Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - październik 2018

01.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Frank samotnie wychowuje swoją uzdolnioną siostrzenicę Mary. Gdy talent dziewczynki ujawnia się, musi zawalczyć o prawa rodzicielskie z babcią dziewczynki.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

03.10.2018 (ŚRODA)
OTWARCIE WYSTAWY „WOLNOŚĆ I POECI” – w ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Ekspozycja „Wolność i poeci” oparta jest na tekstach poetyckich polskich autorów, tworzących na przestrzeni ostatnich trzech wieków – od romantyzmu po współczesność. Zaprezentowane teksty mówią o wolności. W każdym z utworów jest ona jednak rozumiana inaczej. Wśród wybranych wierszy przewijają się wątki patriotyczne, inne nawiązują do wolności jako intymnego doświadczenia człowieka – wolności współtworzenia świata, społeczeństwa, ale też wolności życia na ich uboczu. Wolności jako celu stricte ludzkich dążeń oraz swobody wskazującej na przynależność człowieka do świata przyrody.
W wystawie wykorzystane zostały utwory: Cypriana Kamila Norwida, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Ewy Lipskiej, Jerzego Harasymowicza, Tadeusza Różewicza. Ekspozycja bogata jest w ilustracje przedstawiające dzieła plastyczne polskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików.
W wystawie wykorzystano materiały z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego. Scenariusz : Justyna Polakowska, opracowanie graficzne: Ewa Gołda.
Wystawa potrwa do 31.10.2018.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

06.10.2018 (SOBOTA)
GODZ.11:00 ZOOM NA TRADYCJĘ „ETNOILUSTRACJE” – RODZINNY WERNISAŻ
Zapraszamy na spotkanie z autorami wystawy "Etnoilustracje" oraz rodzinną przygodę z tradycją. Podczas spotkania odbędzie się warsztat plastyczno - etnograficzny o sowach , które są jednym z motywów przewodnich wystawy.
„Etnoilustracje” to cykl Michała Stachowiaka i Moniki Michaluk, zawierający 23 sceny obrzędowe opracowane w estetyce etnodesignu. Prace zdobyły uznanie odbiorców poprzednich ekspozycji oraz etnografów. Po raz kolejny przyciągną uwagę dużych i małych widzów w naszym MOK-u.
W maju nakładem Wydawnictwa Albus ukazała się również książka autorów pod tytułem „ETNOGADKI, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Książka jest wynikiem idei zapoczątkowanej w „Etnoilustracjach”. Michał Stachowiak i Monika Michaluk tym razem zaprosili do współpracy etnografa, Witolda Przewoźnego. Powstała historia, której celem jest przekazanie wiedzy na temat rodzimej obrzędowości, zbliżenie pokoleń i obudzenie dialogu na rzecz podtrzymania tradycji. Zapraszamy na spotkanie z autorami oraz rodzinną przygodę z tradycją.
Wstęp wolny.
Miejsce: MOK Józefów.

06.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ...ISABELLE & PAUSA / PAUSA & ISABELLE... ten rytm zobaczycie w czasie PREMIEROWEGO POKAZU MODY – „WDECH... WYDECH…!” Ten sam proces – dwie czynności, naturalnie, harmonijnie i konsekwentnie przechodzące w siebie. Monika Reszczyk (PAUSA) i Izabela Witkowska (ISABELLE) zapraszają.

Warto przybyć na to wydarzenie, by zobaczyć mieszkanki Józefowa i bliskich okolic w rolach profesjonalnych modelek prezentujących kompletne stylizacje. Może rozpoznacie na wybiegu... swoją bliską sąsiadkę ;)
Wyjątkową wieczorną atrakcją muzyczną, będzie występ zaprzyjaźnionego zespołu bluesowego BLUES JUNKERS. To zespół z misją, jaką jest podtrzymywanie przy życiu bluesa, poprzez pokazywanie ludziom, że to niezwykle atrakcyjna, szczera muzyka. Warto wiedzieć, że Natalia Abłamowicz w 2017 roku została wybrana Najlepszą Polską Wokalistką Bluesową!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: ARTUR ANDRUS – RECITAL KABARETOWY wraz z muzykami: Wojciechem Stecem – fortepian, gitara; Łukaszem Borowieckim – kontrabas, akordeon.
Usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej. Pojawią się także nowe, pochodzące z premierowego Albumu pt. „Sokrates18”. O podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach. Takich, w których autor był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją. O uczuciach. Własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami, zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą nie trzeba przekonywać.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż od 24.09.2018 do 04.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

