Terminarz na listopad 2019

WYSTAWA „MISTRZOWIE ILUSTRACJI część I”
Przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry wystawa prezentuje prace ośmiorga wybitnych ilustratorów, którzy współtworzyli świetność polskiej grafiki książkowej w jej najlepszym okresie. Bohdan Butenko, Anna Kołakowska, Danuta Konwicka, Zbigniew Lengren, Maria Orłowska-Gabryś, Mirosław Pokora, Jan Marcin Szancer i Teresa Wilbik to artyści, których niezwykłe ilustracje na trwałe zapisały się w pamięci kilku pokoleń młodych czytelników, tworząc z ilustrowanymi tekstami nierozerwalną całość. Każdy z nich wypracował własny, oryginalny styl graficzny rozpoznawalny na pierwszy rzut oka: smukłych linii Szancera nie sposób pomylić z dowcipną lapidarnością Butenki, a oszczędnej kreski Lengrena – z subtelnym realizmem Orłowskiej-Gabryś. Wystawa będzie znakomitą okazją do zaobserwowania tej stylistycznej różnorodności.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

03.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET RAMOL „SANATORIUM W KOTLINOWIE”
Obsada: Aleksander „Olo” Adamczyk, Ryszard Kluge, Grzegorz Kulikowski, Małgorzata Trybalska. Przygody Ramoli jadących do sanatorium. Scenariusz Roberta Górskiego (Kabaret Moralnego Niepokoju) i scenografia Konrada Czarkowskiego (człowieka z lalkami, finalisty programu „Mam Talent”).
Kabaret Ramol to zawodowi aktorzy z bogatym dorobkiem scenicznym i filmowym.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 21.10 do 31.10.2019 od godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

04.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2014 r., Polska, biograficzny, dramat. Utalentowany kardiochirurg wierzy, że jest w stanie dokonać przeszczepu serca. Nie poddaje się mimo wielu nieudanych operacji.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

08.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY HAFTOWANYCH OBRAZÓW BARBARY KAZUBEK „IGŁĄ MALOWANE”
Od lat 60-tych XX wieku wielokrotnie wyjeżdżała z mężem za granicę, najpierw motorem, później samochodem, przyczepą, a na końcu kamperem. Będąc w Austrii zobaczyła wyszywane obrazy i wszystkie akcesoria z tym związane. Zainteresowały ją, ale ich kupno było nie na kieszeń naszej artystki. Po powrocie do Polski postanowiła wypróbować nową technikę. Choć jest samoukiem, do tej pory wydziergała ponad 50 różnych obrazków. Część z nich to fragmenty obrazów malarzy francuskich i angielskich.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 ZOOM NA TRADYCJĘ: „OPOWIEŚCI Z WIATRU I WODY” – TEATR PIOSENKI ANI BRODY (dzieci 3+)
Muzykowanie i opowieść na bazie muzyki tradycyjnej oraz lokalnych legend z elementami interakcji widza. Edukacyjny i twórczy charakter spotkania z udziałem akustycznych, dawnych instrumentów takich jak: cymbały, lira korbowa bęben obręczowy, drumla instrumenty perkusyjne. Rozbudzanie wyobraźni dźwiękowej, ćwiczenie pamięci, sztuka naśladowania, obserwowania i opowiadania o otaczającym nas świecie z włączeniem słów i ruchu. Nauka oryginalnych i rekonstruowanych piosenek z muzycznej tradycji Warmii, będą elementem wplecionym w osnowę muzycznej opowieści.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: hol MOK Józefów.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 15:30 PLENER FOTOGRAFICZNY „MIASTO NOCĄ”
Zdjęcia nocne to bardzo ciekawy i efektowny typ fotografii. Miasta, które najczęściej fotografujemy za dnia, nocą nabierają zupełnie innego charakteru. Zobaczymy jak o tej porze wygląda w obiektywie nasze miasto. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie. Zbiórka: przed Urzędem Miasta.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

09.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 „POD POLSKĄ FLAGĄ DOOKOŁA ŚWIATA” – prelekcja z pokazem zdjęć prowadzona przez wiceprezeskę Fundacji Działań Lokalnych POBLIŻA – HANNĘ BĄBIK.
Jest to ciekawa opowieść o niemal nieznanej, a jednej z największych przygód 20-lecia międzywojennego – o wyczynie podróży samochodem z Warszawy dookoła świata w latach 1926-1928, przedsięwziętej przez czterech młodych ludzi, pod patronatem najwyższych władz: prezydenta I. Mościckiego i Marszałka J. Piłsudskiego, by głosić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Inicjatorem podróży był zapalony cyklista, brat przedwojennej aktorki Jadwigi Smosarskiej, Eugeniusz, a jedynym, który „opasał flagą polską kulę ziemską” był młody harcerz Jerzy Jeliński, mieszkaniec Starej Miłosny w obecnej dzielnicy Wesoła.
Do księgi pamiątkowej na różnych etapach podróży swoje podpisy składali prezydenci, premierzy, królowie, papież, prezydent USA, gwiazdy Hollywood, a nawet cesarz Japonii.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

