Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna

Teatr OTWARTY - program

SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”

SPEKTAKL „BOSKI ELWIRO”

09.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
w wykonaniu: Kingi T. Głogowskiej – Natalia Andriolli; Arkadiusza Głogowskiego – Michał Elwiro Andriolli; Maurycego Wolfa – dr Henryk Dobrzycki; Stanisława Górki – Herman Altenberg. Autor: Bożenna Abratowska; reżyseria i inscenizacja: Arkadiusz Głogowski; muzyka: Filip Matuszewski.
Sztuka przybliża postać Michała Elwiro Andriollego: malarza, architekta, ilustratora, powstańca styczniowego, który swoje losy związał m.in. z Brzegami nad Świdrem. Znamy Andriollego jako twórcę dworków w stylu „świdermajer”, jako ilustratora Pana Tadeusza, ale co wiemy o jego życiu?
Jest rok 1885 – rozgrywa się dramat dotyczący jego życia osobistego. Elwiro i Natalia mieszkają już w Brzegach, ale jeszcze na chwilę wracają do swojego dworku w Stasinowie, gdzie następują wydarzenia zmieniające ich dalsze losy… Tekst i muzyka powstały z inicjatywy Teatru Grot. Prapremiera odbyła się w październiku 2019 r. w ruinach dworku Andriollego w Mińsku Mazowieckim. W spektaklu zobaczymy sceny filmowe w klimacie kina niemego i usłyszymy muzykę na żywo wykonywaną przez kompozytora. Zapraszamy
Cena biletu: 30 zł. Przedsprzedaż biletów od 27.01. do 07.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

TANECZNY WIECZÓR „RÓŻNE OBLICZA KOBIECOŚCI WYRAŻONE TAŃCEM” w wykonaniu ZESPOŁU „ASSAYA”

TANECZNY WIECZÓR „RÓŻNE OBLICZA KOBIECOŚCI WYRAŻONE TAŃCEM” w wykonaniu ZESPOŁU „ASSAYA”

16.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Assaya zaprasza Państwa do swojego kolorowego, roztańczonego kobiecością świata. A podczas tanecznego wieczoru będziemy odkrywać kobiecość w różnych odsłonach, nawet tam, gdzie się jej zupełnie nie spodziewamy. Bo istotą kobiecości jest tajemnica, niekończąca się zmiana, współistnienie delikatności i siły, subtelności i pasji. Każda z tych odsłon dotyka nas swoją intensywnością, kiedy zwrócimy na nią wzrok. Podczas wieczoru zobaczymy to bogactwo emocji wyrażone w tańcu.

Zespół Assaya to silna, uzupełniająca się wiekiem i charakterami wspólnota. Z niesłabnącą energią odkrywa nowe oblicza tańca, który jest nie tylko sposobem na życie, ale istotną częścią wyrażania siebie w całym bogactwie barw, rytmów i wrażeń. Wychodząc od tańca orientalnego Assaya ciągle poszukuje nowych inspiracji, eksperymentuje z różnymi technikami, łączy różnorodne gatunki tworząc zaskakujące fuzje. Zespół dwukrotnie zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Europy Wschodniej w tańcu orientalnym, ma też na koncie wiele nagród i wyróżnień. W zeszłym roku zdobył dwa złote medale na Międzynarodowym Konkursie Tańców Orientalnych.
Cena biletu: 10 zł. Przedsprzedaż biletów od 03.02. do 14.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17.00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.

NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA

NA ZAKOŃCZENIE KARNAWAŁU – NIECODZIENNY SPEKTAKL MUZYCZNY: „YESTERDAY” – Z UTWORAMI THE BEATLES W WYKONANIU ZESPOŁU ŻUKI WRAZ Z TEATREM WITRYNA

23.02.2020 (NIEDZIELA)
GODZ. 18:00 
Tribute To The Beatles YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpoolu w wiernym wykonaniu zespołu Żuki, który dotychczas występował w 16 krajach i brał udział w różnorodnych projektach, w tym z Orkiestrami Symfonicznymi. Utwory obrazowane są etiudami renomowanego Teatru Witryna z Bydgoszczy. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży z europejskimi osiągnięciami artystycznymi, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha świat...
Bydgoska premiera odbyła się 1.04.2017 roku przy pełnej widowni Kinoteatru Adria, dedykowana Jubileuszom 30-lecia zespołu Żuki i Teatru Witryna oraz 55-lecia pierwszego koncertu The Beatles w ostatecznym składzie z Ringo Starrem. Dotychczas z sukcesami był prezentowany kilka razy w prestiżowym, warszawskim Teatrze Capitol, bydgoskiej Operze Nova, w Auli Uniwersytetu Poznańskiego im. A. Mickiewicza i w Filharmonii Pomorskiej.
Cena biletu: 40 zł. Przedsprzedaż biletów od 10.02 do 21.02.2020 w godz. 14:00 do 18:00 w kasie MOK. W dniu wydarzenia od godz. 17:00.
Miejsce: Teatr OTWARTY MOK.
facebook