Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

PAŹDZIERNIK 2018/MAJ 2019
W przedziałach wiekowych: dzieci, młodzież,  dorośli i seniorzy
KULTURA UMYSŁU


TRENING MYŚLENIA TWÓRCZEGO  (dzieci 8  – 10 lat)


Zajęcia dla dzieci, które mają sto pomysłów na minutę, uwielbiają robić coś z niczego, zwykły karton nie jest dla nich zwykłym kartonem, a w twórczym bałaganie czują się, jak ryba w wodzie.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci, które mają już ukształtowane myślenie twórcze, program zawiera rozwój myślenia w obrębie aktywności językowej, ruchowej, muzycznej i plastycznej.
Zajęcia będą prowadzone w oparciu o metodykę twórców takich jak: Krzysztof Szmidt, Andrzej Góralski, Edward Nęcka. Podczas zajęć będziemy robić coś z niczego: ciekawe rysunki na podstawie znaków, rysowanie do muzyki, układanie historii, pisanie własnej, interaktywnej książki, tworzenie obrazków, w których kolory znikają, pisanie opowiadań i zastanawianie się np. co by było gdyby zamiast deszczu z nieba padały sznurki? A co by było gdyby psy chodziły do tyłu i miauczały? Jakim instrumentem  muzycznym mógłbym być? Nie są to zajęcia typowo plastyczne, plastyka i aktywność artystyczna są jednym ze sposobów na przekazanie naszych pomysłów.

Instruktor: Katarzyna Olszewska - pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności
Termin: czwartki, godzina 18:00, czas trwania zajęć 45minut, zajęcia to cykl 10 spotkań
Opłata: za cały cykl 200zł, pojedyncze zajęcia 30zł.

TRENING MYŚLENIA TWÓRCZEGO (dorośli) – NOWOŚĆ ! 


Rozwiń swoją kreatywność, zacznij wymyślać i marzyć! Zajęcia, które mają pobudzić do myślenia, spróbujemy generować dużo pomysłów, czasem przenieść się do innego świata. Będziemy rysować (spokojnie, może być brzydko), kleić, rozmawiać, gadać, tworzyć. Jak dużo pomysłów jestem w stanie wygenerować? Jaki sklep chciałbym zaprojektować? Co by było gdybyśmy nie musieli zarabiać? Daj sobie 10 spotkań na rozwój kreatywnego myślenia i działaj!

Instruktor: Katarzyna Olszewska-- pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności
Termin: czwartki, godzina 19:00, czas trwania 45minut, cykl 10 spotkań
Opłata: za cały cykl 200zł, pojedyncze zajęcia 30zł

MATORIGAMI (dzieci 9 - 11 lat) - NOWOŚĆ


Zajęcia dla dzieci, które lubią matematykę, przygodę z papierem, a także majsterkowanie na zajęcia z matematycznego origami. Na zajęciach będziemy tworzyć rózne formy geometryczne z modułu Sonobe, deltościany, gwiazdy Frobla, Spirale Fuse itd.

Instruktor: Katarzyna Olszewska-- pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności
Termin: czwartki, godzina 17:00, czas trwania 45 minut, cykl 10 spotkań
Opłata: za cały cykl 200zł, pojedyncze zajęcia 30zł

WARSZTAT GIER PLANSZOWYCH (dzieci 7 - 9 lat) - NOWOŚĆ


A gdyby tak stać się twórcą? A gdyby tak stworzyć własne memo? Puzzle? Karty do gry? A gdyby tworzyć gry z tego, co mamy pod ręką? Co by się stało, gdyby świat stał się warsztatem do tworzenia gier? Jak wyglądałyby pionki?

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat, które chciałyby samodzielnie tworzyć gry planszowe i próbować w nie grać? Zajęcia są oparte głównie na działalności plastycznej, artystycznej, ale na początku tworzenia każdej gry omawiamy jej zasady, staramy się ich przestrzegać, uczymy się, jak współpracować z innymi, doskonalimy myślenie logiczne i arytmetyczne. Zajęcia mają być inspiracją do działań w domach, to przeniesienia aktywności na inne miejsca w życiu. Cykl zajęć zakończymy festiwalem gier planszowych, na który zostaną zaproszeni również rodzice.

Instruktor: Katarzyna Olszewska- pedagog zdolności, członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności
Termin: czwartki, godzina 16:00, Zajęcia trwają 45 minut, cykl 10 spotkań
Opłata: za cały cykl 200zł, pojedyncze zajęcia 30zł

facebook