Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Terminarz na styczeń 2020

04.01.2020 (SOBOTA)
SPOTKANIE NOWOROCZNE TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ JÓZEFOWA (IMPREZA ZAMKNIĘTA)

04.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200. 30–40 minutowy program ćwiczeń pielęgnujący kobiecość, a po spotkaniu udostępniamy materiały z ćwiczeniami do pracy w domu.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: tel. 22 789 20 26. Cena za 2 dwugodzinne spotkania – 120 zł. Terminy: 04.01.2020 (sobota), 11.01.2020 (sobota).
Miejsce: Klub Hydrofornia MOK.

05.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 NOWY CYKL FILMOWY „ZNANE I NIEZNANE” – FILM I: „CZY UFASZ TEMU KOMPUTEROWI?” reż. Chris Paine, USA, 2018, 76 min.
Czy w pełni ufasz swojemu komputerowi? Czy masz nad nim kontrolę i znasz jego prawdziwe intencje? Nowy typ samouczących się komputerów zaczyna zmieniać nasze życie nie do poznania, a wiąże się to z nieznanymi dotąd wyzwaniami i niebezpieczeństwami. Czy to zwiastun nowej epoki, czy raczej wieszczący koniec ludzkości wynalazek? Film pokazuje mroczną stronę techniki i ryzyko, jakie wiąże się z wynalezieniem sztucznej inteligencji. Stephen Hawking określił ją mianem największego zagrożenia dla ludzkości, a film naświetla, jakie wiąże się z tym ryzyko i kto nim dziś zarządza.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

09.01.2020 (CZWARTEK)
GODZ. 18:00 „ŚWIDERMAJERY – DZIEDZICTWO KULTUROWE LINII OTWOCKIEJ” – WERNISAŻ WYSTAWY RYSUNKÓW KAZIMIERZA J. NOWAKA
Wydarzenie z udziałem autora rysunków Kazimierza J. Nowaka oraz koordynatora projektu Andrzeja Rukowicza. Wystawa współfinansowana jest ze środków otrzymanych od Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W ramach wernisażu zapraszamy na wyjątkowy pokaz fotografii DOMY I ICH LUDZIE wzbogacony o archiwalia mieszkańców i opowieści, przygotowany przez mieszkankę Józefowa Panią Lidię Głażewską-Dańko. Prezentacja jest efektem rocznej pracy w ramach projektu „Subiektywna podróż po linii otwockiej. Zapis rzeczywistych i niematerialnych śladów przeszłości”, zrealizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria WEJŚCIE MOK.

10.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 WERNISAŻ WYSTAWY „CZTERY PORY ROKU NA MAZOWSZU” W MALARSTWIE WOJCIECHA ADAMA WITKOWSKIEGO
Obrazy powstawały w terenie w trakcie licznych plenerów plastycznych, w których artysta brał udział. Maluje głównie z natury, żeby uchwycić ten moment, tę chwilę. Wybiera urokliwe miejsce, rozkłada swoje akcesoria malarskie, zaczyna malować zapominając o całym świecie.
Wojciech Adam Witkowski ¬– absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, studiów podyplomowych na kierunku „plastyka, historia sztuki” w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz studiów podyplomowych w zakresie „malarstwo i rysunek” na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Wstęp wolny.
Miejsce: Galeria RAMA MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 DZIECI DZIECIOM – BAJKA MUZYCZNA „DZIADEK DO ORZECHÓW”
Pewna mała dziewczynka o bardzo czułym sercu, Klara, otrzymuje przedziwny prezent. Znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Jednak nie jest to zwykły przyrząd do rozłupywania twardych skorupek. Klara szybko się o tym przekonuje i poznaje niezwykłą historię. Chcesz dowiedzieć się jaką? Zapraszamy na spektakl :) Tekst: Bogdan Loebl wg Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Muzyka: Lucjan Kaszycki. Reżyseria: Daria Leleń i Agata Bobrowska. Występują aktorzy z sekcji dziecięcej Wiązowskiego Teatru Muzycznego.
BRAK MIEJSC
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00–13:00 II WARSZTATY JOGI HORMONALNEJ (wg DINAH RODRIGUES) – kontynuacja spotkania z 04.01., prowadzone przez Sylwię Jach-Binkowską – nauczycielkę Vinyasa Flow, Jogi dla kręgosłupa, Jogi Hormonalnej, absolwentkę AWF w Poznaniu, podyplomowych studiów relaksacji i jogi AWF w Warszawie oraz Yoga Alliance RYT 200.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

11.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 KONCERT „SERCA BICIEM” – piosenki z repertuaru ANDRZEJA ZAUCHY w wykonaniu muzyka i aktora TOMASZA BŁASIAKA wraz z Zespołem w składzie: Tomasz Krezymon – piano, Kornel Jasiński – bas, Szymon Linette – perkusja. Aranżacje: Tomasz Krezymon.
Mówiono o nim: geniusz, niesamowicie muzykalny i wrażliwy, serdeczny człowiek, obdarzony wielkim talentem i dużym poczuciem humoru. Niezwykle barwna osobowość. Andrzej Zaucha. Ten wyjątkowy wokalista, jazzman, bluesman wykonywał piosenki porywające pokolenia i po dziś dzień chwytające za serca.
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 02.12.2019 do 10.01.2020 w godzinach 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

