Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

PAŹDZIERNIK 2019/MAJ 2020
W przedziałach wiekowych: dzieci, młodzież,  dorośli i seniorzy
SZTUKA DŁONI


PORANEK Z WYOBRAŹNIĄ (dzieci 1,5 – 3 lata) - NOWOŚĆ


Zajęcia dla maluszków wprowadzające dzieci do zabaw w grupie. Będziemy bawić się sensorycznie, śpiewać, brudzić, budować i niszczyć. Użyjemy rączek, nóg, głowy, różnych materiałów i przedmiotów. Zaczarujemy nudę, usprawnimy ciało, wykorzystamy wyobraźnię do nauki przez zabawę, Nauczymy się, jak bawić się razem, jak podzielić się z innymi i dlaczego im nas więcej, tym lepiej
Instruktor: Dorota Chodkowska-Błacha
Termin: wtorki, godz. 10:00
Opłata miesięczna: 100 zł, pojedyncze spotkanie 40 zł

FARAMUSZKI (3-5 lat) - NOWOŚĆ! 


Warsztat plastyczny dla dzieci 3-5 lat. Zajecia inspirowane wierszykami dla dzieci. Na każdych zajęciach wykonamy coś, co ukryte zostało w króciutkim wierszyku lub zagadce.
Instruktor: Agata Parzych-Bucka
Termin: wtorki, godz. 17:30-18:20
Opłata miesięczna: 30 zł

W JASKINII PLASTYCZNEGO LWA (6 - 8 lat)


Autorski projekt edukacji plastycznej, przygotowany i prowadzony przez Pana Marcina Strzembosza - grafika i ilustratora książek dla dzieci. W programie: tworzenie makiet przestrzennych, robienie „czegoś z niczego”, korzystanie z wielu technik plastycznych.
Instruktor: Marcin Strzembosz
Termin: czwartki, godz. 17:00 - 18:15
Opłata miesięczna: 60 zł

PRACOWNIA FILCU (dzieci 6+, młodzież, dorośli)


Zajęcia dla dzieci, które mają sto pomysłów na minutę, uwielbiają robić coś z niczego, zwykły karton nie jest dla nich zwykłym kartonem, a w twórczym bałaganie czują się, jak ryba w wodzie. Program zawiera rozwój myślenia w obrębie aktywności językowej, ruchowej, muzycznej i plastycznej.
Instruktor: Katarzyna Olszewska - członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności, magister pedagogiki zdolności i pedagogiki szkolnej.
Termin: wtorki, godz. 17:00-19:00
Opłata miesięczna: 60 zł.

USZYTKI (dzieci 10+, młodzież, dorośli)


Szyć można wszystko i ze wszystkiego. Na kursie będziemy uczyć się: jakie są podstawowe przybory krawieckie, jak pracować z igłą, robić wykroje a potem wg nich szyć własne "uszytki". Nauczymy się szyć na maszynie do szycia. Będziemy również szyć ozdoby świąteczne oraz prezenty na różne okazje. Istotą kursu jest założenie, że przy pomocy igły i nitki z odrobiną wyobraźni i odwagi można uszyć każdy przedmiot.

Instruktor: Agata Kałasa
Termin: środy,
godz. 17:00-18:30 – kontynuacja;
godz. 18:30-20:00 – grupa nowa
Opłata miesięczna: 50 zł

MANUALNY MIX (dzieci 8+, młodzież, dorośli)


Te zajęcia mają u nas 10 letnią tradycję! Są dla osób lubiących samodzielnie tworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty. Pani Małgosia wprowadzając nowinki rokrocznie rozszerza program warsztatów. Do tej pory uczestnicy zajęć poznali następujące techniki: decoupage na drewnie, szkle, metalu, tkaninie (zdobienie przedmiotów z wykorzystaniem motywów z papierowych serwetek do decoupage, przecierki, postarzanie, cieniowanie); decoupage 3 D, filcowanie na sucho małych form biżuteryjnych połączonych z drewnem; ikony – wykorzystanie złoceń i spękań dwuskładnikowych; małe formy florystyczne, techniki łączone z wykorzystaniem past żelowych, transferu; decoupage malarski; sospeso; scrapbooking.

