Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz imprez - listopad 2018

WYSTAWA „CHŁOPCY MALOWANI. POEZJA I PROZA LEGIONÓW POLSKICH”.
Ilustracją utworów poetyckich i wspomnieniowych są archiwalne fotografie scen z życia legionistów. Ekspozycja złożona z 15 plakatów oparta na tekstach poetyckich stworzonych w okopach oraz wspomnień piłsudczyków. W utworach tych znajdujemy nadzieje związane z wyzwoleniem Polski, ale i dopadające żołnierzy zwątpienie. Poetycka apoteoza Ojczyzny staje obok prozy koszarowego życia zniechęcającego niedostatkami. Motywacja do walki miesza się z żalem za utraconą młodością z jej radosnymi przywilejami.
W poezji i prozie legionistów czytamy o bliskości śmierci, z którą żołnierze radzili sobie na różne sposoby – przypominaniem sensu poświęcenia, albo ucieczką w drwinę, żart.
Wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK

09.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NIEPODLEGŁA SZTUKA: „Dom nowoczesny”
Czwarte spotkanie jest poświęcone zarówno samej idei nowoczesnego domu, jak i sposobom jej realizacji. Chodzi nie tylko o architekturę, nowoczesne meble, prototypy nowych materiałów, ale także o zmieniającą się rolę kobiety. W karierze zawodowej miała jej pomóc idealnie zaprojektowana kuchnia funkcjonalna, obliczona co do milimetra po to, aby w czasie zajęć gospodarskich pani domu nie traciła niepotrzebnie energii. Prowadzenie: Katarzyna Uchowicz. Projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia niepodległości.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 10:00
RODZINNY PLENER FOTOGRAFICZNY „JESIENNE KOLORY NAD ŚWIDREM”
Jesień to piękna pora roku na naukę fotografii dlatego tym razem zapraszamy z aparatami aby zobaczyć jak natura szykuje się do zimy. Zbiórka: przy moście dawnej kolejki wąskotorowej w Józefowie (ul. Turystyczna, naprzeciwko plaży miejskiej).
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.

10.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KOCHAM WOLNOŚĆ” – z okazji obchodów 100-lecia niepodległości MOKKA i Mała MOKKA wykonają utwory patriotyczne powstałe w ciągu ostatnich 100 lat. W programie m.in.: „Piechota”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Obława”, „Mury”.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

12.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: rywalizujący z bratem zapaśnik zostaje zaproszony przez multimilionera do jego posiadłości i wzięcia udziału w przygotowaniach do Olimpiady w Seulu.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30
LATARKA (dzieci od 5-10 lat)

Na prośbę najmłodszych i ciut starszych moli książkowych wznawiamy jesienno-zimowy cykl literackich spotkań dla dzieci. „Nie liż tej książki” Idan Ben-Barak i Julian Frost, czyli jak żyją mikroby. W promieniach rozpalonych latarek poczytamy, pobawimy się, a nawet przeprowadzimy badania pod mikroskopem. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny I TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7

16.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
NOWOŚĆ – CYKL WYKŁADÓW: „ŚWIAT PIĘKNY, ŚWIAT ZRÓŻNICOWANY”. WYKŁAD TRZECI: „CHIŃSKA FABRYKA, CZYLI SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY W NASZYCH SKLEPACH”
Znaczna część produktów w sklepach w Polsce i na świecie pochodzi z Chin. Czy słusznie kojarzymy towary wyprodukowane w Chinach ze słabą jakością? Czy tzw. „chińszczyzna” to zawsze rzeczy tanie? Czy zdajemy sobie sprawę z tego, w jakich warunkach odbywa się produkcja? Czy nowe kolekcje pojawiające się w każdym sezonie w naszych sklepach warte są swojej ceny? Czy w chińskich fabrykach pracują dzieci? Na wszystkie te pytania odpowie Dorota Czołak – praktyk handlu zagranicznego, wieloletni szef importu z Chin, ekspert ds. rynku chińskiego.
Będą mieli Państwo okazję zobaczyć wiele zdjęć z chińskich fabryk, które przybliżają temat i skłaniają do refleksji dotyczących różnic w jakości życia i pracy pomiędzy Polską a Chinami.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
ZOOM NA TRADYCJĘ „Podręczny warsztacik muzyczno-literacki”
Piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze... Wiersze i muzyka dla smyka w towarzystwie cymbałów, pianina, magicznych dzwonków i liry korbowej. Eksperymenty z dźwiękiem i rytmem. Szybka nauka wpadających w ucho melodyjek. Autorski pomysł na tworzenie muzycznych obrazków do tekstów z udziałem wdzięcznych rekwizytów, jak np. dzwonki, trójkąty i tamburyny. Prowadzenie: Ania Broda.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: MOK Józefów

17.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
DOKUMENT W MOK: „MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA”
Ostatni, bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami. Reż. Alicja Albrecht, 2017, Polska.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK

18.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: EDYTA OLSZÓWKA, MICHAŁ PIELA ORAZ LESŁAW ŻUREK W KOMEDII OMYŁEK „JOJO”
O ile to możliwe dla komedii, JOJO to mrożąca chwilami krew w żyłach postać typowej formuły związku kobiety i mężczyzny dla sytuacji niepewnej, przed którą każdy z nas odczuwa strach. Czy słusznie? Autor w niejednoznaczny sposób próbuje odpowiedzieć, a może raczej zadać pytanie co jest lepsze? Bardziej komfortowe, stabilne życie w kłamstwie czy może niepewne, nagłe uwolnienie się od czegoś co nas boli, uwiera? To wszystko podane w sposób, który na pewno nas rozśmieszy.
Cena biletu: 60 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11 do 16.11 w godz. 14:00 – 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

19.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Były neonazista po wyjściu z więzienia stara się przekonać młodszego brata, by nie podążał jego śladem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
„BUTELKI PANA JANUSZA. 100x100” – FINISAŻ WYSTAWY
Inspiracją do powstania najnowszej wystawy fotografii jest kolekcja opakowań szklanych Pana Janusza Prządki – józefowianisty, miłośnika i pasjonata Józefowa. W niezwykłym zbiorze znajdują się szklane butelki, opakowania i słoiki odnalezione na terenie Józefowa – Michalina – Falenicy. Ponad 100 butelek i opakowań szklanych sfotografowano na tle zabytkowego, drewnianego świdermajera. 100-letni budynek, 100-letnie szkło i ponad 100 butelek – tak powstała nietypowa wystawa, którą MOK Józefów przygotował z myślą o jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości. Podczas wernisażu Pan Janusz zaprezentuje swoje zbiory. Partner projektu: firma AG Poligrafia, winiarnia Winny Bułgar.
Wstęp wolny.
Miejsce: MOK Józefów.

24.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
FESTIWALOWE KINO DLA DZIECI „KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE”, DZIECI 4+
Emma niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Jest przekonana o tym, że to już najwyższy czas, by mogła dostać od mamy wymarzonego psa. Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest właśnie Emma – to dzięki niej ten dzień nie będzie dla niego taki trudny i okaże się początkiem wielkiej przyjaźni. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń i co to znaczy liczyć na pomoc najlepszego przyjaciela. Reż. Arne Lindtner Næss/Norwegia/2013/74 min.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

24.11.2018 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „KLASYCZNIE Z PRZYTUPEM” – przedsięwzięcie dwójki młodych i utalentowanych instrumentalistów: skrzypka Mikołaja Gąsiorka oraz pianisty Mateusza Chmielewskiego. Założeniem tego projektu jest opracowanie repertuaru, który zawiera utwory kompozytorów polskich, takich jak: Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, Grażyna Bacewicz, którzy swoje inspiracje czerpali z muzyki ludowej. Program koncertu zawiera 14 polskich tańców narodowych (kujawiaki, polonezy, mazury, oberki i krakowiaki) oraz dwie kompozycje Mikołaja Gąsiorka. Każdy utwór charakteryzuje się dużą wirtuozerią oraz potężnym ładunkiem ekspresyjnym.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.11.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL „PODAJ DŁOŃ” w wykonaniu aktorów teatru „MAM TEATR”. Obsada: Piotr – Aleksander Mikołajczak, Anna – Marzanna Graff. Reżyseria: Janusz Zakrzeński.
Czy naprawdę znasz swoich bliskich? W kochającej się rodzinie Lubienieckich skrywane są tajemnice. Pełna miłości do dzieci, wnuków i prawnuków babcia Anna nie rozmawiała z nikim o wojnie. Nikt nie wie jak naprawdę zginął wtedy dziadek. Gdy po śmierci babci wnuczka segreguje rzeczy prawda wychodzi na jaw. Od tej pory słowa wojna i Syberia dla całej rodziny nabiorą nowego znaczenia. Miłość i cierpienie potrafią iść ręka w rękę. Czy tym razem zwycięży miłość?
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 12.11 do 23.11 w godz. 14:00–18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

26.11.2018 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Niezadowolona ze swojej pracy dziennikarka telewizyjna przyjmuje zlecenie zrobienia reportażu o inwazji na Afganistan.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.11.2018 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „TRZY SPOJRZENIA” autorstwa MAŁGORZATY JAWORSKIEJ, URSZULI PONCYLJUSZ oraz ANNY STACHERY – absolwentek studiów podyplomowych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, wydziału malarstwa i grafiki. Wieczór uświetni mini recital Mikołaja Poncyljusza – lidera zespołu jazzowego HOTS.
Artystki zaprezentują prace w różnych technikach, niekiedy eksperymentalnych, z dziedziny malarstwa, grafiki i kolażu.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

KULTURALNA PROPOZYCJA NA MIKOŁAJKOWY PREZENT:

09.12.2018 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI – JOANNA LISZOWSKA, WOJCIECH MALAJKAT, PIOTR SZWEDES I ADRIANNA KALSKA W SPEKTAKLU „KŁAMSTWO”
wg Floriana Zellera, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Wojciech Malajkat.
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody`ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jednie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
Cena biletu: 70 zł. Przedsprzedaż biletów od 05.11.2018 r. do 07.12.2018 w godz. 14:00 do 18:00. W dniu spektaklu od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook