„Wejściówka" Ilustracje Marcina Strzembosza

wystawa-gra dla dzieci
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
Koncepcja: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
18 wydruków – rozmiar 100 x 70 cm, do oprawienia.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wystawa – gra w odkrywanie szczegółów, złożona z ilustracji do książek „Jaka to epoka?”, „Jaki to miesiąc?”, „Zimowe przestrogi. Góralskie bajki narciarskie”, piktogramów ze szlaków narciarskich, szkiców oraz projektu planszy do gry. Koncepcja wystawy oparta na specyfice wciągających widza ilustracjach Strzembosza pełnych szczegółów, zagadkowych postaci oraz pojedynczych bohaterów wędrujących po kartach przez epoki. Znacznie powiększonym ilustracjom towarzyszą podpisy/zadania do wykonania podczas oglądania oraz mini książeczka-przewodnik z zagadkami zaklętymi w ilustracjach. Wystawa prac Marcina Strzembosza została przygotowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie z okazji obchodów 50-lecia miasta Józefowa. Wernisażowi, przeznaczonemu dla najmłodszych, towarzyszył warsztat plastyczny poprowadzony przez ilustratora.

Marcin Strzembosz: ilustrator książek dla dzieci, związany z wydawnictwem Muchomor, ale nie tylko. O swojej pasji mówi: „Od dzieciństwa uwielbiałem rysować (często na marginesach zeszytów szkolnych). Od czasów liceum chciałem zostać ilustratorem książek dla dzieci. Na studiach wybrałem specjalizację zbieżną z moimi zainteresowaniami i... udało się. Mam nadzieję, że Wy, drodzy czytelnicy, polubicie moich bohaterów.” Autor m.in.: „Jaka to epoka?', „Jaki to miesiąc?”, „Zimowe przestrogi. Góralskie bajki narciarskie”.