Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na lipiec 2017

02.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: LETNI „MISZ – MASZ” 

Koncert poprowadzi  vice Prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddział w Warszawie Ryszard Nowaczewski. 

Orkiestra powstała w 2007 r. z inicjatywy druhów OSP Joniec: Adama Brzeszkiewicza i Sławomira Pierzchały. W ciągu tych dziesięciu lat wykonała ponad 200 koncertów. Koncerty te były wykonywane z różnych okazji. Natomiast czteroletnią już współpracą możemy pochwalić się z Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” powołaną przez Archidiecezję Warszawską, instytucją działającą przy kościele pokamedulskim na Bielanach w Warszawie. Orkiestra w roku 2013 i 2016 zajmuje II miejsce w Mazowieckim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Ursusie. W 2013r zajmuje III miejsce, w 2014 – VI miejsce a w 2016r. również III miejsce w konkursie na najlepszą Orkiestrę Dętą Obszarów Wiejskich pod patronatem Marszałka woj. mazowieckiego. Aktualnie liczy 41 członków. Orkiestra współpracuje z Reprezentacyjną Orkiestrą Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie wspólnie koncertując.

Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

03–28.07.2017 ARTYSTYCZNY LIPIEC W MOK-u
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami oraz młodzież na cykl porannych spotkań. We wtorki zapraszamy na MIĘDZYKULTUROWE PODRÓŻE DO FRANCJI I HISZPANII z Centrum Języka la Petite France. W środy zarówno dzieciom jak i młodzieży polecamy AKADEMIĘ PRZYGODY ŻEGLARSKIEJ. W piątki zaplanowaliśmy coś dla fanów rękodzieła, czyli PAPIEROWE FANTAZJE. Ponadto w każdy poniedziałek i czwartek zachęcamy do odwiedzenia letniego kina „Pod parasolem”.
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowy program: www.mokjozefow.pl.

WAKACYJNA WYSTAWA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
Pamiątki Soplicy w rysunkach Elwiro Michała Andriollego to wystawa poświęcona gawędom szlacheckim autorstwa Henryka Rzewuskiego. Tytułowy Seweryn Soplica jest narratorem, który wprowadza słuchacza w atmosferę pamięci o przodkach i tradycjach narodowych, a rysunki Andriollego – wzbogacone wspomnieniami z dzieciństwa i młodości – zawierają pomysły kompozycyjne wykorzystywane w późniejszej twórczości artysty. Organizator wystawy: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie. Opracowanie: Robert Lewandowski, Koordynacja projektu: Fundacja Andriollego. Wstęp wolny. Miejsce: Sala teatralna MOK Józefów.

06.07.2017 (CZWARTEK) GODZ. 18:00
„ULOTNE RZECZYWISTOŚCI WOKÓŁ NAS” – WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFII
Wernisaż uczestników kursów fotograficznych realizowanych w MOK Józefów przez instruktorów Zofię i Mirosława Nowaczyków.
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria WEJŚCIE.

07.07.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA ORYSZYN I JAGNY SAFIŃSKIEJ (SafiJa) pt. „SENJAWA”
Wystawa dotyka paradoksalnej fazy snu podobnej do stanu czuwania i przejścia z niej w stan przebudzenia, czyli jawy. Punktem zaczepnym obu malarek jest właśnie ta granica przejścia – granica niewidzialna, nieuchwytna, przepływająca i przenikająca… Artystki, poprzez swoje obrazy zadają pytanie, czy w ogóle istnieje taka granica?
Wstęp wolny. Miejsce: Galeria RAMA.

09.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: „MEGA SHOW” NA URODZINY MIASTA JÓZEFOWA W WYKONANIU ZESPOŁU „JUMPER” DISCO POLO DANCE
Zespół brał udział w wielu programach TV: MUST BE THE MUSIC, Dzień Dobry TVN, ROZMOWY W TOKU wraz ze swoimi fankami, DISCO STAR 2016 stacji POLP TV. Dwukrotnie występowali na festiwalu OSTRÓDA oraz na 20-leciu Festiwalu jak i na wielu innych Galach Disco m.in. w Iłowie w 2014 i 2015 oraz we Wrocławiu, a także na 25-leciu grupy BOYS oraz na setkach innych imprez plenerowych oraz klubowych.
Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

16.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: KONCERT pt. „W ŚWIATŁACH BROADWAYU” w wykonaniu ZESPOŁU WOKALNO-INSTRUMENTALNEGO w składzie: Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian, Aleksandra Żakiewicz – sopran, Piotr Kędziorek – baryton.
Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści przeniosą publiczność w bajeczny świat musicalu oraz operetki – w świat, w którym śpiewa i tańczy się emocje, bo stają się one zbyt silne by je wypowiedzieć. Śpiewem i grą na fortepianie przypomną popularne utwory z broadwayowskich musicali, a także rozkołysane walce i dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne.

