Terminarz imprez - marzec 2019

Galeria WEJŚCIE MOK
WYSTAWA FOTOGRAFII „TRADYCYJNE ZABAWKI I ZABAWY LUDOWE” Z MAŁOPOLSKIEGO CENTRUM KULTURY SOKÓŁ w NOWYM SĄCZU
Pomysłodawcą i realizatorem wystawy jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Samorządu Województwa Małopolskiego. Fotografie, na których członkowie dziecięcych zespołów regionalnych prezentują tradycyjne zabawy to zaledwie kilkanaście kadrów tworzących niewielki obraz ludycznej strony życia dziecka wiejskiego. Dziecka, które bawiło się zabawkami, ale również przedmiotami, które akurat miało pod ręką – kamykiem, patykiem, trawą, itp. Bawiło się tańcem czy ruchem, ale robiąc to tylko pomiędzy wykonywaniem obowiązków oraz w ich trakcie np. podczas wypasu gęsi. Na pastwisku powstawała też niezliczona ilość drobnych instrumentów muzycznych (piszczałki, fujarki, trąbki, gwizdki). Cała paleta zabaw ruchowych dyktowanych śpiewem, muzyką jest zbyt duża, by dała się w całości przedstawić na kilkunastu planszach. Jest to zatem wybiórcza prezentacja dziecięcej zabawowej aktywności.

02.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „JAK TAŃCZONO PRZED WIEKAMI” – RODZINNY WARSZTAT (DZIECI 6-10 LAT)
Czy dawniej ludzie się bawili? Oczywiście! I może nawet lepiej niż my, współcześni. Taniec był jedną z podstawowych rozrywek. Kto nie umiał tańczyć, nie brał udziału w życiu towarzyskim. Na ostatnią sobotę karnawału zapraszamy na spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską, autorką książki „Jak tańczono przed wiekami”. Podczas spotkania poznamy podstawowe kroki hiszpańskiej pawany, francuskiego branlera oraz polskiego mazura i poloneza. A na koniec nauka dworskiego ukłonu.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

03.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 11:00
FINAŁY IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU DOWOLNYCH KOMPOZYCJI TAŃCÓW POLSKICH „NARODOWA PULSACJA

Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

04.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: sześcioletnia córka Kellera i jej koleżanka zostają uprowadzone. Zirytowany bezradnością policji ojciec bierze sprawy w swoje ręce.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

08.03.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY „ZYGZOŁY I ZIGZOLE” KATARZYNY MONCZYŃSKIEJ-ŁUKASIEWICZ. WYSTAWIE TOWARZYSZY POKAZ CERAMIKI FUNKCJONALNO-UŻYTKOWEJ „GARY MISAKI” Z JÓZEFOWA DARIUSZA ŁUKASZA ŁUKASIEWICZA.
Aranżacja scenografii wystawy – Agata Parzych-Bucka.
Katarzyna Monczyńska-Łukasiewicz – absolwentka ASP w Gdańsku. Przedstawione prace to rysunek – połączenie zaskoczenia i humoru. Motto artystki: „Lubię surrealizm, abstrakcję i nieoczywistość”.

GARY MISAKI
ceramika funkcjonalno-użytkowa na kole garncarskim. W ofercie znajdują się: misy, wazony, pucharki, kielichy i talerze ozdobne, a także patery, butelki i świeczniki w całej gamie różnorodnych kolorów i kształtów.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.03.2019 (SOBOTA)
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – INAUGURACJA

GODZ. 10:00 WARSZTAT DLA RODZICÓW I EDUKATORÓW: „Jak wspierać twórczą postawę dziecka” – prowadzenie mgr Małgorzata Minchberg/POLE SZTUKI.
Wstęp wolny, rejestracja tel. 22 789 22 84, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZ. 11:00 Spektakl „KTO TAM”, wiek 2+. Teatr Uszyty, Kraków
Mały niebieski Zajączek, główny bohater przedstawienia, wprowadza najmłodszego widza w magiczny świat teatru lalek i niezwykłych dźwięków. Stworzony na oczach dzieci Zajączek nie chce być sam, pragnie poznać inne zwierzęta, by się z nimi zaprzyjaźnić. Ale czy mu się to uda? Przekonajcie się sami. Po spektaklu dzieci maja okazję poznać Teatr Uszyty „od podszewki” i uczestniczyć w niezwykłym wywiadzie ze zwierzętami...
Patronat Honorowy: Starosta Otwocki, Burmistrz Miasta Józefowa. Przegląd odbywa się przy wsparciu finansowym pochodzącym z budżetu Powiatu Otwockiego.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

