Terminarz imprez - październik 2019

„…OSTATNIA SESJA ZDJĘCIOWA…” – WYSTAWA PLENEROWA
Najnowsza wystawa fotografii przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Panem Januszem Prządką. Józefowianista udostępnił nam gromadzoną przez długie lata kolekcję przedmiotów znalezionych na terenie Józefowa i Michalina. Są wśród nich związane z przedwojenną i powojenną historią naszego regionu: stare narzędzia cieśli i stolarzy, lampy, zamki i klucze, przedmioty codziennego użytku. Wszystkie, pozbawione dzisiaj użyteczności, ale obdarzone kulturowym znaczeniem, dzięki wystawie znów stają się bohaterami własnej opowieści.
Miejsce: Galeria PARK.

04.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „GRA WYOBRAŹNI” DOROTY KRZYMOWSKIEJ
O artystce: W latach 1979-1984 studiowała malarstwo na warszawskiej ASP w pracowni profesora Tadeusza Dominika. Za dyplom z wynikiem bardzo dobrym uzyskała stypendium twórcze Ministerstwa Kultury i Sztuki. Pracuje nad obrazami stosując różnorodne techniki w zależności od podejmowanego tematu. Inspiruje ją Świat zewnętrzny zderzony ze Światem wyobraźni. Tworzy cyklami. Prezentuje również inne formy wyrazu osobistych przemyśleń: projektuje witraże, biżuterię, stworzyła małą kolekcję lalek, ilustruje książki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA MOK.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 13:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO – WARSZTATY
W ciągu kilku spotkań przekonamy się jak różnorodna może być kaligrafia i jak magiczna może być zwykła czynność pisania liter. Skupieni nad literami przeniesiemy się na chwilę w czasy, kiedy ta umiejętność była bardzo ceniona i niektórzy poświęcali jej całe swoje życie. Do dziś kaligrafia jest jak medytacja – uspokaja, pomaga się skoncentrować. Zaczniemy od liter stawianych płaską stalówką. Poznamy historię i podstawowe zasady trzech różnych krojów pisma: średniowiecznej Uncjały, gotyckiej Tekstury i bardzo czytelnej Rondówki. Na kolejnych spotkaniach będziemy kontynuować jeden z nich.
Udział w warsztatach jest płatny: 90 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

05.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „NIEBRZYDKIE KACZĄTKO I MAGICZNA SZAFA” – SPEKTAKL DLA DZIECI 3+
W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki… Bajka dla najmłodszych o przyjaźni, wzajemnych relacjach i tolerancji.
Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

06.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI – KRZYSZTOF HANKE, MICHAŁ KOTERSKI, MAREK WŁODARCZYK, MARCIN MROCZEK, ANNA POWIERZA, JOANNA DUNAS I IWONA RULEWICZ/DOROTA BIERKOWSKA W SPEKTAKLU KOMEDIOWYM „CHCESZ SIĘ BAWIĆ? ZADZWOŃ!”
Spektakl twórcy hitów: „Mayday 2” i „Szalone Nożyczki”.
Dziesiąta rocznica ślubu w Paryżu? Ach jak cudownie – Charlotte już dopina walizkę! Zapowiada się wspaniale... gdyby nie kilka nagłych niespodzianek i „małych” sekretów, które tworzą pajęczą sieć, wplątując zarówno bohaterów jak i widzów.
Światowa premiera sztuki „Chcesz się bawić? Zadzwoń!” to prawdziwa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd.
Cena biletów: 70 zł. Przedsprzedaż od 16.09 do 04.10.2019 w godzinach 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godziny 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

07.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: biograficzny/dramat. Winston Churchill zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Jego pierwszym zadaniem jest zjednoczenie narodu w obliczu groźby inwazji nazistowskich Niemiec.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

11.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH „ART NOUVEAU, czyli co nieco o SECESJI”
Secesja, kryjąca się pod różnymi nazwami, jak Art Nouveau czy Jugendstil, to styl przełomu XIX i XX wieku. Ten artystyczny kierunek szczycił się nie tylko wspaniałymi dziełami malarstwa, np. Gustava Klimta czy Alfonsa Muchy, ale dziełami w każdej innej dziedzinie sztuki. Odbiorcy mogli cieszyć się pięknymi przedmiotami sztuki użytkowej – od witraży Tiffany’ego, poprzez wazony i lampy kształtowane niczym rzeźby, po cudowną biżuterię nawiązującą do świata fauny i flory, autorstwa René Lalique’a. Secesyjne budowle zdobione były miękkimi liniami i kształtami ze świata organicznego. Niektóre stanowiły wręcz elementy bajkowego świata, stworzonego przez niepowtarzalnego architekta Antonio Gaudiego. Zapraszamy na opowieść o SECESJI – pięknej sztuce i oryginalnym stylu. Prowadzi mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny. Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

