Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na czerwiec 2017

GALERIA SKWER
„ZIELONE OCZY JÓZEFOWA” – wystawa przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury z okazji jubileuszu 55-lecia miasta. Prezentowane na wystawie zdjęcia powstały podczas plenerów fotograficznych. Na ekspozycję składają się również fotografie wykonane przez członków Sekcji Fotograficznej działającej przy MOK oraz instruktorów: Państwa Zofię i Mirosława Nowaczyków.

01.06.2017 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
ANIMOWANY DZIEŃ DZIECKA Z O!PLA (od lat 3)
W tym wyjątkowym dniu zaprezentujemy zestaw filmów animowanych, które wzbudziły największe uznanie najmłodszej publiczności podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.
W programie:
„Basia i upał w zoo” (2016, 11’), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego „Wilczek Lupi i Baranek Bobek” (2016, 10’), Aleksadra Chrapowicka „Wiking Tappi: zamieszanie z zimowymi zapasami” (2016, 10’31”), Andrzej Piotr Morawski, EGoFILM „Pamiętnik Florki 3: Torba” (2016, 11’), Dorota Cieśla, Anima-Pol „Buźka i Dzióbek: Buźka robi zdjęcia” (2017, 5’), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

01.06.2017 (CZWARTEK) GODZ. 18:30
„KOLOROWY JÓZEFÓW” – WERNISAŻ PRAC UCZESTNIKÓW KURSU MALARSTWA I RYSUNKU
Jak co roku w czerwcu prezentujemy prace powstałe podczas całorocznego kursu prowadzonego pod okiem instruktorki Pani Pauliny Kopestyńskiej.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE.

02.06.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ANNY POLANOWSKIEJ pt. „5 [FAJF] – 5 LAT TWÓRCZOŚCI”
Wystawa stanowi podróż przez różnorodne koncepcje stylistyczne, motywy, tematy przedstawień i drogi wypowiedzi artystycznej. Prezentowane prace są efektem poszukiwań coraz bardziej nowatorskich, śmiałych i eksperymentatorskich technik wyrazu oraz form kreacji i interakcji artystki z odbiorcą.
Anna Polanowska (1981) – WARSZTAT FORM. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (Wydział Grafiki i Malarstwa, 2015), dyplomowany plastyk (Studium Sztuk Plastycznych i Technik Wizualnych, dyplom z wyróżnieniem, 2006). Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (2005). Członek Związku Polskich Artystów Plastyków – Okręg Warszawski.
Artystka wszechstronna – w swojej działalności artystycznej Anna porusza się na styku różnych dziedzin sztuki. Swobodnie łączy i wykorzystuje doświadczenia grafiki komputerowej, projektowania przestrzeni, aranżacji wnętrz i wystawiennictwa.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA.

03.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 08:00
PLENER FOTOGRAFICZNY „Rezerwat przyrody Wyspy Świderskie”
Piękno natury to jeden z ulubionych tematów fotografów. Czasem przez przypadek można odkryć uroczą łąkę lub zagajnik, a nie zawsze mamy przy sobie aparat. Na terenie rezerwatu stwierdzono między innymi 163 gatunki roślin. Byliście już tam kiedyś? Serdeczne zapraszamy z aparatami (może przydać się też statyw) i rodzinami. To doskonała okazja by wybrać się na wspólny spacer. Prowadzenie: NowaczykFoto.pl.
Udział w plenerze jest bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Zbiórka na parkingu przed mapą Józefowa na skrzyżowaniu ulic: ul. Wyszyńskiego i Alei Nadwiślańskiej.

