Terminarz imprez - maj 2019

GALERIA WEJŚCIE
GRY PLANSZOWE – ŚWIADECTWO CYWILIZACJI
Wystawa przedstawia historię gier poczynając od tych najstarszych znanych ludom łowiecko-zbierackim. Dzięki wystawie dowiesz się czy łowcy mamutów znali gry, jakie gry odkrywają archeolodzy w egipskich piramidach, czy Grecy oprócz zawodów na olimpiadach mieli czas na gry, w jakie gry grali legioniści rzymscy i czy szachy były najpopularniejszą grą w średniowieczu. Wystawa jest próbą poszukania odpowiedzi na pytania: czy gry zawsze towarzyszyły człowiekowi, a jeśli tak to jakie? Czy każda cywilizacja miała swój charakterystyczny rodzaj gry? Jakie gry cieszyły się popularnością przez wieki?
Wystawa przygotowana przez Grodzisko w Sopocie – oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

04.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 ROWERKIEM PO LINII – SZLAK NADWIŚLAŃSKI
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 20 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Udział w wycieczce jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

04.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „ZACHÓD SŁOŃCA I GWIAZDY NA WYSPACH ZAWADOWSKICH”
Wisła to bardzo fajne tereny do fotografowania. Tym razem wybierzemy się na Wyspy Zawadowskie, skąd będziemy mogli ujrzeć również Warszawę. Serdeczne zapraszamy z aparatami i rodzinami. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej, następnie udamy się własnymi samochodami na Wyspy Zawadowskie.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

06.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat gangsterski. Starzejący się Michael chce zalegalizować swoje interesy i wyprowadzić rodzinę z mafijnego świata.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

10.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „NASTROJE” MARII POLKOWSKIEJ
Absolwentka ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, olejnym.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA.

11.05.2019 (SOBOTA)
THE BEST OF O!PLA 2019 – „TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!”
GODZ. 11:00 PROGRAM PRZEDSZKOLNY GODZ. 12:00 PROGRAM WCZESNOSZKOLNY.
Dwa wyjątkowe programy prezentujące najnowsze polskie filmy animowane skierowane do dzieci w różnym wieku. Wszystkie tytuły brały udział w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA. Wśród nich znalazły się filmy wyróżnione przez „największe Jury na świecie” – młodą ogólnopolską publiczność z ponad 100 miejscowości. Filmy podzielone są na dwa programy, zróżnicowane ze względu na wiek widzów.
Wstęp wolny.
Miejsce: kino MUZA MOK.

11.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „SWING – JAZZ – BOSSA NOVA” w wykonaniu „Retro Orchestra” w składzie: Anastazja Karolina Lizer – wokal, Jarema Jarosiński – instrumenty perkusyjne, Michał Zuń – kontrabas, Piotr Kopietz – akordeon, kierownictwo artystyczne.
„Swing – Jazz – Bossa nova” to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30-tych i 40-tych, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu „Retro Orchestra” oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu m.in.: „Strangers in the night”, “Summertime”, “Fly me to the moon”, “Raindrops keep falling on my head”, “Autumn leaves”, “Girl from Ipanema”, “Corcovado”, “How insensitive”.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/sala widowiskowa MOK w razie deszczu.

12.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 Euroshorts 2018 Młodzi filmowcy – 27 Międzynarodowy Festiwal Filmowy
Zapraszamy na pokaz filmów krótkometrażowych z 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts. W festiwalu, którego premiera odbywa się w Gdańsku, wzięło udział 58 filmów z 29 krajów. Walczyły one o nagrody w kategoriach: dokument, fabuła, animacja, film eksperymentalny.
„Filmy z naszego konkursu to kilkadziesiąt fascynujących spojrzeń na świat, na miłość, na kino. W tym roku wyróżnia je coś, co można nazwać „przekraczaniem granic”. Młodzi twórcy mają silną potrzebę zamanifestowania swego światopoglądu. Uwielbiam ich szczerość, ambicję i odwagę”– mówi Kaja Wilengowska, filmoznawczyni, główna selekcjonerka festiwalu.
Wykaz filmów (w załączeniu)
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

13.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: thriller, 2003 rok, adaptacja powieści Dennisa Lehane'a. Życie trzech przyjaciół zmienia się, gdy jeden z nich wsiada do niewłaściwego samochodu. Po 25 latach ich drogi znowu się krzyżują.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