09.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
DLA KOBIET I NIE TYLKO… KONCERT NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI PARYŻA – „LA BOHEME... AZNAVOUR I JEGO ŚWIAT” w wykonaniu ZESPOŁU „IMPRESJA”
w składzie: Anna Bober – wokal, Piotr Kwinta – wokal, Paweł Łukasik – altówka, Artur Łukasik – kontrabas, Joanna Błażej-Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
Koncert ten to swoiste muzyczne epitafium artysty przypominające jego największe przeboje na przestrzeni dziesiątek lat jego błyskotliwej kariery. Spośród niezwykle bogatego repertuaru Aznavour’a wybrane są same największe przeboje tworzące chronologiczną opowieść o „Napoleonie francuskiej piosenki”.
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
FILMOWA NIEDZIELA – FILM ZDOBYWCY OSCARA – „ZIMNA WOJNA”

O filmie: historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: Historia życia chłopca o niskim ilorazie inteligencji z niedowładem kończyn, który staje się miliarderem i bohaterem wojny w Wietnamie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

15.03.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00
SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „WIELKA SZTUKA NA WIELKANOC”
Sztuka dawna: XV, XVI i XVII wieku obfitowała w największych artystów wszechczasów. Ich prace znajdziemy w najważniejszych muzeach świata. Tycjan, Caravaggio, Rubens, El Greco, Michał Anioł! O twórczości tych postaci opowiadać można godzinami! My spotkamy się z ich dziełami nawiązującymi do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wydarzenia Wielkiego Tygodnia ukażą się nam poprzez dzieła najwspanialszych mistrzów sztuki nowożytnej. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

16.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – Spektakl „BLACK&WHITE”, wiek 8+, Teatr Czarnego Tła, Chorzów.
Michael Jackson. Bohater naszego nowego spektaklu. Dla wielu niekwestionowany król muzyki i tańca. Historia. Źródło inspiracji i fascynacji. W naszym teatrze muzyka Michaela pojawiła się już dawno. Starsza część grupy ma do niej sentyment z czasów dzieciństwa i zarażamy młodszą część tą fascynacją. Z tego wszystkiego narodził się pomysł stworzenia spektaklu, w którym wykorzystujemy muzykę, postać, inspiracje z teledysków i nasze wrażenia. Ze względu na obecność zombie i duchów, spektakl przeznaczony dla dzieci od ok. 7-8 lat oraz dla młodzieży i dorosłych.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
KONCERT „MŁYNARSKI KONTRA OSIECKA”
w II rocznicę śmierci artysty. Śpiewają: Beata Marczewska i Mateusz Grabowski. Przy fortepianie Adam Snopek.
Nie ma Polaka, który nie potrafiłby zanucić piosenki „Jesteśmy na wczasach” czy „Niech żyje bal”. Stworzyli ponadczasowe teksty, aktualne, mądre, kompletne! Wojciech Młynarski? Czy Agnieszka Osiecka? Czyje wersy bardziej trafiają do publiczności? Może uda nam się wspólnie odpowiedzieć na to pytanie podczas koncertu…
Cena biletu: 20 zł.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 17:30
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy dojrzałe mieszkanki Józefowa na wieczór z warsztatami tanecznymi oraz programem artystycznym pt.: „MY KOBIETY”. Organizatorem spotkania są stowarzyszenie ESPAR 50+ oraz PRO Kobiety 50+ z Józefowa. Program to część projektu realizowanego we współpracy z MOK w Józefowie oraz dzięki współfinansowaniu Urzędu Miasta Józefowa.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00
FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: historia dwóch umierających mężczyzn, którzy pod wpływem szalonych przygód zostają przyjaciółmi.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

18.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 LATARKA „PODRÓŻE Z NELĄ MAŁĄ REPORTERKĄ”, DZIECI 5+
Nela na kole podbiegunowym. Śnieg, lodowce, białe futerka i plastyczna na papierze fuszerka, bo nie każdy mistrzem musi być. Prowadzenie: Mariola Ładna.
Wstęp wolny i TYLKO Z LATARKAMI. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:30
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY”
Spektakl „STUKU, PUKU”, wiek 9 miesięcy – 3 lata. Teatrzyk Domowy, Warszawa.