08.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Para zmaga się z dzielącymi ją różnicami kulturowymi, w miarę umacniania się związku.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.10.2018 (WTOREK)
GODZ. 10:00 KLUB KOBIET MIEJSKICH
W kolejne wtorki Panie zapraszają na naukę różnych form rękodzieła: 09 i 16.10 String Art, a 23 i 30.10 Exploding Box.
Na spotkania obowiązują zapisy. Dla stałych uczestniczek bezpłatnie, wstęp jednorazowy: 10 zł (opłata za materiały).
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.10.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD DRUGI: O Konfucjuszu, jego życiu i filozofii opowie Dorota Czołak – psycholog, praktyk handlu zagranicznego, ekspert ds. rynku chińskiego.
Kulturowe wzorce stosunków społecznych w wielu społeczeństwach azjatyckich są odmienne od naszych, europejskich. Hierarchia wpływająca na zachowanie w grupie zawodowej;
Miejsce w hierarchii rodzinnej wyznaczone przez wiek i płeć; dobro grupy stawiane ponad dobro jednostki – to wszystko różni się od tego, co jest nam bliskie i znane we współczesnych społeczeństwach europejskich.
Jaka filozofia odcisnęła ślad na wzorcach wychowania i zachowania ludzi na Dalekim Wschodzie? Kto wywarł wpływ na sposób myślenia Chińczyków, Japończyków, Koreańczyków oraz innych narodów?
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

13.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 15:00 WAGON KULTURY W JÓZEFOWIE
Przedsięwzięcie WAGON KULTURY współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
GODZ. 11:00 „WESOŁY POCIĄG” SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
Bohaterami bajki są instrumenty muzyczne, które w czasie podróży mają wiele kłopotów. Podczas przedstawienia dzieci poznają: obój, ksylofon, akordeon, skrzypce oraz keyboard. Wesoły dyrygent (lalka) zaprasza dzieci do udziału we wspólnym koncercie.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko,15 zł/opiekun.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
GODZ. 12:00 – 15:00
Oprowadzanie po wystawie „WAGON KULTURY” w podziale na grupy wiekowe z przygotowanymi atrakcjami dla najmłodszych
Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży
Czytanie popularnych wierszy na temat pociągów np. wiersza Brzechwy „Lokomotywa”

13.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KABARET „SZCZĘŚLIWA 60” ZAPRASZA NA PROGRAM KABARETOWY „U RODZINY”
„Rodzina nie cieszy, nie cieszy gdy jest, lecz kiedy jej nima samotnyś jak pies…”
Mistrzowski materiał piosenek z Kabaretu Starszych Panów pozwolił na stworzenie pasjonującego obrazu rodziny, historii pełnej rodzinnych konfliktów, ale i uczuć, z zaskakującymi zwrotami akcji. W programie „U Rodziny” wspólnie świętujemy urodziny dziadka seniora rodu, mając nadzieję, że wywoła to u Państwa uśmiech, ale i refleksję, a nawet wzruszenie.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10.2018 w godz. od 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00 – 19:30 WAGON KULTURY W JÓZEFOWIE
Przedsięwzięcie WAGON KULTURY współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
GODZ. 16:00 – 18:00
Oprowadzanie po wystawie „WAGON KULTURY” w podziale na grupy wiekowe z przygotowanymi atrakcjami dla najmłodszych
Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży
Opowieści kolejarskie


14.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY wg ALEKSANDRA FREDRY pt. „PAN JOWIALSKI” W WYKONANIU AKTORÓW TEATRU „PARABUCH”
„PAN JOWIALSKI” należy do ścisłego kanonu arcydzieł arcymistrza komedii, Aleksandra Fredry. Ta zdawałoby się niefrasobliwa historia dziejąca się w Pustakówce, majątku ziemskim Jowialskich, zawiera spory ładunek krytyki społecznej aktualnej do dziś. Warto również pamiętać, że słynne bajeczki autora; Osiołkowi w żłoby dano, Małpa w kąpieli, Dwa koguty i wiele innych Fredro pomieścił właśnie w tej komedii.
Pan Jowialski to galeria pysznych komediowych postaci na trwale zapisanych w polskiej literaturze dramatycznej. Tytułowy pan Jowialski sypiący przysłowiami jak z rękawa, jego nieodłączna, zapatrzona w męża żona, pantoflarz syn Szambelan i jego druga żona, primo voto generałowa majorowa Tuz. To tylko część tego zestawu komediowych charakterów.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.10 do 12.10 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

15.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Ofiara zamachu podczas bostońskiego maratonu 2013 roku pomaga policji wytropić zabójców, starając się jednocześnie otrząsnąć z druzgocącej traumy.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

19.10.2018 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WYKŁAD WALDEMARA CZECHOWSKIEGO O BRONISŁAWIE PIŁSUDSKIM POŁĄCZONY Z PREZENTACJĄ AUTORSKIEGO FILMU DOKUMENTALNEGO pt. „PILSUDSKI BRONISŁAW – ZESŁANIEC, ETNOGRAF, PATRIOTA”
MOTTO FILMU: „Jeżeli ginie jeden naród – jego język i jego kultura – ginie cały świat”.
Film pokazuje postać niezłomnego człowieka zawsze stającego po stronie słabszych. Wielki etnograf-samouk, zesłaniec na katorgę (zesłany na 15 lat na wyspę śmierci Sachalin), który badał mniejszości etniczne Sachalinu i Hokkaido. Zachował i uratował w swoich pracach naukowych ginący język Oroków, Niwchów a przede wszystkim Ajnów. Nazywany „Królem Ajnów”. Wielki patriota, postać dialogu polsko-litewskiego, mediator polityczny we Francji i Szwajcarii, aktywnie działający wśród Polaków na uchodźctwie (przed 1 wojną przed odzyskaniem Polski wolności). Zasłużony dla polskiej etnografii – badacz ludów Podhala Szpisza i Orawy. Przypominamy w filmie dzieło Polaka, jednego z wielkich XX-wiecznych humanistów i badaczy Azji.
Postać: Kim był Bronisław Piłsudski
Nieznany, starszy brat Józefa Piłsudskiego, marszałka Polski.
Wybitny myśliciel, językoznawca, antropolog, który ma ustalone
Miejsce w historii powszechnej, jako odkrywca języka i kultury Ajnów (pogranicze Syberii, Sachalinu i Hokkaido) zasłużony dla nauki świata. Ceniony szczególnie w Polsce, Rosji i Japonii.
Jako pierwszy naukowiec stosował fonograf Edisona i zapisywał na wałkach woskowych mowę i pieśni Ajnów oraz do celów naukowych używał aparatu fotograficznego.
Rosjanie, jako pierwsi, w latach 70-XX wieku postawili mu pomnik na Sachalinie tam, gdzie pracował i spędził ponad 15 lat swojego twórczego życia. W 2013 na terenie Japonii, na Hokkaido, Japończycy z Polakami (MKIDN) postawili mu także pomnik (*).
Jego wnuk, Kimura Kazuyasu, (po ojcu Sukezo, pierworodnym synu Bronisława i Chiuksammy) mieszkający w Japonii jako jedyny dziś na świecie potomek rodu po linii męskiej ma prawo nosić nazwisko Piłsudski.
Piłsudski Bronisław – człowiekiem dialogu (szczególnie dla Polski i Litwy)
Można w Bronisławie Piłsudskim widzieć postać, którą wedle standardów i kryteriów konwencji UNESCO nazywa się „skarbnicą kultury ludzkości” (human living treasure)
Zapis w UNESCO „Każdy język świata i jego kultura (materialna i niematerialna – ustny przekaz) jest skarbnicą ogólnoświatowego dziedzictwa kultur”
(*) Pod koniec roku 2013 (połowa października) odsłaniany został na Hokkaido w Japonii pomnik dla Bronisława Piłsudskiego, stawiany z inicjatywy Japończyków i przy zasadniczym finansowym współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20 – 21.10 PUNKT WYBORCZY 2018

22.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Afroamerykanin należący do klasy robotniczej stara się utrzymać rodzinę i pokonać uprzedzenia rasowe.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.

26.10.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „TAJEMNICA CZARNEGO MELONIKA, czyli SURREALIZMU ciąg dalszy”
Pierwsze powakacyjne spotkanie ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH rozpoczniemy opowieścią o SURREALIZMIE w malarstwie. Jest to temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych Słuchaczy. Podczas zajęć zgłębimy tajniki pracy słynnego artysty René Magritte’a. Malarza, którego obrazy wypełniają zagadki i melancholia. Sprawdzimy także, czy wśród surrealistów byli Polacy. Prowadzenie: Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 06:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „Wschód słońca z aparatem w dłoni, czyli magia jesiennego poranka”
Jeśli nie miałeś wystarczająco dużo motywacji, aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym, dołącz do nas. Zapraszamy wszystkich fotoamatorów na wyjątkowy plener fotograficzny.
Miejsce zbiórki: na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego/Alei Nadwiślańskiej.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „KAPITAN MORTEN I KRÓLOWA PAJĄKÓW” FILM 6+
10-letni Morten Viks pragnie być taki sam jak jego tata. Buduje model statku i marzy o dalekiej, morskiej wyprawie. Niespodziewanie kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi. Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Reż.: Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt/2018/Belgia, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania/Czas: 79 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.


