Terminarz imprez - czerwiec 2019

01.06.2019 (SOBOTA)
JÓZEFOWSKI DZIEŃ DZIECKA – CHARYTATYWNY PIKNIK „POMAGAMY DZIECIOM”
ARTYSTYCZNA SCENA GODZ. 10:00 – 17:00
występy małych artystów ze Świetlicy SP nr 1, koncert zespołu Mała MOKKA, koncert zespołu „Wesołe Szczurki”, pokazy boksu i wiele innych zespołów muzycznych, w tym: hip-hop, disco polo.
stoiska z dobrym jedzonkiem i słodkościami
stoiska warsztatowe: malowanie buziek, plecenie warkoczyków, lepienie garnków, koło fortuny
zabawki dmuchane, bungee, ścianka wspinaczkowa
kiermasz odzieży i wyprzedaż garażowa
i wiele innych atrakcji, m.in.: zabawa z dużymi pluszakami, a w Centrum Sportu chlupanie w wodzie w basenie (bezpłatne wejścia w godz. 10:00 – 16:00).
ORGANIZATORZY: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury, Izabela Golińska, Sylwia Czyżewska.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II oraz parking przy Urzędzie Miasta.

03.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat obyczajowy, 1997, USA Matematyczny geniusz gardzący formalnym wykształceniem, zostaje oskarżony o pobicie policjanta. Profesor MIT, świadomy talentu chłopaka, proponuje mu, aby w zamian za zwolnienie z aresztu podjął naukę i terapię psychologiczną. 
Miejsce: Kino MUZA MOK

04.06.2019 (WTOREK)
GODZ. 18:00 DZIEŃ WOLNOŚCI
W programie:
- „Upadek Imperium” – film przedstawiający wydarzenia, które doprowadziły do upadku ZSRR i rozpadu bloku socjalistycznego, 55 min.
- wystąpienie Prof. Adama Strzembosza – polskiego prawnika, sędziego, profesora nauk prawnych, wiceministra sprawiedliwości, pierwszego prezesa Sądu Najwyższego i przewodniczącego Trybunału Stanu, Kawalera Orderu Orła Białego
- koncert z utworami legendarnego barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Stanisława Jerzego Dołżyka – muzyka i artysty plastyka, członka Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików.
- „Film o wolnej Polsce” – film pokazujący dwadzieścia lat polskiej transformacji
- 2 wystawy towarzyszące:
wystawa znaczków „Poczta Solidarność” i archiwalnych publikacji z zasobów Pana Pawła Kołodzieja
malarstwo Stanisława Jerzego Dołżyka – abstrakcja liryczna inspirowana twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Partnerem wydarzenia jest Europejskie Centrum Solidarności.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa i hol MOK.

05.06.2019 (ŚRODA)
GODZ. 18:30 „PODRÓŻ W JEDNĄ STRONĘ” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Na wystawie zaprezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

07.06.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „NOWE ODSŁONY IV” członków Stowarzyszenia „Plastycy Ziemi Otwockiej”
Co roku pokazują to, co nowego powstało w ich pracowniach, warsztatach i studiach. Wystawa gromadzi prace wszystkich członków stowarzyszenia – od malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, po fotografię, ceramikę i nietypowe formy przestrzenne.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

08 – 09.06.2019 (SOBOTA/NIEDZIELA)
XI FESTIWAL OTWARTE OGRODY JÓZEFÓW 2019
Flagowe wydarzenie MOK-u tworzone we współpracy z mieszkańcami, w tym artystami, oraz józefowskimi organizacjami. Jak co roku zapraszamy na kameralne wydarzenia w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych, koncertach oraz wycieczkach.
Wstęp wolny.
Różne punkty w mieście. Szczegółowy program: http://otwarteogrodyjozefow2019.blogspot.com/, majowe wydanie „Józefowa na Świdrem”.

09.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT ARTYSTY MŁODEGO POKOLENIA –NIESAMOWITEGO ANTKA SMYKIEWICZA – wokalisty, kompozytora, autora tekstów. To jeden z najciekawszych, funkcjonujących obecnie na naszej rodzimej scenie, głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Wokalista swojego autorskiego zespołu Ściana Wschodnia. Wyróżnia go charyzma i emocjonalność oraz niezwykłe umiejętności wokalno-taneczne. Pokazał to w ostatniej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK.

10.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, kryminał, 2017, USA, Samotna matka, która straciła córkę w wyniku morderstwa, wynajmuje trzy tablice reklamowe i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 16:30 PLENER FOTOGRAFICZNY „PAŁAC W OTWOCKU WIELKIM”
Tym razem udamy się do Otwocka. Sfotografujemy budynek z zewnątrz oraz otaczający go park i ogród. Będziemy mieli okazję zostać w ogrodzie jeszcze jakiś czas po zamknięciu kompleksu dla zwiedzających. Serdecznie zapraszamy z rodzinami i z aparatami. Zbiórka: przed MOK Józefów, następnie udamy się własnymi samochodami do Otwocka Wielkiego.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy.