10.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SEANS FILMOWY: „NIEPODLEGŁOŚĆ”
Film pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK

11.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
GODZ. 11:00 Msza Św. – Parafia p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie
GODZ. 12:00 przemarsz niepodległościowy spod kościoła do pomnika Marszałka Piłsudskiego
GODZ. 12:30 część oficjalna obchodów oraz część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Józefowie im. Łączniczek Armii Krajowej; po uroczystości: Bieg Niepodległości. Organizator: MIASTO JÓZEFÓW.

15.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „KOCIE OCZY i AKTY, czyli MODIGLIANI”
Amedeo MODIGLIANI to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców XX-go wieku. Co go wyróżnia? Tajemnicze oczy malowanych przez niego postaci. Skośne i wpatrzone w nieodgadnioną rzeczywistość. A co do tego? Modelki! Nagie piękności o cudownych ciałach i romantycznych pozach. A to wszystko w nowoczesnej oprawie i atmosferze awangardowego Paryża.
Zapraszamy na opowieść o artyście, którego wrażliwość wpłynęła na stworzenie oryginalnego i niepowtarzalnego stylu. A jego życiorys mógłby wypełnić niejedną filmową opowieść. Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 – 12:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO: „PIĘKNE LITERY”
Na spotkaniu uczestnicy poznają eleganckie pismo najbardziej kojarzone z kaligrafią – Copperplate. Dowiedzą się, dlaczego nazywa się ono „płytka miedziana”, jakie są zasady budowania liter, jak poprawnie trzymać pióro żeby móc napisać litery tym krojem, jak przygotować stalówkę. Zaczną pisać pierwsze litery, aby w domu według wzornika móc je ćwiczyć przed następnym spotkaniem. Wszystkie niezbędne materiały będą na miejscu. Prowadzenie: Barbara Galińska. Na miejscu możliwość zakupu zestawu startowego – obsadka plus stalówka.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 POKAZ FILMOWY „BASIA 3” ¬– OGÓLNOPOLSKA PREMIERA (dzieci 4+)
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Zestaw czterech odcinków: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”. Reż.: Marcin Wasilewski/Polska 2019/50 min.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MOK od 04.11.2019.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

16.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ADAM SNOPEK SHOW – NIEZAPOMNIANY WIECZÓR MUZYCZNY PRZY FORTEPIANIE Z DUŻĄ DAWKĄ HUMORU I DOBREJ ZABAWY! – OD BOGURODZICY DO AC/DC
Co jest ważniejsze: rytm czy melodia? Dlaczego pewne piosenki brzmią podobnie? Dlaczego jednych utworów słuchamy częściej niż innych? Dlaczego kompozytorzy mniej uzdolnieni mieli się lepiej od geniuszy? Dlaczego piosenka „Pieski małe dwa” jest wyjątkowa?
Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie z Adamem Snopkiem – charyzmatycznym pianistą i wokalistą oraz jego 88 klawiszami!!! Przemierzymy szlaki muzyczne od rytmów plemiennych poprzez muzykę klasyczną, jazz, aż po współczesną muzykę rozrywkową. Odkryjemy genezę zmian zachodzących w muzyce na przestrzeni wieków. Po profesjonalnym rozśpiewaniu, wykonamy wspólnie „Acapulco”, „Twist and shout”, „Waterloo”. Weźmiemy udział w quizie, odgadując tytuły piosenek z filmów, seriali i bajek.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 04.11 do 15.11.2019 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

17.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KABARET „CIACH” Z NAJNOWSZYM PROGRAMEM „GOŁĘBIE I KRETY”
W trakcie najnowszego programu kabaretu Ciach, pt. „Gołębie i krety”, widziano jedną kobietę i trzech mężczyzn (choć wielu uważa, że jest odwrotnie) oraz: szlafrok w paski – podarty, bukiet kwiatów sztucznych, ręcznik kąpielowy – damski, kaburę czarną – nową, Colt kaliber 7,1 – zabawkę, kilogram ziemniaków i trupa – sztucznego. Jak łatwo się domyślić, program przedstawia skecze o tematyce rodzinnej.
P.S. Podczas przygotowań do premiery nie ucierpiały konie, ani inne zwierzęta.
Cena biletu: 50 zł. Przedsprzedaż od 04.11 do 15.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala Teatr OTWARTY MOK.

18.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2015 r., Islandia, USA, Wielka Brytania, przygodowy, thriller. Doświadczeni himalaiści prowadzą dwie rywalizujące ekspedycje na Mount Everest. Wyprawa staje się niebezpieczna kiedy wspinacze muszą stawić czoło gwałtownej zamieci śnieżnej.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

18.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Parasole z liści, czyli o czym mówią drzewa” (dzieci 6-9 lat)
Spotkanie z wykorzystaniem książki „Ale drzewa!” Zuzanny Malinowskiej od Wydawnictwa Wytwórnia. Prowadzenie: Kasia Puchalska, zielarz, fitoterapeuta, architekt krajobrazu, terapeuta zajęciowy.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

22.11.2019 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 CYKL FILMÓW DOKUMENTALNYCH: „POROZMAWIAJ Z NATURĄ” – III FILM: „GMO. Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi” (2012)
W 2011 roku miliard ludzi głoduje, a miliard czterysta milionów nie ma dostępu do elektryczności. GMO i energia nuklearna są rezultatem sytuacji gospodarczej po II wojnie światowej i wydają się dziś nie do uniknięcia – ponoć dla naszego dobra… Czy rzeczywiście powinniśmy jednak pozwolić na ich masowe wprowadzenie bez długoterminowych testów?
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 13:00 PIERNIKOWANIE – ŚWIĄTECZNE POMAGANIE 2019
Akcja na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek z Otwocka, VII EDYCJA. Zapraszamy na warsztaty dekorowania świątecznych pierników. Spotkanie rozpocznie się półgodzinnym szkoleniem z przygotowywania lukru, tutek oraz technik zdobienia. Udekorowane pierniki zostaną przekazane na rzecz Hospicjum. Więcej o akcji na stronie: www.hospicjumpromyczek.pl.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub HYDROFORNIA.

23.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z TEATREM TAŃCA FRANCUSKIEGO CHOREOGRAFA THIERREGO VERGERA
W programie TRZY SPEKTAKLE: „WBIJAMY NA BALET” w wykonaniu Isabelle i Marka Klajdy: opowieść o wspólnych, prawdziwych doświadczeniach ojca i córki. Czasem bliskich, pełnych harmonii, a czasem pełnych emocji… Muzyka: Marcin Dutka.
„FACE WIND” w wykonaniu Alexandry Poupin i Thierrego Vergera: piękna historia siły człowieka i relacji międzyludzkich – razem, czy pod wiatr.
„SACRƎ” w wykonaniu Marka Klajdy. Narodziny życia i jego zmierzch – to mamy pewne. A pomiędzy, cóż… mnóstwo zmagań i emocji.
Thierry Verger – francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu tańca współczesnego Modal Underground. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.
Cena biletu: 20 zł normalny, dla młodzieży i studentów: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 12.11 do 22.11.2019 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

24.11.2019 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „ROZKŁADY JAZDY” – czeski humor i angielska farsa. Brawurowy duet aktorski: Hanna Konarowska, Sebastian Cybulski. Autor: Peter Zelenka.
Czy doczekamy się przyjścia trzeciego aktora w sztuce przewidzianej na siedem osób? Czy trzeci z nich zdoła dojechać na czas? Czy ktoś włączy z powrotem prąd?
I jeżeli nie połapiesz się od razu o co kaman, to nie przejmuj się – przed wejściem będą ołówki i kartki do notowania tej całej plątaniny fabuł i emocji autorstwa niepowtarzalnego Petra Zelenki. „Rozkłady Jazdy” to teatr konfuzji; gdzie teatr w teatrze jest niezłym teatrem, aktorzy to autorzy, animatorzy, a trochę amatorzy, a sztuka przez wielkie SZ miesza się z twórczością przez wielkie TFU. I w tym całym chaosie jest jedna prosta zasada: nie przenośmy swoich problemów osobistych na scenę.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 11.11 do 22.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

25.11.2019 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2011 r., Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, dramat, komedia. Dwie nowojorskie pary spotykają się, by porozmawiać o bójce do jakiej doszło między ich synami. Na pozór niewinne spotkanie zamieni się w lawinę potyczek i wzajemnych złośliwości.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

30.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 – 13:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „ZDROWE SŁODYCZE”
Podczas listopadowego spotkania zrobimy śniadaniową kaszę gryczaną na słodko, kokosowy budyń jaglany oraz buraczane kulki mocy. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa.
Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

30.11.2019 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 ANDRZEJKOWY KONCERT „MAGIC OF THE QUEEN – LIVE TRIBUTE SHOW”
Koncert grany w 100% na żywo, wiernie odtwarzający dorobek artystyczny grupy Queen i zawierający wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free” to tylko niektóre z propozycji Magic of the Queen.
Zespół Magic Of The Queen znajduje się na liście światowych coverbandów Queen, którą prezentuje Oficjalny Międzynarodowy Fanklub Queen z Wielkiej Brytanii.
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż biletów od 18.11 do 29.11.2019 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.