Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - wrzesień

02.09 – 15.09.2018 FESTIWAL BLUESOWY IM. TADEUSZA NALEPY „LEP NA BLUESA” – X EDYCJA „TOAST BLUESOWY”
Koncerty współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

02.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 17:00 OTWARCIE FESTIWALU: WERNISAŻ ZBIOROWEJ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ Grzegorza Muczke, Zbyszka Jędrzejczyka, Piotra Salwy i Jerzego Andrasiaka oraz plakatów ze wszystkich edycji festiwalu.
Miejsce: GALERIA RAMA i GALERIA WEJŚCIE MOK.

GODZ. 18:00 I KONCERT – „KRAKÓW STREET BAND” w składzie: Łukasz Wiśniewski/wokal, harmonijka; Tomek Kruk/gitara Dobro; Piotr Grząślewicz/banjo; Adam Partyka/perkusja; Wojtek Szela/trąbka; Miłosz Skwirut/kontrabas; Krzysztof Chlipała/saksofon; Marcin Hilarowicz/gitara.

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się nie tylko wizytówką miasta, ale całej polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.
W marcu 2018 roku Kraków Street Band – jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za „Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł „Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma „Twój Blues”.
Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią.
Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


03.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: „Większość dni w roku jest nieistotnych, nie niosą za sobą żadnych wspomnień – takie zdanie pada w opisywanym filmie – Są jednak dni, w których dzieją się rzeczy, które na dłużej zapadają nam w pamięć. Pamiętam dzień, w którym się zakochałem, pamiętam pierwsze spotkania, wreszcie pamiętam, kiedy doszło do rozmowy i zawiązania naszego związku. Niestety pamiętam też datę rozstania. Na pewno zapamiętam również dzień, w którym obejrzałem film o sobie, o moim związku, o tym, co przeżywałem”.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

07.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD PIERWSZY: „WSPÓŁCZESNE CHINY – PIĘKNE, DALEKIE I ODMIENNE”
Zapraszamy na prelekcję pokazującą Chiny widziane oczami cudzoziemca. Chiny to kraj wielu kontrastów, zachwycający i wzbudzający refleksje dotyczące różnic kulturowych. Pokażemy, co dziwi, co szokuje, a co wzbudza podziw. Pokażemy piękno architektury chińskiej, zaprezentujemy odmienne zwyczaje, opowiemy o ciekawostkach kulturowych, a także zachęcimy do zapoznania się z chińską kuchnią. Prowadzenie: DOROTA CZOŁAK – trener biznesu, wykładowca, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 09:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „MAZOWIECKI BARTEK I DOLINA MIENI”
Czy słyszeliście o Mazowieckim Bartku? Okazuje się, że znajduje się on zaledwie kilka kilometrów od Józefowa. To pomnikowy dąb szypułkowy, rosnący na lewym brzegu Mieni w rezerwacie Świder. To drzewo mające obwód 587 cm i wysokość ponad 25 m. Pień jest niewysoki, masywny i ciekawie skręcony wokół własnej osi oraz pokryty licznymi mchami oraz porostami. Drzewo jest prawdopodobnie całkowicie wypróchniałe wewnątrz pnia dlatego, póki jeszcze stoi, warto zobaczyć go na własne oczy i utrwalić na zdjęciach.
Miejsce zbiórki: MOK Józefów.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

08.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 II KONCERT – „PIOTR NOWAK BAND” w składzie: Piotr Nowak/wokal; Robert Bartusik/perkusja; Marcin Dyś/piano; Wojciech Kwieciński/ bas; Sebastian Stachurski/gitara.
Piotr Nowak współtworzył legendarne grupy BLACKOUT i BREAKOUT, prywatnie był przyjacielem Tadeusza Nalepy. Obecnie po wielu latach przerwy powrócił na scenę tym razem nie tylko jako basista ale także wokalista i kompozytor. W hołdzie swojemu przyjacielowi Tadeuszowi Nalepie dedykuje utwór pt: „Pamięć”.
Założyciel zespołu Piotr Nowak powołał do swojego składu istniejącą już na rynku bluesowym grupę Portal Blues którą tworzą: Sebastian Stachurski, Wojciech Kwieciński, Marcin Dyś oraz Robert Bartusik.
Repertuar koncertu pochodzi z dwóch płyt, ta ostatnia wydana w marcu 2017 roku wzbogacona jest utworami Tadeusza Nalepy.
W dniu koncertu odbędzie się wystawa zbiorów i pamiątek kolekcjonerskich „Galeria na wsi Niebrów” prezentująca kolekcję okładek płytowych zespołu Breakout w formie szklanych kafli podpisanych przez wszystkich autorów.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