15.06.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 SZALONA KOMEDIA PT. „RACHU CIACHU” w wykonaniu zespołu teatralnego „HYBRYDA”
Sztuka wprowadza nas w historię skomplikowanej zagadki kryminalnej z zaskakującą zbrodnią w tle… Kto ją popełnił? Komu zależało na wyeliminowaniu znanej osoby? Trzeba zobaczyć spektakl by się o tym przekonać…
Występują: Agata Wawrzecka, Bożena Michałowska, Danuta Pawłowska, Emilia Frąckiewicz, Lucyna Smyk, Małgorzata Jackiewicz, Ula Karczewicz, Krzysztof Brzeziński, Sławek Bylinka. Adaptacja i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

16.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 16:00 – 20:00 WYDARZENIE PLENEROWE „ZABAWY STAREJ WARSZAWY”
W programie:
GODZ. 16:00 – 18:00 Dla młodszych dzieci
- występy uczniów z placówek oświatowych z Józefowa
- muzyczno-taneczne zabawy dla dzieci oparte na polskiej kulturze tradycyjnej i niezwykle bogatym folklorze dziecięcym – muzyce, grach, zabawach, tańcach, pieśniach, wyliczankach, wierszykach, zagadkach i baśniach. Zabawy z muzyką na żywo poprowadzi Tańcograjka w składzie: Katarzyna Szurman – akordeon, śpiew; Katarzyna Żytomirska – animacja, bębenek obreczowy, śpiew; Emilia Herda – animacja, bębenek obręczowy, śpiew. Na skwerze – rodzinne warsztaty plastyczne i dawne gry podwórkowe.
GODZ. 18:00 – 20:00 Dla młodszych i starszych
GODZ. 18:00 program kabaretowy „U Grubego Joska – czyli Bal na Gnojnej” w wykonaniu „Kabaretu Szczęśliwa 60” – w programie: szlagiery, dowcipy i specyficzny folklor przedwojennej Warszawy, środowisko warszawskich cwaniaków i typów spod ciemnej gwiazdy, przekupek, pań lekkich obyczajów, ale i przedstawicieli wyższych sfer.
GODZ. 19:00 Wspólna zabawa taneczna przy orkiestrze prowadzona przez artystów Kabaretu „Szczęśliwa 60”
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

17.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA

O filmie: sci-fi, 2009, USA
Jake, sparaliżowany były komandos, zostaje wysłany na planetę Pandora, gdzie zaprzyjaźnia się z lokalną społecznością i postanawia jej pomóc.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

23.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 17:00 – 21:00 I FESTIWAL TRADYCJI POLSKIEJ
W programie:
GODZ. 17:00 Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa. Podczas występu zobaczymy tańce z regionu Górnego Śląska oraz tańce lubelskie w wykonaniu grupy młodszej oraz tańce opoczyńskie, tańce górali żywieckich oraz tańce górali spiskich w wykonaniu młodzieży.
GODZ. 18:00 Widowisko teatralne na podstawie ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska” w wykonaniu Grupy artystycznej „Vena”
GODZ. 18:30 pokazy mistrzów tańca – Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej
GODZ. 19:00 WSPÓLNY POLONEZ
GODZ. 19:20 – 21:00 CZĘŚĆ SOBÓTKOWA – WIANKI
- Sobótkowa animacja słowno-muzyczna w wykonaniu grupy artystycznej „Vena”
- Rozstrzygnięcie konkursów na: uplecenie najpiękniejszego wianka oraz na strój związany z tradycją dawną
- Biesiada przy ognisku
ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE: warsztaty plecenia wianków – instruktorzy: Małgosia i Grzegorz Krukowie; „Uszytkowe” warsztaty – a w nich możliwość samodzielnego wykonania: opasek-bransoletek na rękę, materiałowych tulipanów, kukiełek-babuszek – lalek z gałganków, gumek do włosów, a dla tych, którym wystarczy wytrwałości – sobótkowych, ozdobnych wianków na drzwi – prowadzenie: instruktor Agata Kałasa; pokazy wyplatania wyrobów z wikliny oraz możliwość wyplecenia swojego własnego koszyczka pod okiem mistrza/instruktora koszykarstwa. Możliwość zakupu gotowych wyrobów wikliniarskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: skwer im. św. Jana Pawła II.

24.06.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, komedia, 2018, USA, Drobny cwaniaczek z Bronksu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée.
Seans niebiletowany.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK

30.06.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 ROCKOWO/POPOVY KONCERT ZESPOŁU „POPOVACULA” – I KONCERT W RAMACH OGRODOWYCH KONCERTÓW MUZYCZNYCH
POPOVACULA – to powiew świeżości na polskim rynku muzycznym, jeden z najlepszych zespołów koncertowych w naszym kraju! Emanuje energią, a każdy występ dostarcza niezapomnianych przeżyć. Rockowe aranże okraszone popovymi patentami. Klasyczna gitarowa koncepcja brzmienia zderzająca się nowoczesnymi dźwiękami. Koncertowa petarda i świetna wymiana wibracji z publicznością. Ambitni i doświadczeni muzycy, pracujący w przyjacielskiej atmosferze, wynoszący się w swej działalności ponad prozę życia. Zespół wyprodukował single: „Szukaj Lepszych Chwil”, „Tylko Jedną Taką Noc”, „Spróbuj Chociaż Raz”, „Nie Pozwolę”, prezentowane m. in. w: RMF MAXX, ESKA, Polskie Radio Jedynka, Radio Wawa.
Wstęp wolny.
Miejsce: scena plenerowa MOK/ w razie deszczu sala widowiskowa MOK.