Terminarz imprez - kwiecień 2019

01.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: gdy w obozie jenieckim zostaje zamordowany jeden z oficerów, władze organizują sąd wojskowy. Obrońcą oskarżonych mianują nowo osadzonego więźnia.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

05.04.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „LATO, LATO I JUŻ JESIEŃ” BOŻENY STAWIKOWSKIEJ. Prace to zapis letnich pejzaży i letnich kwiatów w trudnej technice akwareli.
Bożena Stawikowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje i maluje portrety, kwiaty, pejzaże w technice olejnej i akwarelowej, a także zajmuje się projektowaniem opakowań dla przemysłu kosmetycznego. Twórczyni wielu plakatów, folderów i ilustracji. Miłośniczka i kolekcjonerka roślin, pasjonatka ogrodów. Autorka artykułów i programów telewizyjnych na tematy botaniczne.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII: „ZBÓJNA GÓRA I OKOLICE”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKAZ FILMOWY „BASIA 2” – OGÓLNOPOLSKA PREMIERA
Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić! Reż.: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska/2019/45 min.
Wstęp wolny, odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie MOK od 01.04.2019.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

06.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ZNASZ-LI TEN KRAJ – MONIUSZKI PORTRET OJCZYZNY” W 200-LECIE URODZIN „Ojca polskiej opery narodowej” w wykonaniu Zespołu „IMPRESSJA” w składzie: Katarzyna Plewniak – mezzosopran, Tomasz Furman – tenor, Joanna Błażej Łukasik – fortepian, słowo wiążące.
W programie: najpiękniejsze pieśni ze „śpiewników domowych” oraz wybrane arie z oper „Straszny dwór” i „Halka”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 25 marca do 05.04.2019 r w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

07.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WSPOMNIENIA O ALINIE JANOWSKIEJ WOKÓŁ TOMIKU „JANOWSKA” – prowadzi SYN AKTORKI MICHAŁ ZABŁOCKI – poeta, reżyser, autor tekstów piosenek. Po spotkaniu zapraszamy na unikalny, DOKUMENTALNY FILM O AKTORCE z programu TV „JEJ TWARZE – SPOTKANIE Z ALINĄ JANOWSKĄ” Z 1974 ROKU.
Książka poetycka „Janowska” – jest to książka biograficzna i poetycka zarazem. Ta nietypowa formuła zainteresować może amatorów obu gatunków literackich. Opowiada o życiu gwiazdy w zdrowiu i w chorobie.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

08.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: sparaliżowany milioner zatrudnia do opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

12.04.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH. DOBRE BO POLSKIE: JACEK MALCZEWSKI
Sztuka polska! Niby znana! Ale czy potrafimy jednym tchem wymienić nazwiska polskich twórców z naszej historii? Na pewno wiemy, że Matejko namalował „Bitwę pod Grunwaldem”, a Kossak malował konie. Ale może warto abyśmy poznali więcej dzieł sztuki i bliżej zapoznali się z twórczością naszych polskich, wybitnych artystów? Dlatego proponujemy Państwu poszerzenie wiedzy na temat POLSKIEJ HISTORII SZTUKI. I spojrzenie świeżym okiem na popularne dzieła wpisujące się w naszą codzienną kulturę. Na te, które oglądamy w szkołach, polskich muzeach i na kartach podręczników, czy kalendarzy zdobiących biura i domy. Zapraszamy na nowy blok tematyczny obejmujący wyłącznie naszą rodzimą sztukę. Spotkania dotyczące sztuki polskiej będą systematycznie wplatały się miedzy zajęcia na temat sztuki światowej. Zaczniemy od świetnego polskiego malarza: JACKA MALCZEWSKIEGO. Dynamicznego i tajemniczego. Symbolisty i patrioty. Malarza „tysiąca autoportretów”. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „KŁADKA NAD ŚWIDREM”
Wiosna to bardzo piękna pora roku na naukę fotografii. Dlatego tym razem wyruszmy razem z naszymi aparatami aby zobaczyć jak natura szykuje się na jej powitanie.
Start: pod Urzędem Miasta w Józefowie, własny transport do Wiązowny.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI „KOPYTKA CZY LENIWE? POJEDYNEK GIGANTÓW”
Zupełnie nowy, międzypokoleniowy projekt kulinarny. Każde spotkanie to inne zderzenia pokoleniowe i… smakowe. Tym razem przygotujemy kopytka w sosie szpinakowym z suszonymi pomidorami oraz leniwe z pokruszonymi orzechami i sosem malinowym. Warsztat przygotowany będzie dla max. 6 grup po 2 osoby, w których każda z osób pochodzi z innego pokolenia np. tata i córka, albo babcia i wnuczek. Przygotowujemy dwa dnia – dla siebie i swojego partnera. Na koniec zaprosimy do wspólnego spożycia posiłku. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski – działacz organizacji Slow Food Youth Warszawa, edukator kulinarny w Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzi autorskie zajęcia kulinarne z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz kółko kulinarne „Kuchnia Akwinaty” w szkole podstawowej św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Wielbiciel smacznego i zdrowego jedzenia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Klub Hydrofornia.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 16:00 „ŚWIĄTECZNE TWORZENIE” – międzypokoleniowe warsztaty malowania i robienia wielkanocnych ozdób.
Zaproszonymi gośćmi są artyści – plastycy, przedstawiciele lokalnych grup oraz wszyscy ci, którzy chcą pomóc i spróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W programie spotkania także warsztat „Uszytkowe Święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby wielkanocne – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa.
Zapisy telefoniczne: 22 789 20 26 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

13.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „ŚWIAT WŁOSKICH MELODII” w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie: Joanna Hort – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
Muzycy zespołu „Retro Orchestra” przywołują niezapomniane przeboje z Półwyspu Apenińskiego, które przeniosą słuchaczy do uroczych, nadmorskich miasteczek słonecznej Italii.
W programie koncertu m.in.:
„Volare”, „Gigi L'amoroso”, „Lasciate mi cantare”, „Miłość w Portofino”, „Wróć do Sorrento”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.04 do 12.04.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

14.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FAMILIJNA BAJKA MUZYCZNA „ŚWINIOPAS” W WYKONANIU AKTORÓW WIĄZOWSKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO.
Tekst: Rafał Wejner wg H.Ch. Andersena, muzyka: Radosław Laddy, reżyseria: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, opracowanie muzyczne: Malwina Borkowicz, choreografia: Marta Dwornik, Bożena Banaszek oraz aktorzy, scenografia: Małgorzata Borkowska-Koczyk.
Obsada: Gabrysia Pielak, Weronika Nieć, Mikołaj Banaszek, Oliwia Szczęsna, Marysia Muszyńska, Marta Dwornik, Małgosia Mądra, Weronika Hardek, Zosia Bekalska.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 01.04. do 12.04.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu koncertu od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

15.04.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: Burbank odkrywa, że jest głównym bohaterem reality show nadawanego 24 godziny na dobę.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

27.04.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT JAZZOWO-SOULOWY Z FORTEPIANEM W WYKONANIU MARIO SZABANA – jednego z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych głosów soulowych w Polsce, uczestnika 9-tej edycji Programu THE VOICE OF POLAND
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK

28.04.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 FILMOWA WERSJA OPERY „HALKA” STANISŁAWA MONIUSZKI.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK.