Miejski Ośrodek Kultury

w Józefowie
Strona główna
  • Start
  • TWÓRCZA EUROPA – OBCHODY 45-LECIA MOK JÓZEFÓW I EUROPEJSKIEGO ROKU DZIEDZICTWA

TWÓRCZA EUROPA – OBCHODY 45-LECIA MOK JÓZEFÓW I EUROPEJSKIEGO ROKU DZIEDZICTWA

17.06.2018 (NIEDZIELA) GODZ. 15:00 – 19:00
Plenerowe wydarzenie edukacyjno-artystyczne przygotowane w partnerstwie ze szkołami i przedszkolami z Józefowa, które przedstawią kulturę wybranych krajów europejskich: Polski, Francji, Irlandii, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Niemiec, Anglii oraz Kresów Polskich. Placówki przygotują liczne warsztaty plastyczne, muzyczne i kulinarne, a także program artystyczny na scenie plenerowej.KONCERT WIECZORU – STANISŁAW SOYKA TRIO.
GODZ. 20:00  
Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i… nie tylko.

Podczas koncertów można więc usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać... Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Miejsce: skwer im św. Jana Pawła II
facebook