• Start
  • KONCERT PIEŚNI I ARII NA WOKAL I HARFĘ

KONCERT PIEŚNI I ARII NA WOKAL I HARFĘ w wykonaniu KAMILA OLPIŃSKIEGO – WOKAL-BARYTON, AGATY GALIK I KLARY DUBIELECKIEJ – HARFY.

07.03.2020 (SOBOTA)
W programie znane i lubiane światowe i polskie przeboje.

O artystach:
Kamil Olpiński (baryton) – z muzyką związany od dzieciństwa. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat jako skrzypek w Prywatnej Szkole Muzyczne Bartłomieja Budzyńskiego w Józefowie w klasie Krystyny Cembrzyńskiej a następnie Pawła Ruszkowskiego. Naukę śpiewu rozpoczął w zespole teatralno-wokalnym „Rubicon” w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie prowadzonym przez Annę Vranovą  – wybitną śpiewaczkę, wieloletnią solistkę Opery Narodowej w Warszawie. Z zespołem „Rubicon” koncertował w Józefowie, ale również w wielu innych miastach w Polsce oraz Czechach i Austrii.
Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie śpiewu u Andrzeja Kamila Drabika.
Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Jacka Greszty. Solista Opery Nova w Bydgoszczy.

Agata Galik – Harfistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie harfy prof. Urszuli Mazurek, u której rozpoczęła naukę gry na instrumencie w wieku ośmiu lat. Ukończyła również studia na Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych – Katedra Europeistyki. Pedagog w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie harfy.
W latach 2013-2017 harfistka (od 2016 roku jako muzyk etatowy) Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie pod dyrekcją Maestro Jacka Kaspszyka, z którą uczestniczyła w znaczących festiwalach muzycznych: Festiwal Chopin i jego Europa, Festiwal Szalone Dni Muzyki- La Folle Journée de Varsovie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej - “Warszawska Jesień”, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Brała również udział w tournée orkiestry po Polsce, Anglii, Niemczech, Austrii i Holandii, a także po Stanach Zjednoczonych. Jako solistka harfistka wystąpiła w 2016 roku wraz z Chórem Filharmonii Narodowej pod batutą prof. Henryka Wojnarowskiego w Nadzwyczajnym Koncercie Muzyki Chóralnej z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
Harfistka aktywnie i zawodowo uczestniczy w życiu muzycznym w Polsce jak i za granicą. Głównie w muzyce symfonicznej współpracując z wieloma orkiestrami w naszym kraju dzięki czemu miała możliwość wystąpienia pod batutą wielu wybitnych dyrygentów z kraju, jak i z zagranicy. Aktualnie współpracuje z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Maestro Michała Klauzy. Współpracowała również z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus, Pan- European Philharmonia, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Symfoniczną Sonatą, World Orchestrą Grzecha Piotrowskiego. Współpraca obejmowała również ważne zespoły chóralne takie jak Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Camerata Silesia, Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Harfistka dokonywała licznych nagrań muzycznych z najważniejszymi orkiestrami w kraju. Wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, a także Chórem FN, nagrała między innymi płyty Warsaw Philharmonic „KAROL SZYMANOWSKI” Jacek Kaspszyk dyrygent, a także „ BOMSORI KIM” Wieniawski, Szostakowicz Jacek Kaspszyk dyrygent wydane przez Warner Classics. Wraz z Polską Orkiestrą Radiową i Chórem FN nagrała Operę „Hagith” Karola Szymanowskiego pod dyrekcją Maestro Michała Klauzy. Brała również udział w nagraniach płyty Chóru Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Daniela Synowca.
Harfistka, jako solistka i kameralistka uczestniczy w wielu koncertach i projektach muzycznych, a także przedsięwzięciach artystycznych. Od kilku lat wykonuje muzykę kameralną współpracując z muzykami Filharmonii Narodowej w Warszawie, z muzykami z Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, jak i wieloma zespołami kameralnymi. Współpracowała między innymi z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie pod dyrekcją Andrzeja Seweryna tworząc oprawę muzyczną Salonów Poezji. Brała również udział w licznych prawykonaniach utworów, a także nagraniach muzyki współczesnej dla wytwórni DUX współpracując zarówno z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej jak i grupą Hashtag Ensamble.

Klara Rita Dubielecka – ur. 12.05.2008 roku. Od 7 roku życia uczęszcza do Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie do klasy harfy prof. Anny Piechury-Gabryś.
Aktywnie uczestniczy w wielu koncertach i konkursach, ma też spore osiągnięcia:
-jest laureatką ogólnopolskiego konkursu "Miniatura na harfę celtycką",
-dwukrotnie była laureatką konkursu dziecięcego Duetino oraz zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Pradze.
Klara od czterech lat śpiewa i tańczy w zespole musicalowym ''Małe musicale" w Warszawie.
Gra w Stowarzyszeniu "Harfa dzieciom".