03.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
RADOSNY, Z MŁODZIEŃCZĄ WERWĄ KONCERT ZESPOŁU „BOMBA KALORYCZNA”
Zespół powstał w 2014 roku w Warszawie. Kilka dni po pierwszej próbie jeden z muzyków jadąc na zajęcia zauważył plakat reklamujący konkurs „Szlagier dla Warszawy”. Grupa postanowiła się zgłosić, a „Warszawa Wita Ciebie” to ich pierwszy zrobiony wspólnymi siłami numer. Tak zaczęło się wspólne granie, którego owocem jest Epka. Ich program skierowany jest do każdego, kto chce posłuchać muzyki na poziomie. Będzie rockowo, będzie ska, będzie reggae, będzie funk, jazz, drum'n'base, a nawet disco. Singiel „Warszawa Wita Ciebie” zajął drugie miejsce w konkursie „Szlagier dla Warszawy”. Zespół ma za sobą wiele koncertów: m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Przemyślu czy Białymstoku.
Wstęp wolny.
Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert przeniesiony będzie do budynku MOK-u.

04.06.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 12:00
NOWY CYKL: „KLASYKA W POŁUDNIE” – cykl koncertów promujących młodych, zdolnych studentów.
I koncert w wykonaniu Łukasza Paziewskiego – dwudziestojednoletniego romantyka, żyjącego w czasach współczesnych. O artyście: gra na fortepianie od kiedy pamięta, a przygodę z kompozycją zaczął po pierwszej miłosnej rozterce. Ukończył pierwszy i drugi stopień szkoły muzycznej na fortepianie i na tym wykształceniu muzycznym poprzestał, szukając własnego brzmienia na tym instrumencie. Kocha muzykę i chce swoją muzyką rozkochiwać.
Wstęp wolny.
Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert przeniesiony będzie do budynku MOK-u.

09.06.2017 (PIĄTEK) GODZ. 11:00–15:00
KONFERENCJA NAUKOWA „PASJA.KULTURA.DZIEDZICTWO – NIEMATERIALNE”
Celem konferencji jest skierowanie uwagi na konieczność ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i jego wartości, a także wymiana doświadczeń służąca poznaniu dobrych praktyk z zakresu edukacji kulturowej. Konferencja odbędzie się z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Wydarzenie otworzy koncert muzyki tradycyjnej z Powiśla i Mazowsza w wykonaniu Kapeli Niwińskich. Podczas konferencji uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z wydawnictwami Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz spróbować regionalnego specjału – sójki glinieckiej. Między sesjami przewidziana jest przerwa kawowa. Szczegółowy program na stronie www.mokjozefow.pl
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

09–11.06.2017 (PIĄTEK–NIEDZIELA)
IX FESTIWAL OTWARTE OGRODY oraz wydarzenie „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE. SĄSIEDZKIE LETNISKO”
Festiwal to wydarzenie dobrze znane i uwielbiane przez józefowian i przybywających gości.
PIĄTEK – tegoroczną edycję rozpoczniemy konferencją naukową „PASJA.KULTURA.DZIEDZICTWO-NIEMATERIALNE”.
SOBOTA – jak zawsze wiele kameralnych wydarzeń w józefowskich, cudownych ogrodach. Wspólnie z gospodarzami będzie można wziąć udział w licznych warsztatach, spotkaniach artystycznych i kameralnych koncertach oraz wycieczkach.
NIEDZIELA – w godz. 11:00–14:00 zapraszamy na Skwer im. św. Jana Pawła II na „SĄSIEDZKIE ŚNIADANIE. SĄSIEDZKIE LETNISKO”, czyli piknikowanie w wyjątkowym klimacie międzywojennego letniska. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: warsztaty kulinarne, warsztaty o rzece Świder, plenerowe rozgrywki planszowe, nie zabraknie też wykwintnej kuchni.
FINAŁ: koncert alternatywnego Zespołu MA.
Tegoroczny Festiwal odbywa się w ramach obchodów 55-lecia miasta Józefowa. Patronat honorowy: Polski Komitet ds. UNESCO, Narodowy Instytut Dziedzictwa, Burmistrz Miasta Józefowa.
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

10.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
NADWIŚLAŃSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY
„W górach południowego Meksyku” – spotkanie z panią speleolog.
Zapisy na www.naud.pl.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

17.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00–14:00
SZYDEŁKOWE (S)PLOTY NAD ŚWIDREM
Sekcja „Szydełko i druty” działająca przy MOK Józefów zaprasza do wspólnego szydełkowania przy starym moście kolejki wąskotorowej. W ten sposób włączamy się w obchody Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Proszę zabrać ze sobą kocyki i leżaki. Szydełka i wełny zapewniamy.

