Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na LIPIEC i SIERPIEŃ

LIPIEC 2018

01.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „PIOSENKI POLSKIE. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” w wykonaniu JANUSZA YANINY IWAŃSKIEGO Z ZESPOŁEM
w składzie: Dariusz Bafeltowski – gitary, vocal, Przemysław Pacan – cajon, instrumenty perkusyjne, vocal, Agnieszka Djatri Kural – bass. W programie utwory wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, m.in.: Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Tadeusza Nalepy, Marka Grechuty, Miry Kubasińskiej, Marka Jackowskiego.

Podczas koncertu z pewnością pojawi się wiele niezapomnianych przebojów, a wśród nich: BIAŁY KRZYŻ, MODLITWA, ŚWIAT W OBŁOKACH, OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA, OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA czy TOLERANCJA. Nie zabraknie oczywiście hitu WIELKIE PODZIELENIE oraz kilku innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚,Kręci się”.
Janusz Yanina Iwański – artysta, którego nie trzeba rekomendować. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów. W ostatnich latach znany szerokiej publiczności przede wszystkim ze współpracy z zespołem MAANAM, a także ze wcześniejszych dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych w kraju, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Jest autorem i wykonawcą przeboju WIELKIE PODZIELENIE, który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.

Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

02–27.07.2018
ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami na cykl porannych spotkań. W tym roku motywem przewodnim będą podróże połączone z artystyczną i międzypokoleniową zabawą. We wtorki czekają aktywności w STREFIE PRZYGODY, w środy zapraszamy na ekscytujące spotkania w STREFIE PODRÓŻNIKA, a w piątki na inspirujące ARTYSTYCZNE PRZYGODY. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”.
Na wszystkie wydarzenia  - Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

Zobacz program (link do całego programu)

05.07.2018 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII „Magia fotografii, czyli świat pod drugiej stronie obiektywu”.
Prace przygotowali uczestnicy kursów fotograficznych realizowanych w MOK Józefów przez instruktorów Zofię i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 03:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „Wschód słońca z aparatem, czyli polowanie na mgłę”.
Wędrówka przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności czy ten trud okaże się wart zachodu. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią takie klimaty na wspólny plener. Prosimy zabrać aparaty i statywy. Miejsce zbiórki: parking przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR BRAZYLIJSKI – AMILCAR BATISTA CRUZ Z ZESPOŁEM.
Amilcar Batista Cruz, brazylijski wirtuoz gitary klasycznej, kompozytor i wokalista, zabierze Państwa w świat brazylijskiej muzyki i tańca. Zagra nie tylko perełki Bossa Novy, jak Aqua de beber, Mas que Nada, Samba de Vearo, Desafinado, ale także zaprezentuje własne kompozycje: Flor de Lotus i Brincar de Amor, które są już promowane w wielu stacjach radiowych.

Jak zwykle tancerze zaproszą Państwa do wspólnej zabawy, tak by wieczór zamienił się w jedną wielką fiestę i pozostał na długo w Państwa pamięci jako miłe wspomnienie.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

15.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KABARET STARSZYCH PANÓW PRZEBOJE WSZECH CZASÓW” – ŚPIEWA ARTUR GOTZ Z ZESPOŁEM
w składzie: Dawid Ludkiewicz – instrumenty klawiszowe, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa, Pancho Campos – perkusja.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba.
Ten niezwykły koncert z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
ROWERKIEM PO LINII – WZDŁUŻ MIENI I ŚWIDRA.
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3–4 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
IX OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA
– do udziału w mistrzostwach zapraszamy wszystkich miłośników krzyżówek. Organizator: Klub Szaradzistów "Kon-Tiki".

Podczas każdego organizowanego przez nas turnieju szaradziarskiego uczestnicy mają do rozwiązania dwa zestawy zadań na czas (90 i 75 minut). Zawierają one głównie zadania diagramowe, czyli różnego typu krzyżówki (z wyjątkiem panoramicznych), zadania obrazkowe, czyli rebusy oraz zadania wierszowane (anagramy, kalambury, homonimy, metagramy, krótki). Za każde zadanie przyznawane są punkty, których ilość uzależniona jest od stopnia trudności zadania, jego wielkości i przewidywanego czasu potrzebnego na jego rozwiązanie.
W większości zadań punktacja jest kilkustopniowa, zatem brak jednego czy czasami nawet kilku wyrazów nie dyskwalifikuje całego zadania. Zwycięża uczestnik z największą ilością punktów zgromadzonych łącznie w obu rundach.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Patron medialny: Linia Otwocka. Wsparcie organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, pizzeria Gusto Dominium.
Zgłoszenia przyjmuje (do 19 lipca) Przemysław Ketner, tel. 603 879 499, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Klub Hydrofornia.

21.07.2018 (SOBOTA)
GODZ 18:00
TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Zgłoszenia: w biurze Domu Nauki i Sztuki tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

22.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „W STRONĘ GÓR” Z KAPELĄ „PoPieronie”.
Skład kapeli: Bożena Miszczyk – skrzypce, Brygida Sordyl – altówka, śpiew, Maciej Ormaniec – kontrabas, śpiew, Wojciech Maciejowski – skrzypce, Zuzanna Węglarz – skrzypce, śpiew.