09.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 ROMANTYCZNE KINO W NIEDZIELĘ
Opis filmu: w czasach, kiedy romantyzm trzeba ukrywać pod grubą warstwą cynicznych dowcipów o wiecznych chłopcach bojących się odpowiedzialności, film opowiadający o mężczyznach wierzących w prawdziwą miłość to ewenement na skalę światową. Już tylko za to należałoby twórców pochwalić, że nie poprzestali na pomyśle i stworzyli naprawdę piękną, wzruszającą, ciepłą, a przy tym zabawną komedię.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

10.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
Opis filmu: akcja rozpoczyna się w latach 20-tych, a kończy w latach 40-tych i skupia się na najbardziej twórczym etapie życia genialnego wynalazcy i milionera z żyłką do interesów. Był to czas realizacji jego najśmielszych i najbardziej nieprawdopodobnych pomysłów w dziedzinie latania i produkcji filmowej, jak również czas wielu burzliwych romansów i brutalnych przepychanek z korporacjami. Wtedy też, człowiek o wielkich ambicjach, po raz pierwszy zetknął się z ceną sławy, bogactwa i własnej obsesji, perfekcjonizmu.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

15.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 III KONCERT – „LEGENDARNI MUZYCY TADEUSZA NALEPY” w wykonaniu zespołu w składzie: Krzysztof Dłutowski/piano; Zbigniew Wypych/bas; Winicjusz Chróst/gitara; Andrzej Malcherek/gitara; Dariusz Kamiński/perkusja oraz Kazimierz Pabiasz/wokal, gitara.
Miejsce: SCENA PLENEROWA MOK, skwer im. św. Jana Pawła II.


16.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 16:00–19:00 DZIEŃ OTWARTY W MOK
Czekamy na wszystkich zainteresowanych nową ofertą programową przygotowaną przez Miejski Ośrodek Kultury na sezon 2018/2019. To wyjątkowa okazja aby poznać naszą kadrę instruktorską, poznać pomysły na poszczególne zajęcia i projekty i wziąć w nich udział, wybrać coś z bogatej oferty artystycznej, a także zapisać się na miejscu. Musisz być z nami tego dnia!
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury.

17.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: osieroconego chłopca przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców. Chłopak żeni się z ich córką, gdy oboje dorastają. Studiujący medycynę bohater przypadkowo spotyka w tramwaju inną kobietę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Los połączy ich ponownie. Tymczasem w zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

21.09.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00 NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Sztuka światłoczuła”
Wykład zostanie poświęcony międzywojennym fotografom, między innymi Zofii Chomętowskiej i Czesławowi Olszewskiemu. Wymienione nazwiska to obecnie synonimy nie tylko dokumentacji fotograficznej na najwyższym poziomie, ale także obowiązującej w masowej wyobraźni panoramy polskiej architektury dwudziestolecia międzywojennego. Zachowane w pamięci fotograficznej kliszy budynki ukształtowały bowiem powszechne wyobrażenie o wybitnej kulturze artystycznej Polski w latach 1918–1939, a tylko nieliczni wiedzą, że przed ostatecznym kadrem polewano bruk wodą dla wydobycia idealnego obrazu fotografowanych obiektów. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII „Szlak historyczny do Wiązownej”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.

22.09.2018 (SOBOTA) RODZINNE OGLĄDANIE W RAMACH FESTIWALU FILMOWEGO „KINO DZIECI”
W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego Festiwalu w naszym MOK-u zaprezentujemy dwa filmy z sekcji Panorama, w której znalazły się zwycięskie filmy z ubiegłego roku i najnowsze filmy dla młodych widzów, które gościły w polskich i europejskich kinach.

GODZ. 16:00 VILLADS (6+), Reż. Frederik Meldal Nørgaard, 2015 r, Dania, 76 min. Villads! Villads? Villads?! 6-letni bohater co chwilę słyszy swoje imię. Rodzice wciąż czegoś od niego chcą. Ustalają zasady i przerywają zabawę w najlepszym momencie. Czy tak będzie też w szkole? Dorośli i ich zasady! Nie zawsze da się je wszystkie zapamiętać, a co dopiero zrozumieć. I chociaż Villads bardzo się stara, nie zawsze udaje mu się ich przestrzegać. To przecież nie jego wina, że dookoła jest tyle rzeczy do zrobienia. I każda jest dużo bardziej intrygująca od siedzenia w szkolnej ławce. A to, dlaczego trzeba siedzieć, kiedy można robić coś ciekawszego, nie zostało wcale wyjaśnione. Czy pierwsza klasa może być w ogóle fajna? Czy szkoła da się lubić? Aby tak było, postarać się musi nie tylko Villads, ale i poważni dorośli.

GODZ. 17:30 SOLAN I LUDWIK – WIELKI WYŚCIG Z SEREM (7+), Reż. Rasmus A. Sivertsen, 2015 r, Norwegia, 78 min.
Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości – marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby – zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?

Zapraszamy na stronę Festiwalu www.kinodzieci.pl
Seanse niebiletowane. Miejsce: Kino MUZA MOK.

24.09.2018 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: akcja filmu toczy się w stanie Missisipi w latach 60-tych. Dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Służąca decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.
Seans niebiletowany.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 11:00 SPEKTAKL DLA DZIECI „PRZYGODY URWIPOŁCIA” (3+)
Widownia już czeka, przygasły światła, cudowna teatralna cisza. Przedstawienie czas za… Niestety, nie możemy zacząć spektaklu, a wszystko przez Urwipołcia! Kim on jest i co takiego zrobił?

To pewien jegomość, który wystraszył wszystkie lalki. Te uciekły przez niego i teraz nie możemy zagrać przedstawienia. To dzieci spróbują nam pomóc naprawić całą sytuację, ale najpierw naprawić Urwipołcia i sprawić, może nawet w jakiś magiczny sposób, że zmieni się, zacznie szanować innych i zamiast uciekać przyjaciele będą do niego lgnąć. Bajka dla widzów najmłodszych, która uczy jak wartościowa może być przyjaźń i że dobrze być w życiu po prostu miłym i grzecznym. Wprowadza dzieci w świat teatru, a także pokazuje jak można zrobić teatr przy użyciu najprostszych metod i jak zaangażować w to swoich najbliższych. Scenariusz i reżyseria: Patrycja Zywert-Szypka, Grzegorz Szypka.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

29.09.2018 (SOBOTA) GODZ. 18:00 WYJĄTKOWY KONCERT „TANGO WOLNOŚCI” w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski w wykonaniu ZESPOŁU w składzie: Joanna Hort/wokal; Łukasz Chrzęszczyk/fortepian; Mateusz Szemraj/gitara; Piotr Kopietz /bandoneon, kierownictwo artystyczne.

Muzycy zespołu sięgając do Historii Polskiej Piosenki, przypominają najpiękniejsze polskie tanga ostatnich 100 lat. Ich autorzy, jak Jerzy Petersburski czy Henryk Wars, byli nie tylko wybitnymi kompozytorami, lecz także wielkimi patriotami. Należeli do grona kompozytorów, którzy mieli szczęście tworzyć w niepodległej już i wolnej Polsce.
Zespół swoim repertuarem nawiązuje m.in. do czasów eleganckich kawiarni i podwórkowych teatrów, gdzie Polacy po wielu latach życia pod zaborami, mogli swobodnie słuchać oraz tańczyć piękne i popularne do dziś, polskie Tango Wolności.
To co zespół wyróżnia, to nowe, autorskie aranżacje starych tangowych przebojów oraz niepowtarzalne brzmienie argentyńskiego bandoneonu połączone z dźwiękami fortepianu i gitary. Dopełnieniem całości jest wyjątkowy, żeński wokal.
W programie koncertu m.in.: To ostatnia niedziela, Tango milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już nigdy, Chryzantemy złociste, Odrobinę szczęścia w miłości, a także kompozycje własne zespołu.
Cena biletu: 20 zł, bilet ulgowy 15 zł (zniżka dla seniorów). Przedsprzedaż od 16.09 do 28.09 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

30.09.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: DOMINIKA OSTAŁOWSKA, ARTUR PONTEK I DARIUSZ TARASZKIEWICZ W KOMEDII TERAPEUTYCZNEJ „CUDOWNA TERAPIA”
Komedia małżeńska, którą powinni zobaczyć wszyscy, którzy są, byli lub planują być w związku.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.09 do 28.09 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK


W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 10:00 JOGA W PARKU W JÓZEFOWIE.
facebook