12.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 WIECZÓR Z GWIAZDAMI: PAULINA HOLTZ, MAGDALENA ZAWADZKA, KRYSTYNA TKACZ I JOANNA ŻÓŁKOWSKA w SPEKTAKLU „LILKA, CUD MIŁOŚCI” – prawdziwa teatralna perełka, której nie można przegapić!
To zmysłowy, pełen humoru i wzruszeń, oddający klimat dawnych lat portret fascynującej artystki – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej z Kossaków, zdrobniale nazywanej Lilką.
Przedstawienie jest historią o miłości, rozpisaną na cztery aktorki podróżą przez życie tytułowej Lilki. Akcja rozgrywa się w secesyjnym Krakowie i Wiedniu, w Zakopanem, w okupowanej Warszawie. Nie brakuje tu pasji i rozczarowań, ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, a także… wróżb z kart i wywoływania duchów.
BILETY WYPRZEDANE
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

13.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2017, Polska, biograficzny, obyczajowy, sportowy. Historia życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym triathlonie.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

17.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO WALDEMARA CZECHOWSKIEGO „ŚLADAMI VINCENZA”
Film opowiada o autorze monumentalnej tetralogii huculskiej „Na wysokiej połoninie”. Produkcja: TVP 2000 r., 57 min., scenariusz, reżyseria. zdjęcia: Waldemar Czechowski. Przewodnikiem w filmie jest Czesław Miłosz, który nazywał siebie uczniem Vincenza. Po filmie dyskusja z autorem filmu.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00 i 12:00 POKOLENIA OD KUCHNI: „NOWY ROK I NOWE POMYSŁY NA ŚNIADANIE”
Cieszy nas Państwa zainteresowanie zdrowym stylem życia i dobrym, rodzinnym gotowaniem. Dlatego utworzyliśmy dwie grupy. Tym razem zrobimy budyń jaglany z owocami, koktajl śniadaniowy ze szpinakiem, owocami i siemieniem lnianym oraz śniadaniowe tabulech z jajkiem. Zapraszamy międzypokoleniowe teamy: babcie z wnukami, rodziców z dziećmi oraz rodzeństwa. Prowadzenie: Tomasz Podlasiewski.
Opłata od osoby: 20 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: Klub Hydrofornia.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 PLENER FOTOGRAFICZNY „DOLINA MIENI ZIMOWĄ PORĄ”
Tym razem powędrujemy razem z aparatami wzdłuż rzeki Mieni aby dotrzeć do Mazowieckiego Bartka i utrwalić go na zdjęciach. Będziemy poruszać się po śniegu albo po błotnistych ścieżkach. Zależy jaką niespodziankę przygotuje nam pogoda. Prowadzenie: Zofia i Mirosław Nowaczykowie.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84. Zbiórka: przed MOK, transport na miejsce własnymi samochodami.

18.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 FESTIWAL MUZYCZNYCH PODRÓŻY – KONCERT DAVIDA FLY Koncert przeplatany opowieściami i pokazem slajdów ilustrowanych słowem wiążącym tematycznie związanym z podróżami artysty.
David Fly – podróżnik, trubadur i niezależny muzyk. Pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, gdzie przez lata był związany z lokalną sceną muzyczną. Zainteresowany egzystencjalizmem oraz duchowością, studiował filozofię. Prócz muzyki, jego drugim hobby są podróże. Koncertując w Europie, Azji i Afryce zrozumiał, że te dwie pasje można połączyć, czego efektem jest płyta The End. W jego muzyce można usłyszeć fascynację muzyką country, folk, soul czy bluesem.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

19.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 KONCERT MUZYKI GOSPEL „OH HAPPY DAY” W WYKONANIU ZESPOŁU WOKALNEGO MOKKA
MOKKA to 30 charyzmatycznych, pełnych energii i radości kobiet na scenie. Gospel to dobra nowina, dobre słowo i dobra muzyka. MOKKA śpiewająca gospel? To trzeba usłyszeć!
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 17:00 FILMOWY KLUB SENIORA
O filmie: 2007, Francja, Serbia, komedia obyczajowa. Główny bohater zostaje wysłany przez umierającego dziadka do miasta – zgodnie z poleceniem ma wrócić do domu z ikoną, podarunkiem i narzeczoną.
Seans niebiletowany.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