Kapelę „PoPieronie” od 2009 roku tworzy czwórka młodych, zdolnych ludzi (w 2015 roku dołączyła piąta osoba). Od dzieciństwa każdy z nich dorastał wśród tradycji i kultury Beskidu Żywieckiego. Stały się one dla nich podstawą, fundamentem, na którym zbudowali swoją przyjaźń. Po latach zdobywania doświadczeń artystycznych oraz kształcenia się w kierunkach muzycznych, podjęli oni chęć kontynuacji tej rodzimej tradycji. Razem tworzą unikalny styl gry, łącząc swoje indywidualne pasje twórcze na gruncie muzyki głęboko zakorzenionej w ich góralskiej obyczajowości. Każdy z nich poznał także muzykę pogranicza kultur: polskiej, słowackiej oraz węgierskiej, których pierwiastki można dostrzec w ich twórczości. Promieniuje ona radością, optymizmem, czasem melancholią, skłania do refleksji i prowokuje do zatrzymania się w obecnym zabieganym świecie.
Dotychczasowe osiągnięcia kapeli to m.in.:
– 3-cie
Miejsce krążka pt. „Wierni korzeniom” w konkursie Folkowy Fonogram Dwójki 2014 organizowanym przez Polskie Radio Dwójka (2014 r.),
– udział w Festiwalu SARI- MUZYKA ŚWIATA (2014 r.),
– udział w 6. edycji Męskiego Grania w Amfiteatrze pod Grojcem w Żywcu (2015 r.),
– autorski koncert na żywo na gali wręczenia nagród Polskiego Radia Katowice im. Stanisława Ligonia (2015 r.) i inne.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

29.07.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
EWA GAPON ZAPRASZA NA RELAKS W RYTMIE SWINGA I BOSSANOVY,
przy akompaniamencie ANDRZEJA SAJDAKA – keybord oraz ZBYSZKA SZULARZA – gitara.
Tym razem usłyszymy piękne i znane standardy polskiej i światowej muzyki, a także utwory własne z tekstem Ewy Gapon i muzyką Sławomira Kuczka.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.


SIERPIEŃ

05.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MUZYKA PROSTO Z KUBY” W WYKONANIU YAREMI KORDOS Z ZESPOŁEM
W programie usłyszymy kubańskie rytmy, tradycyjną muzykę z Kuby i aktualne hity latino z prawdziwą kubańską energią i radością „wypełnioną” słońcem. To wspaniała muzyczna podróż po Karaibach.

Yaremi Kordos – w jej żyłach płynie hawańska krew, a w sercu od małego gra muzyka. Ukończyła Konserwatorium Muzyczne w stolicy Kuby. Studiowała gitarę klasyczną i wokal. Koncertowała na Kubie u boku takich wielkich gwiazd jak Omara Portuondo z Buena Vista Social Club. Do Polski przyjechała w 2004 r. na zaproszenie Jose Torresa, z którym współpracuje do dziś.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

12.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
NAJWIĘKSZE PRZEBOJE WŁOSKIEGO DUETU – AL BANO e ROMINA POWER W WYKONANIU AN DREO e KARINA
AN DREO e KARINA to jedyny na świecie cover Al Bano e Romina Power. Odbyli setki koncertów w Polsce i za granicą. Wygrali Europejski Festiwal Coverów. Zaśpiewali z 50-cio osobową Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Kultury Włoskiej. Wydali 3 płyty z największymi przebojami Al Bano e Romina Power. Byli gośćmi różnych programów telewizyjnych i muzycznych.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

19.08.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KONCERT ZESPOŁU „REGGAESIDE” Z ELEMENTAMI FUNKY, ROCKA, POPU I SKA
W programie energetyczna muzyka z pozytywnym i wartościowym przekazem.
Zespół powstał w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Jest finalistą 9-tej edycji programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music”. W kwietniu 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu wraz z dwoma promującymi singlami. Zespół zagrał wiele koncertów plenerowych i zdobył wiele prestiżowych nagród w konkursach.
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

25.08.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–18:00
PIKNIK NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI PRZYGOTOWANY PRZEZ INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU I REKREACJI WSPÓLNIE Z MIEJSKIM OŚRODKIEM KULTURY
W programie: malowanie buziek, dmuchane zabawki, warsztaty garncarskie, stanowiska gier i zabaw zręcznościowych (m.in.: strącanie wiader, rzuty ringo) oraz słodkości dla dzieci. W trakcie pikniku odbędzie się także wyprzedaż garażowa oraz prezentacja klubów sportowych z terenu Józefowa, do których będzie można zapisać dzieci.

GODZ. 18:00
KONCERT WIECZORU: LEGENDARNY ZESPÓŁ „GANG MARCELA”
Zespół wykonuje głównie muzykę folk i country-pop. Grupa powstała w 1978 roku, a już rok później debiutowała nagraniami dla Polskiego Radia. Gang Marcela w latach 80-tych współpracował z takimi piosenkarzami jak Krzysztof Krawczyk czy Maryla Rodowicz.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.

20-31.08.2018 (od PONIEDZIAŁKU do PIĄTKU) SZACHY PRZY FONTANNIE
GODZ. 18:00-19:30
Zapraszamy na plenerowe rozgrywki szachowe z instruktorem, Panem Tadeuszem Popisem.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

26.08.2018 (NIEDZIELA)
RECITAL FORTEPIANOWY W WYKONANIU KRZYSZTOFA KOZŁOWSKIEGO pt. „ŁAGODNIE, MIŁO I PRZYJEMNIE”
Wydarzenie w ramach Ogrodowych Koncertów Muzycznych.
Krzysztof Kozłowski – pianista i kompozytor
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa, skwer im. św. Jana Pawła II.
facebook