12.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 5:50 PLENER FOTOGRAFICZNY „WSCHÓD SŁOŃCA Z PASJONATAMI FOTOGRAFII, CZYLI POLOWANIE NA MGŁĘ W MAZOWIECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM”
Jeśli lubisz zachody słońca, a nie miałeś wystarczająco dużo motywacji aby odważyć się na wędrówkę przed wschodem słońca, w ciemności, bez pewności, czy ten trud okaże się wartym zachodu, dołącz do nas. Zbiórka: pod MOK Józefów.
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.


12 – 13.10.2019 PUNKT WYBORCZY – WYBORY PARLAMENTARNE


14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: dramat, adaptacja opowiadania Stephena Kinga. Niesłusznie skazany na dożywocie bankier stara się przetrwać w brutalnym, więziennym świecie.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

14.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „W kolorowym zielniku” (dzieci 6-9 lat)
Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego: „Para-buch! Książka w ruch!”, realizowanego w Józefowie przez Miejską Bibliotekę Publiczną w partnerstwie z MOK Józefów. To nowatorskie przedsięwzięcie łączące w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci ciekawości świata, rozwój ich umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. Spotkanie opracowane w oparciu o książkę „Zielnik” Henryka Grabarczyka Wydawnictwa Arkady. Prowadzenie zajęć: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

18.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PREMIERA PŁYTY „NIE WĄTP” MARCINA WARGOCKIEGO – mieszkańca Józefowa
Marcin Wargocki muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Obecnie Marcin ma czterdzieści lat, żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas. Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta „GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z nadchodzącego krążka pt. „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą.
Jest też jednym z niewielu polskich artystów chrześcijańskich, który wydał swoją płytę nie tylko na CD, ale także na vinylu. Podobnie będzie z nowym wydawnictwem.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 11:00 LABORATORIUM SLIME’A (5+)
Warsztat, podczas którego nauczymy się jak wykonać idealnego slime’a. Znamy na to 1001 sposobów. Masa kolorów i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że każdy stworzony w naszym laboratorium glutek (a nawet dwa) będzie niepowtarzalny, a po skończonej zabawie wróci z uczestnikami do domu.
Prowadzenie: wARTsztat. Wstęp: 15 zł/uczestnik. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 „GORDON I PADDY” – FILM DLA DZIECI 4+
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę? Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. Reżyseria: Linda Hambäck/Szwecja 2017/65 min.
Wstęp wolny. Miejsce: Kino MUZA MOK.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 12:00 – 14:00 „MAMA BAJA” – NOWY PROJEKT DLA RODZICÓW
Raz w miesiącu spotkamy się w gronie rodziców i opiekunów chcących zrozumieć głębię opowiadanych przez siebie baśni i ulepszyć swoje umiejętności ich przekazywania. Porozmawiamy o tym jak działają baśnie, kto to właściwie jest ta zła macocha, albo babcia, która zmienia się w wilka? Jakie ważne procesy zachodzą w umyśle dziecka kiedy słucha tego co „dawno, dawno temu”. Prowadząca: aktorka i reżyser – Maria Czykwin pomoże uczestnikom dotknąć podstaw pracy nad tekstem, uzyskać świadomość swojego głosu i oddechu. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy chcą być świadomymi przewodnikami swoich dzieci po cudownych światach, które pozwalają im lepiej zrozumieć samych siebie.
Udział w warsztacie płatny: 30 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: MOK Józefów.