W programie pojawią się m.in.: Gdybym był bogaczem z musicalu „Skrzypek na dachu” – Jerry’ego Bocka; Brunetki, blondynki z filmu „Kocham wszystkie kobiety”- Roberta Stolza; Przetańczyć całą noc z musicalu „My fair lady” - Fredericka Loewe; Aria z musicalu „Południowy Pacyfik” - Richarda Rodgersa; I feel pretty z musicalu „West side story" - Leonarda Bernsteina; Think of me z musicalu „Upiór w operze" - Andrew Lloyda Webera; Czardasz Silvy z operetki „Księżniczka Czardasza” - Imre Kalmana; Aria Króla Włóczęgów z operetki „Król Włóczęgów” - Rudolfa Frimla; Usta milczą, duszą śpiewa z operetki „Wesoła Wdówka” - Franza Lehara; Aria Adeli z operetki „Zemsta Nietoperza" - Johanna Straussa.
Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

21.07.2017 (PIĄTEK) GODZ. 18:00
CYKL „PODRÓŻE NA KRAŃCE ŚWIATA” – VI SPOTKANIE: „AMAZONIA – wyprawa przez DŻUNGLĘ KOLUMBII, BRAZYLII I PERU” –prelekcja multimedialna ZOFII NOWACZYK.
Od autorki: „Opowiem o części mojej miesięcznej wyprawy do Ameryki Południowej, samodzielnie zorganizowanej i poznawanej po trochu od strony Kolumbii, Brazylii i Peru. O tym, jak przed dotarciem do dżungli aklimatyzowałam się w kolorowej, egzotycznej Bogocie z ulicami pełnymi policji, świnek morskich i ludzi z całym swoim dobytkiem ciągniętym na wózku. Zdradzę jak wyglądało spotkanie z dżunglą i jak spędziłam noc w hamaku nad Laguną Jaguarów. Opowiem Wam jak się czułam łowiąc piranie i czy bezpiecznie jest kąpać się w tej samej wodzie. Dowiecie się co można robić trzy dni na łodzi towarowej płynącej po wodach Amazonki i czy hamak jest wygodnym miejscem do spania. Zobaczycie różne oblicza Iguitos, miasta gdzie nie można dotrzeć drogą lądową”.
Wstęp wolny. Miejsce: sala widowiskowa MOK.

22.07.2017 (SOBOTA) GODZ. 11:00

Miejski Klub Szaradzistów „Kon-Tiki” zaprasza wszystkich miłośników krzyżówek na VIII OGÓLNOPOLSKIE SZARADZIARSKIE MISTRZOSTWA JÓZEFOWA.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 19 lipca pod numerem telefonu 603 879 499.
Szczegółowe informacje można uzyskać u organizatora turnieju, telefon jak wyżej, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Od Organizatora:
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

22.07.2017 (SOBOTA) GODZ. 17:00 TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ROCZNICY BITWY POD GRUNWALDEM 1410 R.
Celem turnieju jest promocja gry w szachy oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Bitwy pod Grunwaldem”. Turniej przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od poziomu gry. W turnieju uczestniczyć mogą drużyny złożone z 3 do 5 osób, drużynę tworzyć może rodzina, grupa kolegów, firma, klub szachowy, itp. Zgłoszenia: w biurze Domu Nauki i Sztuki tel. 22 789 22 84 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela Tadeusz Popis, trener sekcji szachowej przy MOK Józefów: tel. 505 381 209. Miejsce: Klub Hydrofornia.