17.05.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT W RAMACH OBCHODÓW ROKU STANISŁAWA MONIUSZKI.
WYSTĄPIĄ: KAMIL OLPIŃSKI – BARYTON, PIOTR KOPCZYŃSKI – FORTEPIAN ORAZ UCZNIOWIE KLASY ŚPIEWU, ZESPOŁY I SOLIŚCI Z PRYWATNEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W JÓZEFOWIE.
W PROGRAMIE: pieśni i arie Stanisława Moniuszki oraz inne utwory muzyki klasycznej.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „BAŚNIOWO I FILMOWO” – KONCERT DLA DZIECI
Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią E. E. Gordona, gdzie stymulowany jest słuch małych dzieci (w wieku od 3. miesiąca życia do 5 lat) poprzez śpiewanie melodii w różnych skalach modalnych oraz rytmizowanie wierszyków w nietypowych metrach. Zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Usłyszycie znane melodie z filmów i baśni w naszych autorskich aranżacjach. Koncert będzie miał charakter interaktywny i improwizowany. Zamiast krzeseł rozłożymy poduszki i dywaniki. Muzycy będą śpiewać i grać wśród publiczności, a najmłodsi uczestnicy koncertu wraz z rodzicami będą mogli swobodnie pląsać przy dźwiękach muzyki. Nie zabraknie kolorowych rekwizytów, baniek mydlanych i instrumentów, na których zagrają z nami dzieci. Wystąpią: Ewa Kozioł – altówka, zabawy melodią i rytmem; Małgorzata Kożuchowska-Panek – zabawy melodią i rytmem, djembe, instrumenty perkusyjne; Magdalena Nejbauer – zabawy melodią i rytmem, instrumenty perkusyjne, bęben szamański, dzwonki chromatyczne; Łukasz Potera – fortepian, obój; Marcin Kożuchowski – gitara, flet poprzeczny, djembe.
Bilety w cenie 10 zł/dziecko, 15 zł/ opiekun.
Miejsce: hol MOK Józefów.

18.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT MOKKA śpiewa ROKkA – DELIKATNOŚĆ, SUBTELNOŚĆ, SZYK, A JEDNOCZEŚNIE MOC, ENERGIA I BUNT – wydawać by się mogło, że mowa o kobiecie. W rzeczywistości mowa o grupie silnych i niezależnych dziewczyn, które zabiorą Państwa w podróż przez największe przeboje muzyki rockowej. Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert Zespołu MOKKA.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.05.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET „MOHEROWE BERETY”
Jeśli chcą Państwo przekonać się, jak umrzeć ze śmiechu w 90 minut, należy posłuchać
tego kabaretu! Niech Was nie zmyli ich nazwa!!! One nie politykują!!! To są Mohery z Podlasia, czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety). Wykonują m.in. skecz napisany specjalnie dla nich przez Joannę Kołaczkowską. Zapraszamy na spotkanie z Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią, które zapamiętacie na zawsze!
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/w razie deszczu – Teatr OTWARTY MOK.

20.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia, 2014 rok. Zgorzkniały mężczyzna zostaje mentorem młodego chłopaka z sąsiedztwa.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

25.05.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI – „ZIELONO MI”
Zapraszamy na kolejne, międzypokoleniowe warsztaty kulinarne. Zielono mi, czyli wiosenne nowalijki. Przygotujemy risotto ze szparagami oraz sałatkę z kwiatami cukinii w tempurze. Zapraszamy babcie z wnuczętami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski – działacz organizacji Slow Food Youth Warszawa, edukator kulinarny w Fundacji Szkoła na Widelcu, prowadzi autorskie zajęcia kulinarne z podopiecznymi Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz kółko kulinarne „Kuchnia Akwinaty” w szkole podstawowej św. Tomasza z Akwinu w Józefowie. Wielbiciel smacznego i zdrowego jedzenia.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.05.2019 (NIEDZIELA) PUNKT WYBORCZY

27.05.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia, musical, 1980 rok. Po wyjściu z więzienia Jake organizuje powrót swojego starego zespołu muzycznego, by zebrać pieniądze na uratowanie sierocińca, w którym wychował się ze swoim bratem, Elwoodem.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK