuchań wstępnych – jedynym warunkiem dołączenia do zespołu są chęci i zaangażowanie.
WSTĘP WOLNY. BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W SEKRETARIACIE MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W JÓZEFOWIE.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

10.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 15:00 – 19:00 RODZINNY PIKNIK NAUKOWY – ASTRONOMIA.
W programie: warsztaty, ścieżki zwiedzania, prelekcje, atrakcje dla dzieci i młodzieży, mobilne planetarium, astro¬nomiczne przyrządy do obserwacji nieba – teleskopy, itp. Do współpracy zaprosiliśmy: Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie, Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy, Tajemniczą Wyspę Inżyniera – Ośrodek zajęć pozaszkolnych w Otwocku.

GODZ. 19:00 KONCERT WIECZORU – PRZEMYSŁAW RUDŹ – solowy projekt muzyki elektronicznej dedykowa¬ny nasłuchowi Wszechświata przez radioastronomów.
Przemysław Mieszko Rudź – kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju. Jest specjalistą w Departamencie Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej.
Ukończył Wydział Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Z wykształcenia jest geografem klimatologiem.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II

11.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: Walt Kowalski to emerytowany weteran żyjący we własnym, poukładanym świecie. Jego spokój zostaje zburzony przez nowych sąsiadów z Azji, których syn próbuje ukraść mu ulubione auto…
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

15.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 KAWIARNIA NAUKOWA „Z czym się je to GMO?”
Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, co to właściwie jest to GMO, porozmawiać o tym, z jakich względów może być pożyteczne, a jakie wiążą się z nim zagrożenia, czy też jaki może mieć wpływ na środowisko i społeczeństwo, zapraszamy serdecznie do kawiarni naukowej z udziałem biologa-genetyka prof. Pawła Golika i antropolożki dr Renaty Hryciuk z Uniwersytetu Warszawskiego. W swobodnej kawiarnianej atmosferze podzielą się z Państwem swoją wiedzą, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania. Kawiarnia odbywa się w ramach realizowanego w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego projektu Wielki Piknik.
Wstęp wolny.
Miejsce: Ogród Domu Nauki i Sztuki.

16.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 09:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Dolina dolnego Świdra”
Już za chwilę lato. Wszystko już w pełni zielone, a natura aż szaleje. I dlatego znów wrócimy nad Świder, żeby poszukać tam ciekawych ujęć przyrody. Tym razem powędrujemy nieco dalej. Zbiórka przy tablicy informacyjnej „Dolina dolnego Świdra” obok stadionu MLKS Józefovia Józefów.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

17.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00
TWÓRCZA EUROPA – OBCHODY 45-LECIA MOK JÓ-ZEFÓW I EUROPEJSKIEGO ROKU DZIEDZICTWA
Plenerowe wydarzenie edukacyjno-artystyczne przy¬gotowane w partnerstwie ze szkołami i przedszkolami z Józefowa, które przedstawią kulturę wybranych krajów europejskich: Polski, Francji, Irlandii, Czech, Rumunii, Hi¬szpanii, Niemiec, Anglii oraz Kresów Polskich. Placówki przygotują liczne warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne, a także program artystyczny na scenie plenerowej.

GODZ. 20:00 KONCERT WIECZORU – STANISŁAW SOYKA TRIO.
Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.
Podczas koncertów można więc usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.
Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II

18.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 19:00 SPEKTAKL TANECZNY W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO
Spektakl „Szewczyk” jest inspirowany bajką Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”, opublikowanej w 1973 r., opartej na podaniach ludowych. Spektakl opowiada o chłopcu, który wcielił się w postać Szewczyka. Jest on symbolem skromności, pracowitości, dobroci i dziecięcej radości, dzięki której nawet najbardziej smutne i ponure osoby mogą choć na chwilę uśmiechnąć się i zapomnieć o codziennych smutkach. Spektakl ukazuje dziecięcą chęć poznawania tego, czego jeszcze nie znamy, a być może czegoś poszukujemy i za tym tęsknimy.
Tańcem, śpiewem, a także żywą muzyką wykonawcy przeniosą widza w kolorowy świat baśni. Podczas spektaklu będzie można podziwiać premierę „Tańców Pasterskich”, „Mazura”, oraz kilku nowych utworów muzycznych. Spektakl jest również okazją do świętowania 10-lecia pracy artystycznej Zespołu Tańca Polskiego w Józefowie, które przypada na trwający sezon artystyczny. Na scenie zaprezentują się grupy taneczne, wokalne, a także grupa instrumentalna Zespołu. Premiera spektaklu odbyła się 16 października 2017 roku.
Kierownik artystyczny, reżyseria, choreografia – Łukasz Neter, Kapelmistrz – Mateusz Chmielewski, Korepetytor śpiewu – Mikołaj Gąsiorek, Szewczyk – Jan Kwaśniewski, Dziewczynka – Małgorzata Kuźma, Taniec, śpiew – Zespół Tańca Polskiego.
Cena biletu: 15 zł. Odbiór biletów w godz. 14:00 do 18:00 w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.06.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „WOJNA PÓR ROKU” w wykonaniu aktorów młodzieżowego Teatru „GENERACJA” . Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Oliwia Maciejkowicz, Dominika Turlikowska, Wiktoria Onufrowicz, Ola Osiak, Marlena Śladewska, Weronika Świdlicka.
Zwariowana komedia o bitwach, jakie toczą ze sobą pory roku, by zdobyć przewagę w naturze. Złą postacią jest zima, która chce rządzić innymi. W tym celu, żeby pokonać wiosnę, lato i jesień, próbuje zaczarować rzeczywistość. Efekty magii są jednak zaskakujące...
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

23.06.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3-4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

24.06.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 – 21:00 WIANKI – NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W JÓZEFOWIE. W programie: warsztaty wicia wianków, konkurs na naj¬piękniejszy wianek, animacje przy fontannie, muzyczny korowód, pokaz taneczny w wykonaniu Zespołu Assaya.

GODZ. 18:00  SPEKTAKL POETYCKI pt. „POLNE KWIATKI. KOPKI, MOJA MAŁA OJCZYZNA” - LUDOWA WYCINANKA Z POEZJI, PIEŚNI I PIOSENEK W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI.
„Polne kwiatki” to spektakl poetycko-muzyczny o tematyce ludowej wg prozy Rafała Wojasińskiego, z piosenkami Lidii Gierwiałło i Joanny Noemi Zasady, z muzyką Jerzego Defla. Autorzy oddają hołd takim twórcom jak Oskar Kolberg i Wojciech Siemion, którego „Wieża malowana” była inspiracją do powstania spektaklu.
W historiach z życia mieszkańców maleńkiej wioski Kopki leżącej nad Świdrem, tej maleńkiej, ale jakże niezwykłej społeczności, zawarta jest refleksja, zaduma, radość życia. Widz odnajduje w tym spektaklu cząstkę siebie - to opowieść o każdym z nas, zwyczajnym człowieku, z jego codziennymi radościami i smutkami, głęboko osadzona w lokalnym krajobrazie i klimacie.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Ziniewicz, scenografia Piotr Siła, muzyka Jerzy Derfel.

GODZ. 20:00 WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI SOBÓTKOWYCH
Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II.

25.06.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dalsze losy Grega Fockera i jego narzeczonej Pam Byrnes, którzy przekonani są, że już teraz nic nie stanie im na drodze do ślubu po tym, jak Gregowi udało się wywalczyć przychylność rodziców Pam. Do czasu – katastrofą okazuje się bowiem wspólne spotkanie obu rodzin. Wyluzowani państwo Fockerowie nijak bowiem nie mogą się porozumieć ze sztywnymi Byrnesami.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.
facebook