Instruktor: Małgorzata Kruk
Termin: środy,
godz. 17:00-18:45 – grupa początkująca (dzieci, młodzież, dorośli);
godz. 19:00-20:50 – grupa zaawansowana
Opłata miesięczna: 70 zł, lub pojedyncze zajęcia 40 zł

SZYDEŁKO I DRUTY (dzieci 10+)


Podczas zajęć poznamy tajniki koronkowych robótek oraz mniej lub bardziej skomplikowane wzory na mięciutkie sweterki i szaliki.
Instruktor: Ewa Walo
Termin: poniedziałki, godz. 17:00-19:00
Udział w zajęciach jest bezpłatny

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA PAULINY KOPESTYŃSKIEJ ( od 10+, młodzież, dorośli)


Zajęcia prowadzone w ramach pracowni są propozycją zarówno dla osób początkujących (nauka podstaw rysunku i malarstwa), jak i zaawansowanych chcących rozwijać swoje pasje i umiejętności pod okiem instruktora.
Instruktor: Paulina Kopestyńska
Termin: poniedziałki 17:00 - 19:00
Opłata za cały kurs: 100 zł.

PLASTYCZNI Z PAZUREM ( 9 - 13 lat)


Zajęcia prowadzone będą przez Marcina Strzembosza, grafika i ilustratora książek. Mają na celu rozwijanie indywidualnych zdolności z zakresu rysunku, ilustracji i wyobraźni przestrzennej,ale również współpracę przy tematach wykonywanych wspólnie. Zadania i użyte techniki plastyczne będą urozmaicone;  związane z różnymi dziedzinami naszego życia, aktywnościami i pasjami, podpatrywaniem natury,  jak i pobudzaniem wyobraźni i wrażliwości młodych twórców.

Instruktor: Marcin Strzembosz
Termin: czwartki, godz. 18:30 – 19:45
Opłata miesięczna: 60 zł

RĘKODZIEŁO DLA KAŻDEGO - NOWOŚĆ


Twórcze warsztaty rozwijające pasje, które, drzemią w każdym z nas. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek I umiejętności plastyczne. W programie: tworzenie ozdób do domu (zegary, wieszaki, obrazy), elementów stroju (szale, apaszki, kapelusze), dodatków (torby, etui, breloki), biżuterii (kolczyki, korale, bransolety, broszki), przedmiotów i upominków na każdą okazję.

Ponadto wiele technik artystycznych (batik, makrama, rzeźba), a także techniki dekorowania wnętrz, renowacji starych przedmiotów, a nawet stolarka.

Instruktor: Marta Augustynowicz
Termin: środa, godz. 10:00 - 12:00
Opłata miesięczna: 60 zł

KURS FOTOGRAFII - "Jak zapanować nad lustrzanką, czyli zaczynamy robić dobre zdjęcia". (młodzież 12+, dorośli, seniorzy)


W ramach kursu: podstawy pracy z aparatem, czyli odpowiedź na pytanie: Po co mi tyle przycisków i pokręteł, poznanie podstawowych parametrów, które decydują o jakości powstających zdjęć zasady kompozycji i oświetlania, dużo praktycznych ćwiczeń(w studio i w plenerze).
Cykl 8 spotkań(24 godziny) zakończy się wystawą prac uczestników. Konieczne jest posiadanie własnego aparatu cyfrowego.
Instruktor: Zofia i Mirosław Nowaczyk
Termin: wtorki godz. 18:15-21:15 ­grupa początkująca;
czwartki godz. 18:30-20:30 ­
– kontynuacja i sporadycznie w soboty (plenery)
Opłata: 300 zł. za cały kurs (płatne w 2 ratach.
facebook