18.06.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 12:00
NOWY CYKL: „KLASYKA W POŁUDNIE” – cykl koncertów promujących młodych, zdolnych studentów
Wstęp wolny.
Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert przeniesiony będzie do budynku MOK-u.

19.06.2017 (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17:00
PRZEDSTAWIENIE PT. „PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH” pod hasłem „Przybliżajmy naszą polską kulturę” w wykonaniu ZESPOŁU TANECZNO-TEATRALNEGO „ISADORA”
W programie: dawne ludowe obyczaje, tańce i piosenki oraz obszerne fragmenty baśni Hanny Januszewskiej.
Cena biletu: 6 zł. Możliwość zakupu biletów od początku czerwca w poniedziałki i w środy w godz. 17:00–18:00. W dniu występu od godz. 16:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

22.06.2017 (CZWARTEK) GODZ. 19:00
„JÓZEFÓW ŁĄCZY POKOLENIA” – finał międzypokoleniowego projektu filmowego. Podczas dwumiesięcznej pracy józefowska młodzież przygotowała filmy o józefowskich seniorach.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

24.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 10:00
„ROWERKIEM PO JÓZEFOWIE – FALENICA I ALEKSANDRÓW”
Wycieczka rowerowa z józefowianistą, miłośnikiem i pasjonatem Józefowa – Januszem Prządką. Trasa ok. 15 km (przybliżony czas trwania wycieczki to 3 godziny). Start: godz. 10:00 pod Urzędem Miasta w Józefowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

24.06.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00
TEATR „GENERACJA” ZAPRASZA NA PREMIERĘ KOMEDII PT. „ZROZUMIEĆ KOBIETĘ”.
Ilu mężczyznom udało się odkryć tajniki kobiecej natury? Czym się różnią chłopaki od dziewczyn? Czy jest jakiś klucz, którym można otworzyć serca i umysły kobiet? Czy istnieje uniwersalny kod porozumienia między płciami? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi, lub nie…
Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Czekajewski.
Występują: Weronika Rupniewska, Marysia Mrówka, Paulina Chudek, Ala Maroszek, Marta Bartnik, Paulina Chudek, Julka Jarosz, Mateusz Prządka.
Wstęp wolny.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.06.2017 (NIEDZIELA)
FESTIWAL SZLACHECKI „O KONTUSZU, ŻUPANIE, SZABLI I SOKOŁACH”
Całodniowe wydarzenie plenerowe, w czasie którego przybliżymy klimat dawnego szlacheckiego dworu oraz arystokratycznego pałacu. Przypomnimy najlepsze polskie tradycje i zwyczaje, rozrywki oraz zajęcia, a także umiejętności, którymi legitymował się każdy szlachcic i szlachcianka.
GODZ. 11:00–15:00 – prezentacje, pawilony i warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję spróbować różnorodnych aktywności nawiązujących do kultury sarmackiej z XVI-XVIII w., m.in.: wysłuchać opowieści oraz pieśni myśliwskich w wykonaniu Zespołu „NEMROD”, przygotować drzewo genealogiczne, spróbować dań kuchni staropolskiej, wziąć udział w warsztatach kaligrafii, w grach i zabawach towarzyskich, a także turnieju łuczniczym, obejrzeć pokaz pojedynku na szable czy popróbować swoich sił na strzelnicy.
GODZ. 17:00–22:00 – pogram sceniczny inspirowany życiem polskiej arystokracji:
- koncert muzyki polskiej pt. „Poloneza czas zacząć” w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble
- „Bal w polskim salonie” prezentowany przez Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej z widowiskowymi choreografiami poloneza, mazura, krakowiaka, kujawiaka i oberka.
- bal dla gości (mieszkańcy) w plenerze organizowany z zachowaniem dawnego ceremoniału.
Patron Festiwalu: Związek Szlachty Polskiej.
WSTĘP WOLNY.
Miejsce: Skwer im. św. Jana Pawła II
facebook