19.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „KOMEDA FILMOWO”.
Wykonawcy: Robert Wypasek – saksofon, Michał Jakubczak – piano, Paweł Zwierzyński – kontrabas, Mateusz Lorentowicz – perkusja, Artur Łukasik – słowo wiążące.
Komeda już za życia stał się legendą. Dave Brubeck wspominał: Jednego z największych muzyków jakich kiedykolwiek poznałem, spotkałem w Polsce. Był nim Krzysztof Komeda. Joachim Ernst Berendt uznał, iż Komeda był największym kompozytorem filmowym XX wieku. Z kolei Don Cherry, który współpracował z Komedą napisał – Praca z Komedą wywarła na mnie trwały wpływ. Pracował z miłością i smakiem. Jego muzyka jest ponadczasowa. Dziś brzmi ona równie świeżo jak wtedy i zawsze będzie świeża...”.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10. do 17.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL KOMEDIOWY „TRUDNO UWIERZYĆ” w wykonaniu aktorów Teatru „MAM TEATR” – Marzenny Graff i Aleksandra Mikołajczaka.
Śpiew: Danuta Błażejczyk, muzyka: Seweryn Krajewski, tekst piosenki: Jerzy Andrzej Masłowski, scenariusz: Marzanna Graff.
Komedia w reżyserii Karola Stępkowskiego, o której możemy powiedzieć tylko 3 rzeczy: - główna bohaterka to dziennikarka Ela - tej Pani może się wszystko, naprawdę wszystko przytrafić - będziecie się dobrze bawić, a poczucie zaskoczenia nie będzie Was opuszczało
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.10 do 17.10.2019 w kasie MOK w godz. 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

21.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: thriller. W odciętej od cywilizacji bieszczadzkiej chacie dwaj bracia i ojciec spotykają tajemniczego nieznajomego, który sprowadza na niech niebezpieczeństwo.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.10.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – II FILM „ANTROPOCEN: EPOKA CZŁOWIEKA”
Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę bardziej niż jakakolwiek do tej pory naturalna siła. Antropocen od lat 50-tych ubiegłego wieku stał się faktem i wyparł epokę halocenu. Stosowanie pojęcia z trzonem „człowiek” w nazwie jest symboliczne i ma istotną wartość informacyjną – uświadamia zagrożenia i inspiruje do przemyśleń i dalszych badań. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić naturę? Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego? A może początek nowego, niekoniecznie wcale ludzkiego?
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ 11:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „MAKARON, PLACKI I CIASTO”
Czy te potrawy można zrobić z warzyw i owoców? Podczas spotkania wspólnie zrobimy placki dyniowe, makaron z cukinii oraz szarlotkę bez pieczenia. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnuczkami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Miejsce: Klub Hydrofornia.

26.10.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FANTASTYCZNY KONCERT „SKRZYPCE W NOWEJ ODSŁONIE” w wykonaniu ILONY PERZ-GOLKI. KONCERT z pokazami laserowymi i dymami. Słowo wiążące – MARTINA JACKOWICZ-BOCHENEK.
Ilona Perz-Golka, czyli YLO Violin, jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Obecnie z miłości do Muzyki i do skrzypiec zdecydowała się na koncerty solowe zatytułowane „Skrzypce w nowej Odsłonie”, które gra na skrzypcach elektrycznych, co daje jej możliwość większej ekspresji i eksperymentowania. Ilona jest niezwykle zjawiskową kobietą, każdy jej koncert to wspaniała uczta dla duszy i dla ciała.
Ilona Perz-Golka gra własne aranżacje znanych utworów klasycznych, muzykę filmową, znaną i lubianą, ale również kompozycje świetnego polskiego kompozytora Irka Dregera, który napisał dla niej 5 utworów oraz przede wszystkim YLO Violin gra kompozycje własne.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

27.10.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PIOTR CYRWUS W MONODRAMIE „ZAPISKI OFICERA ARMII CZERWONEJ”
Na podstawie prozy Sergiusza Piaseckiego. Reżyseria: Tomasz Obara.
Starszy lejtnant Michał Zubow 14 września 1939 roku wkracza do burżuazyjnej Polski. Dla człowieka wychowanego w systemie totalitarnym Polska to kraj sprzeczności i dziwów. Lejtnant interpretuje rzeczywistość po swojemu. Na pierwszy rzut oka postrzegany przez niego świat jest groteskowy i komiczny. Czas jednak jest nieubłagalny, wypadki wojenne doświadczają naszego bohatera. Jakie wyciąga wnioski?
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 14.10 do 25.10 w kasie MOK w godz. 14:00 do 18:00. W dniu wydarzenia od godz. 17:00. Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

28.10.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: komedia romantyczna. Młoda prawniczka poznaje bardzo przystojnego, ale niezwykle niskiego mężczyznę. Początkowo zafascynowana nim dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości.
Seans niebiletowany. Miejsce: Kino MUZA MOK.