27.10.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 MONODRAM MUZYCZNY O KALINIE JĘDRUSIK „KALINA” w wykonaniu PATRYCJI ZYWERT-SZYPKI.
Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka
To zaledwie mała próba odsłonięcia niezwykłej Kaliny Jędrusik – jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym. I to na pewno nie jest wyścig, to tylko wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego...
„Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie”.
Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała... miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. Dziś zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 15.10.2018 do 26.10 w godzinach 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

28.10.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „TYSIĄC FRANKÓW NORWIDA” /dramat w trzech aktach/ Producent spektaklu: Scena „Rode” Kraków – Rzeszów, Reżyseria: Mariusz Marczyk, Scenografia: Lidia Marczyk, Muzyka: Maria Natalia Rajkin
„Tysiąc franków Norwida” to nie tylko przejmująca historia życia autora „Promethidiona”, zwłaszcza jego ostatniej, paryskiej dekady. To także wzruszająca opowieść o jego miłości do polskiej emigracyjnej pisarki Marii Sadowskiej. Proponowana sztuka jest jednak czymś znacznie więcej. To opowieść o Polsce, tej pozbawionej państwowości i wygnanej oraz nadziei jaką nosił w sobie Norwid na urzeczywistnienie Polski zwycięskiej, niepodległej, uczciwej i uporządkowanej.
Tę nadzieję noszą w sobie Polacy także dziś, przeżywając wielkie kłopoty z zagospodarowaniem wolności, która powróciła do nas po 1989 r. Zapisane w dramacie diagnozy Norwida odnoszące się bezpośrednio do Polski i Polaków nic nie straciły ze swojej aktualności. Przeciwnie, upływ czasu jeszcze bardziej spotęgował siłę słów Norwida. Autor „Promethidiona” jest wielkim nauczycielem mądrego i nowoczesnego patriotyzmu. Warto się wsłuchać w słowa przenikliwe i prorocze wypowiedzi Norwida diagnozujące to, co trzeba z naszego życia społecznego usunąć i to, co może i powinno je wzbogacić i uszlachetnić.
Wykonawcy:
Maria Sadowska - Elwira Romańczuk, Olizarowski - Jerzy Miedziński, Cyprian Kamil Norwid - Mariusz Marczyk
Informacje o wykonawcach:
Elwira Romańczuk - magister sztuki, absolwentka PWSFiTV w Łodzi, Wydział Aktorski/1982/ Aktorka teatrów w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie, Kaliszu, Krakowie / role filmowe – „Najciekawsza historia”, „Osobliwy pamiętnik grzesznika”
J.W. Hassa /, reżyser wielu autorskich spektakli teatralnych, wieloletni wykładowca sztuki aktorskiej / Uniwersytet „La Sapienza”, Akademia „Pietro Scharoff” – Rzym, Uniwersytet Jana Kochanowskiego – Kielce / Nagroda Ministra Kultury za działalność artystyczną /2004/Nagroda a rolę na Międzynarodowym Festiwalu w Sanki Petersburgu / 2003 / Od sezonu 2012/ 2013 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Jerzy Miedziński - magister sztuki, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Wrocławiu. Aktor teatralny i filmowy, związany wieloletnią współpracą z teatrami Rzeszowa i Tarnowa.
Od sezonu 2009/2010 współpracuje ze Sceną „Rode” Kraków-Tarnów-Rzeszów

Mariusz Marczyk – aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny „Rode” Kraków – Tarnów – Rzeszów / 2003 r. / Autor powieści, dramatów i książek poetyckich. Między innymi: „Dziadek – carski oficer” / powieść / „Fetysze Izydora Bluma” /powieść/, „Przypadki męskiej nieśmiałości” /powieść/ „Tysiąc franków Norwida” /dramat/
„Na dnie duszy prawda” /dramat/ , „Separacja” /farsa/ . Mistrz żywego słowa – zdobywca wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności / Poznań 2006 /.
W ramach cyklu wydarzeń na 100-lecie niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

29.10.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów, twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA.
facebook