22.07.2017 (SOBOTA) GODZ. 18:00 „ZACHÓD SŁOŃCA NAD WISŁĄ” – PLENER FOTOGRAFICZNY
Zachód słońca to jeden z najczęściej fotografowanych motywów. Cieszy się szczególnymi względami nie tylko u fotoamatorów. Zachodzące słońce wygląda niezwykle efektownie, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu chmury. ZBIÓRKA przy przeprawie promowej – Prom Karczew-Gassy (ul. Wiślana, Karczew). Dla chętnych możliwość przeprawy promem na drugą stronę rzeki (opłaty za prom we własnym zakresie). Zapraszamy z aparatami i statywami. Na plener zaprasza Sekcja fotograficzna Józefów oraz instruktorzy NowaczykFoto.pl. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 22 84, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

23.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ.18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: KONCERT MUZYKI FRANCUSKIEJ PT. „CHANSONS FRANÇAISES – CHANSONS D’AMOUR” W WYKONANIU LYDIE CHARLOTTE ARDOIN KOTLINSKI – wokal z ZESPOŁEM W SKŁADZIE: Sebastian Pikula – gitara, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, Kuba Sojka – perkusja.
Piosenka francuska, dumna i romantyczna, uwodzi bez względu na epokę, w jakiej powstała.
Lydie zabiera nas w retrospektywną podróż od lat dwudziestych do dzisiaj co stanowi wyjątkową okazję, aby ponownie odkryć muzyczną kulturę francuską, jej specyficzną naturę, akcent i bogatą paletę kolorów. W repertuarze piosenki znanych luminarzy piosenki francuskiej takich jak: Edith Piaf, Jacques Brel, Serge Gainsbourg, Cora Vaucaire, Bourvil, Léo Ferré, Jean Moreau...).
Lydie z wielkim poczuciem stylu wykonuje francuskie szlagiery, jak i z dużym wdziękiem komentuje wykonywane utwory w języku polskim. Jej postać na scenie jest prawdziwie magnetyczna, niczym przybyła z centrum Paryża z czasu, kiedy śpiewane przez nią piosenki święciły tam największe triumfy.
Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

29.07.2017 (SOBOTA)
CYRK Z MUZYKĄ W TLE – wydarzenie w ramach Projektu wspieranego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Dzieci i Młodzieży.
GODZ. 17:00–18:00 WARSZTATY SZTUKI CYRKOWEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
GODZ.18:00 ¬– SPEKTAKL CYRKOWY Z MUZYKĄ NA ŻYWO w wykonaniu artystów Niemieckiej Szkoły Sztuki Cyrkowej „ Cirkusschule die Rotznasen” z Hamburga oraz uczniów i absolwentów Prywatnej Szkoły Muzycznej Nr 1 w Otwocku.
W ramach polsko-niemieckiej wymiany dzieci i młodzieży organizowanej przez Prywatną Szkołę Muzyczną Nr 1 w Otwocku spektakl będzie podsumowaniem międzynarodowych wakacyjnych warsztatów muzyczno-cyrkowych. Będzie to unikatowe wydarzenie artystyczne, gdyż wykonawcami będą głównie dzieci i młodzież. W ramach otwartych warsztatów dla publiczności każdy będzie miał szansę poznać podstawowe techniki sztuki cyrkowej m.in.: diabolo, monocykl, żonglowanie.
Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.

30.07.2017 (NIEDZIELA) GODZ. 18:00
OGRODOWE KONCERTY MUZYCZNE: ŻYWIOŁOWY KONCERT PIOSENEK ŻEGLARSKICH W WYKONANIU ZESPOŁU „STREFA CISZY”
Skład zespołu tworzą muzycy: Agnieszka Michalczyk – skrzypce, Piotr Michalczyk – gitara, wokal, Andrzej Leleń – gitara basowa, akordeon, Tomek Grzechnik – gitara elektryczna, wokal, Albert Trzaskowski – perkusja.
Zespół „Strefa Ciszy” inspiruje się tradycyjną muzyką irlandzką, wykonując utwory instrumentalne, oraz piosenki żeglarskie popularnie zwane szantami.
Zespół zdobył wiele nagród na festiwalach min. na Festiwalu w Giżycku, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej i Morskiej w Krakowie, „Węgoszantach” w Węgorzewie, Festiwalu „Rafa „ w Radomiu. Brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych.
Wstęp wolny. Miejsce: plenerowa scena MOK. W razie deszczu koncert zostanie przeniesiony do sali widowiskowej MOK.
facebook