„Stuku, Puku” wypełnione jest dźwiękiem, ruchem, barwami oraz pyszną zabawą. Pokazujemy, że bez słów również można przedstawić piękne, czytelne historie. Poznajemy zwierzęta domowe, ich odgłosy, charaktery oraz uczymy się jak odpowiednio o nie dbać. To ważne, by szanować każde zwierzę – nawet niechcianą muchę. Każde życie jest ciekawe i wiele warte. Wiemy, że dzieci o tym wiedzą naturalnie. Chcemy pielęgnować w nich te piękne odruchy, ale także uczyć odpowiedniego traktowania zwierzątek domowych, każdego z osobna. I przede wszystkim – świetnie się bawić!
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Galeria RAMA, MOK.

23.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 17.00
BURMISTRZ MIASTA JÓZEFOWA I TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA ZAPRASZAJĄ NA IMIENINY MIASTA JÓZEFOWA

W części artystycznej: występ Genady Iskhakova z repertuarem pieśni cygańskich, romansów, popularnych arii operetkowych oraz Zespół jazzu tradycyjnego „Warsaw Diexielanders” w koncercie „Życie i twórczość Louisa Amstronga”.
Wstęp wolny.
Miejsce: AULA SZKOŁY NR 3 W JÓZEFOWIE

24.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
WIECZÓR Z GWIAZDAMI: KATARZYNA PAKOSIŃSKA I MIROSŁAW ZBROJEWICZ W KOMEDII „MAŁŻEŃSKI RAJD DAKAR”

Męczą Cię małżeńskie kłótnie i potyczki? Twój związek przeżywa kryzys? A może wręcz przeciwnie – zupełnie bezproblemowo dogadujesz się ze swoim partnerem i tylko zastanawiasz się jak długo potrwa cisza przed burzą? Ale jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedź na te oraz wiele innych pytań znajdziecie Państwo w tej komedii, w której twórca chce pokazać wszystkim parom, jak często pozbawione są sensu ich spory i zatargi, a robi to w sposób zabawny, błyskotliwy i pełen humoru.
CENA BILETU: 50 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.03.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: młody Vito stawia pierwsze kroki w mafijnym świecie Nowego Jorku. Ponad 40 lat później jego syn Michael walczy o interesy i dobro rodziny.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00
VIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW DLA DZIECI „BEZ SCENY” – Spektakl „CZARNE I BIAŁE”, wiek 4+. Teatr Pod Orzełkiem, Białystok.

Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu „Kabaretu Starszych Panów”. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczywistości. Poznajemy perypetie mieszkańców miasteczka bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.
BILETY: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Karnety na cały przegląd: 30 zł/dziecko, 45 zł/opiekun (z wyłączeniem spektaklu „Stuku, puku dla naj-najów”). Przedsprzedaż karnetów oraz pojedynczych biletów w dniach: 25.02 – 03.03 w godz. 14:00 – 18:00. Przedsprzedaż pojedynczych biletów na tydzień przed planowanym spektaklem również internetowo. W dniu przedstawienia od godz. 10:00. 
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

30.03.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00
SPEKTAKL MUZYCZNY „PIEŚNI MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI”
na podstawie prozy, wierszy i piosenek LEONARDA COHENA W WYKONANIU STANISŁAWA GÓRKI przy akompaniamencie Jerzego Derfla – fortepian. Scenariusz i reżyseria: Sławomir Gaudyn, aranżacje i kierownictwo muzyczne: Jerzy Derfel.
Twórcy „Pieśni Miłości i Nienawiści” skupili się na wątku przedstawiającym stosunek Cohena do współczesnego mu świata, do miłości, a w konsekwencji do kobiet. W ciągu 60 minut poetyckiego spektaklu widz odnajdzie wszystkie odcienie uczucia zwanego "miłością". Od zauroczenia, niepewnych pocałunków, aż po gorące pożądanie a później zdradę, i nienawiść, żeby po chwili znów przejść do czułości i namiętności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

31.03.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00
KABARET „JURKI” w najnowszym programie „LAST MINUTE”

JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin. Czwórka scenicznych indywidualności. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.
O programie: „Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...”.
CENA BILETU: 50 zł.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

ZASADY SPRZEDAŻY BILETÓW:
Przedsprzedaż biletów:
1. Na 2 tygodnie przed imprezą w sekretariacie MOK-u w godz. 14:00 – 18:00. Możliwość płatności kartą lub gotówką.
2. W dniu wykonania – na godzinę przed danym wydarzeniem w kasie MOK.
3. Sprzedaż internetowa biletów – zapraszamy na stronę: www.mokjozefow.pl