20.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:30 PARA-BUCH. KSIĄŻKA W RUCH! „Zbuduj własnego świdermajera” (dzieci 7-10 lat)
W oparciu o piękne albumy i przewodniki porozmawiamy o ciekawej historii naszego regionu, architekturze i zabytkach oraz o pewnym artyście/wizjonerze Michale Elwiro Andriollim. Na koniec zbudujemy własnego świdermajera. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie, ul. M. Skłodowskiej-Curie 5/7.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 SZTUKA DLA DOROSŁYCH: „GIGANCI I ŚWIĘCI, CZYLI MICHAŁ ANIOŁ”
MICHAŁ ANIOŁ – artysta znany i przez wielu uwielbiany. Twórca ponadczasowych dzieł sztuki: „Piety” i „Stworzenia Adama”. Podczas kolejnego spotkania ze SZTUKĄ DLA DOROSŁYCH przyjrzymy się bliżej temu wielkiemu artyście. Poznamy jego dzieła, nie tylko te popularne i odkryjemy twórczość MICHAŁA ANIOŁA jako rzeźbiarza, malarza, a także architekta. Powędrujemy do Rzymu i do Florencji. Zapraszamy na fascynującą przygodę z MICHAŁEM ANIOŁEM BUONAROTTIM – twórcą wszechczasów! Prowadzenie: mgr historii sztuki Katarzyna Białkowska-Cacko.
Wstęp wolny.
Miejsce: Dom Nauki i Sztuki.

24.01.2020 (PIĄTEK)
GODZ. 18:00 PRYWATNA SZKOŁA MUZYCZNA W JÓZEFOWIE ZAPRASZA NA KONCERT NOWOROCZNY
Wystąpią: Piotr Sołtysik (fortepian) – absolwent szkoły, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; laureaci V Szkolnego Konkursu Muzycznego oraz szkolne zespoły rytmiczne, wokalne i instrumentalne. W programie: utwory muzyki klasycznej oraz kolędy i pastorałki.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–12:00 KALIGRAFIA DLA KAŻDEGO
Na drugim kaligraficznym spotkaniu będziemy kontynuować naukę kroju Copperplate. Poznamy nowe litery, będziemy pisać wyrazy zwracając uwagę na połączenia międzyliterowe. Jeżeli ktoś zechce dołączyć do grupy – serdecznie zapraszamy. Prowadzenie: Barbara Galińska.
Udział w warsztacie jest płatny: 60 zł. Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 789 22 84.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 10:00–14:00 W JÓZEFOWIE WSZYSTKO GRA – NOWOŚĆ!
Słyszałeś o grach planszowych, ale nie wiesz czy to dla Ciebie? A może już je bardzo lubisz i chciałbyś u nas z kimś pograć? Wypróbować tytuły, w które jeszcze nie grałeś? Przyjdź, zagraj, wytłumaczymy zasady.
Zapraszamy uczestników 12+. Zaczynamy nowy cykl spotkań. Prowadzenie: Franciszek Prusiecki.
Miejsce: MOK Józefów.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 11:00 FILMOWY PORANEK DLA DZIECI (6+)
Informacja o planowanym filmie w sekretariacie MOK.
Wstęp wolny.
Miejsce: Kino MUZA MOK.

25.01.2020 (SOBOTA)
GODZ. 18:00 NIECODZIENNY KONCERT – MAREK DYJAK „PIĘKNY INSTALATOR”, CZYLI UTWORY Z NAJNOWSZEGO ALBUMU ARTYSTY
„Piękny Instalator” to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukazał się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. Tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.
Wokalista przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi „będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja”.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 07.01.2020 do 24.01.2020 w kasie MOK w godzinach: 14:00 – 18:00. W dniu wydarzenia od godziny 17:00.
Miejsce: sala widowiskowa MOK

26.01.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 SPEKTAKL „MAYDAY” – farsa dla widzów powyżej 16 lat.
Występują aktorzy Wiązowskiego Teatru Muzycznego: Bożena Banaszek, Małgorzata Borkowska-Koczyk, Artur Niedziółka, Andrzej Smoliński, Krzysztof Kaczyński, Paweł Piłkowski, Jarosław Balikowski, Andrzej Cacko.
John Smith ma w Londynie dwa mieszkania, a w nich dwie żony. Jak to możliwe? – zapytacie. Otóż jeśli jest się taksówkarzem, to da się taką tajemnicę utrzymać bardzo długo. Niestety wypadki chodzą po ludziach i tu właśnie wypadek Johna powoduje, że trafia on do szpitala…
Cena biletu: 20 zł. Przedsprzedaż od 13.01.2020 w godz. 14:00 – 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

27.01.2020 (PONIEDZIAŁEK)
GODZ. 18:00 KONCERT KOLĘD W WYKONANIU ZESPOŁU TAŃCA POLSKIEGO W JÓZEFOWIE
Wydarzenie łączące piękną muzykę, śpiew i taniec w wykonaniu młodych artystów, którzy przeniosą nas w świat magii świątecznej. Koncerty Zespołu to niezwykłe opowieści, niosące treść i wyraz artystyczny. Podczas koncertu będzie można usłyszeć znane, tradycyjne kolędy oraz te mniej popularne pastorałki. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć także choreografie przygotowane do kolęd, a to wszystko do muzyki na żywo.
Inscenizacja, choreografia i scenografia: Łukasz Neter, aranżacja, kierownictwo muzyczne: Mateusz Chmielewski, przygotowanie wokalne: Marta Pałczyńska.
Wstęp wolny.
Miejsce: sala widowiskowa MOK.
facebook